Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :) - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-26, 20:22   #1501
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Garnier łagodzący tonik witaminowy
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 20:35   #1502
evella318
Raczkowanie
 
Avatar evella318
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 58
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Moje dzisiejsze zakupy:
- Bourjois 123 Perfect CC Cream,
- Żel pod prysznic Nivea Lemongrass & Oil,
- Dezodorant Adidas Climacool,
- Odzywaka do włosów Isana Oil Care
__________________
Chemicznie...
evella318 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 05:48   #1503
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Nowości z ostatnich paru dni. Mam nadzieję, że już ostatnie w czerwcu...
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 05:53   #1504
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Zapomniałabym wrzucić zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1435380774435.jpg (80,8 KB, 71 załadowań)
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 12:53   #1505
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Zapomniałabym wrzucić zdjęcie
Ale ta perfumka Avin jest fajna na lato mam już połowę :P
Widziałam te żele anty w drogerii ostatnio, ale mam jeszcze trochę swojego(niestety z zakrętką)
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 13:23   #1506
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Dzisiejsze zakupy z Rossmanna:

- pomadka rumiankowa Alterra (to już moje chyba szóste opakowanie, najlepsza drogeryjna)

- krem do twarzy z filtrem 30SPF 'bikini' Bielenda (wersja do skóry mieszanej i tłustej, lekka formuła - mam nadzieję, że się sprawdzi)

- krem do rąk Isana Med (wersja z olejkiem z wiesiołka, cudo <3, wielbię i kupuję systematycznie)

- termoaktywne serum wyszuplacjące 3D Eveline (tym razem wybrałam to w bordowej tubce, jako gratis dołączony był balsam z peelingiem pod prysznic Eveline 30ml; będzie idealny na urlop w Barcelonie, który już niedługo)

- krem długotrwale nawilżający Barwa (po zużyciu pierwszego opakowania, musiałam kupić drugie; rewelacyjny krem; służy mi i Tż)
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 13:46   #1507
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Dziś (przez pomyłkę kupiony) puder Sensique rozświetlający
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-27, 13:51   #1508
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ale ta perfumka Avin jest fajna na lato mam już połowę :P
Widziałam te żele anty w drogerii ostatnio, ale mam jeszcze trochę swojego(niestety z zakrętką)
Też mam z zakrętką i właśnie mnie irytuje. Wracam do pompek
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 00:00   #1509
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Cytat:
Napisane przez kofi81 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze zakupy z Rossmanna:

- pomadka rumiankowa Alterra (to już moje chyba szóste opakowanie, najlepsza drogeryjna)

- krem do twarzy z filtrem 30SPF 'bikini' Bielenda (wersja do skóry mieszanej i tłustej, lekka formuła - mam nadzieję, że się sprawdzi)

- krem do rąk Isana Med (wersja z olejkiem z wiesiołka, cudo <3, wielbię i kupuję systematycznie)

- termoaktywne serum wyszuplacjące 3D Eveline (tym razem wybrałam to w bordowej tubce, jako gratis dołączony był balsam z peelingiem pod prysznic Eveline 30ml; będzie idealny na urlop w Barcelonie, który już niedługo)

- krem długotrwale nawilżający Barwa (po zużyciu pierwszego opakowania, musiałam kupić drugie; rewelacyjny krem; służy mi i Tż)
Też bardzo lubię pomadkę rumiankową Alterry Ja na razie zużyłam 1 opakowanie, ale na pewno będzie więcej. Na razie kupiłam pomadkę Isany arbuzową, bardzo fajna, tylko przeszkadza mi jej posmak tak jak zauważyłam, ale reszta super, dobrze nawilża, nadaje lekki połysk z drobinkami brokatu, ale małymi, nie tandetnymi. Cudowna Moim pewniakiem jest jeszcze pomadka intensywnie nawilżająca Isany, chociaż raz jak kupiłam jej drugie opakowanie, to jakby działała trochę gorzej, ale może tak trafiłam, ale tak to bardzo dobra i do niej też na pewno wrócę. W ogóle zauważyłam, że te bardzo tanie kosmetyki często są jednymi z najlepszych, dla mnie np taka pomadka Nivea nie może się równać do Isany czy Alterry i do nawilżenia jakie one dają na dość długi czas, a Nivea np dawała mi tylko na krótko, lekkie, a tutaj czuć, że coś na ustach jest i chroni, no i są oleje, a nie tylko jakieś chemiczne substancje. Także ja te kosmetyki uwielbiam, tanie, a świetne

