Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-18, 13:30   #1291
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26991568]
Wg mnie ma bardzo wysoko Sodium Benzoate. Ale to tylko moje zdanie.
[/QUOTE]


A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Nie można z samego inci tego wywnioskować. Poza tym dopuszczalna ilość jest limitowana przez normy prawne. Po tym skladzie widac jedynie, że dalsze substancje za SB są już tylko w śladowych ilościach.

Mnie się bardzo sklad podoba, odżywczy, nawilżający, natluszczający i do tego oczyszczający i sama bym go wziela. Solidna rzecz, rzadko spotykane skladniki, bogactwo natury.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-18 o 13:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 13:35   #1292
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Flos lek be eco możesz zamówić przez d o z i odebrać w wybranej przez siebie aptece.
Nie,nie mi chodziło o Cattiera.Flos lek be eco już dawno mam

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Nie można z samego inci tego wywnioskować. Poza tym dopuszczalna ilość jest limitowana przez prawo.

Mnie się bardzo sklad podoba, odżywczy, nawilżający, natluszczający i do tego oczyszczający i sama bym go wziela. Solidna rzecz, rzadko spotykane skladniki, bogactwo natury.
I tego mi było trzeba.Problem sam się rozwiązał,bo już mam co do glinki zamówićDzięki Korah

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa opinii fachowców
Tangle teezer zamawiałam na allegro, sprzedająca bardzo ok, fajny kontakt, nie wiem czy mogę podać u kogo konkretnie... ale w ofercie mieli też dużo produktów lush. Oczywiście jak juz do mnie dojdzie to wtedy dopiero mogę pochwalić ostatecznie!
To jeszcze poczekam na Twoją opinię
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 13:41   #1293
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Nie można z samego inci tego wywnioskować. Poza tym dopuszczalna ilość jest limitowana przez normy prawne. Po tym skladzie widac jedynie, że dalsze substancje za SB są już tylko w śladowych ilościach.

Mnie się bardzo sklad podoba, odżywczy, nawilżający, natluszczający i do tego oczyszczający i sama bym go wziela. Solidna rzecz, rzadko spotykane skladniki, bogactwo natury.
No właśnie, lepiej by było gdyby SB było na szarym końcu.

Co ma tu właściwości oczyszczające?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 14:03   #1294
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Daj znać,bo ja co lecę przez ofertę african earth to parę rzeczy mnie kręci,ale nie wiem czy wartotutaj chyba żadna z nas tych kosmetyków nie ma albo przeoczyłam.
Ok, to pouzywam sobie i od razu doniosę co i jak. Szczotki tez to dotyczy oczywiście
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Nie można z samego inci tego wywnioskować. Poza tym dopuszczalna ilość jest limitowana przez normy prawne. Po tym skladzie widac jedynie, że dalsze substancje za SB są już tylko w śladowych ilościach.

Mnie się bardzo sklad podoba, odżywczy, nawilżający, natluszczający i do tego oczyszczający i sama bym go wziela. Solidna rzecz, rzadko spotykane skladniki, bogactwo natury.
OOO!!! To ja chyba sie skuszę!! Zobacze jeszcze, czy uda mi się wyżebrać próbkę od znajomej Parę razy chciałam ten krem kupić, ale jakoś miałam do niego pecha, bo zawsze dla mnie zabrakło (chyba ma strasznie duże branie, bo rano był, a wieczorem juz nie - i tak kilka razy miałam!). Teraz tez go nie ma, ale wysłałam juz zapytanie do sklepu o date dostawy, więc jak dostane odpowiedź to sie nią podzielę

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26992091]
Co ma tu właściwości oczyszczające?
[/QUOTE]
Może nie powinnam sie odzywać, bo na składach sie nie znam, ale zgodnie z opisem tego kremu na stronie własciwości oczyszczające ma drzewo cedrowe.
A wogóle to opisy poszczególnych składników kremu tylko wzmogły moją chęć posiadania go...
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 14:12   #1295
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26984398]
"SANOFLORE EMULSION FRAÎCHE ANTI-IMPERFECTIONS



Lekki, nietłusty krem o delikatnym cytrynowym zapachu można stosować codziennie w celu zwalczania niedoskonałości. Nawilża, matuje i zwęża pory. Opracowany, aby każdego dnia przynosić ulgę i przywracać równowagę skóry. Ma poprawić jakość sebum, a nie je likwidować (cokolwiek to znaczy...).

