Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-30, 02:09   #481
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Loulou- dla mnie to wszystko na razie nowość .Teraz jestem zakochana w retinolu z Zysku a tu już kusi olejek z retinolem z BU , raczej mu się nie opre
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 05:51   #482
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Hi witam sie bo dawno mnie tutaj ni bylo....
I pytam od razu jak sie maja Wasze buziaki po ekologicznej pielegnacji?
U mnie bywalo ostatnio roznie, od przesuszenia po przetluszczenie ale okres wk...nia na ekologiczne wynalazki minal mi bezpowrotnie, wiec pewnie znowu zaczne sie udzielac tym bardziej, ze tyle nowosci w sklepach
Lou gdzieś Ty była jak Cię nie było
też przeszłam podobną drogę i już wiem na pewno, że u mnie biochemia tylko jako uzupełnienie chemii

a żeby było bardziej w temacie - wczoraj zliczyłam pierwsze bliższe spotkanie z tamanu ja nie z tych wrażliwych i upodobania zapachowe mam raczej specyficzne, ale to jest śmierdziel straszny
wymazałam się na noc i dużo mnie wysiłku kosztowało żeby nie wyskoczyć z łóżka i nie pobiec zmywać;
dobrze, że wytrwałam - dzisiaj bardzo ładnie paszcza nawilżona i wygładzona (choć to pewnie nie tylko tamanu zasługa, bo napakowałam do niego mnóstwo..)
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 08:47   #483
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Owszem czytałam różne opinie różnych wizażanek. Dużo opini jest pozytywnych.
Szczerzę mówiąc mam ochote na jakiś olejek, nigdy żadnych nie uzywałam , no może kokosowy , ale to na włosy.
Chyba zamówie coś z tych mazideł.
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 09:46   #484
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez _Magdusia_ Pokaż wiadomość
Owszem czytałam różne opinie różnych wizażanek. Dużo opini jest pozytywnych.
Szczerzę mówiąc mam ochote na jakiś olejek, nigdy żadnych nie uzywałam , no może kokosowy , ale to na włosy.
Chyba zamówie coś z tych mazideł.
Zamów malutkie pojemności i przetestuj, a dodatkowo poproś o próbki innych - w próbce jest około 5 ml chyba, a to starczy, by sprawdzić, czy się z danym olejem lubisz.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 09:54   #485
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dobrze ,skusze się .
Zaciekawiły mnie również te różne przepisy na toniki i sera na mazidłach.:roll eyes:
Jak zamówie i przetestuje , dam znać co i jak
Ogólnie przez ten wizaż przybywa mi coraz więcej kosmetyków na półce
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 11:32   #486
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Loulou- dla mnie to wszystko na razie nowość .Teraz jestem zakochana w retinolu z Zysku a tu już kusi olejek z retinolem z BU , raczej mu się nie opre
duzo tych nowosci na razie uzupelnie niedobor hydrolatow

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
Lou gdzieś Ty była jak Cię nie było
też przeszłam podobną drogę i już wiem na pewno, że u mnie biochemia tylko jako uzupełnienie chemii
Mam to samo, wszystko miksuje z Physiogelem ( i nie wynika to z lenistwa ) wczora zrobilam sobie pierwsze serum od nie pamietam kiedy (HA+ malina+ ektr. z herbaty) i znowu poczulam ta boska moc sciagania i zapychania - 2 w 1

