ciąża po tabletkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-21, 23:12   #1
upominek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4

ciąża po tabletkach


Dziewczyny pomóżcie mi...od jakiś 5 miesięcy biore Novynette...gdy przepisywal mi je lekarz byłam szczęśliwa że wkońcu moge spać spokojnie i ze nie musze sie martwić niechciana ciążą...gdy zapytalam o jakies "powikłania" po braniu tabletek nie uslyszalam nic co mogło by mnie zaniepokoic...lekarz powiedzial za wszystko powinno byc ok no i tak tez było oprócz tego że przytyłam...ale to chyba tez dlatego ze sie troche rozleniwiłam .A więc przyjmowałam je regularnie.
Dopiero niedawno przez przypadek oglądałam jakis program właśnie na ten temat, ginekolog wypowiadał sie ze pacjentki nie są informowane o skutkach ubocznych przyjmowania tabletek...mowa była o tym że można przytyc,że tabletki powodują dużo chorob i wprowadzaja do naszego organizmu nieodwracalne zmiany...zainteresowałam sie tym i zaczełam duzo o tym czytac i wyszlo na to ze kazdy ma inne zdanie i znowu jestem w kropce . Lecz nigdzie nie moge sie dowiedziedz czy to prawda ze kobiety ktore przyjmuja lub przyjmowaly tabletki moga urodzidz chore dzieci lub z wadami wrodzonymi??bo tego sie najbardziej obawiam...rozmawialam na ten temat z moim chlopakiem,i ja chcialam odstawic je odrazu ale uznalismy ze najpierw trzeba sie wiecej na ten temat dowiedziedz...RATUNKU!!!! !niewiem co mam teraz robic bo niechce miec chorych dzieci ani niechce zeby one cierpialy przez moja głupote...uznalismy ze narazie bede brala tabletki a jezeli dowiemy sie czegos to je odstawie...jutro zaczynam nastepne opakowanie,mam nadzieje ze moje obawy sie nie potwierdza bo spac przez to niemoge...a myslicie ze nawet jak odstawie to mi juz nic nieda?? bo przeciez juz jakis 5 opakowan wzielam...niewiem co mam robic prosze pomozcie mi!!!

Edytowane przez upominek
Czas edycji: 2008-10-22 o 21:26
upominek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 23:42   #2
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: ciąża po tabletkach

moja znajoma brała tabletki przez kilka miesięcy, potem je odstawiła i urodziła zdrowego synka. ake ona brała je dość krótko.

Znajoma ze studiów brała tabletki przez rok, a potem jak je odstawiła to miałą spore problemy z zajściem i mówiła, że to przez te tabletki. Przechodziłą długą i drogą kurację na płodność i w końcu udałao jej się zaść. Urodziła zdrowe dziecko.

Mam tez koleżankę, która brała tabletki przez ok 3-4 lata. Potem je odstawiła, zaczęła się starać o dziecko i obecnie jest w ciąży. nie wiem Czy miaął większe problemy z zajściem, ale starania zaczęła w tamtym roku.

A też zastanawiam się, czy inne kobiety które brały tabletki przez parę lat po ich odstawieniu nie miały problemów z zajściem lub chorym dzieckiem.
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 00:16   #3
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: ciąża po tabletkach

jest cała masa wątków o negatywnych skutkach antykoncepcji hormonalnej na ginekologii.
o novynettcie co najmniej 2 pamiętam

pigułki nie działają na płód a na mamę. nawet jeśli więc będąc w ciązy i nie mając świadomości tego, przyjmiesz jeszcze tabletki do końca blistra (mało prawdopodobne), nic się dziecku nie stanie.
poczytaj o tym jak pigułka antykoncepcyjna w ogóle funkcjonuje, jaki modyfikuje cykl hormonalny.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.