Filtry UV a makijaż - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 12:08   #4381
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Filtry UV a makijaż

Szukałam, ale nie mogę znaleźć: używała któraś w Was fluidu Shiseido SPF43+? Różni się toto czymś od SPF40+? No i najważniejsze: czy ten filtr to prawda, czy ściema?
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 12:29   #4382
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez LadyInBlack2 Pokaż wiadomość
ja też jestem bardzo zadowolona z Avene, zarówno z tradycyjnej jak i z mineralnej nigdy mnie nie zapchała, co więcej- odkąd jej używam, przestałam mieć problemy z cerą
Ja też dołaczam do grona szczęśliwych użytkowniczek avenek. Tam gdzie trzeba nawilżają i odżywiają i nieizapychaja mnie. Jestem very happy
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 17:25   #4383
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Filtry UV a makijaż

Czy ktoras z was uzywala na filtry L'oreal Matifiant Mineral?
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 00:02   #4384
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Filtry UV a makijaż

Szukam czegoś co zmatowi filtr, i oddzieli go warstwą ochronną od pudru koloryzującego... Widziałam że polecacie Hauschkę lub Dry Flo.

A czy wiecie może czy będzie się do tego nadawać puder matujący Anti-Shine Kryolan lub puder bambusowy z BU (http://www.biochemiaurody.com/sklep/bamboo-powder.html) ? One też chyba nie zawierają miki ani talku, matują i mogą być taką warstewką ochronną, prawda?
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 06:20   #4385
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Szukam czegoś co zmatowi filtr, i oddzieli go warstwą ochronną od pudru koloryzującego... Widziałam że polecacie Hauschkę lub Dry Flo.

A czy wiecie może czy będzie się do tego nadawać puder matujący Anti-Shine Kryolan lub puder bambusowy z BU (http://www.biochemiaurody.com/sklep/bamboo-powder.html) ? One też chyba nie zawierają miki ani talku, matują i mogą być taką warstewką ochronną, prawda?
na bambus dopiero większość z nas czeka - właśnie w celu zmatowienia filtra
na wątku o BU jest tylko jedna opinia - podobno mega matowi
drugiego nie znam, więc się nie wypowiem
jest jeszcze puder perłowy na Naturalnym Pieknie
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 12:34   #4386
martus9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 146
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jak nakładać puder mineralny lub prasowany aby mieć pewność że nie starłam filtra?
martus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 10:09   #4387
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Filtry UV a makijaż

