Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-26, 20:30   #4831
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
proszę, tu masz ekstrakty których używam http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100090
dziękuję
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-21, 14:21   #4832
Klaudia929
Raczkowanie
 
Avatar Klaudia929
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 313
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej dziewczyny. Polecacie hydrolaty z Fitomedu? Może i jest odpowiedź, ale za dużo odkopywania.. I olej kokosowy KTC? Chyba nie ma nawet recenzji na KWC tego oleju.
__________________
25.05.2013r. Razem

01.12.2014r. Włosomaniaczka

Czytamy
Ćwiczymy
Klaudia929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-21, 20:06   #4833
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Klaudia929 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Polecacie hydrolaty z Fitomedu? Może i jest odpowiedź, ale za dużo odkopywania.. I olej kokosowy KTC? Chyba nie ma nawet recenzji na KWC tego oleju.
z tego co pamiętam o nie sa prawdziwe hydrolaty tyllko maja jakiś extrakt czy coś, ale ich nie używałam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 06:04   #4834
201604140952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 236
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

.

Edytowane przez 201604140952
Czas edycji: 2016-04-13 o 22:15
201604140952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 07:14   #4835
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez CaramelTea Pokaż wiadomość
Używacie oleju migdałowego do twarzy?

Mam kapryśną cerę i wyczytałam w internecie, że olej migdałowy jest idealny w beznadziejnych przypadkach. Wczoraj posmarowałam się pierwszy raz, rano skóra się lepiła, nawet po umyciu żelem i przetarciu płynem micelarnym, no i pojawiły się maleńkie krostki, a pryszcz, który zaczął się wcześniej robić, wyszedł całkiem w ciągu nocy. Czy olej migdałowy działa trochę na zasadzie wyciągania wszystkiego, co niedobre? Nie wiem, czy lepiej już go nie używać, czy taka reakcja jest normalna. Wcześniej używałam oleju lnianego, oliwy z oliwek, kokosowego i po żadnym nie było krostek.
U każdego inaczej, ale znając życie pozapycha Cię dokumentnie. Skoro używałaś innych olejów, a piszesz, że masz kapryśną cerę, to możliwe, że one w tym pomagają, tzn w powstawaniu niedoskonałości, więc teoria, że nic po nich nie wyskakiwało może być błędna.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-05-06 o 07:16
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 09:29   #4836
201604140952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 236
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

.

Edytowane przez 201604140952
Czas edycji: 2016-04-13 o 22:15
201604140952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 18:41   #4837
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Możecie mi napisać jak pachnie hydrolat oczarowy?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 12:15   #4838
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny jakiś czas temu drugi raz zakupiłam olej jojoba i znowu byłam bardzo zadowolona. Zamówiłam również z pestek arbuza, ale mam wrażenie ze mnie zapychal. Jaki polecicie jeszcze olejek podobny do tego jojoba ? . Dodam, że mam cerę teraz już mieszana skłonna do wysuszen, ale też tłusta w strefie T. Poszukuję czegoś lekkiego co w miarę szybko się wchłania
lioele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 08:40   #4839
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Możecie mi napisać jak pachnie hydrolat oczarowy?
Z tego co pamiętam, to chyba trochę 'trawiasto', trochę ziołowo, ale niezbyt przyjemnie A czy jest różnica między hydrolatem z liści, a tym z kwiatów
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 09:52   #4840
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam, to chyba trochę 'trawiasto', trochę ziołowo, ale niezbyt przyjemnie A czy jest różnica między hydrolatem z liści, a tym z kwiatów
To może być ok Przejechałam się na hydrolacie z marchwi i lawendowym, śmierdziele takie. Także spróbuję oczarowego, chociaż trochę obawiam się wysuszenia. Mam nadzieję, że gliceryna pomoże.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 22:22   #4841
Yoko99
Raczkowanie
 