Nie wiecie przypadkiem czy serum olejowe C z BU mozna spokojnie laczyc z Physiogelem? Nie robie tego, zeby witaminka nie wyparowala
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 12:04   #487
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Nie wiecie przypadkiem czy serum olejowe C z BU mozna spokojnie laczyc z Physiogelem? Nie robie tego, zeby witaminka nie wyparowala
Nie widzę problemu. Olejowa witamina C jest dość stabilna, można ją łączyć np. z ekstraktami roślinnymi.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 12:54   #488
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Nie widzę problemu. Olejowa witamina C jest dość stabilna, można ją łączyć np. z ekstraktami roślinnymi.
dzieki ulzylo mi bo juz mialam sie pozbywac po strasznym wysypie niespodzianek
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 21:26   #489
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny moje kochane, przyznam że zielona jestem w biochemicznych sprawach, jedyne co wiem to to że SLS jest bee ;P

właśnie robię swoje pierwsze zamówienie z BU i chciałabym was poprosić o pomoc Moja skóra jest wybitnie sucha, chociaż ostatnio zaczyna są normalizować i już nie wyglądam jak jaszczurka podczas wylinki a i wągry mam - całą masę na nosie, i po troszku na policzkach Zainteresowałam się bardzo tego typu pielęgnacją ale jak mówiłam na razie zielona jestem i mnie to wszystko trochę przeraża.

Chcę kupić kilka hydrolatów : cytrynowy, lawendowy i różany, czereśniową maseczkę do tego olej kokosowy do włosów, pomarańczowy olejek myjący i ponieważ chcę zacząć się filtrować to i puder bambusowy z jedwabiem. Naczytałam się i trochę zgłupiałam. Teoretycznie wszystko się nadaje do cery suchej, nie używałam do tej pory filtrów na twarz ( znaczy tak codziennie, bo do opalania to i owszem) i nie wiem jak będzie się moja skóra zachowywać więc to tak na wszelki wypadek.

Coś wyrzucić/ dorzucić?
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 22:19   #490
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez cetrizini Pokaż wiadomość
Dziewczyny moje kochane, przyznam że zielona jestem w biochemicznych sprawach, jedyne co wiem to to że SLS jest bee ;P

właśnie robię swoje pierwsze zamówienie z BU i chciałabym was poprosić o pomoc Moja skóra jest wybitnie sucha, chociaż ostatnio zaczyna są normalizować i już nie wyglądam jak jaszczurka podczas wylinki a i wągry mam - całą masę na nosie, i po troszku na policzkach Zainteresowałam się bardzo tego typu pielęgnacją ale jak mówiłam na razie zielona jestem i mnie to wszystko trochę przeraża.

Chcę kupić kilka hydrolatów : cytrynowy, lawendowy i różany, czereśniową maseczkę do tego olej kokosowy do włosów, pomarańczowy olejek myjący i ponieważ chcę zacząć się filtrować to i puder bambusowy z jedwabiem. Naczytałam się i trochę zgłupiałam. Teoretycznie wszystko się nadaje do cery suchej, nie używałam do tej pory filtrów na twarz ( znaczy tak codziennie, bo do opalania to i owszem) i nie wiem jak będzie się moja skóra zachowywać więc to tak na wszelki wypadek.

Coś wyrzucić/ dorzucić?
Z tych hydrolatów miałam tylko różany i w sumie był ok,nie mam się do czego przyczepić.Pamiętaj,że hydrolat robi za tonik,a nie za krem.
Nie wiem czy nie lepiej zamienić na początek olejek myjący pomarańczowy na bezzapachowy.Mniejsza przyjemność używania,ale jak coś mniejsze ryzyko alergii,itd.W każdym razie ja tak zaczynałam.
Dalej,piszesz że masz suchą skórę a nie ma tu nic do codziennego nawilżania.Może żel hialuronowy(ja akurat mam z mazideł,ale tutaj firma chyba za dużo nie zmienia) i jakiś olej?Nie bardzo wiem jaki olej Ci doradzić,ale to byłoby dobre połączenie.
Poza tym maseczka czereśniowa część osób podrażniła,więc nie zdziw się jak coś.Nie wiem jak jest z pudrem bambusowym,bo nie miałam.
Aha,może przemyśl jeszcze peeling enzymatyczny na te suche skórki.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 00:28   #491
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez cetrizini Pokaż wiadomość
Coś wyrzucić/ dorzucić?
Może i jestem początkującą Wizażanką, ale za to na mazidłach i BU już się trochę zdążyłam poznać, więc myślę, że mogę Ci doradzić.
Też mam suchą skórę (a raczej miałam, bo biochemiczne specyfiki bardzo mnie podratowały i zaczynam się niebezpiecznie zbliżać do stanu skóry zwanego "pupcią niemowlaka" ).
Tak więc - jeśli chodzi o hydrolaty: róża stulistna i oczar to moim zdaniem pozycje obowiązkowe.
Róża nawilża, pachnie bardzo naturalnie, płatkami róży i nadaje się do wszystkiego - do przemywania twarzy, jako baza do mgiełek na włosy... naprawdę u mnie ten hydrolat idzie jak woda... jeszcze lepsze działanie ma moim skromnym zdaniem róża damasceńska, ale jej silny zapach (który mi całkiem odpowiada) wielu osobom wyjątkowo nie przypada do gustu, więc zdecydowanie bezpieczniejszą alternatywą jest róża stulistna.

