(dołącz do grupy) ZDROWO 3xT ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-21, 00:45   #1
kikajestjedna
Przyczajenie
 
Avatar kikajestjedna
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Exclamation

(dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !




Uploaded with ImageShack.us

Nowa Grupa Odchudzania
ZDROWO 3xT !
*Co to jest 3xT?
>> Tracimy Tkankę Tłuszczową

?dla kogo ta grupa?
- dla silnych, chcących uzyskać zgrabną sylwetkę KOBIET.
- poprzez własne chęci, zdobywanie wiedzy i ćwiczenia.


START z dniem 1 września.

KONIEC z dniem 1 października.
kolejna edycja - jeśli tylko zechcecie.
cel: od 3-8kg
(bądźmy realistkami wiecej ZDROWO w miesiąc nie zrzucimy)

Witam wszystkich
Pomyślałam o stworzeniu nowej grupki ludzi,którzy chca pozbyć się tkanki tłuszczowej poprzez zdrową dietę i więcej ruchu. Zauważyłam jak dużo tutaj wiecie o zbawiennej sile owsianki. Jak bardzo chcecie uzyskać zgrabną sylwetkę. Jestem tu krótko,ale mam nadzieję,że ktoś mi zaufa i zechce razem ze mną zadbać o zdrowy styl życia. Mam troszkę wiedzy, która może się przydać, wy też ją macie. Proponuję w pierwszej odpowiedzi zobowiązać się do tego aby zacząć bo to jest najtrudniejsze. Czas trwania pierwszej edycji to cały wrzeeesień, przy nastepnym miesiącu znów wykonam obrazek )
( mam nadzieję,że sposób w jaki wykorzystałam logo strony nie jest karalny i wam się podoba )

to kto się zapisuje ?
4-5posiłków dziennie, rano startujemy od owsianki,pijemy min. 1,5litra wody,przez miesiąc nie używamy nic słodkiego poza miodem (w rozsądnych ilościach), zero napojów gazowanych,alkoholu i fastfoodów.
staramy się jeść o stałych porach, nie liczymy przesadnie kalorii,ale odrzucamy na ten pierwszy miesiąc białe pieczywo,ziemniaki i tłuste sery.
staramy się jeść 3porcje warzyw dziennie, owoce tylko do godz 12, kolacja białkowa, tłuszcze tylko te nienasycone zawarte w owocach morza,rybkach i ewentualnie oliwie z oliwek czy oleju rzepakowym/kokosowym.
- uzupełniajcie listę tego czym będziemy się kierować.

piszcie o aktywności fizycznej.
skakanka,rower,biegi,base n,taniec, co kto lubi.

proponuję aby każda z nas zastanowiła się do 1września i rozplanowała sobie dokladnie jak chce się odchudzać, napisała i przed startem wspólnymi siłami postaramy się o to aby mieć jak najmniej błedów w swóich planach dietetycznych i treningowych. jeśli się uda wytrwać i zrealizować nasze zamierzenia to zyskamy przez miesiąc dobre nawyki i w kolejnej edycji z nowym obrazkiem zajmiemy się ulepszaniem tego co posiadamy !

W pierwszej odpowiedzi wystarczy się zadeklarować.
trzeba tylko chcieć. Tydzień na przygotowania. Do tego czasu zbierajmy wiadomości i układajmy plany.

Edytowane przez kikajestjedna
Czas edycji: 2011-08-21 o 08:42
kikajestjedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 08:11   #2
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Ja nie mam zamiaru się odchudzać, weszłam z ciekawości.
I muszę powiedzieć, że nie widzę loga ;-).
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 08:40   #3
kikajestjedna
Przyczajenie
 
Avatar kikajestjedna
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

chyba coś sknociłam
kikajestjedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 11:49   #4
Michalinka89
Rozeznanie
 