Co do kremu do twarzy Bielendy Bikini z filtrem spf 30, to używałam w tamtym roku i na pewno do niego wrócę albo choćby do spf 50 tej serii, bo chyba jest, a teraz potrzebuję wyższego faktora, moja skóra jest bardzo jasna, mimo brązowych włosów i potrzebuje teraz silniejszego filtra nawet na co dzień jak jest słonecznie i słońce mocniej grzeje. No i pewnie na spf 50 tej firmy też się nie zawiodę. A spf 30 też dobre tej firmy, no i myślę, że się nie zawiedziesz, dobrze chroni (teraz dla mnie może za mała to ochrona, bo ogólnie lepiej dla mnie spf 50, ale ogólnie chroni dobrze), do tego nie bieli, wchłania się błyskawicznie czym sama byłam zaskoczona, bo praktycznie parę sekund i praktycznie do matu się wchłania. Wiadomo, jest mały błysk na twarzy, u mnie był, ale tak mały, że cera wyglądała po prostu zdrowo,. Także super filtr do twarzy.

A ten ostatni krem, o którym piszesz Barwy intensywnie nawilżający, to dasz link na KWC? No bo Barwa ma pewnie sporo kremów, wolę mieć pewność, a zachęciłaś mnie. Wprawdzie teraz używam Exclusive odżywczego kremu i jestem bardzo zadowolona, mogłabym myślę go już zawsze używać, ale chętnie też testuję różne kremy, więc i ten bym spróbowała, co piszesz. Najwyżej i w kremach do rąk będę miała już takie swoje pewniaki, raz kupię ten, raz ten i grunt, że będą dla mnie dobre A ten Exclusive jest dla mnie bardzo dobry, prawie idealny, prawie, bo mógłby minimalnie bardziej nawilżać, ale teraz mam wymagające ręce czasem, bo mocniej ściągnięte przez wodę. No, ale i tak nawilża porządnie, może jeszcze nie intensywnie, ale już porządnie, czuć odżywienie, paznokcie chyba mi się też zaczynają wzmacniać, bo ma keratynę. Szybko się wchłania. No używam parę dni i tak parę razy dziennie używam dla dobrego efektu i jestem zadowolona. No i ten krem do rąk Barwy gdzie kupiłaś?
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 10:09   #1510
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Też bardzo lubię pomadkę rumiankową Alterry Ja na razie zużyłam 1 opakowanie, ale na pewno będzie więcej. Na razie kupiłam pomadkę Isany arbuzową, bardzo fajna, tylko przeszkadza mi jej posmak tak jak zauważyłam, ale reszta super, dobrze nawilża, nadaje lekki połysk z drobinkami brokatu, ale małymi, nie tandetnymi. Cudowna Moim pewniakiem jest jeszcze pomadka intensywnie nawilżająca Isany, chociaż raz jak kupiłam jej drugie opakowanie, to jakby działała trochę gorzej, ale może tak trafiłam, ale tak to bardzo dobra i do niej też na pewno wrócę. W ogóle zauważyłam, że te bardzo tanie kosmetyki często są jednymi z najlepszych, dla mnie np taka pomadka Nivea nie może się równać do Isany czy Alterry i do nawilżenia jakie one dają na dość długi czas, a Nivea np dawała mi tylko na krótko, lekkie, a tutaj czuć, że coś na ustach jest i chroni, no i są oleje, a nie tylko jakieś chemiczne substancje. Także ja te kosmetyki uwielbiam, tanie, a świetne

Co do kremu do twarzy Bielendy Bikini z filtrem spf 30, to używałam w tamtym roku i na pewno do niego wrócę albo choćby do spf 50 tej serii, bo chyba jest, a teraz potrzebuję wyższego faktora, moja skóra jest bardzo jasna, mimo brązowych włosów i potrzebuje teraz silniejszego filtra nawet na co dzień jak jest słonecznie i słońce mocniej grzeje. No i pewnie na spf 50 tej firmy też się nie zawiodę. A spf 30 też dobre tej firmy, no i myślę, że się nie zawiedziesz, dobrze chroni (teraz dla mnie może za mała to ochrona, bo ogólnie lepiej dla mnie spf 50, ale ogólnie chroni dobrze), do tego nie bieli, wchłania się błyskawicznie czym sama byłam zaskoczona, bo praktycznie parę sekund i praktycznie do matu się wchłania. Wiadomo, jest mały błysk na twarzy, u mnie był, ale tak mały, że cera wyglądała po prostu zdrowo,. Także super filtr do twarzy.

