Wymarzony pies ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-21, 19:50   #1
Fuksja28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11

Wymarzony pies ;)


Chciałam, ten wątek, poświęcić temu, czy dla was to tak ważne, aby pies był rasowy z rodowodem, widziałam już, że na wielu różnych forach poruszano taki temat.... jedni pisali, że to ważne, a drudzy, że to bez znaczenia, ważne żeby piesek był kochany... nie jest potrzebny rodowód, to nie ma znaczenia, i tak będzie nasz i najlepszy.... Ja należe właśnie do tych drugich osób. Sama mam w domu pieska, jest mieszańcem, i jak dla mnie jest cudowna... Mój wymarzony pies nie ma rodowodu, i dobrze mi z tym, przez to jest wyjątkowa, orginalna i sama mogę ją poznawać, jej zachowanie, cechy.... Oczywiście z góry chcę napisać, że nie chcę tutaj nikogo obrażać, rozumiem, że można mieć różne zdania...
Fuksja28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 19:59   #2
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: Wymarzony pies ;)

ja osobiście jestem zdania, że dopóki nie nabija się kiermany ludziom, którzy rozmnażają nierasowe psy dla zysku męcząc tym zwierzę [wystarczy popatrzeć na warunki w jakich psiaki przebywają, nie trzeba być od razu świadkiem głodzenia czy maltretowania, żeby poznać sytuację], to nie ma jakiejś tragedii, jednak są pewne warunki. nie tworzy się hodowli kundli [widziałam kiedyś mieszankę asta z bokserem - agresja i siła asta, głupota boksera - masakra!], rodzice mają być tej samej rasy. poza tym mimo wszystko są rasy, które wymagają rodowodu i prawidłowego rozmnażania, bo są bardziej wymagające.
jeżeli komuś nie zależy na rodowodzie - marszem do schroniska, tam jest od groma psów.
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 22:23   #3
foremka001
Rozeznanie
 
Avatar foremka001
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 783
Dot.: Wymarzony pies ;)

Mój wymarzony pies też nie ma rodowodu, jest w typie rasy. Dostałam go od przyjaciela, ale razem pojechaliśmy go kupić i widziałam rodziców psa, miejsce w którym są trzymane i nie miałam zadnych zastrzezeń. Psy zadbane, trzymane w dobrych warunkach. Poza nim mam jeszcze inne pieski, przygarnięte i kocham je tak samo
__________________
foremka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 22:27   #4
talkshit
Zakorzenienie
 
Avatar talkshit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: bawimy się powietrzem.
Wiadomości: 16 564
Dot.: Wymarzony pies ;)

ja mam wyzla niemieckiego ale bez rodowodu .
i jakos mi to nie przeszkadza d;
__________________
Dopiero gdy ulegamy pasji, jesteśmy naprawdę sobą.
Ze wszystkich naszych namiętności
najbardziej określają nas te,
których nie potrafimy okiełznać.

Motocykl
- mój sposób na życie.



talkshit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 22:38   #5
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Wymarzony pies ;)

A ja mam rasowego ratlerka i drugiego skundlonego z jamnikiem i oba są kochane

ale sama kiedyś kupię sobie rasowego -bo chcę, małą, wredną, kochaną chihuahua

a ogólnie zdanie na sprawę mam takie: jak ktoś chce znac dokładnie charakter i wygląd psa to rasowce bedą najlepsze, ale jak komuś obojetnie to mała kulka z niewiadomego pochodzenia rodziców może być najcudowniejszym zwierzakiem na świecie

p.s. Boksery wcale nie są głupie
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 22:56   #6
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Wymarzony pies ;)

A mnie zastanawia, czemu ludzie piszą, że mają psa rasowego (tutaj pada nazwa rasy), ale bez rodowodu. Nie ma czegoś takiego w ujęciu kynologii, jak pies rasowy bez rodowodu. Taki pies jest w typie rasy.