Przewinęła się tutaj na forum opinia, że na Iwostin Solecrin można nakładać makijaż nie kłopocząc się talkiem i micą. Nie mogę znaleźć nic więcej na ten temat. Czy taka opinia jest uzasadniona? Przecież Iwostin ma Parsol. Na czym miałaby się opierać jego wyższa stabilność?
Jestem tym bardzo zainteresowana, bo Solecrin 50+ to mój filtr idealny i chętnie bym przy nim pozostała, a nie chcę rezygnować z fluidów i pudrów.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-04, 11:27   #4388
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Przewinęła się tutaj na forum opinia, że na Iwostin Solecrin można nakładać makijaż nie kłopocząc się talkiem i micą. Nie mogę znaleźć nic więcej na ten temat. Czy taka opinia jest uzasadniona? Przecież Iwostin ma Parsol. Na czym miałaby się opierać jego wyższa stabilność?
Jestem tym bardzo zainteresowana, bo Solecrin 50+ to mój filtr idealny i chętnie bym przy nim pozostała, a nie chcę rezygnować z fluidów i pudrów.
Ja również podłączam się do pytania
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 11:46   #4389
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Czy ktoras z was uzywala na filtry L'oreal Matifiant Mineral?
Ja używam Fajnie matowi, im grubszą warstwę nałożysz tym dłużej cera się nie świeci. Ogólnie fajny, lekki, nie koloryzuje... Niby w składzie nie ma talku, jednak może zawierać mikę... zastanawiam się czy i w jakim stopniu może destabilizować filtr? I czy na pewno chroni przed słońcem na poziomie faktora 15?
skład z kwc: glass beads, boron nitride, isononyl isononanoate, carnauba/carnauba wax, aloe barbadensis/ aloe barbadensis leaf juice, tocopherol, panthenol, [+/- may contain: mica, cl77499, cl 77492, cl 77491 / iron oxides, cl 77163 / bismuth oxychloride, cl 77891 / titanium dioxide]
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 16:13   #4390
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mam takie pytanie może i przewijało sie już w tym wątku jednak ten watek ma ponad 140 stron i trudno mi będzie wszystko przeczytać w niedługim czasie aby znaleźć odpowiedź na moje pytanie. Otóż stosuję kwasy, laser głównie na przebarwienia po trądziku a dodatkowo mam cerę naczynkową i muszę używać filtrów.Jednak jak to robić aby filtry działały na mnei cały dzień jeśli aplikuje je tylko raz dziennie rano. Jak to robić jeżeli nakładam filtr ok godziny 8 i zgodnie z zapewnieniami producenta działa on 2 h. To jak pozniej reaplikować filtr skoro na twarzy mam podkład oraz cera się świeci. Jak Wy powtarzcie stosowanie filtru czy tylko raz dziennie go nakładacie i wystarczy to na całodzienna ochrone i czy moża na podkład naożyc po 2 h znowu filtr??Jak Wy sobie z tym radzicie??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 16:40   #4391
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
Ja używam Fajnie matowi, im grubszą warstwę nałożysz tym dłużej cera się nie świeci. Ogólnie fajny, lekki, nie koloryzuje... Niby w składzie nie ma talku, jednak może zawierać mikę... zastanawiam się czy i w jakim stopniu może destabilizować filtr? I czy na pewno chroni przed słońcem na poziomie faktora 15?
skład z kwc: glass beads, boron nitride, isononyl isononanoate, carnauba/carnauba wax, aloe barbadensis/ aloe barbadensis leaf juice, tocopherol, panthenol, [+/- may contain: mica, cl77499, cl 77492, cl 77491 / iron oxides, cl 77163 / bismuth oxychloride, cl 77891 / titanium dioxide]
Z tym faktorem to nie wiem (mogloby go dla mnie nie byc wcale, oby tylko zmatowil mojego Antheliosa ). Slonce wyszlo co mnie zmotywowalo zeby sie znow filtrowac ale Hauschka w moim przypadku kompletnie sobie nie radzi.
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-04, 19:00   #4392
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Przewinęła się tutaj na forum opinia, że na Iwostin Solecrin można nakładać makijaż nie kłopocząc się talkiem i micą. .
nie mamy 100% pewności (jak z każdym kosmetykiem zawierajacycm Parsol1789), ale to dobry krem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 19:20   #4393
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
nie mamy 100% pewności (jak z każdym kosmetykiem zawierajacycm Parsol1789), ale to dobry krem.
hmmm jestem posiadaczką Iwostinu Solecrin 50+ i nie jestem pewna czy dobry. Tzn. może skuteczny, ale bieli i skóra się po nim świeci.

Podbijam pytanie dotyczące ponownych aplikacji filtru co 2-3 godziny. Dziewczyny - zmywacie cały makijaż i nakładacie od początku?
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 19:31   #4394
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry UV a makijaż

na podforum biochemicznym określenia "dobry" używam wyłącznie w kontekście składu chemicznego, a nie właściwości użytkowych, zapachu, matowienia, wchłaniania, ładnego opakowania itd itp.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-04, 19:57   #4395
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
nie mamy 100% pewności (jak z każdym kosmetykiem zawierajacycm Parsol1789), ale to dobry krem.
Dziękuję. Bardzo mnie to cieszy.

