praca w Holandii, pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-07, 13:41   #1
stara pannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Exclamation

praca w Holandii, pomocy!!


witam
najprawdopodobniej wyjezdzam do Holandii do pracy.
zostalo jeszcze tylko ustalenie dokladnego terminu wyjazdu.
oferte pracy mam z PUP.
tylko jest jeden problem, agencja z ktora wyjerzdzam za granice ma zla opinie.
wlos mi sie jezy na glowie jak czytam co oni wyprawiaja z ludzmi, to podobno banda zlodzieji i naciagaczy.
i tu pytanie do was: jak juz pisalam prace mam z PUP, czy w takim razie moge czuc sie bezpieczna?
moze sie okazac juz na miejscu ze pracy NIE MA?
albo bedzie problem z wynagrodzeniem?

bardzo prosze o jakies informacje, kompletnie nie wiem co myslec
stara pannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 20:35   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

A możesz mi na PW napisać nazwę agencji?


Nie wiem, na jakiej zasadzie działa współpraca na linii agencja-PUP, ale pewnie jakieś umowy między sobą mają, jakieś zobowiązania, więc powinno być OK, ale różnie to może być- co wiem z własnego doświadczenia
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 07:45   #3
stara pannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

jeszcze ktos??
stara pannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 10:39   #4
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

no właśnie dosyć istotna jest tutaj nazwa tej agencji. mam znajomych różnych w holandii i też jedna firma jest dosyć zła. tzn da się żyć, wypłatę też się dostaje no ale nie są to wymarzone warunki mieszkalne. firma o której mówię to otto, to chyba nie tajemnica jaka to firma, na necie zresztą da się ich znaleźć więc można na forum napisać nazwę.

wydaje mi się, że skoro to przez pup to powinno być bezpieczniej bo to jednak pup Cie wysłał, no ale na miejscu to już jesteś sama.. więc to zawsze ryzyko.

a możesz coś więcej powiedzieć ogólnie jakie to warunki itd, bo ciekawa jestem jak to przez pup wygląda. na jak długo umowę dostajesz? czy możesz ją w razie czego zerwać skoro to przez pup?
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 11:48   #5
stara pannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

umowe podpisuje na 6mies. mozna tez przedluzyc
jak juz pisalam oferte pracy znalazlam w PUP-ie.
wyslalam CV do doradcy EURES (nastepnie CV zostane przekazane do pracodawcy) i miesiac czekalam na odzew.
w ubieglym tygodniu zadzwonila do mnie kobieta z tej agencji czy jestem jeszcze zainteresowana praca
teraz czekam na tel. ma zadzwonic w tym tyg. i powie dokladnie kiedy jest wyjazd.
jak juz sie zdecyduje na wyjazd mam przeslac skan dowodu osobistego, prawa jazdy, zaswiadczenie o niekaralnosci itd.
jesli chodzi o zerwanie umowy to nie wiem jak to jest, nie pytalam

aha, ta agencja to EUROJOB

i co ja mam robic?
stara pannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 23:21   #6
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

jest możliwość spotkania się osobiście z tą agencją, z jakimś przedstawicielem? bo przesyłanie takich skanów to też nie wygląda jakoś dobrze, lepiej załatwiać rzeczy na miejscu.

no ale ten pup to powinien o jakimś bezpieczeństwie świadczyć.

skoro już ustalasz termin wyjazdu to pewnie zostałaś poinformowana o warunkach mieszkalnych i td, jak to będzie wyglądało.
ja chyba bym zaryzykowała, ale najpierw umowę dokładnie przeczytaj czy nie ma jakichś kruczków itd. w końcu mnóstwo osób wyjeżdża, może akurat się trafi nie tak źle jak inni mieli, może nie w to samo miejsce pod innym opiekunem... zależy też czego dotyczy dokładnie zła opinia.
zapytałabym się też jak wygląda zerwanie umowy, żebyś w razie czego mogła się stamtąd zwinąć jeśli byłoby bardzo tragicznie... no nie wiem ciężka decyzja bo taki wyjazd to zawsze ryzyko.
jeszcze popatrz na to z kiedy są te wpisy, złe opinie i czy to dotyczy tego samego miejsca, no chyba , że nie wiesz dokładnie jeszcze gdzie będziesz..
a jedziesz sama?