Ja nie uznaję kupowania psów bez rodowodu, bo jesli się chce mieć daną rasę, z całą jej specyfiką to nie można kupować kota w worku. W ogóle uważam, że najlepszym miejscem do nabycia psa jest schronisko lub dom tymczasowy. Tam też są pieski w typie ras, naprawdę piękne.
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 22:58   #7
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość
Ja nie uznaję kupowania psów bez rodowodu, bo jesli się chce mieć daną rasę, z całą jej specyfiką to nie można kupować kota w worku. W ogóle uważam, że najlepszym miejscem do nabycia psa jest schronisko lub dom tymczasowy. Tam też są pieski w typie ras, naprawdę piękne.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 23:49   #8
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Wymarzony pies ;)

Ja mam kundelka.Kocham go bardzo.Jest wspaniały.Myślę,że dla kogoś kto kocha psy i bardzo pragnie mieć psa, rasa czy rodowód jest nieważne.
Kundelka wzięłam za darmo nie musiałam nic płacić.A w zamian dostał od mojego psa coś wspaniałego...miłość, wdzięczność,radość.Nauczy ł mnie,że oprócz tego,że jesteśmy razem i możemy się cieszyć sobą nic innego nie jest ważne.Żaden telewizor plazmowy czy wczasy na Hawajach.
Ludzie,którzy doświadczają takiej miłości zwierzak-homo sapiens są cholernymi szczęściarzami.I ja jestem zdania,że lepiej adoptować piesa.Oczywiście nie jestem przeciw kupowaniu psów rasowych.Sama może kiedyś takiego kupię.Ale najpierw chcę zaadoptować jakieś szczęście.
A tak na marginesie to do niedawna nie zdawałam sobie w ogóle sprawy,że pies bez rodowodu to nierasowy.Myślałam,że rasowe to tylko po to żeby na wystawy jeździć i poszpanować , heh teraz wiem,że tak nie jest.Człowiek uczy się przez całe życie.
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 23:55   #9
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez matra^ Pokaż wiadomość
głupota boksera - masakra!
Jak można powiedzieć o psie,że jest głupi? to ludzie są głupi , a nie psy.To oni są winni agresji i tego jak pies się zachowuje.
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 00:39   #10
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Wymarzony pies ;)

Nie ma psów głupich. Jeśli ktoś nazywa psa głupim to znaczy, że po prostu nie potrafi go mądrze wychować, brak mu konsekwencji i cierpliwości albo po prostu nie umie sprostać wymaganiom psa (np. nie zapewnia mu tyle ruchu ile trzeba).

Ewolet90, ale ślicznego masz psiaka Sama jestem fanką kundelków (ja na swoje mówię kundliczki
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 00:43   #11
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Wymarzony pies ;)

ALe fajny!!! Na ostatnich zdjeciach jak amstaff, ale ja ostatnio wszedzie amstaffy widzę:love
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-22, 11:14   #12
gwiazdkadg
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdkadg
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: D&G
Wiadomości: 6 844
Dot.: Wymarzony pies ;)

Ja mam psa w typie Shih tzu i nie zmieniłabym go na żadnego innego

Rodowodowy czy nie i tak jest kochany

w przyszłości chcę psa z rodowodem aczkolwiek sama nie wiem czy nie będę miała 2 i z rodowodem i bez

Dla mnie to nie stanowi żadnej różnicy, gdyby nie miłość do rasy właśnie Shih tzu jeśli o wygląd chodzi


pozdrawiam ;*
__________________
Zapraszam do oglądania moich pazurków:
http://marlenails.blogspot.com

Pozdrawiam serdecznie
gwiazdkadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 11:24   #13
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Wymarzony pies ;)