A ten ostatni krem, o którym piszesz Barwy intensywnie nawilżający, to dasz link na KWC? No bo Barwa ma pewnie sporo kremów, wolę mieć pewność, a zachęciłaś mnie. Wprawdzie teraz używam Exclusive odżywczego kremu i jestem bardzo zadowolona, mogłabym myślę go już zawsze używać, ale chętnie też testuję różne kremy, więc i ten bym spróbowała, co piszesz. Najwyżej i w kremach do rąk będę miała już takie swoje pewniaki, raz kupię ten, raz ten i grunt, że będą dla mnie dobre A ten Exclusive jest dla mnie bardzo dobry, prawie idealny, prawie, bo mógłby minimalnie bardziej nawilżać, ale teraz mam wymagające ręce czasem, bo mocniej ściągnięte przez wodę. No, ale i tak nawilża porządnie, może jeszcze nie intensywnie, ale już porządnie, czuć odżywienie, paznokcie chyba mi się też zaczynają wzmacniać, bo ma keratynę. Szybko się wchłania. No używam parę dni i tak parę razy dziennie używam dla dobrego efektu i jestem zadowolona. No i ten krem do rąk Barwy gdzie kupiłaś?
Tak jak napisałam, pomadka Alterry sprawdza się u mnie najlepiej. Stosuję wielorako: na usta, na rzęsy i brwi. Jest świetna. Bardzo dobrze nawilża usta, zostawia delikatny połysk. Mimo, że w drogerii asortyment niemały to ja i tak zawsze sięgam po Alterrę. Lubię też sztyfty Nivea: miałam wersję miodowo-mleczną i mocno nawilżającą (błękitny sztyft). Na pewno kupię jeszcze jakaś, ponieważ na razie mam tylko tą z Alterry, a że lubię mieć kilka tego typu kosmetyków, to podczas następnych zakupów do koszyka wrzucę coś jeszcze Pomadek z Isany jeszcze nie miałam. Może się skuszę

Jeżeli chodzi o kremy z filtrem, to moim zdecydowanym numerem jeden jest emulsja matująca z Vichy - ale cena troszkę odstrasza, więc szukam czegoś tańszego. Krem z Bielendy kupiłam w Rossmannie, niestety nie było wersji z 50spf. Mam nadzieję, że 30 również się sprawdzi. W zeszłym roku miałam emulsję matujacą 50spf z Ziai. Była niezła (bardzo dobrze chroniła), ale do matu sporo brakowało

Krem do rąk z Isany polecam - rewelacja. Poleciłam już kilku osobom i każda z nich jest zadowolona. Nawet bardzo. Jestem uzależniona od tego zapachu - zapach świeżo wypranych ubrań Stosuję do rąk i do stóp - świetnie się sprawdza. Ta wersja z olejkiem z wiesiołka jest strzałem w 10. Ta z mocznikiem natomiast, nie sprawdziła się u mnie w ogóle.

Krem z Barwy kupiłam w Rossmannie. Kosztuje troszkę ponad 17zł. Pisałam o nim na KWC. To krem długotrwale nawilżający - tak się dokładnie nazywa. Myślę, że nie będziesz miała problemu ze znalezieniem wpisz w wyszukiwarkę Barwa i wyskoczy Ci to co trzeba Tam są chyba tylko dwa kremy do twarzy. Matujący i długotrwale nawilżający właśnie.