Avatar Michalinka89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: fotelik przed komputerem ;)
Wiadomości: 868
GG do Michalinka89
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Cytat:
Napisane przez kikajestjedna Pokaż wiadomość

to kto się zapisuje ?
4-5posiłków dziennie, rano startujemy od owsianki,pijemy min. 1,5litra wody,przez miesiąc nie używamy nic słodkiego poza miodem (w rozsądnych ilościach), zero napojów gazowanych,alkoholu i fastfoodów.
staramy się jeść o stałych porach, nie liczymy przesadnie kalorii,ale odrzucamy na ten pierwszy miesiąc białe pieczywo,ziemniaki i tłuste sery.
staramy się jeść 3porcje warzyw dziennie, owoce tylko do godz 12, kolacja białkowa, tłuszcze tylko te nienasycone zawarte w owocach morza,rybkach i ewentualnie oliwie z oliwek czy oleju rzepakowym/kokosowym.
Pozwolę sobie skomentować, jeśli chcesz stosować te nawyki aby na miesiąć to już lepiej nic nie robić bo Ci to nic nie da, ani organizm się nie oczyści a do tego efekt jojo. Zdrowa dieta to zmiana nawyków na stałe, zgodnie z piramidą żywieniową.
A pozatym
1. bezsensu jedzenie codziennie owsianki na śniadanie, menu trzeba urozmaicać, żeby dostarczać wszytskich wartości odżywczych, ja ją jjem co 2..co 3 śniadanie.
2. Ziemniaki są zdrowe, same nie tuczą i należy je jeść.
3. Warzywa to 5 porcji dziennie, powinno się zjadać koło 500g warzyw i 200g owoców.
4. Tłuszcze nasycone także są potrzebne ale w zdrowych produktach, pozatym olej kokosowy to 90% tłuszcze nasycone, więc nie polecam, najlepsza jest oliwa z oliwek i olej rzepakowy nierafinowany a także z orzecha włoskiego i pestek dyni.
__________________

It always seems impossible until it is done.


Edytowane przez Michalinka89
Czas edycji: 2011-08-21 o 11:56
Michalinka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 16:50   #5
klaudyna7
Raczkowanie
 
Avatar klaudyna7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 350
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Witaj
I ja się z chęcią dołączę bo ciekawie się zapowiada.
Zastrzeżenia-owsianki jako takiej codziennie nie jem ale śniadania lubię na słodko i zawsze dodaje przynajmniej łyżkę płatków owsianych/żytnich etc.
Nie jedzenie owoców po 12 też się u mnie nie sprawdziło-uwielbiam je,tym bardziej teraz gdy jest sezon. Byłam sfrustrowana gdy odkładałam np.jabłka aby zjeść je następnego dnia o odpowiedniej porze a część się psuła...
I to tyle.
Do połowy września mam karnet OPEN na siłownie i fitness i namiętnie z tego korzystam,a potem się zobaczy.
Ten tydzień jest tygodniem walki ze swoimi złymi nawykami (mam problemy niewielkie z ED),było ich wiele ale mam nadzieję,że ten będzie udany.Trzymam kciuki za Was i za siebie
__________________
Do słońca ręce unoszę swe
klaudyna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 21:15   #6
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

ot kilka uwag

kolacje białkowe nie u każdego się sprawdzają- u mnie się nie sprawdziły

nnkt koniecznie

miesiąc to mało. Wizażanki które się głodziły, opychały czy ciężko im ruszyć w miesiąc mogąnie schudnąć wcale lub minimalnie mimo ćwiczeń i diety

tłuste sery czyli? twaróg powinno się jeść półtłusty,mleko minimum 1,5%

produkty light odpadają tak jak te całkiem odtłuszczone(np. nie raz i nie dwa jogurt O% tłuszczu ma masę cukrów i mało białka

uważnie z otrębami i jajkami - niby białko, a otręby wspomagają odchudzanie ale utrudniają przyswajanie żelaza

masa błonnika w posiłkach

warzywa w każdym niesłodkim posiłku, podobnie jak białko

piszęęę się. Klaudyna haha znowu w kolejnym wątku się spotykamy
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 00:14   #7
kikajestjedna
Przyczajenie
 
Avatar kikajestjedna
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

dzięki wam za wszystkie poprawki
co do tego na miesiac to chodziło mi o start, a oczywiście,że nawyki zachować aby nie wrócić do tłuszczyku

mówiąc tłuste sery miałam na myśli ser żółty i inne oparte głownie na %tł.
tak tak, twarogowy półtłusty, podobno mniej przetworzony.

tak zapytam co do tych jogurtów.
to jakie wybierać i skad wiecie o tym,że kłamią na etykietach?
cholera niby to takie oczywiste,że nikt tego nie kontroluje,ale jakoś wierzyłam.. ;o

Ps. powiedzcie mi czy dalej nie widać grafiki ;< ? nie wiem juz jak to wstawić ;/