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
hmmm jestem posiadaczką Iwostinu Solecrin 50+ i nie jestem pewna czy dobry. Tzn. może skuteczny, ale bieli i skóra się po nim świeci.
Tak już chyba jest z filtrami. Każdemu pasuje co innego. Ja sobie Solecrin bardzo chwalę, ani mnie nie bieli ani się nie świecę. Dokładnie odwrotnie niż po Anthelosie :/ Jedyne, nad czym się zastanawiam, to skuteczność. Wyszły mi przebarwienia w zeszłym roku, chociaż smarowałam się nim bardzo obficie. Być może stałoby się to też przy jakimkolwiek innym filtrze, ale cień niepokoju pozostał.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 11:01   #4396
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Filtry z serii Dermedic SUN - czy macie jakieś doświadczenia z tymi filtrami?
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 11:08   #4397
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Z tym faktorem to nie wiem (mogloby go dla mnie nie byc wcale, oby tylko zmatowil mojego Antheliosa ). Slonce wyszlo co mnie zmotywowalo zeby sie znow filtrowac ale Hauschka w moim przypadku kompletnie sobie nie radzi.
Myślę, że możesz spróbować. Ja używam na dzień kremu z serii aptecznej Ziaji do cery naczynkowej z filtrem 6, mam mieszaną cerę i strasznie się po nim świecę ale l'oreal matujący daje sobie radę jednak myślę, że w przypadku czegoś "treściwszego" trzeba będzie go poprawiać w ciągu dnia.

Czy ktoś wie lub może się pokusić o ocenę stopnia ochrony przed słońcem matującego mineralka loreala? (skład kilka postów wyżej)
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-05, 12:48   #4398
martus9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 146
Dot.: Filtry UV a makijaż

Czy naprawdę nike nie może mi odpowiedzieć na moje pytanie kilka postów wyżej?
martus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 11:14   #4399
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez martus9 Pokaż wiadomość
Jak nakładać puder mineralny lub prasowany aby mieć pewność że nie starłam filtra?
Polecam uwazna lekture tego watku,tego typu rady pojawily sie wielokrotnie

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie może i przewijało sie już w tym wątku jednak ten watek ma ponad 140 stron i trudno mi będzie wszystko przeczytać w niedługim czasie aby znaleźć odpowiedź na moje pytanie. Otóż stosuję kwasy, laser głównie na przebarwienia po trądziku a dodatkowo mam cerę naczynkową i muszę używać filtrów.Jednak jak to robić aby filtry działały na mnei cały dzień jeśli aplikuje je tylko raz dziennie rano. Jak to robić jeżeli nakładam filtr ok godziny 8 i zgodnie z zapewnieniami producenta działa on 2 h. To jak pozniej reaplikować filtr skoro na twarzy mam podkład oraz cera się świeci. Jak Wy powtarzcie stosowanie filtru czy tylko raz dziennie go nakładacie i wystarczy to na całodzienna ochrone i czy moża na podkład naożyc po 2 h znowu filtr??Jak Wy sobie z tym radzicie??

Polecam uwazna lekture postu # 1 w ktorym Noor bardzo czytelnie opisala wszystko,to co powinnas wiedziec

Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach CD-CZ.II


Cytat:
Napisane przez martus9 Pokaż wiadomość
Czy naprawdę nike nie może mi odpowiedzieć na moje pytanie kilka postów wyżej?
Kolejny raz odniesienie do przeczytanie ze zrozumieniem postu Noor

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...63&postcount=1

Mozna takze przeszukac watek
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=3483
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-06, 11:21   #4400
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja? A ja? Co z tym mineralnym matującym loreala? Wiem, że ciężko ocenić stopień filtra na podstawie samego tylko składu, ale czy on jest cokolwiek wart?
Będę wdzięczna
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 12:51   #4401
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
Ja używam Fajnie matowi, im grubszą warstwę nałożysz tym dłużej cera się nie świeci. Ogólnie fajny, lekki, nie koloryzuje... Niby w składzie nie ma talku, jednak może zawierać mikę... zastanawiam się czy i w jakim stopniu może destabilizować filtr? I czy na pewno chroni przed słońcem na poziomie faktora 15?
skład z kwc: glass beads, boron nitride, isononyl isononanoate, carnauba/carnauba wax, aloe barbadensis/ aloe barbadensis leaf juice, tocopherol, panthenol, [+/- may contain: mica, cl77499, cl 77492, cl 77491 / iron oxides, cl 77163 / bismuth oxychloride, cl 77891 / titanium dioxide]
Jest to oznaczone jako may contain wiec mimo wszystko stawialabym na to,ze lepiej uwazac i nakladac go na filtry oparte na Tinosorbach.
Faktor 15?nie wiem za bardzo o co Ci chodzi bo sam podklad na pewno nie bedzie ochrona poza tym bedzie dobrze matowic poniewaz jest oparty min. na boron nitride jednak polecalabym uwazac wrazliwcom poniewaz zawiera on bismuth oxychloride,ktory nie jest zbyt przyjazny

