Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-30, 16:40   #811
laoni27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niezamienna bardzo Ci dziękuję za linki i gratulacje. Ja z tych ostrożniejszych matek więc jak już coś kupię to tylko olejek jaśminowy lub różany.
laoni27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 18:43   #812
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez laoni27 Pokaż wiadomość
Niezamienna bardzo Ci dziękuję za linki i gratulacje. Ja z tych ostrożniejszych matek więc jak już coś kupię to tylko olejek jaśminowy lub różany.
Hm, z tą różą i jaśminem to -wedle innych źródeł - nie bardzo....:
http://www.ecospa.pl/cenne-olejki-jojobie-c-34_38.html
Miałam właśnie napisać, że stawiałabym na rumianek, ale na stronie Mazideł znalazłam informację, że rumianek dla ciężarnych, a tym samym i dla karmiących, się nie nadaje. Ile źródeł, tyle wersji - i nic dziwnego, bo trudno przeprowadzać jakieś badania w tej materii. Może wstrzymaj się jednak z olejkami eterycznymi na czas karmienia?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-30, 21:14   #813
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
U mnie na noc pod oczami wchłania się wszystko
Jest jeszcze jeden wariant stosowania olejów pod oczy, dla dobrze sypiających - nałożyć, natychmiast zamknąć oczy i zasnąć

hehe ale to nie wariant dla mnie. ja wierce sie i krece zanim zasne.
a w ten weekend to starsznie sie wiercilam, bo mnie wysypalo i jestem zrospaczona. zegnaj oleju z orzechow wloskich. a zdawalo sie nam byc razem tak dobrze
i tak sie dziewczeta zastanawiam, czy to taki moj los? czy troche tez w tym mojego udzialu- czytaj przefajnilam. olejowalam sie duza iloscia- rano i wieczorem i tylko na spryskana woda termalna, twarza. jako, ze poki co nie mam dojscia do produktow typu zel ha.
niedlugo powienien dotrzec do mnie taman. ale kiedys przegladajac watki, widzialam ze ktos ostrzegal z kladzeniem go solo na twarz. ze jakoby rowniez moze zapychac. poradzcie co robic? ile oleju szacunkowo wmasowywujecie sobie w twarz. naprawde te pare kropli?

Edytowane przez Dau
Czas edycji: 2009-11-30 o 22:19
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 08:50   #814
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość

poradzcie co robic? ile oleju szacunkowo wmasowywujecie sobie w twarz. naprawde te pare kropli?
Ja daję 4-6 kropelek, w zależności od oleju i stanu mojej cery. Na dzień - mniej, na noc smaruję się obficiej (do 7 kropli).
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 09:27   #815
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
ile oleju szacunkowo wmasowywujecie sobie w twarz. naprawde te pare kropli?
Naprawdę Tylko tyle, żeby zlikwidować napięcie skóry (żeby było precyzyjnie 3-4 krople oleju jeżynowego z wit. C na samą twarz; porcja Hauschki wystarcza mi na wysmarowanie twarzy i szyi, kapsułka Dermogal A+E to dość by wymazać twarz, szyję i mały fragment dekoltu). Większą ilość zdarza mi się nakładać na przesuszoną skórą, ale unikam tego jak mogę, bo to nieprzyjemne, nieestetyczne i w takich wypadkach przydałaby się jednak jakaś okluzja (same oleje nie wystarczają, skóra się łuszczy nawet po kilku użyciach czegoś cięższego i w miarę bezpiecznego dla osoby ze skłonnościami do powstawania zaskórników :/, zdecydowanie lepiej radzą sobie kremy). No i jeśli ma się tłustą skórą, to trzeba pamiętać o tym, co oczywiste, czyli żeby nie przedobrzyć i jeśli pysk nie jest ściągnięty, to nie dopieszczać go na siłę.

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Naprawdę nikt nie stosował oleju z orzechów cedrowych?