generalnie to jeśli ludzie tam jeździli to nie porywają tych ludzi ... :x ale chodzi o oszóstwa, no inne firmy też robią przekręty ale człowiek i tak dostaje wypłate tylko że troszkę okrojoną.. ale i tak jest w stanie zarobić więc no ryzyko.. nie zawsze te opinie się pokrywają z każdym człowiekiem, może mogłabyś też zapytać w pupie czy oni są sprawdzeni i td skoro Ci to dają to może też praca będzie inna i inne podejście firmy bo to pup CIe wysłał..
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 08:29   #7
stara pannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

niestety nie ma mozliwosci porozmawiania z kims z tej agencji twarza w twarz, to drugi koniec polski.
jak rozmawialam z ta kobieta przez telefon to tak naprawde powiedziala mi to co juz wiem tzn. zarobki, ile mi odtracaja za mieszkanie czy ubezpieczenie, godziny pracy itd.
(mam wudruk oferty pracy z PUP, stad to wiem)
o nic nie pytalam, cieszylam sie tylko ze zadzwonila, ze mi sie udalo.
ma jeszcze zadzwonic w tym tygodniu (o ile zadzwoni, juz koniec tygodnia) to pewnie juz na spokojnie wypytam dokladnie o szczegoly.
jesli chodzi o umowe to tak to juz jest ze podpisuje sie ja juz na miejscu, czesto w obcym jezyku.
jade sama ale absolutnie nie boje sie ze mnie ktos uprowadzi bardziej ze nie dostane pieniedzy za prace, beda jakies nieludzkie warunki itd.
chyba faktycznie przejde sie do urzedu pracy, moze rozwieja moje watpliwosci.
dziekuje za pomoc
stara pannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-09, 20:22   #8
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

ja dziś byłam na rozmowie w agencji która też ma kiepksą opinię i niestety ale zawsze coś w tych opiniach jest.

jak będziesz miała możliwość to daj znać czy zadzwonili, czy się zdecydowałaś i td.

ten pup to zawsze jakiś prestiż..
pozdrawiam i życzę powodzenia
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:40   #9
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

Wydaje mi się, że część opinii w necie jest przesadzonych. Sama zastanawiam się nad wyjazdem i czytam trochę o agencjach to znajduje zarówno negatywne jak i pozytywne lub neutralne opinie. Jeszcze nie znalazłam takiej agencji, w której byłyby same pozytywne.
Sama nie pracowałam jeszcze za granicą, ale od znajomych słyszałam, że tam pracują bardzo różni ludzie. Niektórzy się obijają w pracy, albo upijają a potem są nieprzytomni w pracy, a potem są zwalniani. Myślę, że część tych złych opinii jest pisanych przez takich właśnie ludzi. Dlatego nie zawsze warto wierzyć w to co piszą na różnych forach.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 09:53   #10
stara pannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

jak juz bedzie wszystko wiadomo, na pewno sie odezwe
jak na razie czekam na telefon.
na innym forum jakis chlopak napisal ze byl w Holandii z EUROJOB, prace rowniez mial z PUP. podobno go oszukali.
napisalam do niego wiadomosc, mam nadzieje ze sie odezwie.
wychodzi na to ze urzad pracy wogole nie chroni ludzi.

coraz mniej mi sie to podoba
stara pannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 11:45   #11
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

no tak to zdecydowanie racja, ale ja właśnie już kilka razy podjęłam pracę w Polsce w firmach, które miały złą opinię i oczywiście dla konkretnych osób nie musiało być tak źle jeśli dobrze pracowały, ale generalnie to te złe komentarze nie były wyssane z palca tylko faktycznie się podobnie działo jak było opisane. Nie znaczy to oczywiście, że tak samo będzie dla kogoś. Ja np w tych pracach miałam ok (pod tym względem, że nikt się do mnie nie dowalał czy bez powodu krzyczał czy coś takiego, czy chciał mnie zwalniać, bo dobrze wykonywałam swoją pracę), ale jeśli chodziło o warunki pracy to opinie się pokrywały z prawdą. Bo jeśli firma robi przekręty to nie robi dla ciebie wyjątku.