Edytowane przez kofi81
Czas edycji: 2015-06-28 o 10:14
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 10:24   #1511
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Również bardzo lubię ten krem Barwy
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-28, 10:52   #1512
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Ja też lubię pomadki Nivea, jakoś tak się do nich przyzwyczaiłam. Mało co leżało na pułkach drogeryjnych, a pomadki Nivea, były. Lubię je, aczkolwiek najlepiej sprawdzają się kiedy sztyft jest twardy, niewyrobiony. Po 2-3 tygodniach, kiedy mięknie, mam wrażenie, że nie tylko gorzej mi się go używa, ale też i właściwości pielęgnacyjne, ochronne, jakieś gorsze.
Jednak najbardziej polubiłam się z balsamami Yves Rocher. Może dlatego, że ich sztyfty długo są sztywne?

Co się zaś tyczy filtrów, to najlepiej sprawdza się u mnie Pharmaceris. Ma postać lekkiej emulsji, nie ściąga cery, nie wysusza jej, nie bieli. Szybko się wchłania, nie rozmazuje na skórze, dobrze współpracuje z podkładem. Chroni.
Matujący filtr Vichy nie bardzo przypadł mi do gustu. Owszem nie można mu zarzucić braku działania, ale nie lubię jego konsystencji. Tępo się rozprowadza i naprawdę trzeba sprawnie i szybko go nałożyć, aby się nie rolował. Jak wejdzie pomiędzy włoski- to już mogiła. Poza tym ściąga cerę. Ale chroni i matuje. Moja mieszana cera w stronę suchej, średnio go lubi.
Warto przy tym dodać, że filtr 30, niewiele się różni od 50. Poza tym rzadko kto nakłada zalecaną ilość filtra ok. 1,5ml na samą twarz. To bardzo dużo, z ledwością udaje mi się to zrobić, tylko wówczas gdy nie nakładam żadnego makijażu. Mniejsza ilość znacznie obniża wartość filtra.
Temat filtrów to temat rzeka. Warto poczytać, chociażby na wizażowym wątku. A ja się mądrzyć nie będę. Na starość robię się nieznośna.
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 10:55   #1513
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Dotarło do mnie iHerbowe mydłowe szaleństwo


Pomadek ochronnych nie lubię i nie używam, jedynie w zimie na narty.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 10:58   #1514
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
Co się zaś tyczy filtrów, to najlepiej sprawdza się u mnie Pharmaceris. Ma postać lekkiej emulsji, nie ściąga cery, nie wysusza jej, nie bieli. Szybko się wchłania, nie rozmazuje na skórze, dobrze współpracuje z podkładem. Chroni.
Matujący filtr Vichy nie bardzo przypadł mi do gustu. Owszem nie można mu zarzucić braku działania, ale nie lubię jego konsystencji. Tępo się rozprowadza i naprawdę trzeba sprawnie i szybko go nałożyć, aby się nie rolował. Jak wejdzie pomiędzy włoski- to już mogiła. Poza tym ściąga cerę. Ale chroni i matuje. Moja mieszana cera w stronę suchej, średnio go lubi.
Warto przy tym dodać, że filtr 30, niewiele się różni od 50. Poza tym rzadko kto nakłada zalecaną ilość filtra ok. 1,5ml na samą twarz. To bardzo dużo, z ledwością udaje mi się to zrobić, tylko wówczas gdy nie nakładam żadnego makijażu. Mniejsza ilość znacznie obniża wartość filtra.
Temat filtrów to temat rzeka. Warto poczytać, chociażby na wizażowym wątku. A ja się mądrzyć nie będę. Na starość robię się nieznośna.
O różnicy pomiędzy 30 a 50 SPF dowiedziałam się całkiem niedawno. O sporej ilości, którą prawidłowo powinniśmy nakładać też wiem, ale obawiam się, że mi to nie wychodzi - choć pilnuję tego.
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 11:21   #1515
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Moja siostra też nie lubi i nie używa i przyznam, że jej usta często mają się lepiej od moich.