Edytowane przez kikajestjedna
Czas edycji: 2011-08-22 o 00:17
kikajestjedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 07:50   #8
eter05
Przyczajenie
 
Avatar eter05
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: slaskie
Wiadomości: 1
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !tak,jeżeli od tego schudne

Ja się dolączam,bo wszystkie moje próby dotychczas spaliły na panewce.Jestem Nowa ,wiec potrzebuje wsparcia
Cytat:
Napisane przez kikajestjedna Pokaż wiadomość


Uploaded with ImageShack.us

Nowa Grupa Odchudzania
ZDROWO 3xT !
*Co to jest 3xT?
>> Tracimy Tkankę Tłuszczową

?dla kogo ta grupa?
- dla silnych, chcących uzyskać zgrabną sylwetkę KOBIET.
- poprzez własne chęci, zdobywanie wiedzy i ćwiczenia.


START z dniem 1 września.

KONIEC z dniem 1 października.
kolejna edycja - jeśli tylko zechcecie.
cel: od 3-8kg
(bądźmy realistkami wiecej ZDROWO w miesiąc nie zrzucimy)

Witam wszystkich
Pomyślałam o stworzeniu nowej grupki ludzi,którzy chca pozbyć się tkanki tłuszczowej poprzez zdrową dietę i więcej ruchu. Zauważyłam jak dużo tutaj wiecie o zbawiennej sile owsianki. Jak bardzo chcecie uzyskać zgrabną sylwetkę. Jestem tu krótko,ale mam nadzieję,że ktoś mi zaufa i zechce razem ze mną zadbać o zdrowy styl życia. Mam troszkę wiedzy, która może się przydać, wy też ją macie. Proponuję w pierwszej odpowiedzi zobowiązać się do tego aby zacząć bo to jest najtrudniejsze. Czas trwania pierwszej edycji to cały wrzeeesień, przy nastepnym miesiącu znów wykonam obrazek )
( mam nadzieję,że sposób w jaki wykorzystałam logo strony nie jest karalny i wam się podoba )

to kto się zapisuje ?
4-5posiłków dziennie, rano startujemy od owsianki,pijemy min. 1,5litra wody,przez miesiąc nie używamy nic słodkiego poza miodem (w rozsądnych ilościach), zero napojów gazowanych,alkoholu i fastfoodów.
staramy się jeść o stałych porach, nie liczymy przesadnie kalorii,ale odrzucamy na ten pierwszy miesiąc białe pieczywo,ziemniaki i tłuste sery.
staramy się jeść 3porcje warzyw dziennie, owoce tylko do godz 12, kolacja białkowa, tłuszcze tylko te nienasycone zawarte w owocach morza,rybkach i ewentualnie oliwie z oliwek czy oleju rzepakowym/kokosowym.
- uzupełniajcie listę tego czym będziemy się kierować.

piszcie o aktywności fizycznej.
skakanka,rower,biegi,base n,taniec, co kto lubi.

proponuję aby każda z nas zastanowiła się do 1września i rozplanowała sobie dokladnie jak chce się odchudzać, napisała i przed startem wspólnymi siłami postaramy się o to aby mieć jak najmniej błedów w swóich planach dietetycznych i treningowych. jeśli się uda wytrwać i zrealizować nasze zamierzenia to zyskamy przez miesiąc dobre nawyki i w kolejnej edycji z nowym obrazkiem zajmiemy się ulepszaniem tego co posiadamy !

W pierwszej odpowiedzi wystarczy się zadeklarować.
trzeba tylko chcieć. Tydzień na przygotowania. Do tego czasu zbierajmy wiadomości i układajmy plany.
eter05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 08:09   #9
klaudyna7
Raczkowanie
 
Avatar klaudyna7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 350
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Ja grafikę widzę :P
__________________
Do słońca ręce unoszę swe
klaudyna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 08:42   #10
kikajestjedna
Przyczajenie
 
Avatar kikajestjedna
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

No to dziewczyny kilka nas już jest, przed 1wszym września ustalmy sobie jakieś mniejsze plany, opublikujmy tutaj i póxniej grupowo oceńmy się wzajemnie i do roboty

(w październiku będziemy chwalić się efektami i zastanawiać nad dalszym ciagiem grupy x3T)

Myślę,że przy układaniu swoich planów przyda nam się podstawowa lektura.
>>
(skopiowałam z artykułu o zasadach zdrowego odżywiania na tym forum bo uważam,że jest tam sporo wykluczających siebie wzajemnie iformacji i za dużo różnych zasad aby wcielić je w życie,a te 10zasad jest w pełni prawdziwe i uzasadnione)

"Oto 10 zasad:

1. Jedz co 2-3 godziny.
Robisz to bez względu na wszystko? Nie musisz jeść pełnego dania co 2-3 godziny, ale 6-8 posiłków i przekąsek przestrzegających pozostałych dziewięciu zasad.