A oczar.. no cóż... według mnie on cuchnie starymi, przypleśniałymi gałązkami, ale cudownie wygładza, koi, zmniejsza pory... jest niezastąpiony. Po jakimś czasie można polubić ten dziwaczny zapach.

Odradzam Ci kupno hydrolatu cytrynowego. Raz miałam jego próbkę i utwierdziłam się w przekonaniu, że suchym cerom on kompletnie nie służy. Ściąga skórę (przynajmniej moją). Z tych samych powodów odradzam Ci hydrolat z kwiatu pomarańczy.

Innymi (moimi, ale myślę, że Tobie też przypadłyby do gustu) pozycjami obowiązkowymi są żel hialuronowy (1%) i olej Monoi. Kokosowy też jest dobry, ale ja używam go tylko na dłonie i na włosy,. Na twarzy niezbyt dobrze mi się wchłania i odrobinę zapycha. Za to Monoi jest lżejszy, ma nieziemski zapach (egzotyczne kwiaty z lekką, słodką nutką kokosa) i nadaje się zarówno na końcówki włosów, na skórę głowy, na twarz jak i na ciało.
Wracając do żelu hialuronowego - jest to specyfik wielofunkcyjny (ostatnio odkryłam, że cudownie działa na moje kręcone włosy), ale trzeba pamiętać, że nie powinno się go stosowac solo ma skórę (odorbinka oleju czy gotowego kremu załatwia sprawę)

Za to wizażowe hity - peeling enzymatyczny i pomarańczowy olejek myjący, jakoś mnie nie zachwyciły. Peelingu używam baaardzo rzadko, a olejkiem myjącym myję ręce

Uf... przepraszam, że się tak rozpisałam, ale pamiętam, że mój pierwszy biochemiczny koszyk pękał w szwach i tak samo jak Ty nie wiedziałam, co odrzucić.
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 05:48   #492
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziękuję za rady faktycznie tą cytrynkę zamienie na oczarowy, olejku pomarańczowego się nie obawiam bo generalnie nie jestem wrażliwcem - po prostu chce zmienić moją pielęgnację na naturalną mój budżet na razie zbyt wielki nie jest na tego typu zabawy ale żel hialuronowy, jakiś olej do twarzy i peeling postaram się zamówić w ciągu najbliższych 2 tyg Jeszcze raz baaardzo wam dziękuję

edit: żelu hialuronowego na BU są 4 rodzaje.. myślę nad czystym 1% albo tym z alantoiną i pantenolem 5 %