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Z tym faktorem to nie wiem (mogloby go dla mnie nie byc wcale, oby tylko zmatowil mojego Antheliosa ). Slonce wyszlo co mnie zmotywowalo zeby sie znow filtrowac ale Hauschka w moim przypadku kompletnie sobie nie radzi.
Polecam sprobowac zastosowac solo boron nitride do zdobycia na Coastal Scents,ewentualnie puder bambusowy z jedwabiem lub puder bambusowy na BU

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
Filtry z serii Dermedic SUN - czy macie jakieś doświadczenia z tymi filtrami?
Jak do tej pory nie znam stabilnego filtra z tej serii ale moze cos sie zmienilo?

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
A ja? A ja? Co z tym mineralnym matującym loreala? Wiem, że ciężko ocenić stopień filtra na podstawie samego tylko składu, ale czy on jest cokolwiek wart?
Będę wdzięczna
Trudno jest cos takiego wyliczyc ale puder nie bedzie stanowic zadnej ochrony
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 13:41   #4402
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ojjj... na opakowaniu była naklejka w języku polskim a na niej informacja, że posiada filtr 15 :/
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 13:50   #4403
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry UV a makijaż

a na moje pytanie nikt nie zna odp??dotyczyło ono jak powtorzyc stosowanie filtra w ciagu dnia skoro rano nakładam a pozniej puder. To jak pozniej po tych 2-3 godzinach keidy filtryu przestaja działać chronić skó przed promieniowanie UV??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 14:07   #4404
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
Ojjj... na opakowaniu była naklejka w języku polskim a na niej informacja, że posiada filtr 15 :/
Jezeli opieraja to na podstawie tego,ze zawiera Titanium Dioxide-ktory jest takze filtrem mineralnym ale to i tak zbyt malo.
Zaden podklad/puder itd.nie da Ci prawidlowej ochrony,nalezy siegnac po fotostabilny preparat z filtrem

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
a na moje pytanie nikt nie zna odp??dotyczyło ono jak powtorzyc stosowanie filtra w ciagu dnia skoro rano nakładam a pozniej puder. To jak pozniej po tych 2-3 godzinach keidy filtryu przestaja działać chronić skó przed promieniowanie UV??
Podalam Ci link ktory zawiera czytelna informacje-wystarczy przeczytac ze zrozumieniem

Reaplikacja filtra musialaby nastapic od poczatku-czyli zmywasz makijaz i od nowa,wiadomo ze w codziennych warunkach praca/szkola to nie jest mozliwe.
Warto restrykcyjnie przestrzegac reaplikacji kiedy przebywasz non stop na zewnatrz plaza/czynny wypoczynek itd.

