Jaki podjąć następny krok?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-06, 22:47   #1
dorota14611
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
GG do dorota14611 Send a message via Skype™ to dorota14611
Question

Jaki podjąć następny krok??


Witam! Mam 19 lat i przydarzyła mi się pewna sytuacja, która nie daje mi spokoju, dlatego piszę ten wątek aby prosić Was o radę, a jednocześnie chcę wygadać się m.in. dla uspokojenia mojej psychiki, bo naprawdę nie mam z kim o tym porozmawiać. Bardzo liczę na opinię ginekologa, jeżeli również wypowiada się na forum.
Tydzień temu podczas stosunku prezerwatywa zsunęła się nam, czego nie zauważyliśmy podczas kochania się. Po wszystkim dostrzegliśmy to, lecz na łóżku nie było żadnego śladu po naszym szczytowaniu, w prezerwatywie nie było spermy. Najprawdopodobniej doszedł we mnie. Od razu zainterweniowaliśmy, pojechaliśmy do ginekologa, który przepisał mi tabletkę escapelle. Był to mój 22 dzień cyklu, okres mam nieregularnie, lecz zawsze pojawia sie w granicach 5-10 dnia każdego miesiąca i trwa ok. 6 dni. 2 godz. po stosunku wzięłam tabletkę. Na ulotce pisało, że escapelle może powodować opóźnianie miesiączki nawet do 7 dni lecz im wcześniejsze zażycie jej, tym większe prawdopodobieństwo uniknięcia ciąży. Dziś- tydzień po naszym stosunku zrobiłam test ciążowy, lecz wynik był negatywny. Przed każdą moją miesiączką mam skurcze brzucha i nabrzmiałe piersi, co miałam aż do przedwczoraj. Dziś zauważyłam ze te objawy minęły, a okresu jak nie było tak nie ma. Co teraz? Czy aby nie za wsześnie wziełam escapelle i zrobiłam test? Aby być 100% pewna wybrać się do ginekologa?? Czy poczekać jeszcze pare dni, i jeśli nie zacznę krwawić wtedy pójść do doktora?
Dzięki z góry za Wasze komentarze.
dorota14611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 22:57   #2
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Jaki podjąć następny krok??

poczekaj jeszcze parę dni.
skoro wzięłaś tab bardzo wątpliwe,żebyś była w ciąży.
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 23:02   #3
dorota14611
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 6
GG do dorota14611 Send a message via Skype™ to dorota14611
Dot.: Jaki podjąć następny krok??

Lekarz nawet z uśmiechem na twarzy poradził mi zebym pofiglowała jeszcze z chłopakiem a dopiero później wzieła tabletke, ale jestem niestety typem histeryczki, co powoduje że takie sytuacje męczą mnie cały czas...
dorota14611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 23:37   #4
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Jaki podjąć następny krok??

Cytat:
Napisane przez dorota14611 Pokaż wiadomość
Lekarz nawet z uśmiechem na twarzy poradził mi zebym pofiglowała jeszcze z chłopakiem a dopiero później wzieła tabletke, ale jestem niestety typem histeryczki, co powoduje że takie sytuacje męczą mnie cały czas...
to pomyśl o tab anty/wkładce itd.
nie wiem co za przyjemność w seksie w takim stresie
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 10:20   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jaki podjąć następny krok??

Co znaczy im wczesniejsze zażycie E.? czyli co nie zażywac w dniu awarii antykoncepcji tylko co tydzien pozniej ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:42   #6
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Jaki podjąć następny krok??

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Co znaczy im wczesniejsze zażycie E.? czyli co nie zażywac w dniu awarii antykoncepcji tylko co tydzien pozniej ?
Autorce chodziło najpewniej o jak najszybsze zażycie po stosunku.
Im krótszy czas od stosunku, tym mniejsze ryzyko ciąży.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 20:57   #7
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Jaki podjąć następny krok??

w ciazy nie jestes napewno,dostalas taka bombe hormonów ze organizm zwariowal,dlatego okres pojawi sie pozniej.Aten lekarz to tez dobry'' uśmiechem na twarzy poradził mi zebym pofiglowała jeszcze z chłopakiem a dopiero później wzieła tabletke''taka tabletka to nie witamina c,dziwne poczucie humoru ma twoj ginekolog
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-14, 13:24   #8
Majka3001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś pośrodku :)
Wiadomości: 14
Dot.: Jaki podjąć następny krok??

Miałam taką samą sytuację jak Ty... Przyjęłam tą samą tabletkę jakąś godzinę "po". Minęły 2 miesiące i jestem pewna, że nie jestem w ciąży... Całe szczęście... Ja strasznie się męczyłam podczas okresu przez tą tabletkę. Bóle brzucha to były okropne... W ciągu 1 dnia zjadłam chyba z 6 tabletek przeciwbólowych i nie czułam wielkiej różnicy... Podczas 2 okresu też czułam, że nie jest taki sam, ból też był ale w mniejszym stopniu. Teraz miałam 3 okres i w zasadzie to nie bolało bardziej niż wcześniej (znaczy przez przyjęciem tej tabletki) Ta tabletka ma z tego co pamiętam 87% skuteczności ale im szybciej się ją weźmie tym mniejsze prawdopodobieństwo Także wg mnie możesz być spokojna
Majka3001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.