Edytowane przez cetrizini
Czas edycji: 2009-07-31 o 05:52
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 10:36   #493
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cetrizini ja tez od dłuższego czasu się zastanawiam nad tymi mazidłami Tyle ,ze mam cerę tłustą , ale taka nawilżenia też potrzebuje.
Jeśli nie byłaś, wejdź na strone www. mazidla.com i zobacz jakie fajne sera , toniki itp. mozna przygotować dla każdego typu cery
Olejki i jak hydrolaty , poczytaj do jakiego typu cery , również opinie mozesz zobaczyć
Ja chyba tez coś zamówie
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 10:47   #494
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez cetrizini Pokaż wiadomość
dziękuję za rady faktycznie tą cytrynkę zamienie na oczarowy, olejku pomarańczowego się nie obawiam bo generalnie nie jestem wrażliwcem - po prostu chce zmienić moją pielęgnację na naturalną mój budżet na razie zbyt wielki nie jest na tego typu zabawy ale żel hialuronowy, jakiś olej do twarzy i peeling postaram się zamówić w ciągu najbliższych 2 tyg Jeszcze raz baaardzo wam dziękuję

edit: żelu hialuronowego na BU są 4 rodzaje.. myślę nad czystym 1% albo tym z alantoiną i pantenolem 5 %
Cytat:
Napisane przez _Magdusia_ Pokaż wiadomość
Cetrizini ja tez od dłuższego czasu się zastanawiam nad tymi mazidłami Tyle ,ze mam cerę tłustą , ale taka nawilżenia też potrzebuje.
Jeśli nie byłaś, wejdź na strone www. mazidla.com i zobacz jakie fajne sera , toniki itp. mozna przygotować dla każdego typu cery
Olejki i jak hydrolaty , poczytaj do jakiego typu cery , również opinie mozesz zobaczyć
Ja chyba tez coś zamówie

A do tego warto jeszcze poczytać opinie na
Biochemicznym KWC:
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=109
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 10:51   #495
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez cetrizini Pokaż wiadomość
dziękuję za rady faktycznie tą cytrynkę zamienie na oczarowy, olejku pomarańczowego się nie obawiam bo generalnie nie jestem wrażliwcem - po prostu chce zmienić moją pielęgnację na naturalną mój budżet na razie zbyt wielki nie jest na tego typu zabawy ale żel hialuronowy, jakiś olej do twarzy i peeling postaram się zamówić w ciągu najbliższych 2 tyg Jeszcze raz baaardzo wam dziękuję

edit: żelu hialuronowego na BU są 4 rodzaje.. myślę nad czystym 1% albo tym z alantoiną i pantenolem 5 %
Ja ze względu na ograniczony budżet zrezygnowałam z hydrolatów.Fajny bajer,ale ja jakoś nie umiem ich oszczędzać i potrafiłam zużyć cały w tydzień albo dwa.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 14:36   #496
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czytam forum od roku ale teraz dopiero zdecydowałam się dołączyć
Ja na razie pozostaje klientka tylko BU ale nie o tym chciałam pisać ;P
Mam taki takie pytanie z innej beczki: próbuje nawrócić mojego mężczyznę żeby buzię smarował olejkami z żelem hailuronowym ale nic z tego. On tylko oblewa się perfumami po twarzy .... Powiedział mi natomiast jakby te moje specyfiki ładnie pachniały to by się dał smarować ha ha więc ja tu już kombinuje które by tu olejki kupić żeby pomieszane dały ładny zapach który spodobałby się mu. Na pewno zapachy takie jak cedr, limonka, mięta, piżmo , sandałowiec hmmmm doradźcie coś. Czy można do oleju z kocanki z żelem h. dodać np. krople, dwie olejku eterycznego ???

A wy nie próbujecie swoich facetów nawrócić ???
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 07:22   #497
cetrizini
Raczkowanie
 