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Cytat:
Napisane przez kofi81 Pokaż wiadomość
O różnicy pomiędzy 30 a 50 SPF dowiedziałam się całkiem niedawno. O sporej ilości, którą prawidłowo powinniśmy nakładać też wiem, ale obawiam się, że mi to nie wychodzi - choć pilnuję tego.
Bo to nie takie proste. Ja staram się nakładać etapowo, kilkoma cieńszymi warstwami, ale i tak prędzej się wkurzę niż zrobię to poprawnie.
Nie jestem jakąś filtrciarą- farciarą i flirciarą, może?ale staram się chronić moją skórę w te mocniej nasłonecznione dni, upały, tudzież jesienią kiedy stosuje kurację kwasami, itp.
Wiadomo, że największe nasłonecznienie mamy pomiędzy 12-16 i wtedy staram się unikać ekspozycji. Ale wiadomo, jestem człowiekiem i w piwnicy nie żyję. Pracować trzeba.
Pomimo tego, że mam bardzo jasną karnację, jakoś mi się nie widzi, codzienne stosowanie filtra. Owszem, kiedy wychodzę do ogródka w słoneczny dzień, niczym się nie przejmuje, tylko nakładam grubą warstwę, najlepiej mocno świecącego się filtra, jeśli siedzę w domu wystarczy mi zwykły krem nawilżający.Gdy wychodzę do ludzi, siłą rzeczy filtru nakładam mniej- makijaż musi jakoś wyglądać, natomiast zakładam kapelusze z woalem. Żartuję.
We wszystkim trzeba zachować umiar, tak myślę. I jakoś tą pielęgnację/ ochronę podporządkować pod siebie. "Nasze polskie" słońce, nie jest aż tak mocne, żeby było tak straszne. Ale... wiadomo, myśleć trzeba.
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 12:16   #1516
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Też mam z zakrętką i właśnie mnie irytuje. Wracam do pompek
Też sobie z pompką kupię next razem ;p
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 02:20   #1517
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Cytat:
Napisane przez kofi81 Pokaż wiadomość
Tak jak napisałam, pomadka Alterry sprawdza się u mnie najlepiej. Stosuję wielorako: na usta, na rzęsy i brwi. Jest świetna. Bardzo dobrze nawilża usta, zostawia delikatny połysk. Mimo, że w drogerii asortyment niemały to ja i tak zawsze sięgam po Alterrę. Lubię też sztyfty Nivea: miałam wersję miodowo-mleczną i mocno nawilżającą (błękitny sztyft). Na pewno kupię jeszcze jakaś, ponieważ na razie mam tylko tą z Alterry, a że lubię mieć kilka tego typu kosmetyków, to podczas następnych zakupów do koszyka wrzucę coś jeszcze Pomadek z Isany jeszcze nie miałam. Może się skuszę

Jeżeli chodzi o kremy z filtrem, to moim zdecydowanym numerem jeden jest emulsja matująca z Vichy - ale cena troszkę odstrasza, więc szukam czegoś tańszego. Krem z Bielendy kupiłam w Rossmannie, niestety nie było wersji z 50spf. Mam nadzieję, że 30 również się sprawdzi. W zeszłym roku miałam emulsję matujacą 50spf z Ziai. Była niezła (bardzo dobrze chroniła), ale do matu sporo brakowało

Krem do rąk z Isany polecam - rewelacja. Poleciłam już kilku osobom i każda z nich jest zadowolona. Nawet bardzo. Jestem uzależniona od tego zapachu - zapach świeżo wypranych ubrań Stosuję do rąk i do stóp - świetnie się sprawdza. Ta wersja z olejkiem z wiesiołka jest strzałem w 10. Ta z mocznikiem natomiast, nie sprawdziła się u mnie w ogóle.