Cytat:
Nowością na rynku kosmetycznym jest olej cedrowy pozyskiwany z cedru syberyjskiego Pinus sibirica, którego największe zasoby można spotkać na Syberii. Wytwarzany z orzeszków cedrowych tłuszcz ma jasnożółty lub złocistobursztynowy kolor i przyjemny, orzechowy aromat. W skład jego frakcji kwasowej wchodzi ponad 50% kwasu linolowego. Zawiera ona także około 15% kwasu pinolenowego. Cennym składnikiem nasion cedru są fosfolipidy, których zawartość waha się w granicach 1,5% i jest wyższa niż w innych układach roślinnych.

W kosmetyce wykorzystywane jest jego działanie wygładzające i oczyszczające skórę. Stosowany jest jako składnik produktów zarówno do skóry suchej, jak i tłustej. Masaż z użyciem oleju cedrowego poprawia krążenie krwi, ujędrnia ją. Można go także spotkać pośród składników preparatów przeciwłupieżowych, ograniczających łojotok.
(Magdalena Sikora)
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 10:35   #816
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mentho, po przeczytaniu tego opisu zaczynam naprawdę żałować, że go nie stosowałam... Ale gdzie go zdobyć?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 10:38   #817
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
po prostu rozpuszczam dipalmitynian w oleju.
Niezamienna, rozupszczasz jednorazowe dawki i od razu maziasz, czy jakoś inaczej?
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-01, 10:54   #818
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Niezamienna, dziękuję!

Laoni, ja też jestem karmiąca i ufam dr Preeti Agrawal - ginekolog-położnik o ajurwedyjskich korzeniach oraz Monice Staszewskiej, doradcy laktacyjnej z forum eksperckiego 'Dziecka'. Zaraz zapytam o jej zdanie nt olejków eterycznych bezpiecznych podczas laktacji i doniosę.

Sprawdzę też w książce dr Agrawal dokładnie wszystkie olejki, z tego, co pamiętam. rumianek jest zalecany w pielęgnacji niemowląt, więc nie może im szkodzić używany przez matkę? Także lawenda, neroli, eukliptus, drzewko herbaciane. Tylko dopiero po 3mż.

Spotkałam się też z opinią, żeby odczekać 2h między zastosowaniem oleju/olejku a kontaktem z dzieckiem. Odprawiam więc wieczorne rytuały zaraz po ostatnim karmieniu i nim się dzieciak przebudzi na nocne jedzenie, czuję się bezpiecznie

Mentho, a czy pachnie ten olej zniewalająco cedrem?
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 12:26   #819
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

W aptece można kupić Cedrus (Alter Medica), w Sieci (a może i stacjonarnie, tego nie wiem) dostępny jest też olej importowany ze Wschodu.
Zapach ma być orzechowy i pozwalający rozpoznać pochodzenie, więc pewnie o nutach cedrowych, raczej nie tak aromatyczny jak olejek eteryczny. Być może znaczenie może też mieć pochodzenie i inne sprawy techniczne (jak np. w przypadku oleju malinowego).

Mnie interesuje wszystko co może działać przeciwpryszczowo , ale w cuda nie wierzę. Mam nadzieję, że proporcje kwasów tłuszczowych są odpowiednie dla tłustej cery, liczę na przyjemne doznania organoleptyczne i jakoś ten olejek pasowałby mi jako nośnik antybakteryjnego olejku pichtowego (także w formie suplementu diety, do kupienia w aptece - zawsze można zjeść... )

Piszą o tym oleju, że zawiera dużo tokoferolu; wg specyfikacji jakiegoś producenta, na którą powołują się w Sieci (do zweryfikowania), ma to być (56 mg/100 g); dla porównania olej z kiełków pszenicy 250-520 mg/100 g.
Nie wiem, co z tej dużej zawartości fosfolipidów może wyniknąć.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 13:16   #820
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Niezamienna, rozupszczasz jednorazowe dawki i od razu maziasz, czy jakoś inaczej?
Robię takie 10-15-mililitrowe porcje serum, które starczają mi mniej więcej na dwa miesiące. Dodaję różne dobroci, np. Q10, skwalan, witaminę E, ekstrakt z jęczmienia, olejki eteryczne, itp., i właśnie dipalmitynian.