Cena: ok. 50 zł/50 ml

Skład: Aqua (water), mentha piperita leaf water (peppermint leaf water), alcohol, dicaprylyl carbonate, octyldodecanol, glycerin, silica, glyceryl stearate citrate, behenyl behenate, arachydyl alcohol, cetearyl alcohol, behenyl alcohol, arginine, salicylic acid, capryloyl glycine, arachidyl glucoside, potassium sorbate, parfum (fragrance), xanthan gum, linalool, limonene, sodium phytate, cymbopogon flexuosus oil, citral rosmarinus officinalis leaf oil (rosemary leaf oil), citronellol, geraniol, satureia montana oil, eugenol, cymbopogon nardus oil (citronella oil), eugenia caryophyllus flower oil (clove flower oil), nepeta cataria oil, origanum heracleoticum flower oil, thymus vulgaris oil, thyme flower (leaf oil), melissa officinalis leaf oil, citric acid, tocopherol, alcohol."
[/QUOTE]

Dzięki

Cytat:
Napisane przez paranoja
Wg mnie ma bardzo wysoko Sodium Benzoate. Ale to tylko moje zdanie
Tego sodium beznoate są tam śladowe ilości, bardziej od patrzenia na którym miejscu sa w składzie trzeba patrzeć na jakiś wskaźnikowy składnik np. taki którego jest zazwyczaj mniej niz 1%. Np. w tym przypadku konserwant Glucose (&) Glucose Oxidase (&) Lactoperoxidase moze być czymś takim jego maksymalne steżenie w kosmetyku to 1% - to znaczy że samej glukozy jest mniej niż 1%, Glyceryl Stearate, który jest przed glukozą, jest zapewne w stęzeniu <2%. Ponadto maksymalne stężenie kwasu benzoesowego i jego soli to 0,4%.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-18 o 14:14
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 14:16   #1296
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ok, to pouzywam sobie i od razu doniosę co i jak. Szczotki tez to dotyczy oczywiście


OOO!!! To ja chyba sie skuszę!! Zobacze jeszcze, czy uda mi się wyżebrać próbkę od znajomej Parę razy chciałam ten krem kupić, ale jakoś miałam do niego pecha, bo zawsze dla mnie zabrakło (chyba ma strasznie duże branie, bo rano był, a wieczorem juz nie - i tak kilka razy miałam!). Teraz tez go nie ma, ale wysłałam juz zapytanie do sklepu o date dostawy, więc jak dostane odpowiedź to sie nią podzielę

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------


Może nie powinnam sie odzywać, bo na składach sie nie znam, ale zgodnie z opisem tego kremu na stronie własciwości oczyszczające ma drzewo cedrowe.
A wogóle to opisy poszczególnych składników kremu tylko wzmogły moją chęć posiadania go...
Moja chęć posiadania go jest pewnie równie wielka jak i Twoja.

Daj mi znać jak dostaniesz odpowiedz to ja też go kliknę-tylko ciekawa jestem jaki ma termin ważnośći,bo na razie otworzyć bym go nie mogła-musi poczekać aż choć troszkę zużyję tego co mam
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 14:25   #1297
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Moja chęć posiadania go jest pewnie równie wielka jak i Twoja.

