Sequence, czy ktoś to zna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-10-10, 20:24   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Sequence, czy ktoś to zna?


dostałam w prezencie z zagranicy preparat do twarzy hiszpańskiej firmy
GERMAINE De CAPUCCINI "SEQUENCE".Przyznam się, że pierwszy raz zetknełam się z ta firmą.Z ulotki dowiedziałam się, że pomaga tłustej, mieszanej cerze.Chciałabym sie czegos więcej dowiedzieć na temat tej firmy. Dodam, że żel ten niezbyt przyjemnie pachnie, wręcz okropnie, (przeterminowany na pewno nie jest [img]icons/icon7.gif[/img], ale mojej cerze raczej służy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-10, 20:28   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Sequence, czy ktoś to zna?

Podaj jego skład, to będzie można ocenić, co jest warty ten kosmetyk.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-11, 13:50   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Sequence, czy ktoś to zna?

podaje skład:
water, Glicolic Acid, Ammonium Hydroxide, Alcohol Denat, Propylene Glicol,Glyceryl Polyacrylate, Orris Root Extract, Raspberry Extract, Retinyl Palmitate, Zinc PCA, Ethoxydiglycol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Salicylic Acid, Hydroxyethylcellulose, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Imidazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben.
Spisalam wszystko, dodam, że kosmetyk jest w formie wodnistego żelu, opakowanie z dozownikiem, i mam wrażenie że należy raczej do kosmetyków "z wyższej półki" ( sądząc po opakowaniu ) ale pewna nie jestem.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-11, 13:54   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Sequence, czy ktoś to zna?

aha, podam jeszcze pełna nazwę preparatu
SEQUENTIAL REACTIVATING FACIAL GEL
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-11, 15:28   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Sequence, czy ktoś to zna?

Jest to typowy preparat oparty na kwasach hydroksylowych zarówno AHA- w tym wypadku użyto kwas glikolowy w dość wysokim stężeniu oraz kwas salicylowy BHA, pH jest odpowiednie dla skutecznego działania kwasów. Tak więc jest to jeden ze skutecznych preparatów, zawiera dość duże ilośći kwasu glikolowego, więc jeśli jeszcze nigdy nie stosowałaś żadnego kremu z kwasami to wprowadzaj go stopniowo do pielęgnacji np początkowo możesz go stosować co drugi dzień tylko raz dziennie, najlepiej na noc. Pamiętaj koniecznie o ochronie przeciwsłonecznej w ciągu dnia, codziennie stosuj krem ze skutecznymi filtrami.
Poza tym żel ten zawiera wyciąg z malin bogaty w naturalne kwasy owocowe, wyciąg z kłącza kosaćca florenckiego o właściwościach antyspetycznych i łagodzących oraz sole cynku, często będące składnikiem preparatów przeznaczonych dla cer tradzikowych ze względu na hamowanie aktywności enzymu 5-alfa-reduktazy oraz właściwości gojące. Żel zawiera także kilka substancji o właściwościach nawilżających, witaminę A w postaci estrowej,jest nieperfumowany, jego zapach może wynikać z obecności wyciągów roślinnych zwłaszcza wyciągu z kosaćca.
Żel ma jedną wadę zawiera alkohol denat., co niestety nie jest korzystne dla skóry. Alkohol użyty w dużych ilościach podrażnia i może wysuszać skórę, wiem, że wiele osób uważa, że lęk przed obecnością alkoholu w kosmetykach jest przesadą, jednak prawda jest taka, że jest to jeden ze składników, który przyczynia się do podraznień skóry, które nie zawsze muszą być widoczne gołym okiem, nawet jeśli wydaje nam się, że wszystko jest w porządku i skóra nie piecze, nie przesusza się, to jeszcze nie znaczy że tak jest w rzeczywistości. Podrażnienia skóry nie zawsze muszą być od razu zauważalne, czasem dają o sobie znać dopiero po czasie, zwłaszcza jeśli przez dłuższy okres drażnimy ją niekorzystnymi składnikami.
Radziłabym ci więc zużyć oczywiście ten preparat, na pewno zauważysz wygładzenie skóry, jednak po nałożeniu żelu, (zawsze nakładaj go jako pierwszy preparat po oczyszczeniu twarzy,) nałóż dodatkowo preparat nawilżający. Jednak następnym razem sięgnij po preparat z kwasami bez zawartości alkoholu.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-12, 14:09   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Sequence, czy ktoś to zna?

dzięki serdeczne za odpowiedź [img]icons/icon7.gif[/img]
Mam cerę mieszaną z tendencja do przetłuszczania ale bez zmian trądzikowych, po prostu ma skłonności do "zanieczyszczania się", więc ten preparat jest dla niej chyba odpowiedni.Kwas glikolowy juz kiedys "wypróbowałam" na mojej twarzy, nie miałam podrażnień itp.
Pozdrowienia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-12, 17:43   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Sequence, czy ktoś to zna?

Kosmetyki tej firmy są znane raczej wśród kosmetyczek , firma ma wiele ciekawych zabiegów gabinetowych i detaliczne wersje dla klientek. Należy do tych droższych , ekskluzywnych.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.