Dziwna cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-21, 22:58   #1
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid

Dziwna cera


Drogie Panie. Mam drobny problem z moją cerą. Otóż na policzkach jest bardzo sucha, a na czole i brodzie nieco się świeci. Nie za mocno, pod koniec dnia widać połysk. Mam rozszerzone pory (broda, czoło i .. jeden policzek koło nosa!), i dość często robią mi się drobne krostki. Do tego jestem alergiczką, więc nie eksperymentuję raczej z kosmetykami. Tak więc buzię mam skomplikowaną. Szukam dobrej, niedrogiej pianki/żelu/kremu do zmywania twarzy. Od razu mówię, że nie wyobrażam sobie oczyszczania twarzy bez wody. Próbowałam już Vichy Purete Thermal, Idei 25, ale nie do końca mnie zadowalają. Pory na brodzie są jakby przytkane, na reszcie twarzy się nie ściągaja do końca, i oba wysuszają mi skórę (na całej twarzy). Po umyciu Ideą mam czerwonawe plamy na czole i policzkach i bardzo ściągniętą skórę. Czy któraś z was ma podobny problem? Jakich kosmetyków używacie?
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 08:42   #2
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Re: Dziwna cera

A może spróbuj kostkę myjącą LaRoche Posay? Jest delikatniejsza od żeli, a skuteczna! Do kupienia w aptece oczywiście. Pozdrawiam
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 21:15   #3
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Re: Dziwna cera

A co sądzicie o Vichy Normaderm? Słyszałam, że dobrze działa na zaskórniki i drobne krostki. Ale czy nie wysuszy mi buzi?
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 21:26   #4
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Dziwna cera

Mam dokładnie taką samą cerę. A radzę sobie tak: do twarzy używam żelu eris bez alkoholu, na dzień na całą buźkę używam nawilżającego kremu oceanic oligovital (do cery mieszanej) a na noc na policzki kremu oceanic hydraoxygen a na brodę, nos i czoło emulsji Avene CleananceK. Do tego po każdym myciu tonik nawilżający oceanica hydraoxygene i raz w tygodniu różowa (nawilżająca) maseczka z glinki.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-22, 22:17   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Dziwna cera

może wysuszyć lub podrażnić (zawiera alkohol i kwasy). w większości przypadków należy na niego nałożyc krem nawilżający, bo sam normaderm, mimo że na opakowaniu ma "naiwlżający", działa raczej matująco i wysuszajaco.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.