Daj mi znać jak dostaniesz odpowiedz to ja też go kliknę-tylko ciekawa jestem jaki ma termin ważnośći,bo na razie otworzyć bym go nie mogła-musi poczekać aż choć troszkę zużyję tego co mam
Jasne, to jak dostane info, kiedy bedą to dopytam o termin przydatności.
A może chcesz próbkę tej maseczki nawilżającej african earth? Duża ta maska nie jest , ale mogę Ci trochę odpsikać do pojemniczka, tak żebyś przynajmniej na jedno użycie miała.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 14:36   #1298
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
paranoja w Polsce Figs&Rouge kosztuje 19 zł.
Korah serum alverde użyłam dopiero raz na noc. Bardzo delikatnie pachnie, nie jest specjalnie tłuste (jak np. lemon z BU), dobrze się wchłania. Na pewno nawilża, na działanie przeciwzmarszczkowe muszę poczekać, bo za krótko stosuję.
ranka dla mnie płyn do demakijażu Living Nature pachnie ziołowo, a ten nieprzyjemny zapach to może być olejek manuka, który na początku mi strasznie śmierdział (jak mokra gleba). U mnie się nie kleił, ale ja i tak po demakijazu lubię umyć twarz wodą, bo bez wody mam wrażenie, że jest niedomyta. Może jesteś uczulona na miód, że Cie tak wysypało? Czuję się winna tego wysypu, bo zachwalałam tutaj ten płyn, a tutaj zonk.
anula_ga peeling do ciała flos lek jest bardzo fajny, tłusty, czuć sól (może trochę szczypać i na pewno nie nadaje się do twarzy), skóra po nim jest gładka i natłuszczona,
szampon Lavera nie obciąża włosów (miałam oprócz mango jeszcze różany i też nie obciążał włosów, za to trzeba uważać na odżywkę różaną - jest bardzo treściwa i w zbyt dużej ilości obciąża),
płyn Absolute Organic dobrze zmywa cały makijaż, praktycznie nie ma zapachu, kupiłam go w Wawie w sklepie Skarby Smaku na Hożej (zdrowa żywność, a od niedawna właśnie te kosmetyki),
krem Absolute Organic szybko się wchłania, taki do codziennej pielęgnacji, ale nie na jakieś b. suche dłonie, bo nie jest taki tłusty, dobry jako zwykły krem na co dzień,
krem Sanoflore wchłania się do matu, żadnych tłustości, może być na dzień (moim zdaniem nadaje się pod makijaż) i na noc, poprawia wygląd skóry, ale nie działa agresywnie, raczej prewencyjnie, nie zapobiegł małej kroście na brodzie, która mi właśnie wyskoczyła,
krem pod oczy/na szyję flos lek lekki krem nawilżający, nie zauważyłam żadnego spektakularnego działania na zmarszczki, dla mnie pod oczy za słaby (Cattier lepszy), więc zużywam na szyję, w sumie tylko nawilża i nic więcej, raczej następnego słoiczka nie kupię,
maseczka nawilżająca Vegetable Garden jest boska, taki eko-lux z górnej półki, pięknie pachnie, nawilżenie czuć od razu, stosuję na twarz, szyję i dekolt, a nadmiar wcieram w ręce, niestety droga (jest w Douglasie w Arkadii za ponad 100 zł, trochę taniej na escentual. com). Przy okazji chyba się skuszę na to mydło węglowe, bo z Twojego opisu wygląda świetnie
kotwilka już napisałam o szamponie wyzej. Generalnie dla mnie Lavera to taka lepsza wersja Alterry, bo nawet skład jest podobny i glutowata konsystencja. Nigdy się nie nacięłam na produktach do włosów Lavery (szampony, odżywki, pianki - wszystko fajne). Czekam na recenzję masła flos leku
Dzięki Wczoraj w Galerii Ursynów przy metrze Natolin widziałam chyba calutką ofertę kosmetyków Lavera. Jest jakaś promocja - do dużych szamponów jest dodawana miniaturka, chyba też szamponu, ale innego. Kosztuje to chyba 35 zł. Jak wykończę zapasy (tzn. nie wcześniej niż za rok ), to na pewno kupię.
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a hm kurcze ostatnio mowilysmy o jakims oleju chyba morelowym (?) ktry podobno jest doskonaly (nawilza, nie zapycha, zamyka pory itp itp itp) musze o nim pczytac wiecej, zaraz przejrze watki
Melonowym Czarny Elf zachwalała