Pomimo to, jeśli chodzi o zagranicę to zawsze tam firmy robią przekręty bo chcą na tobie zarobić. Ale to nie zmienia faktu, że i tak da się zarobić. No oczywiście jeśli problemem nie jest to, że w ogóle pieniędzy nie wypłacają.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy

Edytowane przez ajeva
Czas edycji: 2012-02-10 o 11:47
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-10, 15:49   #12
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

Cytat:
Wydaje mi się, że część opinii w necie jest przesadzonych. Sama zastanawiam się nad wyjazdem i czytam trochę o agencjach to znajduje zarówno negatywne jak i pozytywne lub neutralne opinie. Jeszcze nie znalazłam takiej agencji, w której byłyby same pozytywne.
Sama nie pracowałam jeszcze za granicą, ale od znajomych słyszałam, że tam pracują bardzo różni ludzie. Niektórzy się obijają w pracy, albo upijają a potem są nieprzytomni w pracy, a potem są zwalniani. Myślę, że część tych złych opinii jest pisanych przez takich właśnie ludzi. Dlatego nie zawsze warto wierzyć w to co piszą na różnych forach.
Bo to wszystko w dużej mierze zależy od człowieka, czego oczekuje od wyjazdu do pracy. Jedni chcą pracować, mieć miejsce do spania, ugotowania posiłku, a inni chcą się bawić, najlepiej się nie przemęczać. Nie dogodzisz ludziom, niestety. Czemu jedni są zadowoleni, a inni nie?
Akurat o pracy za granicą mogę sporo powiedzieć i sposobu nie ma. Też mnie jedna agencja oszukała, ale było to już jakiś czas temu i nic człowiek nie wskórał.

Cytat:
Pomimo to, jeśli chodzi o zagranicę to zawsze tam firmy robią przekręty bo chcą na tobie zarobić. Ale to nie zmienia faktu, że i tak da się zarobić. No oczywiście jeśli problemem nie jest to, że w ogóle pieniędzy nie wypłacają.
Powiedziałabym, że wypłacają, ale za mało, bo coś wypłacić trzeba
Głównie to jest tak, że agencja polska współpracuje z agencją zza granicy, a tamta dopiero z pracodawcą bezpośrednio i tutaj się koło zamyka. Sporo osób przy tym działa, więc o błedy i nieporozumienia nie trudno i się one zdarzają.

stara pannaa, napisz jeszcze, przy czym ma być ta praca, w jakiej miejscowości i nazwę firmy bezpośredniej. Wiem, że niewiele wiesz, bo już pisałaś, ale PUP musi mieć takie informacje, a jak nie to ta agencja. W grunie rzeczy niewiele wiesz, a jechać masz...
I jestem ciekawa, czy Ci ten chłopak odpisze..
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 17:58   #13
stara pannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

praca jest w supermarkecie -'Odbiór towarów spożywczych i uzupełnianie półek (FIFO). Wykonywanie kontroli zapasów. Zmiana kolejności towarów na półkach sklepowych. Utrzymywanie czystości i bezpieczeństwa w miejscu pracy. Zadania mogą obejmować: uprzejme pokazywanie położenia poszczególnych produktów żywnościowych klientom, kontrole jakości na dziale sprzedaży według dat.'

PRACODAWCA:
EUROJOB Arbeidsplaats Bemiddeling BV - Agencja pracy tymczasowej
Planetenweg 87
2132 HL Hoofddorp
Holandia
+31 23 5633088
recruitment@eurojob.nl, www.eurojob.nl
Agencja pracy EUROJOB Arbeidsplaats Bemiddeling BV oświadczyła, że prowadzi swoją działalność zgodnie z przepisami obowiązującymi w swoim kraju.




wiem jeszcze jakie sa warunki pracy( czas pracy, okres zatrudnienia, wynagrodzenie).


ja sie pracy nie boje, wiadomo ze nie bede lezec tam do gory brzuchem.
chociaz moze byc i tak ze pojade a pracy nie bedzie. (duuzo jest takich wpisow na forach o agencji EUROJOB).

kurcze juz sama nie wiem... co myslicie?