Krem z Barwy kupiłam w Rossmannie. Kosztuje troszkę ponad 17zł. Pisałam o nim na KWC. To krem długotrwale nawilżający - tak się dokładnie nazywa. Myślę, że nie będziesz miała problemu ze znalezieniem wpisz w wyszukiwarkę Barwa i wyskoczy Ci to co trzeba Tam są chyba tylko dwa kremy do twarzy. Matujący i długotrwale nawilżający właśnie.
To fajnie Ja na razie pomadki Alterry użyłam na rzęsy tylko parę razy, ale przy następnym opakowaniu na pewno użyję częściej. Też uważam, że bardzo dobrze nawilża, dodatkowo po prostu wiem, że nakładam na usta same dobroczynne składniki, więc super Świetny skład i tak samo świetne działanie Dałam 4,5 gwiazdki jej na KWC, bo ewentualnie mogłaby trochę bardziej nawilżać, znaczy nawilża naprawdę porządnie, ale skoro Isanie intensywnie nawilżającej dałam 5 gwiazdek, bo nawilża dla mnie idealnie, a ta też bardzo dobrze, ale chyba nie tak jak tamta, to 4,5 gwiazdki dałam. Niemniej i tak jest naprawdę dobra, na 2 miejscu dla mnie, że tak napiszę i mój pewniak obok tej Isany intensywnie nawilżającej i teraz też tej co obecnie używam Isany arbuzowej też No i te pomadki na długo chronią też usta, czuć, że są i chronią. No ja jak piszę z Nivei nigdy nie byłam tak bardzo zadowolona, krótko jak dla mnie te akurat były na ustach (no może nie wszystkie, ale takie miałam odczucia) i po prostu ich efekt czasem był dla mnie za słaby, dlatego u mnie nie mogą równać się z Isaną itp. No chociaż wiadomo, że wszystkich nie używałam. Z tych co używałam Nivei to lubiłam nawet chyba Hydro, chociaż 5 gwiazdek i tak bym jej nie dała, więc ideał też nie. Isana i tak dużo lepsza no i Alterra Niemniej z Nivei bardzo mi się spodobał krem Care do twarzy co był w próbce z gazety, taki aksamitny i skóra była praktycznie jak jedwab cały dzień i następnego trochę, co jest rewelacją. No i świetny zapach. No i widziałam, że nie ma parafiny, super, bo zwykle Nivea wkładała parafinę, a tutaj nie i niezły skład, zaskoczenie. Muszę kupić.

Aha rozumiem. No z Vichy nie miałam. Miałam tylko drogeryjne, używałam też np Sorayi, Daxa. Soraya nawet ok, Dax też (był do ciała akurat), ale trochę niewygodna zakrętka, przez co dużo się brodziło wokół i kleił się trochę za bardzo. Z Ziaji miałam spf 50 chyba do ciała, była nawet ok. No, ale bardzo szybko się do niej kleiłam piach jak byłam nad morzem, i do butelki i do ciała. Może tak jest po każdym filtrze, ale w sumie po innych mniej tak miałam chyba.

Ok, kiedyś kupię ten krem do rąk. Ja polecam też jak pisałam Exclusive, jakby ktoś chciał spróbować, to moim zdaniem warto, a jak ktoś szuka dobrego kremu to też albo jak ktoś ma już dobry krem, ale lubi testować nowe jak ja, bo też lubię, to tym bardziej. Skuteczny, duża tubka, tani. Na pewno właśnie, bo lubię też testować, to przetestuję też ten, o którym piszesz i może będzie i moim pewniakiem, kolejnym kremem obok Exclusive i różowego Evree, które moim zdaniem są bardzo dobre. A i Kamill kiedyś mi przypadł do gustu, miałam miniaturkę. No, ale jednak te co piszę wyżej jeszcze lepsze od Kamilla moim zdaniem

Aha już wiem, który - krem Barwa Siarkowa Moc. Przyjaciółka mi też go polecała, jeszcze nie kupiłam, ale kiedyś kupię. Początkowo zrozumiałam, że masz na myśli krem do rąk Barwy hehe.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 10:02   #1518
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

ehh, ja kupiłam dwa lakiery i wstyd mi bo miałam zakaz rimmel rita ora rain rain go away i jakiś kobo, bo drugi był za 1 grosz
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 11:33   #1519
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Miałam kiedyś Alterre rumiankową i na mich ustach totalnie się nie spisała. Kiepsko nawilżała a do tego na mrozie zastygała na twardą powłokę
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 13:25   #1520
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Miałam kupon z SP na lakier Essence za 1 gr i wpadł kolor nr 44 "on air!". Przepiękny jest
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 14:07   #1521
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

U mnie 4 nowe nabytki:
- micel Garnier (bo 1 już wykończyłam)- z promo w drogeriach Natura
- 2 lakiery Rimmel Salon Pro- Hip Hop (na zapas, bo jest świetny) i Ginger Red (fuksja, takiego koloru lakieru jeszcze nie miałam w kolekcji)- z promo w drogeriach Natura 1+1 za 1 grosz
- serum AVA z Kolagenem- promo w drogerii Firlit
I tyle ;-)
Jeszcze parę rzeczy za mną chodzi, ale kupię je dopiero w lipcu.
Teraz mam inne wydatki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 15:04   #1522
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
U mnie 4 nowe nabytki:
- micel Garnier (bo 1 już wykończyłam)- z promo w drogeriach Natura
- 2 lakiery Rimmel Salon Pro- Hip Hop (na zapas, bo jest świetny) i Ginger Red (fuksja, takiego koloru lakieru jeszcze nie miałam w kolekcji)- z promo w drogeriach Natura 1+1 za 1 grosz
- serum AVA z Kolagenem- promo w drogerii Firlit
I tyle ;-)
Jeszcze parę rzeczy za mną chodzi, ale kupię je dopiero w lipcu.
Teraz mam inne wydatki.
Oj, to za dwa dni
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 07:00   #1523
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Zakupy czerwcowe :