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Tak wiem.Ja już zamawiałam ze sklepunaturalnego,ale cały czas chcę gilnkę z Biolander i nigdy tam nie mają tego czego jeszcze potrzebuję i tak mi schodzi.A szkoda mi płacić koszty wysyłki za jedną tylko rzecz.
Przybij piątkę - tez tak miałam, w końcu się wkurzyłam i domówiłam sobie jeszcze próbkę różu mineralnego i malutkie mydełko na prezent
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 14:49   #1299
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Jasne, to jak dostane info, kiedy bedą to dopytam o termin przydatności.
A może chcesz próbkę tej maseczki nawilżającej african earth? Duża ta maska nie jest , ale mogę Ci trochę odpsikać do pojemniczka, tak żebyś przynajmniej na jedno użycie miała.
Dziękuje Ci bardzoale szkoda zachodu z tymi wysyłkamia z tej serii jeszcze ciekawi mnie maska oczyszczająca.Pózniej wrzucę skład,bo droga,a pojemność ma małą i ciekawi mnie czy warta wysokiej ceny.

To czekam na info od Ciebie
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Przybij piątkę - tez tak miałam, w końcu się wkurzyłam i domówiłam sobie jeszcze próbkę różu mineralnego i malutkie mydełko na prezent


Dobra ja lecę trawę kosić,bo mi tyłek przyrośnie do krzesła
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 14:52   #1300
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

kotwilka dziekuje hm nic nie ma o tym oleju nigdzie, tzn nie za wiele
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 15:18   #1301
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
To jest spora różnica, bo Cattier jest bardziej treściwy i dlatego uważam, że lepszy. Tamten pod oczy niewiele dawał, zużyłam go głownie na szyję, ale i tak bez rewelacji.

.
O dzięki! To mnie zaskoczyłaś, bo ja myślałam że flos lek jest bardziej gęsty i treściwy. To ja go skreślam z mojej listy, bo dla mnie cattier jest baaardzo lekki.
Teraz mam alterre i jest tańsza, bardziej treściwa ale nie rozświetla tak ładnie oczu.

Swoją drogą wasze zbiory są ogromne Mi się wydaje że ja kupuję za dużo i za dużo wydaję na kosmetyki, ale jak tu wchodzę to ooo rety! Zaraz mi się chce coś kupić, a kasy brak.
Wy używacie tego wszystkiego na zmianę?(teraz wiem czemu zawsze wydaję się sobie zaniedbana)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 15:21   #1302
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość

Swoją drogą wasze zbiory są ogromne Mi się wydaje że ja kupuję za dużo i za dużo wydaję na kosmetyki, ale jak tu wchodzę to ooo rety! Zaraz mi się chce coś kupić, a kasy brak.
Wy używacie tego wszystkiego na zmianę?(teraz wiem czemu zawsze wydaję się sobie zaniedbana)
hah ja mam takie samo wrazenie
naturalnych kosmetykow duzo nie mam a i tak wydaje mi sie ze wydalam na t fortune, choc tak naprawde nie mam nic knkretnego i czuje sie fe


mam kilka zakupow ktore chce zrbic w najblizszym czasie

- jakies olejki myjace, hydrolaty
- moze jakis krem (w koncu ktory mi podpasuje..)
- odzywke i szampon Alterra z granatem, mam chyba z morela (ten nadajacy blysk) ale mi sie nie podoba, moge oddac
- henne do wlosow
- chcialabym ten olejek melonowy ale nie wiem gdzie go dostac

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

a i moja biala glinke

i jakis podklad
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 15:35   #1303
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
hah ja mam takie samo wrazenie
naturalnych kosmetykow duzo nie mam a i tak wydaje mi sie ze wydalam na t fortune, choc tak naprawde nie mam nic knkretnego i czuje sie fe


mam kilka zakupow ktore chce zrbic w najblizszym czasie

- jakies olejki myjace, hydrolaty
- moze jakis krem (w koncu ktory mi podpasuje..)
- odzywke i szampon Alterra z granatem, mam chyba z morela (ten nadajacy blysk) ale mi sie nie podoba, moge oddac
- henne do wlosow
- chcialabym ten olejek melonowy ale nie wiem gdzie go dostac