Mentho, dzięki za informację. Na pewno przetestuję .
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 13:33   #821
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Robię takie 10-15-mililitrowe porcje serum, które starczają mi mniej więcej na dwa miesiące. Dodaję różne dobroci, np. Q10, skwalan, witaminę E, ekstrakt z jęczmienia, olejki eteryczne, itp., i właśnie dipalmitynian.
ach! rozumiem.. dzieki
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-01, 18:56   #822
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
dobry wieczór

Oleofarm mogę polecić z czystym sumieniem
natomiast Profarm-u nie znam, ale jak pisze niezmienna... nie chwalą się tłoczeniem na zimno a zwykle jest to podkreślany fakt
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 20:27   #823
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ilu, sto lat... Miło, że się znów zjawiłaś w olejowym wątku. Od razu weselej

Przepraszam za offtopik... nie mogłam się powstrzymać.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 21:27   #824
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

a mogę Ja dołączyć do Was?
poczytałąm sobie Waszą ciekawą literature ehh ostatnio całymi dniami siedze na wizazu niedługo mi oczy wysiądą, ale wciągające sa posty i jakie pożyteczne
olejków pare posiadam ale jestem w trakcie kompletowania zamowienia wraz z innymi specyfikami i bedę robić mikstury wyczytane w tym wątku zanotowałam troche w swoim urodowym kajeciku co by mi sie nic nie poplatało potem,
Za to mam najlepszy cudo na świecie jak narazie, hydrolat oczarowy z BU, bardzo mi sie spodobał zapach,odkąd się nim paćkam buzia o niebo lepsza, bez podrażnień, kupiłam też z kwiatu pomarańczy ale stoi na półeczce i czeka bo w oczarowym sie zakochałam
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 21:56   #825
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ja daję 4-6 kropelek, w zależności od oleju i stanu mojej cery. Na dzień - mniej, na noc smaruję się obficiej (do 7 kropli).
[QUOTE=mentha;15598328]Naprawdę Tylko tyle, żeby zlikwidować napięcie skóry (żeby było precyzyjnie 3-4 krople oleju jeżynowego z wit. C na samą twarz; porcja Hauschki wystarcza mi na wysmarowanie twarzy i szyi, kapsułka Dermogal A+E to dość by wymazać twarz, szyję i mały fragment dekoltu). Większą ilość zdarza mi się nakładać na przesuszoną skórą, ale unikam tego jak mogę, bo to nieprzyjemne, nieestetyczne i w takich wypadkach przydałaby się jednak jakaś okluzja (same oleje nie wystarczają, skóra się łuszczy nawet po kilku użyciach czegoś cięższego i w miarę bezpiecznego dla osoby ze skłonnościami do powstawania zaskórników :/, zdecydowanie lepiej radzą sobie kremy). No i jeśli ma się tłustą skórą, to trzeba pamiętać o tym, co oczywiste, czyli żeby nie przedobrzyć i jeśli pysk nie jest ściągnięty, to nie dopieszczać go na siłę.



niby tak, niby tak. tyle, ze z kremow to ja moge stosowac wlasciwie jeden. i on przede wszystkim nie wystarczajaco nawilza niestety moja skore.
bo skora jest wprawdzie tlusta i sklonna do wypryskow. jednoczesnie jest wrazliwa i zle nawilzona. zauwazylam, ze ten olej duzo lepiej nawilzal i regulowal produkcje sebum, niz ten krem. a tu taki zawod. tak sie zastanawiam, czy czasem nie zaczac stosowac naprzemiennie z tym kremem. i moze mniejsze ilosci.
albo przerzucic sie na taman, ktory lada chwila dotrze.
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 22:10   #826
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dau, pocieszę Cię, że mi tylko początkowo w 100% pasował orzech (śliwka zresztą też), teraz mam kaszkę po nich. Żałuję, bo cera wyglądała tak ładnie. Ale teraz próbuję z mniejszą ilością, ja paćkałam zdecydowanie więcej, co najmniej kilkanaście kropel, a skórę mam tłustą. Dziś wtarłam 4 krople jojoby i po raz pierwszy się wchłonął.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 22:28   #827
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Oczko, witaj wśród olejo- i hydrolatomaniaczek