2. Za każdym razem jedz pełnowartościowe, chude białko.
Czy za każdym razem jesz coś co było zwierzęciem lub pochodzi od zwierzęcia? Jeśli nie, zmień to. Uwaga: Jeśli jesteś wegetarianinem, zasada ta nadal obowiązuje. Potrzebujesz pełnowartościowego białka i musisz znaleźć inne jego źródła.

3. Za każdym razem jedz warzywa.
To prawda, oprócz pełnowartościowego, chudego białka, za każdym razem musisz jeść warzywa (czyli co 2-3 godziny, tak jest?). Gdzieniegdzie możesz dorzucić trochę owoców, ale nie pomijaj warzyw.

4. Jedz węglowodany tylko wtedy kiedy na to zasłużyłeś.
Właściwie, nie wszystkie węglowodany – jedz warzywa i owoce kiedy tylko chcesz, a jeśli chcesz zjeść węglowodany, które nie są owocami ani warzywami (tu zaliczają się cukry proste, ryż, makaron, ziemniaki, chleb, etc.), możesz to zrobić, ale musisz poczekać z nimi do chwili kiedy będziesz już po ćwiczeniach. Tak, te często bardzo przetworzone ziarna są dietetyczną podstawą w Ameryce Północnej, ale choroby serca, cukrzyca i rak to najczęstsze choroby. Między nimi jest zależność! Żeby zatrzymać się w drodze do choroby serca, dobrymi węglowodanami nagradzaj się za porządny trening tuż po nim (twoje ciało najlepiej toleruje węglowodany tuż po wysiłku fizycznym). Przez resztę dnia jedz chude białko i pyszne zestawy warzyw i owoców.

5. Naucz się jak lubić zdrowe tłuszcze
Są 3 rodzaje tłuszczy: nasycone, jednonienasycone oraz wielonienasycone. Zapomnij o powiedzeniu „od jedzenia tłuszczy jest się tłustym”. Jedzenie wszystkich trzech rodzajów w zdrowych proporcjach ( czyli mniej więcej równych ilościach) może znacząco wpłynąć na poprawę stanu zdrowia, a nawet pomóc w pozbyciu się tkanki tłuszczowej! Tłuszcze nasycone powinny pochodzić z produktów odzwierzęcych, a do gotowania możesz też użyć trochę masła i oleju z orzechów kokosowych. Tłuszcze jednonienasycone powinny pochodzić z mieszanek orzechów, oliwek i oleju z oliwek, zaś tłuszcze wielonienasycone – z mieszanek orzechów oraz olejów: lnianego i rybiego.

6. Pozbądź się kalorycznych napojów (w tym soków owocowych)
W rzeczywistości, tym co pijesz powinny być napoje niskokaloryczne. Soki owocowe oraz napoje gazowane i alkoholowe powinny zniknąć z twojej diety. Najlepszy wybór to woda i zielona herbata.

7. Koncentruj się na pełnych posiłkach
Większość tego co spożywasz powinna pochodzić z pełnych posiłków. Czasem przydają się suplementy i koktajle, ale w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem będzie kompletny, nisko przetworzony posiłek.

8. Miej swoje „10% jedzenia”Wiem, że przy kilku z powyższych zasad zgrzytałeś zębami. Ale oto klucz: dla optymalnego postępu nie potrzeba 100% stosowania się do zasad. Różnica między 100% a 90% jest minimalna, możesz więc pozwolić sobie na 10% jedzenia lub napojów, które łamią powyższe zasady. Możesz je spożywać w 10% posiłków, dlatego pamiętaj o matematyce i dokładnie oblicz ile to jest 10% posiłków. Na przykład, jeśli jesz 6 posiłków dziennie przez 7 dni, daje to 42 posiłki tygodniowo. 10% z 42 to ok. 4, oznacza to, że przy czterech posiłkach w tygodniu możesz złamać narzucone zasady.