21kasia21 mozesz cos wiecej napisac jak cie oszukali?
stara pannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 18:16   #14
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

stara pannaa, nie wygląda to źle, jak masz pełne dane agencji, bo pracodawca pewnie inaczej się nazywa, ale takich danych to PUP pewnie nie ma, tylko ta agencja, ale i tak ich nie udostępnią Tobie.
I myślałam, że to polska agencja pracy, a nie holenderska

Masz może wzmiankę o gwarantowanych godzinach w tygodniu?
Fajna, opcja, bo tyle godzin musisz pracować i pracodawca musi Ci to zapewnić. Inaczej jest problem, bo mało pracujesz, a za mieszkanie i ubezpieczenie płacić trzeba i zostaję Ci grosze, a żyć za coś też musisz, jedzenie kupić itd.

A jakie warunki mieszkaniowe? Ile za ubezpieczenie i mieszkanie?

I co ważne, od stawki brutto trzeba odjąć ok. 1,50/2,00e, aby wyszła Ci cena netto- po odtrąceniu podatku, mieszkania - ok 70e/tydz, ubezpieczenia- z reguły 22e/tydz. Nie wiem,jaką masz stawkę, ale w większości firm, w NL obowiązują wiekówki do 23 r.ż, które nie są zbytnio korzystne dla pracownika, ale dla pracodawcy- owszem.

Jeżeli chodzi o mnie to zawiła sprawa, bo pieniądze miałam przelane na holenderskie konto- ponoć tam były, ale przelewu z firmy, że zostały tam przelane mi nie pokazano, omijano sprawę szerokim łukiem, zwodzono. Nie miałam możliwości sprawdzić, czy faktycznie tam są, czy nie, bo byłam w PL, opcji internetowej wtedy nie było, bank holenderski na listy nie odpowiadał. W Polsce oddziału banku nie było, telefonicznie nic nie załatwisz, bo ochrona danych osobowych... A żeby jechać specjalnie do NL i sprawdzić, czy one tam są czy nie- nie opłacało się, bo co by było gdyby ich tam nie było? Wycieczka za free... Mimo znajomości w NL nie można było do tego dojść, czy pieniądze tam są, czy ich nie ma. Może kiedyś będę przejazdem, to wstąpię do ABN Amro i zapytam, aczkolwiek wątpię, czy coś wskóram, bo to było już prawie 10 lat temu
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 16:46   #15
stara pannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

to faktycznie nieciekawie, tyle czasu minelo a nadal tak naprawde nie wiadomo czy pieniadze sa na koncie. jechac specjalnie do Holandii tez nie ma najmniejszego sensu. ani tak, ani tak...

jesli chodzi o place minimalna ze wzgledu na wiek pracownika to cos mi sie obilo o uszy. mam 25l wiec z tego co sie orientuje nalezy mi sie wyzsza minimalna placa anizeli osobom ponizej 23r.z.

wyslalam ci na PW dokladna oferte pracy.


Edytowane przez stara pannaa
Czas edycji: 2012-02-13 o 16:49
stara pannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 15:09   #16
paaaat
Rozeznanie
 
Avatar paaaat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 815
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

Nie bede zakładac nowego wątku, odświeże, bo bardzo podobna tematyka i ta sama agencja

Nie mogę znaleźc żadnych konkretnych informacji, najpewniej nie umiem - proszę o wyrozumiałość.
Otrzymałam dziś telefon z Eurojob. Oferta pracy przy storczykach - wyjazd miałby być już w przyszłym tygodniu.

Nie zgłaszałam się bezpośrednio do tej agencji, lecz przez urząd pracy z ofert Eures. To było z miesiąc temu. Stąd zdziwił mnie ten telefon - nie mają innych chętnych, przez tyle czasu? A z drugiej strony ciesze się, że akurat ja.
Miła pani przez telefon obszernie dość namalowała mi 40 h pracy - na 6 m-cy (można zerwać niby bez żadnych skutków negatywnych), stawka 7,coś Euro brutto, możliwe nadgodziny - zależy od pracodawcy. Po odliczeniu zakwaterowania i innych opłat na czysto ma być ok 4 E/h. . Transport do Holandii za darmo w tej chwili, tzn odciagaja 65 Euro od pierwszej wypłaty. Zakwaterowanie w domkach jednorodzinnych, w pokojach 2 lub 3 osobowych.