Wpierw miałam kundelka. wyglądał jak miniatura wilczura. Dałam go dziadkom, bo zapowiadało się, ze psiak będzie duży, a oni własnie takiego potrzebowali. Psiak waży 10 kg, więc nie wyrósł z niego żaden olbrzym, ale i tak jest kochany Potem kupiłam sznaucera miniaturowego... Był trochę pomieszany z affepinczerem, przez co wyglądał jeszcze bardziej słodko. Wszystko zależy, na czym nam zależy. Jeśli np. zależy nam na małym psiaku, bo z różnych względów nie możemy mieć dużego pieska, to lepiej kupić takiego z rodowodem. Wtedy jest pewność, że pies będzie tym, za kogo podawał go sprzedawca. Kundelek jest jedną wielką niewiadomą, więc jeśli ktoś chce mieć po prostu psa bez względu na to, jaki on będzie duży, to jest to bardzo trafiony wybór. I z rasowymi psiakami jest tak, że są delikatniejsze. Każda rasa ma swoje czułe miejsca, np. sznaucerki chorują bardzo często na układy przewodu pokarmowego. Mój właśnie odszedł z powodu raka jelita grubego, ale przez całe życie maił delikatny żołądek. Szkodziły mu rzeczy, które np. jadł psiak dziadków. Mój miał 11 lat i całe życie był takim "biedactwem", a psiak dziadków ma 15 lat i jakoś się trzyma (różnica w wieku miedzy nimi była około 6 miesięcy). Ma problemy ze stawami jedynie. Jeśli miałabym teraz wybierać psa, wzięłabym sznaucera z rodowodem. Z tego prostego względu, że znam charakter takich piesków i jest to chyba jedyna rasa, która nie gubi sierści, co też jest dla mnie ważne.. U dziadków futro znajduję nawet w talerzach - pisak ma karbowane i delikatne futerko). U mnie spotkanie sierści było sukcesem. Wcześniejszego pieska miałam bez rodowodu i tylko szczęście sprawiło, że mniej więcej był to sznaucer miniaturowy. Nie wiem, co byłoby, gdyby okazał się np. olbrzymem. A ja mam tylko 2 pokoje..
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 11:51   #14
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez Fuksja28 Pokaż wiadomość
Chciałam, ten wątek, poświęcić temu, czy dla was to tak ważne, aby pies był rasowy z rodowodem
Jest tu już mnóstwo wątków, gdzie to zagadnienie było poruszane, poza tym - na górze tego podforum jest przypięty wątek "RASOWY=RODOWODOWY" wystarczy wejść, poczytać i oświecić się troszkę.
Cytat:
Napisane przez Fuksja28 Pokaż wiadomość
jedni pisali, że to ważne, a drudzy, że to bez znaczenia, ważne żeby piesek był kochany... nie jest potrzebny rodowód, to nie ma znaczenia, i tak będzie nasz i najlepszy.... Sama mam w domu pieska, jest mieszańcem, i jak dla mnie jest cudowna...
Oczywiście, że pies rodowodowy może być tak samo kochany i cudnowny jak kundelek. Sama miałam kiedyś super inteligentnego kota, najzwyklejszego dachowca, a jestem przekonana, że sprytem przewyższał niejednego rasowego Inter Championa. Rodowód nie świadczy o "kochaności i cudowności"pieska. Rodowód świadczy o jego RASIE!

I potwórzę to , co już tu napisano - rozważanie chyba dość logiczne:

Rasę może poświadczyć tylko i wyłącznie RODOWÓD - czyli udokumentowane ileś pokoleń wstecz (to, że ktoś widział rodziców psa to trochę za mało, pulę genów psiak dziedziczy też po dziadkach, pradziadkach itd. - to chyba każdy z biologii, albo z obserwacji we własnej rodzinie powinien wiedzieć).

Jeśli zatem zwierzę nie posiada rodowodu - czyli udokumentowanego faktu,że pochodzi od psów rasy "XYZ" - nie może być nazywane zwierzęciem rasy "XYZ".
Jeśli wykazuje duże podobieństwo zewnętrzne, to można go określać jako zwierzę w typie rasy "XYW".
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...



Edytowane przez Isia83
Czas edycji: 2009-12-22 o 11:52
Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 18:05   #15
Fuksja28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Wymarzony pies ;)