9. Opracuj sposoby przyrządzania jedzenia
Najtrudniejszą częścią zdrowego odżywiania jest konsekwentne przestrzeganie powyższych ośmiu zasad. I w tym miejscu w grę wchodzi przygotowywanie posiłków. Mimo, że wiesz co jeść, gdy nie umiesz tego przyrządzić, twoja dieta spali na panewce już przy pierwszym posiłku. "


oraz link do "przeczytaj zanim zaczniesz dietę"
>>> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=260120

i nie zapomnijcie o zaplanowaniu ćwiczeń.
jestem za zmuszeniem siebie do aktywności KAŻDEGO dnia, ale nie tak intensywnej aby nie wstać w dniu kolejnym lub płakać z bólu. Ja będę starała się przez ten miesiąc głownie wszędzie chodzić piechotą,na czczo skakać na skakance (mój wybór, uważam to ćwiczenie za szybki stymulator tętna i nie 'wyskacze' wiecej niż 30minut wiec wielkiego ubytku masy mięśniowej czy zasłabnięcia nie bedzie) - zachęcam was do poczytania o krótkich ćwiczeniach na czczo. No i co drugi dzień po szkole trasa rowerowa 20-30km max. (rower ze względu na to,że mam gdzie jeździć i przy moich chorych nóżkach świetna rehabilitacja)
Pamiętajcie o ruchu !
i tutaj też moje pytanie.

Jaki trening na brzuszek?
ABS,6Weidera.. czy może znacie jakieś fajniejsze kombinacje ?
Co sądzicie ?


no to do dzieła przyszłe ZDROWE chudziny, czekam na plany treningowe, ja swój podeślę po powrocie z wakacji (30września) ... i miełego dnia

Edytowane przez kikajestjedna
Czas edycji: 2011-08-22 o 08:49
kikajestjedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 09:44   #11
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

kikajestjedna z węglami się nie zgodzę
mamy je jeść do obiadu( a można też w małych ilościach do kolacji a i tak się będzie chudło) węgle są potrzebne organizmowi na redukcji koniec kropka. nawet w każdym posiłku odrobina

własna obserwacja
co do jogurtów to wielkimi jest napisane )0% tłuszczu. a potem czytamy malutkimi tą tabelkę z wartościami białko,węglowodany( w tym cukry), tłuszcze.
Jogurty 0% mają najczęściej o wiele więcej cukrów od tych zwykłych jogurtów
patrz się na coś takiego : http://a01.cdn.a.pl/zdjecie-5159/bak...-150g-Full.jpg
wybieraj te gdzie jest mało węgli i tłuszczu i jak najwięcej białka
choć fajny przepis na jogurt domowy z siemienia i twarogu podał Konsultant na forum )

soki owocowe własnoręcznie wyciskane - czemu by nie? zdrowe, mało kalorii

Tamille Webb Ja chce mieć taki brzuch?
Ja ćwiczę Tamille, Jillian Michaels, marszobiegi i widać jak oponka z brzuszka spada

Edytowane przez f_ola
Czas edycji: 2011-08-22 o 10:15
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 10:00   #12
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Cytat:
Napisane przez Michalinka89 Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie skomentować, jeśli chcesz stosować te nawyki aby na miesiąć to już lepiej nic nie robić bo Ci to nic nie da, ani organizm się nie oczyści a do tego efekt jojo. Zdrowa dieta to zmiana nawyków na stałe, zgodnie z piramidą żywieniową.
A pozatym
1. bezsensu jedzenie codziennie owsianki na śniadanie, menu trzeba urozmaicać, żeby dostarczać wszytskich wartości odżywczych, ja ją jjem co 2..co 3 śniadanie.
2. Ziemniaki są zdrowe, same nie tuczą i należy je jeść.
3. Warzywa to 5 porcji dziennie, powinno się zjadać koło 500g warzyw i 200g owoców.
4. Tłuszcze nasycone także są potrzebne ale w zdrowych produktach, pozatym olej kokosowy to 90% tłuszcze nasycone, więc nie polecam, najlepsza jest oliwa z oliwek i olej rzepakowy nierafinowany a także z orzecha włoskiego i pestek dyni.
olej kokosowy idealnie nadaje się do smażenia, tak jak smalec i łój.
A to co wymieniłaś, to świetny dodatek do sałatek - na zimno, bo po podgrzaniu robią się z tego tłuszcze trans.