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

a i moja biala glinke

i jakis podklad
Toż to odkrycie roku, czemu ci się nie podoba?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 15:36   #1304
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

A widziałyście tę pastę ? Zawiera nawet fluor. Nie wiem tylko czy to dużo czy mało w porównaniu do zwykłych past.
http://freedelikatesy.pl/mietowa_pas...ml_lavera.html
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 15:37   #1305
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

a mam takie matowe wlosy po niej
wola ta z granatem
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 15:52   #1306
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
A widziałyście tę pastę ? Zawiera nawet fluor. Nie wiem tylko czy to dużo czy mało w porównaniu do zwykłych past.
http://freedelikatesy.pl/mietowa_pas...ml_lavera.html
Ja mam, kupiłam od razu jak zobaczyłam opinie
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 15:54   #1307
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

No właśnie, a co z tym fluorem w pastach lepiej aby był czy nie był, bo już nie wiem. I mam jeszcze drugie pytanie, co z tym antyperspirantem z Crystal. Jest okay czy taki sobie, bo też już zgłupiałam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 15:57   #1308
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

ja od hm dawna nie uzywam uczulenie na fluor bo mam na niego uczulenie, (podobno..) ale brakuje mi go, zeby zrobily mi sie zolte, fuj nie ladnie, mam ochte znowu zaczac szorowac zeby fluorem
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 15:58   #1309
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Hm... czyli pasta powinna być naturalna, ale z fluorem, tak?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 16:00   #1310
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja od hm dawna nie uzywam uczulenie na fluor bo mam na niego uczulenie, (podobno..) ale brakuje mi go, zeby zrobily mi sie zolte, fuj nie ladnie, mam ochte znowu zaczac szorowac zeby fluorem
a to fluor ma działanie wybielajace? nie wiedziałam
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:02   #1311
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Sicilia, to nie tak ze mnie wysypalo ze ojej ale mam pewne obszary na mojej buzi nietkniete zadnymi pryszczami czy bliznami i tam wlasnie zauwazylam pare moze parenascie zaskornikow.. ale dobrze zmywa makijaz oczu.
alke pachnie prze-śmierdnie ...
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:02   #1312
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
a to fluor ma działanie wybielajace? nie wiedziałam

hm no a nie?


zawsze myslalam ze tak
w kazdym badz razie po umyciu zebow pasta z fluorem wydawaly mi sie one bardziej czyste i bielsze..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:08   #1313
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

A tak w ogóle dziewczyny wchodzę dzisiaj sobie do sklepu za którym od dawna nie przepadam. A tam, co? Nowy dział ekologia... no i faktycznie jedzenie wygląda ciekawie, nie widziałam nic podejrzanego, szkoda tlyko, że tak malutko tego. A oprócz tego znalazłam olej kokosowy z Efavit, czy ktoś z was go miał? Nie wzięłam go, bo ostatnio najpierw myślę, potem działam. Co ja bym z nim właściwie mogła robić? Do czego by się nadawał?
A tak w ogóle jakie oleje są najlepsze? nierafinowane, zimnotłoczone czy jakieś inne? Bo on właśnie taki był.
Aaa i czy on w ogóle jest okay pod względem składu?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-05-18 o 16:10
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:09   #1314
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
hm no a nie?


zawsze myslalam ze tak
w kazdym badz razie po umyciu zebow pasta z fluorem wydawaly mi sie one bardziej czyste i bielsze..
Ja pytam, bo nie wiem. Zawsze myślałam że fluor chroni przed próchnicą i tyle, a o jego walorach wybielających nie myślałam

Tak czy inaczej ja z tej lavery z fluorem, nie jestem zadowolona. Jest mega delikatna, właściwie nie ma smaku. Jak ktoś ma problemy z dziąsłami czy nadwrażliwość to pewnie będzie ok, ale wybielenia nie zauważyłam.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:13   #1315
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Ja pytam, bo nie wiem. Zawsze myślałam że fluor chroni przed próchnicą i tyle, a o jego walorach wybielających nie myślałam