Niektóre osoby piszą, żeby nie kupywać psów, bez rodowodów, po co rozmnazać mieszańce, kundle. A po co wspomagać, pseudochodowców? Spoktkałam się już z takimi piniami parę razy.... czyli, co to znaczy?! Piesek u pseudochodowcy, ma może tak samo źle jak ze schroniska, też zasługuje na dom, rodzinę.... rozumiem że oni robią źle.....
Fuksja28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 18:15   #16
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez Fuksja28 Pokaż wiadomość
Niektóre osoby piszą, żeby nie kupywać psów, bez rodowodów, po co rozmnazać mieszańce, kundle. A po co wspomagać, pseudochodowców? Spoktkałam się już z takimi piniami parę razy.... czyli, co to znaczy?! Piesek u pseudochodowcy, ma może tak samo źle jak ze schroniska, też zasługuje na dom, rodzinę.... rozumiem że oni robią źle.....
Bo to jest myślenie przyszłościowe -nie będzie zapotrzebowania na psy to pseudohodowcy nie będą mieli zarobku i przestaną je rozmnażać. Ale aby się tak stało musi ucierpieć wiele istnień -dlatego ja jakoś nie jestem przekonana do końca... Poza tym jakby tu nie patzreć to "rasowy nierodowodowy" jest jakąś opcją dla biedniejszych ludzi, których nie stać na rodowód a mają jakieś określone wymaganie w stosunku do psa... Bo jednak jest duże prawdopodobieństwo, że pies będzie miał np. poł metra wzrostu, a nie 1,5 m jest
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 18:17   #17
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Wymarzony pies ;)

O to chodzi, że one są nieleczone, zagłodzone, jak z tych dużych ras to ryzyko dysplazji (tylne nogi się rozjeżdżają = kalectwo) - a to wszystko przez zaniedbanie od szczeniaka.
Jezeli nie będziemy tego kupować to nie oplaci się ich produkować, przepraszam za wyrażenie, ale tak to wygląda w praktyce.
To tak, jak w sklepach zoologicznych - nieraz zbyt młode chomiki, świnki morskie, ktore zaraz padają w domu. Ludzie kupują bo im żal maleństw a na ich miejsce za moment przywożą drugiego.

Od takiego pseudo kupić, to potem może być przez lata całe udręka dla psa i właściciela z leczeniem.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........

Edytowane przez iloneczka1
Czas edycji: 2009-12-22 o 18:18
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 21:05   #18
Mrochna Tajemnica
Rozeznanie
 
Avatar Mrochna Tajemnica
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 652
Dot.: Wymarzony pies ;)

nie nakręcajmy pseudohodowli!
Chcesz psa, obojętnie ci jakiego - weź ze schroniska albo przygarnij z ulicy.
Zależy ci na konkretnych cechach, wyglądzie etc - bierzesz RODOWODOWEGO!
Nie ma innej opcji. Kochasz psy to nie pozwól, żeby cierpiały w straszliwych warunkach. Pomijając fakt, że zazwyczaj takie psy są tylko TOWAREM to liczcie się też z tym, że nie wiecie o nich nic.

Dostając rodowód dostajesz papier, który pokazuje rodzinę (chyba) 3 pokolenia wstecz. Wiesz na co mogą chorować, jak się zachowuje rasa, jakie ma cechy. Płacisz 1000zł ale potem nie płacisz za leczenie, bo często rodzeństwo/blisko spokrewnione osobniki są mieszane ze sobą w celu reprodukcji.
Jeśli chcesz pomóc biednym pieską/kotkom czy Bóg wie czym innym to weź psa ze schroniska TOZu, ulicy, od koleżanki która dostała alergii. COKOLWIEK.

I nigdy nie uwierzę w to, że jak się kocha psy to mu jest obojętnie czy rodowodowy czy nie, on i tak kupi.


Tak na marginesie mam psy i koty z rodowodem i bez. Te bez to uliczne.
__________________

<3
Mrochna Tajemnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 21:20   #19
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Wymarzony pies ;)

a ja nie rozumiem skąd przekonanie, że jak pies jest "rasowy nierodowodowy" to od razu znaczy, że był trzymamy w złych warunkach. Dla mnie to stwierdzenie jest krzywdzące i bezsensowne. Ludzie czasem trzymają parkę, bo kochają taki typ psa i je rozmnażają mimo że psy są bez rodowodu - i to jest zbrodnia?
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-22, 21:46   #20
M1A4N
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 392
Dot.: Wymarzony pies ;)

Ja mam Cocer Spaniela. Jest rasowy bo pochodzi od rodziny która miała samca i samicę Spaniela, był trzymany w dobrych warunkach. Ma wszystkie cechy rasowego psa, lecz nie mam na to papierka - rodowodu.
M1A4N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 12:55   #21
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ludzie czasem trzymają parkę, bo kochają taki typ psa i je rozmnażają mimo że psy są bez rodowodu - i to jest zbrodnia?
A ja się pytam po co je rozmnażają? Po co tworzą kolejne nierasowe psy? Mało takich? Rozumiem, że jak kocham moje króliki to muszę je rozmnożyć? O nie, przepraszam, wykastrowałam je, kurcze, to chyba ich jednak nie kocham...