---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez klaudyna7 Pokaż wiadomość
Ja grafikę widzę :P
Teraz już tak, zauważ kiedy ja napisałam swój post i kiedy Autorka odpowiedziała .

EDIT: zwracam honor, dopiero teraz doczytałam, że padło pytanie o to, czy grafikę widać.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2011-08-22 o 10:03
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 12:56   #13
kikajestjedna
Przyczajenie
 
Avatar kikajestjedna
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

nie atakujcie mnie aż tak - przecież chcę dobrze :P

Co do tych zasad to tak jak napisałam, kopiowane !
chociaż wydawało mi się,że trzeba je ograniczyć jeśli pozyskujemy je z makaronów,ryżu i innych wysokokalorycznych i energetycznych składników. chyba jak już węgle w obiadku to w postaci warzyw ?
kikajestjedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 14:10   #14
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Chcemy Ci pomóc.
Węgle w postaci kasz, makaronu pełnoziarnistego, ryżu brązowego
do tego białko i jakaś sałatka z warzyw. taaak do obiadu i do śniadania i II śniadania
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 15:22   #15
kikajestjedna
Przyczajenie
 
Avatar kikajestjedna
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

a można czasem tak lżej np. sałatka z sosem czosnkowym na jogurcie, jakaś papryka i inne warzywka z lodówki i do tego filet z kurczaka i już bez mącznych etc. ? wydaje mi się,że zawsze to troszke mniej kcl.
np. w dni o mniejszej aktywności fizycznej.? co sądzicie? bo nie zawsze mam ochotę na taki solidny obiad,a we wrześniu jeszcze ciepło to się tak nie chce jeść. moja odwieczna zguba odkąd przestałam boksować to słodycze :P bo tak jeść to myślę,że tragicznie nie jadam.
dane:
167cm (wzrost)
66kg (waga)
ceeel > 56-58kg jak z czasów treningów.

Edytowane przez kikajestjedna
Czas edycji: 2011-08-22 o 15:24
kikajestjedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 19:51   #16
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

ale mała garść makaronu, kilka łyżek kaszy czy ryżu wzbogaci Twój obiad. Będzie zbilansowany posiłek i nie będzie tak wiele kalorii dodatkowo.
Nie jest tragicznie jest w miarę ale przydałoby sie troszkę węgli pełnoziarnistych, albo jeden ziemniak zawierający ważną skrobię.
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 23:30   #17
Kacey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 62
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Hej ja się do was z chęcią przyłączę. Chcę wreszcie na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe, bo czuję że obecne doprowadzą mnie do katastrofy
Będziemy pisały cały czas tutaj tak? Znaczy od 1 września tak ogólnie, kto ile waży i jaki wzrost, ile chciałby schudnąć + raporty z tego co się zjadło - jeśli ktoś chce oczywiście. + wzajemne wspieranie przy wzlotach i upadkach
__________________
Let go of the past and go for the future. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you imagined.

– Henry David Thoreau

58-->57-->56-->55-->54-->53-->52-->51-->50
Kacey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 09:03   #18
kikajestjedna
Przyczajenie
 
Avatar kikajestjedna
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 12
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Dzięki za odpowiedź, w takim razie będę jadła wszystko,ale w małych porcjach Jak powiedziała kidyś Kora, jeść trzeba wszystko,ale jak wróbelek.

To z tych śniadań jeśli nie zawsze owsiankę z owocami/miodem/orzechami.
..to co? Jajecznica czasem, placki też umiem z płatków robić i już nie wiem co innego jeszcze. Noo oze własna mieszanka musli,ale to dalej płatki.
Jakie macie pomysły na śniadanie?
kikajestjedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 09:04   #19
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

wizażanki nie wizazystki
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 09:47   #20
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
wizażanki nie wizazystki
eldooo wszystkie awansowałyśmy
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 10:50   #21
katiennn
Zakorzenienie
 
Avatar katiennn
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10 877
GG do katiennn
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

f_ola

i klaudyna! a do nas to już nie zajrzy?

ja również będę podpatrywać co tu wyprawiacie. a f_ola na pewno was dobrze przypilnuje pozdrawiam
__________________
odwielorybiam się


katiennn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 11:35   #22
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Cytat:
Napisane przez katiennn Pokaż wiadomość
f_ola

i klaudyna! a do nas to już nie zajrzy?