Dau, Ratta, radzę radykalnie ograniczyć ilość oleju. Ilość naprawdę robi różnicę
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-01, 22:58   #828
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

tak myslicie? no ja polewalam sie niczym salatke tak sobie mysle, zeby moze powrocic, tyle zeby nie stosowac tak starsznie regularnie. bo widze, ze ten olej dodatkowo lepiej chronil mnie przed ostrym klimatem. juz nie tak strasznie czerwienila i puchla mi twarz, jak to zwylke przy uzyciu kremu.
ale poradzcie co robic, jak nie mam z czym mieszac? nie mam poki co dojscia do kwasu h. to co robic- tylko te 3 krople na wilgotna twarz?
a co myslicie o krokoszu?
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 08:59   #829
laoni27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Karamari, z tego co ja pamiętam to wg. P. Moniki podczas karmienia można stosować wszystkie kosmetyki, co nie jest prawdą, przynajmniej z tego co ja się orientuje. Więc jaj jej już nie ufam

Dziewczyny chciałam jeszcze zapytać, jak wygląda wasza zimowa pielęgnacja. Czy używanie olejków w połączeniu z żelem HA wystarczy na mroźne, zimowe spacerki, czy wystarczy dodać do żelu więcej danego oleju? Czy lepiej podkradać mojej królewnie kremik na mrozy?
laoni27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 11:36   #830
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Drogie dziewczyny, powiedzcie mi, czy zła reakcja na hydrolat jest możliwa? I czy jest szansa, że będzie inaczej?

Wczoraj dotarło do mnie zamówienie: hydrolat i olej z kocanki. Śmierdzi paskudnie, ale stwierdziłam, że to przeboleję i poświęcę się dla ulgi moich naczynek. Dzisiaj posmarowałam się hydrolatem i . Te miejsca, które mam ostatnio najbardziej wrażliwe, czyli prawy policzek i czoło nad brwiami zrobiły się czerwone i gorące Co jak co, ale po takim naturalnym specyfiku na naczynka to się czegoś takiego nie spodziewałam. Nie wiem teraz co robić i aż się boję użyć wieczorem oleju... Poradźcie mi coś, bardzo proszę
__________________

TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 11:57   #831
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez TeaHouseMoon Pokaż wiadomość
Drogie dziewczyny, powiedzcie mi, czy zła reakcja na hydrolat jest możliwa? I czy jest szansa, że będzie inaczej?

Wczoraj dotarło do mnie zamówienie: hydrolat i olej z kocanki. Śmierdzi paskudnie, ale stwierdziłam, że to przeboleję i poświęcę się dla ulgi moich naczynek. Dzisiaj posmarowałam się hydrolatem i . Te miejsca, które mam ostatnio najbardziej wrażliwe, czyli prawy policzek i czoło nad brwiami zrobiły się czerwone i gorące Co jak co, ale po takim naturalnym specyfiku na naczynka to się czegoś takiego nie spodziewałam. Nie wiem teraz co robić i aż się boję użyć wieczorem oleju... Poradźcie mi coś, bardzo proszę
Niestety hydrolat z kocanki zawiera takie konserwanty, które są drażniące dla cer naczynkowych (zwłaszcza dehydroacetic acid) i już niejedna osoba pisała o podobnej reakcji po użyciu tego hydrolatu.
Natomiast jeśli chodzi o macerat z kocanki, to on raczej nie powinien zrobić Ci krzywdy.

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-12-02 o 12:45
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 12:17   #832
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ilu, sto lat... Miło, że się znów zjawiłaś w olejowym wątku. Od razu weselej

Przepraszam za offtopik... nie mogłam się powstrzymać.
no u mnie sie wiele zmieniło

Tea, mogły Cię podrażnić konserwanty lub alkohol
ponadto możesz być po prostu uczulona na kocankę
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 12:45   #833
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez laoni27 Pokaż wiadomość
Karamari, z tego co ja pamiętam to wg. P. Moniki podczas karmienia można stosować wszystkie kosmetyki, co nie jest prawdą, przynajmniej z tego co ja się orientuje. Więc jaj jej już nie ufam