Avatar Yoko99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 422
GG do Yoko99
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakiś czas temu drugi raz zakupiłam olej jojoba i znowu byłam bardzo zadowolona. Zamówiłam również z pestek arbuza, ale mam wrażenie ze mnie zapychal. Jaki polecicie jeszcze olejek podobny do tego jojoba ? . Dodam, że mam cerę teraz już mieszana skłonna do wysuszen, ale też tłusta w strefie T. Poszukuję czegoś lekkiego co w miarę szybko się wchłania
Też uwielbiam jojobę. Mogę polecić też pachnotkę (ma dodatkowe działanie przeciwalergiczne), ostatnio głośno było o oleju marula, ale nie próbowałam. Bardzo lekki jest też z orzechów włoskich, ale moim zdaniem zbyt lekki.
Yoko99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 17:46   #4842
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakiś czas temu drugi raz zakupiłam olej jojoba i znowu byłam bardzo zadowolona. Zamówiłam również z pestek arbuza, ale mam wrażenie ze mnie zapychal. Jaki polecicie jeszcze olejek podobny do tego jojoba ? . Dodam, że mam cerę teraz już mieszana skłonna do wysuszen, ale też tłusta w strefie T. Poszukuję czegoś lekkiego co w miarę szybko się wchłania
tu masz pełna listę, jaki olej powinnas stosowac i dlaczego http://ervish.blogspot.com/2015/03/o...-pryszcze.html
na blogu jest też przepis na flavo c za kilka złotych z tych samych składników co oryginalne
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 01:11   #4843
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny kupiłam olej konpny Bio tłoczony na zimno 100 ml, wyczytałam w necie że powinno się go przechowywać w lodówce i tak też będę robić- otworzyłam go przed chwilą. Moje pytanie brzmi ile będzie ważny w przypadku przechowywania w lodówce? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego info na ten temat, na buteleczce też nie ma żadnej informacji. Na wikipedii piszą, że nawet przechowywany w lodówce jest ważny tylko 4 tygodnie, to prawda?
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 14:21   #4844
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
To może być ok Przejechałam się na hydrolacie z marchwi i lawendowym, śmierdziele takie. Także spróbuję oczarowego, chociaż trochę obawiam się wysuszenia. Mam nadzieję, że gliceryna pomoże.
Też chcę kupić oczarowy na początek, bo mam ostatnio zanieczyszczoną, tłustą cerę, do tego podrażnioną. Czemu on ma wysuszać?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 15:12   #4845
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Miałam w życiu tylko 2 hydrolaty, oczarowy i z róży stulistnej. Mam tłustą ale wrażliwą cerę i oczarowy bardzo polubiłam, przyjemnie odświeżał, lekko obkurczał pory, łagodził zaczerwienienia, moim zdaniem na lato sprawdzi się też przy innych typach cery, ale jak ktoś ma zanieczyszczoną skórę, zaskórniki, to niech nie liczy na to, że hydrolat to zlikwiduje. Hydrolaty nie mają takiej mocy, działają jedynie pomocniczo w trakcie leczenia. Z róży stulistnej natomiast nie polubiłam w ogóle, mam wrażenie, że podrażniał i w ogóle skóra po nim nie była ładna. Co do zapachu oczarowego, to mnie się podobał, słabo wyczuwalny, odświeżający, ziołowy, trochę podobny do werbeny (trochę).
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 15:45   #4846
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Czyli oczarowy powinien się u mnie sprawdzić...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 17:53   #4847
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czyli oczarowy powinien się u mnie sprawdzić...
W skrócie mogę napisać, że mogłabym go mieć w kranie, zamiast rurovitu
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 09:37   #4848
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Też chcę kupić oczarowy na początek, bo mam ostatnio zanieczyszczoną, tłustą cerę, do tego podrażnioną. Czemu on ma wysuszać?
Bo ja mam cerę suchą, atopową, bez skłonności do zapychania, itd. Także mnie mógłby akurat wysuszyć.
Różany lubiłam, ale teraz zapach mnie męczy, coś mniej intensywnego szukam. Oczarowy już zamówiłam.
Najbardziej lubię wodę termalną, ale chcę trochę z hydrolatami popróbować.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-15, 18:17   #4849
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Bo ja mam cerę suchą, atopową, bez skłonności do zapychania, itd. Także mnie mógłby akurat wysuszyć.
Różany lubiłam, ale teraz zapach mnie męczy, coś mniej intensywnego szukam. Oczarowy już zamówiłam.
Najbardziej lubię wodę termalną, ale chcę trochę z hydrolatami popróbować.
O, to ja mam tłustą/mieszaną, ale odwodnioną, baaardzo skłonną do zapychania, zaskórników, pryszczy, więc powinien się sprawdzić
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-18, 14:55   #4850
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dzisiaj testuję peeling z uchowanych przez cały dzień kawy i olejku migdałowego
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 15:07   #4851
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Mam hydrolat oczarowy, pachnie trochę spirytusem (?), jak hydrolat miętowy, ale to przyjemny zapach, w przeciwieństwie do marchewkowego i lawendowego Kupiłam w EcoSpa.
Po pierwszym użyciu nie czułam efektu ściągnięcia, także jest dobrze, to najważniejsze.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 11:49   #4852
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
To może być ok Przejechałam się na hydrolacie z marchwi i lawendowym, śmierdziele takie. Także spróbuję oczarowego, chociaż trochę obawiam się wysuszenia. Mam nadzieję, że gliceryna pomoże.
Lawendowy faktycznie śmierdzi, miałam kiedyś, dodatkowo mnie podrażniał
Oczarowy solo może wysuszać, ale jak w taką wilgotną skórę wklepiesz z 2 krople oleju albo jakiś lekki kremik to powinno być ok