Tak czy inaczej ja z tej lavery z fluorem, nie jestem zadowolona. Jest mega delikatna, właściwie nie ma smaku. Jak ktoś ma problemy z dziąsłami czy nadwrażliwość to pewnie będzie ok, ale wybielenia nie zauważyłam.
O to ja, to ja. A jak z odświeżaniem?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:24   #1316
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To jest glinka w paście, używam jej tak jak żelu do mycia, nakladam, masuje i splukuję, potem jeszcze przemywam twarz mydlem, lub micelem, bo po glince cera ma taki ziemisty odcień, glinka zielona ma intensywny kolor i trzeba uwazać, żeby resztki nie zostaly we wlosach u nasady czola i w uszach, ale latwo się splukuje. To dokladnie ta sama, którą pokazala powyzej Sicilia, taka żólta tuba duża. Polecam tez bialą ziemie wulkaniczną Logony, to glinka kaolinowa zmieszana zieloną. Jeśli chodzi o glinki w proszku to są one dośc uciążliwe, brudzą, pylą, ogólnie lepszy rozrobiony już gotowiec. A proszki sa dobre do eksperymentów, mieszania papek z róznymi olejami, żelami, hydrolatami itp, chociaż taką gotową pastę też można podrasować. Co do czestotliwości stosowania, to rób jak uwazasz, ja używam codziennie i już nie potrzebuje robić dodatkowo maseczki z niej.

Piękny sklad, a co to jest? Szkoda że naznaczony dwoma brzydkimi konserwantami i perfumowany, ale poza tym nie ma się o co przyczepić.
Korah dziękuje Ci baardzo za wyczerpującą odpowiedź i za ocenę składu W takim razie najpierw popróbuje z maseczkami a później kupie sobie tą ziemie wulkaniczną z Logony i będę się myła Tak żeby nie przesadzić ze wszystkim na raz

Skład dotyczył maseczki do włosów Ogranique anti- age: http://www.sklepestetyka.pl/szczegol...ywka_do_wlosow Użyłam jej dopiero raz (jako odżywki, trzymając na włosach 3 minuty) ale już jestem bardzo zadowolona, niesamowicie nawilża i wygładza moje suche włosy, zapach jest bardzo intensywny (cała łazienka pachniała potem jakby winogronami i nawet na drugi dzień było ją jeszcze czuć na włosach).. Jak na razie jest na tak!

I skoro tak dobrze oceniłaś jej skład to jestem zła Po pierwsze kupiłam ją na międzynarodowych targach kosmetycznych, które odbywały się w miniony weekend i zapłaciłam za nią 29 zł! (wszędzie jest po 39 zł plus koszt wysyłki ) a jak teraz pomyśle, że będę musiała kupić ją tak drogo.. Po drugie zastanawiałam się jeszcze nad zakupem szamponu z tej samej serii (też za 29 zł- promocja) ale oczywiście go nie kupiłam bo nie wiedziałam jak ta firma wygląda składowo i nie wiedziałam czy mi w ogóle ta seria przypasuje (a ostatnio mam pechową rękę do zakupów kosmetycznych) i tak to właśnie jest jak się ma wiedzę taką jaką się ma

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dam Wam za kilka dni znać jak to masło z Flos Leku się sprawuje, bo muszę dokończyć resztkę z TBS
Czekamy z niecierpliwością

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A mnie Silica zachęciłaś do wypróbowania szamponów i odżywek lavery.
Ja też polecam Lavere, miałam akurat wersje z różą.. faktycznie odżywka z tej serii jest bardzo treściwa i gęsta.. dla osób z naprawdę suchymi włosami będzie idealna (czyli dla mnie) i mi akurat nie obciążała włosów a rewelacyjnie je wygładzała

