problem po kwasach i maseczce z glinki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-26, 10:57   #1
smuteczekag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3

problem po kwasach i maseczce z glinki


hej, miałam robiony zabieg kwasami u kosmetyczki (peelingi) - kwas salicylowy 20% a następnie kwas azelainowy w piątek. Na następny dzień twarz była ładniutka. Niestety wieczorem nałożyłam maseczkę z glinki czerwonej. Po tej maseczce cera okropnie mi się wysuszyła. Pojawiły się suche skórki oraz delikatna linia pomiędzy nosem a ustami (coś jak lekka bruzda nosowo-wargowa, której wcześniej nie miałam). Nie wiem czy to wynik kwasów czy tej maseczki. Czuje też ściągniecie na twarzy. Jak sobie pomóc?
smuteczekag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 14:19   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: problem po kwasach i maseczce z glinki

Cytat:
Napisane przez smuteczekag Pokaż wiadomość
hej, miałam robiony zabieg kwasami u kosmetyczki (peelingi) - kwas salicylowy 20% a następnie kwas azelainowy w piątek. Na następny dzień twarz była ładniutka. Niestety wieczorem nałożyłam maseczkę z glinki czerwonej. Po tej maseczce cera okropnie mi się wysuszyła. Pojawiły się suche skórki oraz delikatna linia pomiędzy nosem a ustami (coś jak lekka bruzda nosowo-wargowa, której wcześniej nie miałam). Nie wiem czy to wynik kwasów czy tej maseczki. Czuje też ściągniecie na twarzy. Jak sobie pomóc?
Peelingi kwasowe powodują z reguły złuszczanie naskórka. Dziwne, że kosmetyczka nie poinformowała Cię o tym, jak i o tym, żeby dać skórze po peelingu spokój i możliwość regeneracji, ewentualnie wspomóc odpowiednimi kosmetykami (kojącymi i z reguły tłustszymi), a nie nakładać dodatkowo wysuszające rzeczy jak glinki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-26 15:19:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.