Dziewczyny chciałam jeszcze zapytać, jak wygląda wasza zimowa pielęgnacja. Czy używanie olejków w połączeniu z żelem HA wystarczy na mroźne, zimowe spacerki, czy wystarczy dodać do żelu więcej danego oleju? Czy lepiej podkradać mojej królewnie kremik na mrozy?
Aha... Ja jeszcze nie doczekałam się odpowiedzi i tym bardziej jestem ciekawa.
Dopisuję o olejkach dla dzieci za książką 'Odkrywam macierzyństwo' dr Preeti Agrawal:

Zalecane: rumiankowy, eukaliptusowy, lawendowy, manadrynkowy,
neroli, różany, drzewka herbacianego.
Stosować można po ukończeniu 3 mż, do kąpieli należy najpierw
rozpuścić w łyżce mleka. Stosowanie olejków eterycznych w
odpowiednim stężeniu ma działanie aromaterapeutyczne, relaksujące,
rozluźniające, odkażające itd. w zależności od właściwości danego
olejku. Zbyt duże stężenia są niebezpieczne nawet dla dorosłych.

Niewskazane: bergamotka, szałwia, geranium, jaśmin, ylang, sandał,
rozmaryn, cyprys, majoram.

Na zimę dla mojej mam masło karite, tłuste i ochronne jak trzeba
Ale mnie akurat warstwa filtru zmawtowionego Hauschką wystarcza
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 14:12   #834
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[QUOTE Dziewczyny chciałam jeszcze zapytać, jak wygląda wasza zimowa pielęgnacja. Czy używanie olejków w połączeniu z żelem HA wystarczy na mroźne, zimowe spacerki, czy wystarczy dodać do żelu więcej danego oleju? Czy lepiej podkradać mojej królewnie kremik na mrozy?[/QUOTE]

przyłaczam sie do pytania

tak się zastanawiam czy wogóle można uzywać HA na twarz wychodząc na dwór w mrożny dzień?
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 15:57   #835
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ilu, w takim razie wszystkiego najlepsiejszego w tych zmianach... i kosmetycznych, i (jeśli takowe są) życiowych


Cytat:
Napisane przez oczko1205 Pokaż wiadomość
tak się zastanawiam czy wogóle można uzywać HA na twarz wychodząc na dwór w mrożny dzień?
Można. Ja używam
Co do zimowej pielęgnacji - na razie smaruję się tak samo, jak w lecie, bo i zima ciągle taka nie bardzo.... W razie potrzeby w czasie mrozów dosmarowuję się zwykle czymś tłustym - w tym roku nic nie pobije ceramidów, serum z nimi ochroni przed wszystkim
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 17:01   #836
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1562088 5]Niestety hydrolat z kocanki zawiera takie konserwanty, które są drażniące dla cer naczynkowych (zwłaszcza dehydroacetic acid) i już niejedna osoba pisała o podobnej reakcji po użyciu tego hydrolatu.
Natomiast jeśli chodzi o macerat z kocanki, to on raczej nie powinien zrobić Ci krzywdy.[/QUOTE]

A to pech Jeszcze go potestuję, ale tym razem nie przed samym wyjściem z domu No i dziś wieczorem olej.

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Tea, mogły Cię podrażnić konserwanty lub alkohol
ponadto możesz być po prostu uczulona na kocankę
Czyli jeśli po użyciu oleju nie będzie takiej reakcji, to mam rozumieć, że to przez konserwanty, a jeśli znowu będzie to samo to ewidentnie reakcja na kocankę? Pewnie banalne pytanie, ale cóż
__________________

TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 17:09   #837
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez TeaHouseMoon Pokaż wiadomość
A to pech Jeszcze go potestuję, ale tym razem nie przed samym wyjściem z domu No i dziś wieczorem olej.



