Wyjazd za granicę bez znajomości języka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-06, 18:35   #1
czokolad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 34

Wyjazd za granicę bez znajomości języka


Właśnie skończyłam studia i zastanawiam się nad wyjazdem do luksemburga gdzie jest mój tż. Co prawda ma on mi załatwić pracę, ale ja obawiam się wyjazdu do obcego kraju bez znajomości urzędowych języków (tzn francuskiego, luksemburskiego i niemieckiego), znam tylko angielski i to nie perfekcyjnie. Co byście zrobiły za moim miejscu?
czokolad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 19:41   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Wyjazd za granicę bez znajomości języka

Cytat:
Napisane przez czokolad Pokaż wiadomość
Właśnie skończyłam studia i zastanawiam się nad wyjazdem do luksemburga gdzie jest mój tż. Co prawda ma on mi załatwić pracę, ale ja obawiam się wyjazdu do obcego kraju bez znajomości urzędowych języków (tzn francuskiego, luksemburskiego i niemieckiego), znam tylko angielski i to nie perfekcyjnie. Co byście zrobiły za moim miejscu?
Z doświadczenia Ci powiem, że podziwiam osoby wyjeżdżające za granicę, które nie znają języka obcego, bądź znają go słabo. Nie odważyłabym się na to. I tak się składa, że mam rodzinę w tym kraju i pojęcie "załatwić pracę" na ten moment i to jeszcze osobie bez znajomości języka jest ryzykowne
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 21:27   #3
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Wyjazd za granicę bez znajomości języka

Ja też bym się nie odważyła pojechać za granicę bez znajomości choćby słabo któregoś z języków. Niby mówi się, że z angielskim da się wszędzie dogadać, no i może prawda jeśli chodzi o turystykę. Jeśli pracę i życie to warto znać choćby podstawowe zwroty, słówka itp. z języka danego regionu.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 23:49   #4
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wyjazd za granicę bez znajomości języka

A ja bym pojechała. Czemu? Bo tak naprawdę masz do kogo jechać, czyli to, co właściwie rodzi największe koszta na początku, prócz życia jako takiego. Jeśli ma możliwość załatwienia Ci pracy na godziwych i sensownych warunkach finansowych to tym lepiej. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że nie będzie to zapewne łatwa praca, skoro nie znasz języka lokalnego. No i musisz być pewna, że Twoja nieznajomość języka nie jest barierą.
Ja bym jednak zaryzykowała, a teraz w domu zaczynała się uczyć języka.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 11:53   #5
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Wyjazd za granicę bez znajomości języka

Coś mi się kojarzył już taki wątek... i faktycznie:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=739346

Proponuję, abyś w końcu wyjechała, a nie co 3 m-ce na forum zakładała wątek czy jednak jechać czy nie, bo rozumiem, że jednak "załatwiona" praca sekretarki za 2500zł nie wypaliła...?

To jak jednak nie wypaliła, to uważaj na pojęcie "załatwić pracę"
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 20:34   #6
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wyjazd za granicę bez znajomości języka

Jaki profeszjonal risercz
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 07:19   #7
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Wyjazd za granicę bez znajomości języka

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Jaki profeszjonal risercz
Lubię to
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-08, 09:06   #8
Kotarzynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Wyjazd za granicę bez znajomości języka

Ucz się języka koniecznie bo to jest podstawa do życia za granicą. Nie marnuj nawet minuty wolnego czasu i nie bój się wyzwań!
Kotarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 19:46   #9
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wyjazd za granicę bez znajomości języka

Dla mnie jechanie do kraju gdzie mówi się innym językiem i nie zna się go w stopniu chociażby komunikatywnym to jest jakaś porażka.
Pewnie no pracę można znaleźć, ale zapewniam, że będzie to taka praca po której będziesz wracać do domu i żałować.

Do tego nic nie załatwisz, będziesz zdana na łaskę innych osób.
Nie lepiej przez rok czy nawet pół roku się trochę pouczyć?
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 11:23   #10
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Wyjazd za granicę bez znajomości języka

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Dla mnie jechanie do kraju gdzie mówi się innym językiem i nie zna się go w stopniu chociażby komunikatywnym to jest jakaś porażka.
Pewnie no pracę można znaleźć, ale zapewniam, że będzie to taka praca po której będziesz wracać do domu i żałować.

Do tego nic nie załatwisz, będziesz zdana na łaskę innych osób.
Nie lepiej przez rok czy nawet pół roku się trochę pouczyć?


..zgadzam się ...bez języka się nie da za bardzo...źle mi sią kojarzą tacy Polacy kompletnie ani be ani me...natomiast doskonale przeklinający i po polsku i po angielsku..
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-09 12:23:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.