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupiłam olej konpny Bio tłoczony na zimno 100 ml, wyczytałam w necie że powinno się go przechowywać w lodówce i tak też będę robić- otworzyłam go przed chwilą. Moje pytanie brzmi ile będzie ważny w przypadku przechowywania w lodówce? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego info na ten temat, na buteleczce też nie ma żadnej informacji. Na wikipedii piszą, że nawet przechowywany w lodówce jest ważny tylko 4 tygodnie, to prawda?
O kurczę, wydaje mi się, że jednak w lodówce dłużej powinien wytrzymać no.


Dawno nie pisałam o swoich ulubieńcach
Z hydrolatów - mam już którąś buteleczkę lipowego - dla mojej przesuszonej, wrażliwej i naczynkowej cery najlepszy. Fajnie spisywał się też hydrolat z kwiatów jaśminu.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 12:41   #4853
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

No cholera, mam nadzieję, że nie będzie wysuszał, bo muszę nawilżać! Mam odwodnioną mieszaną, jak wysuszy, to źle a już zamówiłam. I kwas hialuronowy oraz olej z pestek winogron.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-11, 23:51   #4854
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej, czy stosujecie olejek zamiast balsamu, a także zamiast kremu do twarzy?
Jeśli tak to czy mogłybyście mi polecić olejek do ciała, szczególnie, aby zapobiegał rozstępom, które niedawno pojawiły się na moich pośladkach. Chciałabym "powstrzymać" powstawanie kolejnych.
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 09:27   #4855
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Hej, czy stosujecie olejek zamiast balsamu, a także zamiast kremu do twarzy?
Jeśli tak to czy mogłybyście mi polecić olejek do ciała, szczególnie, aby zapobiegał rozstępom, które niedawno pojawiły się na moich pośladkach. Chciałabym "powstrzymać" powstawanie kolejnych.
Do walki z rozstępami polecany jest olej macadamia, ale najlepiej działają mieszanki np macadamia+argan+migdał i do tego np algi. kolagen, wit. E. Madara ma dobrego gotowca, zerknij sobie też na kuracje do ciała Evree i koniecznie warto wypróbować olejek Babydream fur mama.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 15:15   #4856
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Oczarowy już skończyłam, był świetny, teraz pewnie wypróbuję różany.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 09:35   #4857
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Hej, czy stosujecie olejek zamiast balsamu, a także zamiast kremu do twarzy?
Jeśli tak to czy mogłybyście mi polecić olejek do ciała, szczególnie, aby zapobiegał rozstępom, które niedawno pojawiły się na moich pośladkach. Chciałabym "powstrzymać" powstawanie kolejnych.
Używam tylko olejków do ciała i do twarzy. Na rozstępy możesz spróbować oleju z dzikiej róży.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-14, 11:23   #4858
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Czy oleje mogą nie służyć cerze?

