Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-12, 13:16   #1
minka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 93

Pomocy


Dopiero zaczynam fascynującą/ przynajmniej tak myślę / drogę w decu/ i mam problem . Kleję serwetki i ...kwas. Marszczą się. Poczytałam trochę na forum i nie widzę problemów z marszczeniami serwetek. [przeczytałam tez , zę jedna z Was napisała coś o szlifowaniu ?? Po czym i kiedy to szlifowanie. Pomóżcie.
minka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 14:07   #2
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Pomocy

Na wizażu jest taki wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=218630&page=4 gdzie znajdziesz odpowiedź na większość trapiących Cie wątpliwości. Trzeba tylko poszukać
Poniżej podaję Ci link do sposobów klejenia serwetki, jeden opisałam w swoim wątku, pozostałe pochodzą z blogu Asket:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...2&postcount=37
http://asket.blox.pl/2008/05/Sposoby...-serwetki.html

Wybór sposobu należy już do Ciebie, musisz spróbować i wybrać sposób stosując metodę prób i błędów. Generalnie źle przyklejona serwetka do pewnego stopnia zostanie zatuszowana pod kilkunastoma warstwami lakieru. Po pierwszych kilku warstwach lakieru delikatnie przeszlifuj pracę papierem ściernym, ale z wyczuciem, żeby nie zetrzeć też serwetki, tylko ewentualne załamki. To musisz wyczuć sama, czasem mniej ściągnąć niż za dużo. Ja potem mniej więcej co 4 warstwy szlifuję lakier, żeby płaszczyzna była idealna. Jeśli stosujesz na pracę kraka dwuskładnikowego to problem jest mniejszy, gdyż pod gruba warstwą kraka generalnie wszystko się gubi.
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 15:24   #3
nika_s77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 71
GG do nika_s77
Dot.: Pomocy

Ja też miałam już zrezygnować po pierwszym przedmiocie właśnie z powodu zagnieceń na serwetkach. Przypomniałam sobie, że któraś z forumowiczek napisała, że można kleic serwetki na białko jajka i jak dla mnie to był strzał w 10!Smaruję przedmiot białkiem, potem nakładam serwetkę i namoczonym paluchem w białku przyklejam ją. Serwetka z początku nie klei się do podłoża tylko po nim pływa i można z nią zrobić wszystko Trzeba tylko uważać przy lakierowaniu przy pierwszej warstwie bo jak za długo będziemy się bawić lakierem to serwetki zaczną się odklejać - tak przynajmniej było u mnie przy lakierze akrylowym.
Pozdrawiam serdecznie i czekamy na prace
nika_s77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 18:03   #4
minka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 93
Dot.: Pomocy

Cytat:
Napisane przez nika_s77 Pokaż wiadomość
Ja też miałam już zrezygnować po pierwszym przedmiocie właśnie z powodu zagnieceń na serwetkach. Przypomniałam sobie, że któraś z forumowiczek napisała, że można kleic serwetki na białko jajka i jak dla mnie to był strzał w 10!Smaruję przedmiot białkiem, potem nakładam serwetkę i namoczonym paluchem w białku przyklejam ją. Serwetka z początku nie klei się do podłoża tylko po nim pływa i można z nią zrobić wszystko Trzeba tylko uważać przy lakierowaniu przy pierwszej warstwie bo jak za długo będziemy się bawić lakierem to serwetki zaczną się odklejać - tak przynajmniej było u mnie przy lakierze akrylowym.
Pozdrawiam serdecznie i czekamy na prace
Doszłam już do tego , że lekko smaruję powierzchnię klejem , na to serwetka, wygładzam pędzlem i tamponuję. Już jest duuużo lepiej. Pomysł z białkiem- doskonały. A tak poza tym wszystkie jesteście fantastyczne. Pozytywnie nastawione do ludzi i szalenie sympatyczne. Cieszę się , że znalazłam to forum.
minka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.