ja również będę podpatrywać co tu wyprawiacie. a f_ola na pewno was dobrze przypilnuje pozdrawiam

chyba się na naaas sfochałaaaaaabuuu Klaudynkaaaaaaaaaaa! hej hej hellloł

ja? *aniołek* weź mną nie straz ludzi sami się przekonają co za ziółko ze mnie
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 14:22   #23
katiennn
Zakorzenienie
 
Avatar katiennn
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10 877
GG do katiennn
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

no dokładnie!
__________________
odwielorybiam się


katiennn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 20:16   #24
chocolattemonster
Raczkowanie
 
Avatar chocolattemonster
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 293
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

witam dziewczyny też się chętnie dołączę.

jeśli chodzi o moją wytrwałość- nie zawsze wszystko mi wychodzi.
aha i jestem maniaczką owsianki, muesli i płatków śniadaniowych ;d wiem, że to może nie jest dobrze, ale wcinam to od 5 roku życia codziennie i dzień nie zaczęty płatkami jest dniem straconym
__________________
53>52>51>50>49>48>47>46>45
chocolattemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 21:25   #25
semperinvicta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 62
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Witam! Zapisuję się!

Właśnie od 1 września planowałam zabrać się "za siebie". Obecnie ważę około 51 kg, planuję zejść do 47 kg (przy wzroście 158 cm). Oczywiście zdrowo, powoli, bez nerwów i nie wiadomo jakich wyrzeczeń.

Owsianka akurat na śniadanie nie jest dla mnie - potem resztę dnia boli mnie brzuch, a tak ją lubię. Dzień zaczynam dwoma kromkami pumpernikla z serkiem i rzodkiewką/szczypiorkiem/pomidorem/sałatą. Potem drugie śniadanie pod postacią owsianej przekąski Eloveny. Obiad hm... to zależy, co zrobione. Ale generalnie odstawiam smażone potrawy, a tak jem to, co reszta, tyle że o połowę mniej i z przewagą ryżu i surówek. A kolacja lekka (do godziny 19:00) - jakiś jogurt najczęściej, bo uwielbiam je.

Ogólnie odstawiam słodkości, fast-foody, pieczywa (poza pełnoziarnistym) nie jem od dawna, tak samo nie piję nic innego niż woda i herbata czerwona i zielona.

Aktywność fizyczna? 45 minut stepperku i 15 minut hula hop. Nie da dużo, by się nie zniechęcić, sama przyjemność. Planowałam dorzucić dwie godzinki pływania w soboty, lecz miejscowy basen zamknięty z powodu remontu do października, więc muszę czekać.

Do września jeszcze kilka dni, a mój TŻ wie, co się szykuje i na weekend przygotował mi moje ulubione ciasto kokosowe i smoothie, więc można pozwolić sobie ostatni raz.
__________________
What goes around comes around.

Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=664750
semperinvicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 20:17   #26
eveline2012
Raczkowanie
 
Avatar eveline2012
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 456
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Hej!
Jestem na diecie już jakieś 3 tygodnie, ale chętnie dołączę do tego wątku.
Zaczynałam od około 56 kg, dziś na wadze było 54,4. Nie wiem czy nie chudnę zbyt wolno. Ale i tak cieszę się, że są efekty. Nie miałam słodyczy w ustach od tak dawna! Sama podziwiam swoją silną wolę, wcześniej nie mogłam żyć bez czekolady.
Jak mam ochotę na coś słodkiego robię sobie czarną herbatę z 3 pastylkami słodzika Przechodzi mi po tym.
Za fast foodami nie tęsknię, nie przepadam za takim jedzeniem.
Słodkich napojów nigdy nie piłam, zawsze woda niegazowana i herbata bez cukru.
Od chleba białego się odzwyczaiłam, tak samo jak od makaronu.
Jogurty od dawna jem tylko naturalne.
No i nie potrafię nie zacząć dnia bez owsianki. Po prostu uwielbiam.
Codziennie jest owsianka na mleku 1,5% + jakiś owoc.
A na kolację serek wiejski (pokochałam go niedawno i nie mogę przestać go jeść wieczorem ;P).
Z ćwiczeniami u mnie kiepsko, dość dużo chodzę pieszo. Ale tak było od zawsze. Ogólnie jestem zbyt leniwa.
No i alkohol... Staram się nie pić, ale wiadomo raz na jakiś czas piwo ze znajomymi jest.
Chcę zejść do 52 kg.
Niby niedużo, ale w takim tempie jeszcze trochę mi to zajmie...
Powodzenia Wam i sobie.
__________________
.
eveline2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 21:58   #27
semperinvicta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 62
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Cytat:
Napisane przez eveline2012 Pokaż wiadomość
Hej!
Jestem na diecie już jakieś 3 tygodnie, ale chętnie dołączę do tego wątku.
Zaczynałam od około 56 kg, dziś na wadze było 54,4. Nie wiem czy nie chudnę zbyt wolno. Ale i tak cieszę się, że są efekty.
Lepiej chudnąć powoli i zdrowo - wtedy możemy zapomnieć o czymś takim jak efekt jojo.
__________________
What goes around comes around.

Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=664750
semperinvicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 12:09   #28
eveline2012
Raczkowanie
 
Avatar eveline2012
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 456
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Cytat:
Napisane przez semperinvicta Pokaż wiadomość
Lepiej chudnąć powoli i zdrowo - wtedy możemy zapomnieć o czymś takim jak efekt jojo.
Masz rację. Mam nadzieję, że efekt jojo mnie nie dopadnie
__________________
.
eveline2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 20:59   #29
Asyh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 26
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Witam dziewczyny!
Odchudzam się już gdzieś od 18.08 ale bardzo chce do Was dołączyć.
Nie liczę kalorii,ponieważ to nic nie daje(chyba ,że efekt jo jo). Odchudzam więc mózg.Chcę zmienić nawyki żywieniowe na zawsze,bo przytyłam i ogólnie się obżerałam,zwłaszcza na noc i źle spałam.
Może napiszę co "robię":
*piję tylko wodę i zielona herbatę(kawę co kilka dni,oczywiście bez cukru)
*zrezygnowałam z białego pieczywa
*zero słodyczy i ciast
*unikam smażonego
*jem znacznie więcej warzyw
*nie jem po 19
Jem do syta(nie chodzę głodna i nie obżeram się)
Nie rozumiem tylko jak można jeść warzywa np. 5 razy dziennie.Przecież to jest nierealne,2 razy to rozumiem(śniadanie,obiad) ale potem kiedy, skoro wszyscy polecają kolacje białkowe?Przecież dzień szybko się kończy,więc kiedy mam zdążyć jeść warzywa 5 razy?
Zapomniałam,że w pierwszej odpowiedzi wystarczyło się tylko zdeklarować.No ale ja ,niestety dużo mówię(zboczenie zawodowe)

Ważyłam 71,ważę już 69(zawsze brzmi lepiej ),wzrost 163
Asyh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 23:27   #30
Kacey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Ozorków
Wiadomości: 62
Dot.: (dołącz do grupy) ZDROWO 3xT !

Hej, mnie niestety nikt nie powitał, no ale i tak czuję się przyjęta do tego wątku i witam wszystkie inne dziewczyny
Ja na śniadanie zazwyczaj jem garś błonnika z jabłkiem, garść błonnika z jogurtem i garść otrębów z żurawiną + jogurt naturalny lub mleko.
Na II śniadanie 2 kanapki ( ciemny chleb płnoziarnisty itd. ) z twarożkiem ( zazwyczaj własnej roboty ) + pomidor do tego.
Na obiad staram się teraz dodawać więcej warzyw i ryb, staram się nie jeść smażonego.
Na podwieczorek to różnie ale raczej jogurt albo pokrojone surowe warzywka. I kolacja gotowany kurczak z brokułami np. Wiadomo ze staram się urozmaicić. Wiele razy próbowałam długo tak wytrzymać al na tygodniu się kończyło. Teraz chcę chociaż miesiąc wytrzymać żeby zobaczyć efekty - bo wiadomo że jak będą efekty to i ochota na dalsze prypetie ;p

Z ćwiczeń - gimnastyka, rozciąganie, ćwiczenia na brzuch i pupę + 10-15 min hula hop. 2-3 razy w tyg. rower
__________________
Let go of the past and go for the future. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you imagined.

– Henry David Thoreau

58-->57-->56-->55-->54-->53-->52-->51-->50
Kacey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.