Avatar cetrizini
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 368
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

chcę wszystkiego spróbować, z resztą mój budżet na mazidła znacznie się powiększy po 10 sierpnia wzięłam 3 jeżeli nie będą mi odpowiadać to trudno, następne będę próbować z mazideł - malutka pojemność ale za 3,6 więc tak akurat żeby spróbować czy mi pasują jszcze nie dostałam pierwszego zamóienia a juz mnie wciągnęło a KWC i opisy na biochemii i mazidłach oczywiście czytam - tylko jak mówiłam mam mętlik w głowie przez natłok informacji ale już mi się wszystko układa
cetrizini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 10:14   #498
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez cetrizini Pokaż wiadomość
chcę wszystkiego spróbować, z resztą mój budżet na mazidła znacznie się powiększy po 10 sierpnia wzięłam 3 jeżeli nie będą mi odpowiadać to trudno, następne będę próbować z mazideł - malutka pojemność ale za 3,6 więc tak akurat żeby spróbować czy mi pasują jszcze nie dostałam pierwszego zamóienia a juz mnie wciągnęło a KWC i opisy na biochemii i mazidłach oczywiście czytam - tylko jak mówiłam mam mętlik w głowie przez natłok informacji ale już mi się wszystko układa
Dokładnie na tej Biochemi jak się chcesz czegoś dowiedzieć to
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 17:35   #499
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja też tu jestem świeża, ale podczytuję od jakiegoś czasu i żałuję że dopiero teraz znalazłam ten dział...
Na pewno sobie coś zamówię (jeszcze nie wiem co-na pewno coś na naczynka) ale to chyba po powrocie z wyjazdu, bo teraz to nie miałabym jak tego wszystkiego przechowywać...

W każdym razie chyba się wkręciłam
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-02, 18:51   #500
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witamy, witamy, Ulisiu
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 19:26   #501
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny mam do Was pytanie odnośnie olejku Clarinsa do cery tłustej i miesznej, nie wiem czy w odpowiednim wątku pisze ale na prawde nie wiem gdzie moge zapytać.

Od około 3 tygodni używam olejku na noc na przemiennie z Effaclarem, na dzień używam kremu normalizującego również z Clarinsa. Od tego czasu mam spory wysyp mniejszych i większych krostek.
Zatanawiam sie czy olejek działa na cere oczyszczająco czy po prostu mnie zapycha. Nie wiem co robić odstawic kosmetyk czy po prostu odczekać i zobaczyć co bedzie dalej. Czasami robie sobie jeszcze maseczke aspirynową. Błagam o rady.
anetak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 12:21   #502
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czesc " narkomanki " hiihh przynajmniej ja sie tak czuje.... zakupoholiczko- narkomanka haha
mam do was pytanko, z racji takiej, ze wątek jest ogromny i nie dam rady go calego przeczytac - nie krzyczcie ejsli zadam pytanie dla was oczywiste!!! please
nigdy nie kupowalam nic w ZSK, jak do tej pory tylko mazidla i BU, teraz zainteresowaly mnie olejki palmowy, itp... i mam pyt! jaka jest hierarchia jesli chodzi o - naturalny, rafinowany, organiczny, surowy, tloczony na zimno itp?
czy ten najdrozszy bedzie najlepszy?
pozdrawiam
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 15:27   #503
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Anetak, a nie myślałaś, że to oczyszczanie po Effaclarze? Od dawna go stosujesz? Czy zaczęłaś razem z olejkiem, czy może wcześniej? Swoją drogą olejek z orzechów laskowych, którego używa Clarins, zapychać może... Spróbuj może odstawić jeden z produktów i wtedy się okaże...