Wielokrotnie o tym bylo i jest pisane-potrzeba minimum dobrej woli by poszukac i poczytac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 14:09   #4405
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ok, dziękuję za pomoc
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 16:20   #4406
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Polecam sprobowac zastosowac solo boron nitride do zdobycia na Coastal Scents,ewentualnie puder bambusowy z jedwabiem lub puder bambusowy na BU
Dzieki za rade. Kochana jestes
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 17:13   #4407
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ok.dzięki. Sory ale tam nie wyczytałam nic co mnie interesowało o reaplikacji filtru i dlatego się pytam bo stosując kwasy, laser boję się ze jedna aplkajc na cały dzień nie wystarczy. Ale tak jak mowisz musi bo nie mam możliwość mycia twarzy w ciągu dnia.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 19:31   #4408
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
a na moje pytanie nikt nie zna odp??dotyczyło ono jak powtorzyc stosowanie filtra w ciagu dnia skoro rano nakładam a pozniej puder. To jak pozniej po tych 2-3 godzinach keidy filtryu przestaja działać chronić skó przed promieniowanie UV??
Majaki, jeśli rano nałożysz przepisową ilość (ok.1,5ml - odmierz strzykawką na próbę lub miarką do syropu) i delikatnie to przypudrujesz (stemplując pędzlem przy sypkim pudrze lub gąbeczką lateksową przy kompakcie, a w przypadku podkładu w płynie - wklepiesz palcami) to przy normalnym miejskim funkcjonowaniu nie musisz reaplikować filtra.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 22:26   #4409
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, czy ktoras juz ma ten puder bambusowy??? Mnie wszystko bieli, ziemniaczanka, kukurydzianka, dry flo. Na LU Lenna pisala bardzo ciekawa rzecz. Mianowicie owsiany beta glukan, kolor bezowy, nie mylic oczywiscie z tym beta glukanem z mazidel. Jest w bulkaktives, niestety za duze koszty na jedna osobe i do tego tylko 1 produktu. O puder bambusowy pytam, bo szukam czegos co mnie nie pobieli. Mineralny svr polegl na calej linii, kolor calkowicie niekompatybilny z moja karnacja. Gdybym chciala wygladac jak wesola swinka, to bym go znowu kupila, ale nie chce. Chyba wroce do DP LPR, tylko ze sie swieci niemilosiernie i lepi do wszystkiego. Musze go matowic, jednak bez bialej maski, ktorej TŻ nienawidzi i grozi mi, ze zamknie wizaz ( Tak na marginesie nazywa wizaz sekta).
Hexx, co to boron nitride, mozesz cos napisac wiecej, prosze.
Aha, jeszcze jedna sprawa. Moje osobiste doswiadczenie wskazuje, ze na sama twarz wystarczy 1,2 ml. W poprzednie lato 1,2 ml DP chronil mnie doskonale, z tym ze zazwyczaj sie dosmarowywalam po poludniu tak z 0,5 ml. Oczywiscie jesli ktos chce miec hiperpewnosc, ze ma idealna ochrone, to lepiej klasc te 1,5 ml. Nie pisac, jaka roznice robi 0,3 ml, bo na mojej twarzy robi. 1,5 ml za jednym razem po prostu nie przyjmuje.

Edytowane przez meredith85
Czas edycji: 2009-04-06 o 22:30
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-06, 22:58   #4410
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ktoras juz ma ten puder bambusowy??? Mnie wszystko bieli, ziemniaczanka, kukurydzianka, dry flo. Na LU Lenna pisala bardzo ciekawa rzecz. Mianowicie owsiany beta glukan, kolor bezowy, nie mylic oczywiscie z tym beta glukanem z mazidel. Jest w bulkaktives, niestety za duze koszty na jedna osobe i do tego tylko 1 produktu. O puder bambusowy pytam, bo szukam czegos co mnie nie pobieli. Mineralny svr polegl na calej linii, kolor calkowicie niekompatybilny z moja karnacja. Gdybym chciala wygladac jak wesola swinka, to bym go znowu kupila, ale nie chce. Chyba wroce do DP LPR, tylko ze sie swieci niemilosiernie i lepi do wszystkiego. Musze go matowic, jednak bez bialej maski, ktorej TŻ nienawidzi i grozi mi, ze zamknie wizaz ( Tak na marginesie nazywa wizaz sekta).
Hexx, co to boron nitride, mozesz cos napisac wiecej, prosze.
Aha, jeszcze jedna sprawa. Moje osobiste doswiadczenie wskazuje, ze na sama twarz wystarczy 1,2 ml. W poprzednie lato 1,2 ml DP chronil mnie doskonale, z tym ze zazwyczaj sie dosmarowywalam po poludniu tak z 0,5 ml. Oczywiscie jesli ktos chce miec hiperpewnosc, ze ma idealna ochrone, to lepiej klasc te 1,5 ml. Nie pisac, jaka roznice robi 0,3 ml, bo na mojej twarzy robi. 1,5 ml za jednym razem po prostu nie przyjmuje.
Boron Nitride znajdziesz tutaj
http://www.coastalscents.com/cfwebst...tte-effect.cfm


o pudrze bambusowym z BU pisalam tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=3447

__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.