Cytat:
Napisane przez M1A4N Pokaż wiadomość
Ja mam Cocer Spaniela. Jest rasowy bo pochodzi od rodziny która miała samca i samicę Spaniela, był trzymany w dobrych warunkach. Ma wszystkie cechy rasowego psa, lecz nie mam na to papierka - rodowodu.
O, kolejny kynolog na forum się znalazł Nie masz cockera, masz kundla, albo jak to sama napisałas cocer spaniela, bo cocker spaniel to nie jest na pewno.
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 12:59   #22
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
A ja się pytam po co je rozmnażają? Po co tworzą kolejne nierasowe psy? Mało takich? Rozumiem, że jak kocham moje króliki to muszę je rozmnożyć? O nie, przepraszam, wykastrowałam je, kurcze, to chyba ich jednak nie kocham...
a czemu nie? Bo ludzie chcą od nich brać pieski o cechach takiej rasy, a nie mają pieniędzy na dopłacanie za papier? Ja bym od takiej osoby wzięła psa bez wyrzutów i chyba bym nawet wolała psa od takich ludzi.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:06   #23
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
a czemu nie? Bo ludzie chcą od nich brać pieski o cechach takiej rasy, a nie mają pieniędzy na dopłacanie za papier? Ja bym od takiej osoby wzięła psa bez wyrzutów i chyba bym nawet wolała psa od takich ludzi.
Oj tak, to bardzo trafiony argument, szczególnie widząc te wystraszone, wypłoszowate "ONki", zdziczałe "cockery" i agresywne "chihuahua"
Jak się chce psy o cechach rasy, to się bierze psy rasowy, czyli rodowodowe.

Aha, gwoli wyjaśnienia, "papier" kosztuje mniej więcej 20zł
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:06   #24
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Wymarzony pies ;)

A papugi też można kastrować/sterelizować ?w sumie to z papugami nie mam problemu, nie daje im budki , samica znosi jaja na dnie klatki jak nie ma co robić to sobie na nich posiedzi i i tak się nic nie wykluwa... nawet nie wiadomo czy są zapłodnione.
A jak kogoś nie stać na psa z rodowodem to nie może sobie kupić psa w typie rasy? czy jak wy tam na to mówicie...
Aaa..już wiem jaka jest odpowiedź...niech nie kupuje wcale.
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:10   #25
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez evolet90 Pokaż wiadomość
A papugi też można kastrować/sterelizować ?w sumie to z papugami nie mam problemu, nie daje im budki , samica znosi jaja na dnie klatki jak nie ma co robić to sobie na nich posiedzi i i tak się nic nie wykluwa... nawet nie wiadomo czy są zapłodnione.
Nie wiem skąd to pytanie, nie znam się na ptakach

Cytat:
Napisane przez evolet90 Pokaż wiadomość
A jak kogoś nie stać na psa z rodowodem to nie może sobie kupić psa w typie rasy? czy jak wy tam na to mówicie...
Jak się chce psa rasowego, o określonych cechach charakteru i wyglądu to odkłada sobie pieniążki i kupuje psa z rodowodem, a nie "kota w worku".
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:29   #26
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Oj tak, to bardzo trafiony argument, szczególnie widząc te wystraszone, wypłoszowate "ONki", zdziczałe "cockery" i agresywne "chihuahua"
Jak się chce psy o cechach rasy, to się bierze psy rasowy, czyli rodowodowe.