Matte, tu jest wszystko opisane:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?oleje-zimnotloczone,41
Olej rafinowany jest pozyskiwany metodami chemicznymi, z punktu widzenia kosmetyki mało wartościowy, ale i małe jest ryzyko uczulenia. Radziłabym wybierać raczej oleje tłoczone metodami mechanicznymi, na zimno, nierafinowane, najwyżej filtrowane. Oleje naturalne takie właśnie są. Oleje ekologiczne (organiczne) dodatkowo pochodzą z upraw ekologicznych i mają odpowiednie certyfikaty. Natomiast oleje surowe są niefiltrowane, z osadem (czasem ten osad może jednak przeszkadzać). Im mniej przetworzony produkt, tym więcej cennych składników zachowuje. Tak więc hierarchia wartości byłaby taka: najmniej wartościowy rafinowany, potem naturalny, organiczny i surowy.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-08-04 o 15:28
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 15:43   #504
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Mam taki takie pytanie z innej beczki: próbuje nawrócić mojego mężczyznę żeby buzię smarował olejkami z żelem hailuronowym ale nic z tego. On tylko oblewa się perfumami po twarzy .... Powiedział mi natomiast jakby te moje specyfiki ładnie pachniały to by się dał smarować ha ha więc ja tu już kombinuje które by tu olejki kupić żeby pomieszane dały ładny zapach który spodobałby się mu. Na pewno zapachy takie jak cedr, limonka, mięta, piżmo , sandałowiec hmmmm doradźcie coś. Czy można do oleju z kocanki z żelem h. dodać np. krople, dwie olejku eterycznego ???

A wy nie próbujecie swoich facetów nawrócić ???
To droga przez męke , ale próbuj może ci się uda .
Poczytaj o olejku eterycznym z paczuli , typowo męski zapach
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 18:30   #505
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja już dawno odpuściłam i nie próbuję nawrócić olejowo mojego M. No czasem Go maznę olejkiem z BHA, kiedy Mu coś wyjątkowo wrednego wyskoczy, ale mimo dodatku HA bardzo narzeka, że tłuste
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 18:53   #506
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[QUOTE=niezamienna_juz_na_ nic;13580229]Anetak, a nie myślałaś, że to oczyszczanie po Effaclarze? Od dawna go stosujesz? Czy zaczęłaś razem z olejkiem, czy może wcześniej? Swoją drogą olejek z orzechów laskowych, którego używa Clarins, zapychać może... Spróbuj może odstawić jeden z produktów i wtedy się okaże...

Effaclear stosuje już od paru lat wiec chyba to nie po nim. na razie odstawiłam krem Clarinsa który stosuje na dzień, zauwazyłam że rano po nim szybko mam przetłuszczoną skóre
anetak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 19:14   #507
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez anetak Pokaż wiadomość
Effaclear stosuje już od paru lat wiec chyba to nie po nim. na razie odstawiłam krem Clarinsa który stosuje na dzień, zauwazyłam że rano po nim szybko mam przetłuszczoną skóre
Możesz wrzucić skład tego Clarinsa na wątek składowy - Dziewczyny pomogą Ci zanalizować, czy ewentualnie on mógł zapchać. Co do olejku - jeśli masz Ylang ylang (czy jak on się tam nazywa), to wypryski mogą też być reakcją na olejek eteryczny ylangowy albo geraniowy - chyba na KWC czytałam kiedyś o takich przypadkach.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 09:42   #508
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witam;D mam pytanko: jesli macie hudrolat oczarowy to jak go przechowujecie????? bo na butelce pisze o 10 -25 stopiach . wiec czy napewno musi stac w lodowce:/

nie wiem tez czy nie napisac do mazidel ... moze innych nie razi to ale ja widze bledy w lacinskich nazwach ;/ jakos ich prestiz mi slabnie przez to ze niby profesjonalisci a bledy w nazwach maja;/ moze jestem przewrazliwiona
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 10:07   #509
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Wojciech też niedługo przetestuje co nie co więc da znać
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 11:18   #510
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
witam;D mam pytanko: jesli macie hudrolat oczarowy to jak go przechowujecie????? bo na butelce pisze o 10 -25 stopiach . wiec czy napewno musi stac w lodowce:/

nie wiem tez czy nie napisac do mazidel ... moze innych nie razi to ale ja widze bledy w lacinskich nazwach ;/ jakos ich prestiz mi slabnie przez to ze niby profesjonalisci a bledy w nazwach maja;/ moze jestem przewrazliwiona
Ja trzymam oczar w lodówce. Uwielbiam ten chłodek na twarzy....

A gdzie są te błędy? Podrzucisz coś?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.