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A tak w ogóle dziewczyny wchodzę dzisiaj sobie do sklepu za którym od dawna nie przepadam. A tam, co? Nowy dział ekologia... no i faktycznie jedzenie wygląda ciekawie, nie widziałam nic podejrzanego, szkoda tlyko, że tak malutko tego. A oprócz tego znalazłam olej kokosowy z Efavit, czy ktoś z was go miał? Nie wzięłam go, bo ostatnio najpierw myślę, potem działam. Co ja bym z nim właściwie mogła robić? Do czego by się nadawał?
A tak w ogóle jakie oleje są najlepsze? nierafinowane, zimnotłoczone czy jakieś inne? Bo on właśnie taki był.
Aaa i czy on w ogóle jest okay pod względem składu?
Tego oleju z Efavitu szukałam w całym mieście i nigdzie nie znalazłam Dziewczyny bardzo go polecały.. jest zimnotłoczony, nierafionowny z suchego miąższu.. Ja używam oleju kokosowego do włosów ale można też do ciała zamiast balsamu O ile się nie mylę synek Korah go ubóstwia
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-05-18 o 16:31
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:25   #1317
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A tak w ogóle dziewczyny wchodzę dzisiaj sobie do sklepu za którym od dawna nie przepadam. A tam, co? Nowy dział ekologia... no i faktycznie jedzenie wygląda ciekawie, nie widziałam nic podejrzanego, szkoda tlyko, że tak malutko tego. A oprócz tego znalazłam olej kokosowy z Efavit, czy ktoś z was go miał? Nie wzięłam go, bo ostatnio najpierw myślę, potem działam. Co ja bym z nim właściwie mogła robić? Do czego by się nadawał?
A tak w ogóle jakie oleje są najlepsze? nierafinowane, zimnotłoczone czy jakieś inne? Bo on właśnie taki był.
Aaa i czy on w ogóle jest okay pod względem składu?
Sekretny, Ty Gapciu Już o tym oleju było mówione, tu albo w drugim wątku gadałyśmy, że ho ho
Podsumowując: Efavit jest bardzo dobry
Do czego się nadaje: do gotowania , jako maska na włosy, do smarowania ciała
Najlepsze są: zimnotłoczone, nierafinowane, w przypadku kokosowego to najlepsze są ze świeżego miąższu (ale są b. drogie - np. w BU) i ekologiczne
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:25   #1318
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A tak w ogóle dziewczyny wchodzę dzisiaj sobie do sklepu za którym od dawna nie przepadam. A tam, co? Nowy dział ekologia... no i faktycznie jedzenie wygląda ciekawie, nie widziałam nic podejrzanego, szkoda tlyko, że tak malutko tego. A oprócz tego znalazłam olej kokosowy z Efavit, czy ktoś z was go miał? Nie wzięłam go, bo ostatnio najpierw myślę, potem działam. Co ja bym z nim właściwie mogła robić? Do czego by się nadawał?
A tak w ogóle jakie oleje są najlepsze? nierafinowane, zimnotłoczone czy jakieś inne? Bo on właśnie taki był.
Aaa i czy on w ogóle jest okay pod względem składu?
Korah go ma i zadowolona jest z niego.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:29   #1319
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A mnie Silica zachęciłaś do wypróbowania szamponów i odżywek lavery.
i tak z Wyspy wyszedł Krzem
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 16:30   #1320
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Skład dotyczył maseczki do włosów Ogranique anti- age: http://www.sklepestetyka.pl/szczegol...ywka_do_wlosow Użyłam jej dopiero raz (jako odżywki, trzymając na włosach 3 minuty) ale już jestem bardzo zadowolona, niesamowicie nawilża i wygładza moje suche włosy, zapach jest bardzo intensywny (cała łazienka pachniała potem jakby winogronami i nawet na drugi dzień było ją jeszcze czuć na włosach).. Jak na razie jest na tak!

Zachęciłaś mnie tym opisema weszłam na tą stronę i rozwaliło mnie hasełko strony"przeżyją najpiękniejsi"
a może któraś z was miała tą odżywkę i może coś o niej powiedzieć
http://www.kosmetyki-natury.eu/Odzyw...150ml-341.html
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.