Aha, gwoli wyjaśnienia, "papier" kosztuje mniej więcej 20zł
do drukarki chyba. Bo miłe małżeństwo sprzeda z domowej parki np. Yorka za 200 zł, a ten z papierkiem będzie kosztował 1200 A wypłoszenie i zdziczenie to prędzej wina wychowania, a nie tego czy pies ma papier czy nie znajoma ma rodowodowego beagla czy jak to się tam nazywa -psy do polowań w każdym razie, a ten psiak akurat boi się wystrzałów -i co -nic, rodowód jest, cecha niekoniecznie
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:35   #27
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd to pytanie, nie znam się na ptakach


Jak się chce psa rasowego, o określonych cechach charakteru i wyglądu to odkłada sobie pieniążki i kupuje psa z rodowodem, a nie "kota w worku".
Ja też nie wiem skąd to pytanie.Mówicie o kastrowanych królikach to się wystraszyłam,że ja swoje papugi musze kastrować .
No fakt lepiej nie kupować psa w worku.Potem jakieś choroby i inne problemy.Zostałam przekonana co do kupowania psa z rodowodem.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
znajoma ma rodowodowego beagla czy jak to się tam nazywa -psy do polowań w każdym razie, a ten psiak akurat boi się wystrzałów -i co -nic, rodowód jest, cecha niekoniecznie
Ale to chyba chodzi o to,że pies ma skłonności do polowania ale trzeba go wytresować żeby nie bał się wystrzałów tak jak owczarki niemieckie np. w policji.Pies nie rodzi się od razu odporny na huk wystrzałów.
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:41   #28
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez evolet90 Pokaż wiadomość
Ale to chyba chodzi o to,że pies ma skłonności do polowania ale trzeba go wytresować żeby nie bał się wystrzałów tak jak owczarki niemieckie np. w policji.Pies nie rodzi się od razu odporny na huk wystrzałów.
No ja wiem, o to mi chodzi właśnie, że nie tresowana chihuahua będzie też agresywna, albo taki czy owaki pies "zahukany" -bo to zależy od wychowania. Nie jest z góry powiedziane, że pies będzie chory, ciapowaty etc. Pies z schroniska też może stać się dodatkowym kosztem przez choroby jak i pies z pseudo hodowli.

a jeszcze mi się przypomniało, że ciotka kupiła niecałe pół roku temu labradora (z rodowodem) i teraz ma leczone tylne nogi, bo coś tam z nimi nie tak... Operację miał, tydzień nie chodził, dobrze, że nie urósl całkiem, bo z tego co wiem psy te sporo ważą i znieść potem takiego z pierwszego pietra.... Ale jak widać nie jest powiedziane, że jak rasowy to nigdy nei zachoruje... A poza tym labrador podobno uroczy (jak bardzo nei wiem, bo zobaczę go dopiero w święta)
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2009-12-23 o 13:52
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 13:48   #29
foremka001
Rozeznanie
 
Avatar foremka001
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 783
Dot.: Wymarzony pies ;)

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Oj tak, to bardzo trafiony argument, szczególnie widząc te wystraszone, wypłoszowate "ONki", zdziczałe "cockery" i agresywne "chihuahua"
Jak się chce psy o cechach rasy, to się bierze psy rasowy, czyli rodowodowe.

Aha, gwoli wyjaśnienia, "papier" kosztuje mniej więcej 20zł
Żeby móc mieć ten papier, pies musi mieć metryke, a taki pies kosztuje dużo więcej. Ja mam psa w typie rasy DONka i nie jest wystraszony ani "wypłoszowaty". Nie mam go tez z pseudohodowli, gdzie psy traktowane są rzeczowo, jako chodząca gotówka. Nie wypowiadaj się tak rozlegle, bo widocznie mało widziałaś, a swoimi wypowiedziami możesz kogoś urazić.
__________________
foremka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 14:35   #30
evolet90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 203
Dot.: Wymarzony pies ;)

W zasadzie to ja też sobie przypomniałam,że moi znajomi kupili sobie psa z rodowodem(ojjj słono za niego zapłacili) to jest chyba rasa pies z Majorki.I coś mu się w łape stało i znowu kupe kasy poleciało na leczenie...
__________________
skąd ten świat tyle zła w sobie ma?
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

handel dobry,handel zły?
http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=783

PoczątkującaWegetarianka
evolet90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.