Jedyne czego wymagają to "w miarę" komunikatywny angielski - zapomniałam zapytać o paszport, bo nie posiadam i nie wiem czy zamiast niego mogę posługiwać się dowodem osobistym - Mogę?

Co o tym myślicie? Ryzykować wyjazd? Nie ukrywam, że potrzebuję pieniędzy, a wizja pracy mnie nęci. Jak nie zaryzykuję to na pewno nie zarobię. Powiedziałam, że się zastanowię, Pani ma odezwac się jutro rano. Nie wiem czy szukają naiwnych i zdesperowanych - możliwe, że się kwalifikuję.

Czy ktoś w tym roku wyjeżdżał przez tę firmę? Może ktoś z Was otrzymał podobną propozycję w ostatnich dniach?

Proszę o wszelkie wasze opinie, rady.
__________________
Podejmuj decyzje, choć w głowie chaos,
wyrywa z butów ogromna ciekawość,
wybierzesz dobrze, ogarnie Cię radość.
paaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 08:04   #17
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

Cytat:
Miła pani przez telefon obszernie dość namalowała mi 40 h pracy - na 6 m-cy (można zerwać niby bez żadnych skutków negatywnych), stawka 7,coś Euro brutto, możliwe nadgodziny - zależy od pracodawcy. Po odliczeniu zakwaterowania i innych opłat na czysto ma być ok 4 E/h. .
Wszystko to, co Ci pani powiedziała, chciej na piśmie- koniecznie.
Dokładnie czytaj umowy, bo są kruczki. Dla mnie nieco dziwne, że nie ma kar za nie wywiązanie się z umowy- tj. praca na 6-miesięcy, bo obecnie większość firm tak ma i kary są finansowe.

Cytat:
Jedyne czego wymagają to "w miarę" komunikatywny angielski - zapomniałam zapytać o paszport, bo nie posiadam i nie wiem czy zamiast niego mogę posługiwać się dowodem osobistym - Mogę?
Ważny paszport lub dowód os.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 12:06   #18
stara pannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

paaaat--> dzisiaj otrzymalam propozycje dokladnie tej pracy. nie wiem gdzies Ty znalazla ta oferte na stronie EURES. cos ci sie chyba pomylilo.
w kazdym badz razie ja sie nie zdecyduje.
stara pannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 15:07   #19
paaaat
Rozeznanie
 
Avatar paaaat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 815
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

Napewno z Euresa, bo z niczego innego nie wysyłałam aplikacji za granicę, ja też odmówiłam ale z powodów osobistych, lecz bede czekac na inne propozycje z ich strony. A Ty dlaczego jestes tak negatywnie nastawiona?
__________________
Podejmuj decyzje, choć w głowie chaos,
wyrywa z butów ogromna ciekawość,
wybierzesz dobrze, ogarnie Cię radość.
paaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-19, 12:46   #20
monique556
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

Czy jeździł ktoś z tego euresa?
monique556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 15:56   #21
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

Cytat:
Napisane przez monique556 Pokaż wiadomość
Czy jeździł ktoś z tego euresa?
EURES= http://www.eures.praca.gov.pl/index....id=2&Itemid=69

Nie wiem, czy mogę, ale napiszę w imieniu stara pannaa, bo mam z nią kontakt
Koleżanka jest z pracy zadowolona, warunki mieszkaniowe super (centrum stolicy), transport do pracy zapewniony. Sama praca też ok i co najważniejsze- jest zadowolona
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 21:48   #22
monique556
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

a konkretnie do jakiej pracy pojechała?
monique556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 21:53   #23
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: praca w Holandii, pomocy!!

Cytat:
Napisane przez monique556 Pokaż wiadomość
a konkretnie do jakiej pracy pojechała?
Do tej, do której wyżej napisała.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.