Czyli jeśli po użyciu oleju nie będzie takiej reakcji, to mam rozumieć, że to przez konserwanty, a jeśli znowu będzie to samo to ewidentnie reakcja na kocankę? Pewnie banalne pytanie, ale cóż
a tam zaraz banalne... w końcu kto pyta nie błądzi
a odpowiedź brzmi: tak
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 18:01   #838
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
niby tak, niby tak. tyle, ze z kremow to ja moge stosowac wlasciwie jeden. i on przede wszystkim nie wystarczajaco nawilza niestety moja skore.
bo skora jest wprawdzie tlusta i sklonna do wypryskow. jednoczesnie jest wrazliwa i zle nawilzona. zauwazylam, ze ten olej duzo lepiej nawilzal i regulowal produkcje sebum, niz ten krem.
Nie znam żadnego smarowidła, idealnego dla tłustej skóry z problemami. Szukam takiego Od dość dawna nie mam pełnowymiarowego opakowania kremu, a w razie potrzeby sięgam po próbki. U mnie w stanach spektakularnego złuszczenia i odwodnienia (np. przy leczeniu albo pod wpływem mrozu i ogrzewania) sprawdzały się lepiej kremy, pewnie dlatego, że oprócz olejów zawierały jeszcze wosk pszczeli, wazelinę, glicerynę, sorbitol, ceramidy, PCA etc. To były raczej tłustości, do doraźnego stosowania (później już nie było potrzeby i wolałam nie indukować pryszczy). Oleje nie radzą sobie też z moimi suchymi dłońmi, masła lepiej, ale to też nie to. Do masażu rozstępów :/ - idealne.
Wyłączając mazidla, które właściwie od razu robią mi z twarzy pobojowisko, mam problem z określeniem czy coś „zapycha”, bo wiele zależy np. od tego co jem Wszystko widać na twarzy… Mam dość.


Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
a co myslicie o krokoszu?
Nie używałam, ale pamiętam, że kiedyś na forum podnoszono kwestię wysokiej komedogenności kulinarnego oleju modyfikowanego (chodziło o ten dostępny za Oceanem). Zwykły, nieprzetworzony miał zawierać dużo kwasu linolowego i nadawać się do cery tłustej.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 18:30   #839
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

wosk pszczeli, wazlina?!!! laaaa mentho, od tego wyprysk mialabym gwarantowany!!! ja tez, podobnie jak ty wyprobowalam juz tysiace kremow i specyfikow. przy tym jednym jedynym kremie moge wlasciwie jesc i robic co rzewnie mi sie podoba. naturalnie co nieco od czasu do czasu wyskoczy. ale to jest roznica jak niebo i ziemia, jesli uzywam dodatkowo komedogennego kosmetyku. jakies 11 miesiecy temu stosowalam taka mieszanke jojoby, neemu, oleju z rozy i eterycznych. lolaboga, jaka masakre z twarzy mi robily. a myslalam, ze tym sobie pomoge.
ale musze powiedziec, ze wlasnie ten olej z orzechow wloskich przez jakies 10 dni robil niemalze cuda z mojej kiepskiej cery. nie wierzylam wlasnym oczom- jednolity koloryt, nawilzenie, jakiego nigdy nie uzyskalam, zadnym z tych cienaskich kremow, przeznaczonych dla cery tlustej. i chronil lepiej przed zimnem- twarz mi nie puchla w taki katasrtofalny sposob, jak zazwyczaj! no bylam zachwycona! dlatego moj zawod byl wieeeelki! aaa i twarz sie tak strasznie nie przetluszczala.

jesli chodzi o krokosza, to walsnie przegladajac fora i czytajac rozne informacje na jego temat, pomyslalam, ze powinnien byc odpowiedni przy cerze tlustej-zawiera jakoby jak sama podkreslilas to mentho, duza iloesc kw. linolowego. dobrze, z emnie przestrzeglas z ta rafinacja. wprawdzie wiem, ze przy rafinacji usuwa sie czynne substancje. troche mnie to dziwi, ze jednak ma wplyw na sam sklad oleju
aa donosze, ze przyszedl tamanu. i poki co- sensorycznie, zapach uznalam za przyjemny- jakby lubczykowaty. zaaplikowalam juz sobie na syfki a jaki ma kolorek intesywny

Edytowane przez Dau
Czas edycji: 2009-12-02 o 18:47
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 20:03   #840
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dau, cóż to za krem?!

O "rafinacji" wiem tyle, że polega na filtrowaniu i odbarwianiu, a na czym to przekształcanie składu ma polegać, nie mam pojęcia. Może coś dodają albo stosują rośliny modyfikowane genetycznie? Diabli wiedzą.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.