Witam cieplutko wszystkie wizażanki i od razu zacznę pytaniem jak w tytule - czy olejki mogą tak naprawdę nie służyć cerze?
Mam cerę mieszaną, z okropnym wysypem zaskórników na całej twarzy. Mam też sporadyczne problemy z nawilżeniem cery, więc pewnego dnia wpadłam na pomysł, żeby zacząć nawilżać twarz olejami. I tu pojawiają się schody, ponieważ żaden olej nie wywołuje u mnie efektu "nawilżonej, wyciszonej twarzy". Wręcz przeciwnie, budzę się codziennie rano z wysypem dodatkowych zaskórników, jeszcze więcej okropnych czarnych kropek. A stosowałam oleje różne - zarówno te cięższe, jak i bardzo lekkie - z pestek arbuza, z malin, śliwki, efekt jest jednak ten sam. Czy może to w takim razie oznaczać, że moja buzia po prostu nie lubi się z olejami?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-14, 11:35   #4859
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy oleje mogą nie służyć cerze?

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Witam cieplutko wszystkie wizażanki i od razu zacznę pytaniem jak w tytule - czy olejki mogą tak naprawdę nie służyć cerze?
Mam cerę mieszaną, z okropnym wysypem zaskórników na całej twarzy. Mam też sporadyczne problemy z nawilżeniem cery, więc pewnego dnia wpadłam na pomysł, żeby zacząć nawilżać twarz olejami. I tu pojawiają się schody, ponieważ żaden olej nie wywołuje u mnie efektu "nawilżonej, wyciszonej twarzy". Wręcz przeciwnie, budzę się codziennie rano z wysypem dodatkowych zaskórników, jeszcze więcej okropnych czarnych kropek. A stosowałam oleje różne - zarówno te cięższe, jak i bardzo lekkie - z pestek arbuza, z malin, śliwki, efekt jest jednak ten sam. Czy może to w takim razie oznaczać, że moja buzia po prostu nie lubi się z olejami?
Oleje to nie olejki - to po pierwsze.
Oleje nie nawilżają - to po drugie.
I jak najbardziej mogą danej skórze nie pasować. Ja z nich zrezygnowałam z powodu przetłuszczania skór i braku jakichkolwiek plusów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-15, 12:05   #4860
Kitty_91
Raczkowanie
 
Avatar Kitty_91
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 291
Dot.: Czy oleje mogą nie służyć cerze?

Oleje nie nawilżają - to fakt. W kosmetyce mają za zadanie zastępować naturalną warstwę ochronną, którą wytwarza skóra a my się jej pozbywamy poprzez inne zabiegi. Jeśli masz tendencję do łatwego zapychania porów, nie nakładaj olejów na skórę bezpośrednio z butelki. Lepiej będzie jak przygotujesz sobie lekki krem w którym olej będzie stanowił ok 20% całości a reszta to np jakiś hydrolat + kwas hialuronowy + żel aloesowy (obydwa dobrze nawilżają). Dla Ciebie lepsze będą oleje lekkie, z większym udziałem kwasów nienasyconych. Osobiście polecam olej pszeniczny i abisyński
__________________
Moje Devia(nt)cje
Kitty_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.