  1. L’Orient olej jojoba virgin-100 ml
  2. Chloe Love Story EDP-30 ml
  3. Zoeva Pędzel nr 109
  4. Zoeva Pędzel nr 220
  5. Zoeva Pędzel nr 222
  6. Tangle Teezer Blow Styling szczotka do włosów
  7. Baylis & Harding Róża i liść maliny mydło w płynie- 500 ml
  8. Carex Kids Guma balonowa mydło w płynie(wkład)- 500 ml
  9. Farmona, Jantar odżywka do włosów-100 ml
  10. Max Factor Kohl Pencil kredka do oczu nr 090
  11. Chanel Chance Eau Vive EDT-50 ml
  12. The Body Shop Argan Oil żel pod prysznic-250 ml
  13. Sephora Pęseta do brwi
  14. Sephora Przyrząd do usuwania zaskórników
  15. Mac cień(pan) Sumptuous Olive
  16. Mac cień(pan) Orb
  17. Mac cień(pan)Lucky Green
  18. Mac cień(pan)Humid
  19. Mac cień(pan)Shale
  20. Mac cień(pan)Fig 1
  21. Mac cień(pan)Satin Taupe
  22. Mac cień(pan) Club
__________________
Książki 2024: 6

Mój Blog
Facebook
Instagram

Edytowane przez a ga ta
Czas edycji: 2015-06-30 o 07:02
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 07:05   #1524
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Moje czerwcowe zakupy:

- pomadka ochronna Alterra (wersja rumiankowa)
- pomadka z filtrem spf20 AA
- krem do depilacji Eveline (różowy)
- krem z filtrem do twarzy Bielenda (bikini 30spf)
- serum antycellulitowe Eveline (bordowa tubka)
- krem długotrwale nawilżający Barwa
- tonik winogronowy Garnier (zielona butelka)
- krem z filtrem do ciała Soraya 30spf
- krem do rąk Isana Med (z olejkiem z wiesiołka)
- żel pod prysznic Palmolive (wersja z mleczkiem oliwkowym) 750ml
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 08:46   #1525
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Cytat:
Napisane przez a ga ta Pokaż wiadomość
Zakupy czerwcowe :
Cytat:
Napisane przez kofi81 Pokaż wiadomość
Moje czerwcowe zakupy:
wow dziewczyny, szalejecie
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 09:54   #1526
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Ogarne dziś nowości i wkleję
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 13:20   #1527
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

1. Puder Matujący Sensique
2. Cień do powiek Kobo 205 Golden Rose
3. Cień do powiek Catrice 560 I Like To Mauve It
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 14:49   #1528
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
1. Puder Matujący Sensique
2. Cień do powiek Kobo 205 Golden Rose
3. Cień do powiek Catrice 560 I Like To Mauve It
Też puder dziś kupiłam :P 01.
Podkład mamy kupiła wczoraj i waciki Ola, a zalotka z hm.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1435845017434.jpg (86,4 KB, 43 załadowań)
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 08:14   #1529
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

pistacjowy żel do mycia z biedry, magia wizażu działa
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 10:44   #1530
kofi81
Zakorzenienie
 
Avatar kofi81
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 026
Dot.: Nie samym denkiem człowiek żyje, czyli nowości w kosmetyczce :)

matujący fluid do twarzy/szyi/dekoltu 30 spf Sun Ozon
miniatura balsamu do ciała Isana (wersja z witaminą E)
miniatura balsamu do ciała Isana (wersja z mocznikiem)

Powoli kompletuje wyjazdową kosmetyczkę
Barcelona czeka!
kofi81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-26 10:58:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.