Zima Kwasy A Co Latem? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-31, 09:31   #331
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Up !

Nadchodzi lato.... moje pierwsze lato z filtrami i po 3-miesiecznej kuracji roznymi kwasami - effaclar, AcneDerm i teraz Diroseal. Moja skóra bardzo mozno się rozjasnila,jak juz wspominalam w watku z diacnealem pozbylam sie prawie wszystkich przebarwien. Cala zime stosowalam filtry 50+ ...co jak mi sie wydaje znacznie uwrazilwilo moja skore na promieniowanie sloneczne.
Nie ciesze sie na nadchodzące lato, a wrecz sie go boje !!!

W ciagu 3 miesiecy stalam sie ortodoksyjna filtromaniaczka, mając SVR50B (Dziekuje Hexx za zwrocenie uwagi na to cudo ) pod reka jakies 3 razy wyszlam z zwylym podkladem na swiatlo dzienne - do tego jeszcze z wielkimi wyrzutami sumienia.

Moj program pielegnacyjny jest ukierunkowany na rozjasnianie:

- diacneal 2 razy w tygodniu
- serum z C ( teraz na kwasie askorbinowym)
- serum antyoksydacyjne z pine-bark (dolaczy do pielegnacji)
- hydrolar oczarowy
- hydrolat pomaranczowy
- hydrolat rozany
- kwas hulauronowy 1%
- olej z rozy pozmowej z olejkami eterycznymi( pomarancza, kadzidlo, geranium)
- filtry + skrobia


....chcialam prosic o rade, mianowicie z czego powinnam zrezygnowac, jak to wszystko komponowac/uzywac by nie nabawic sie przebarwien na twarzy.
Mam duzo piegow, boje sie ze tak urwazliwiona skora, moze zareagowac nie tyle co wysypem piegow, ale od razu calych plackow przebarwien - zauwazylam z biegiem lat, ze niektore piegi sie "sklejaja"

Bardzo prosze o rade

Jak ma sie obchodzic z tymi kosmetykami, z czym uwazac?

EDIT: Zapomnialam dodac ze od zawsze nalezalam do tych wiecznie bladych, bardzo szybko lapie udar sloneczny + goraczka i inne z tym zwiazane powikladnia. Od 25 lat nie jestem w stanie sie opalic, nawet solarium nie dalo rady mojej bialej skory przysmazyc. Slonce od zawsze bylo mi wrogiem.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 09:03   #332
marcik76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 19
Question Kwasy +pieknie....i co teraz

Witam serdecznie i proszę o fachową pomoc. Jestem po zimowej kuracji kwasami – zrobiłam to po raz pierwszy, dzięki informacjom zdobytym na wirażu.
Stosowałam Lysanel Active (AHA + BHA), do tego filtr Iwostin Solecrin 40. Jestem niesamowicie zadowolona z tego co uzyskałam. W trakcie kuracji miałam wymuszona 2 tygodniową przerwę w kwaszeniu. Niestety – to było od razu widać. Głownie chodzi mi o zatkane pory i podskórne, głębokie „nierówności” nie do usunięcia.
No a teraz…słońce coraz wyżej, wiosna, potem lato. Mam dużą skłonność do przebarwień i nie odważę się – dla własnego dobra – używać kwasów latem. NO I CO JA MAM ROBIĆ?? Przerwa w kwasach jasno pokazała, że moje problemy wrócą. A więc co zamiast kwasów w okresie letnim. Baaardzo proszę o podpowiedź, pozdrawiam
marcik76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 13:08   #333
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Łączę watki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 14:07   #334
marcik76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 19
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Bardzo dziękuje za połaczenie wątków i podpowiedź
I w związku z tym przepraszam za zbyt szybką rezygnację z przekopywania wizażu, poprawie się
marcik76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 21:57   #335
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Podbijam pytanie.Właśnie kończę pierwszą tubkę Acne Dermu i widze juz pierwsze efekty.Boję sie jednak używac go wiosną i latem ponieważ mam dużą skłonnośc do przebarwień.Nie zawsze mam możliwość reaplikacji filtra przed wyjściem na słońce (np.w drodze z pracy). Pomyślałam sobie o serum z wit.C oraz serum regulującym Lemon z BU przez wiosnę i lato a na jesień znowu kwasy. Co o tym myślisz L_V?Czy to wystarczy żeby utrzymać cerę w ryzach?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 22:13   #336
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Ja chyba pozostanę przy łagodnej ale jednak kuracji kwasami, czyli acne-dermie. Do tego serum z wit c (zamówienie z mazideł już do mnie wędruje) do oczyszczenia porów maseczka z glinki zielonej. Chyba tylko atre-derm sobie daruję w szczycie sezonu. Urlop mam pod koniec lipca, do tego czasu większość dnia spędzam w pracy, więc jeszcze do maja spokojnie mogę go stosować. Chociaż kusi mnie żeby nie przerywać kuracji, ale mieszkam nad morzem, na plażę bliziutko, wszyscy dookoła opaleni, więc chyba zostanę przy lekkich kwasach i filtrach, bo z plaży całkiem nie zrezygnuję. Zresztą już wiele razy stosowałam acne-derm latem, nawet nie wiedząc, ze trzeba wtedy stosować blokery. Gdyby wtedy mi zaszkodził, to przebarwienia miałabym już z 10 lat temu.
Skórę w ryzach muszę utrzymać, na plażę chodzić będę, z filtrów nie zrezygnuję, ale zamierzam się choć trochę opalić jednak. Może jakąś belissę sun lub beta karoten zacznę łykać dla ładniejszego koloru cery i dla ochrony
W wolnych chwilach przebrnę przez ten odkopany wątek, moze znajdę idealne dla mnie rozwiazanie
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 08:18   #337
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie.Właśnie kończę pierwszą tubkę Acne Dermu i widze juz pierwsze efekty.Boję sie jednak używac go wiosną i latem ponieważ mam dużą skłonnośc do przebarwień.Nie zawsze mam możliwość reaplikacji filtra przed wyjściem na słońce (np.w drodze z pracy). Pomyślałam sobie o serum z wit.C oraz serum regulującym Lemon z BU przez wiosnę i lato a na jesień znowu kwasy. Co o tym myślisz L_V?Czy to wystarczy żeby utrzymać cerę w ryzach?

nie rezygnowałabym z AD skoro tak dobrze Ci służy. Pilnuj tego, alby się dobrze filtrowac, a nie bvedzie problemu jak co 3-4 dni posmarujesz się kwasem. oczywiscie, jesli pkanujesz urlop, wtedy kwas odstawiasz ok 2 tyg przed.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 11:23   #338
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie.Właśnie kończę pierwszą tubkę Acne Dermu i widze juz pierwsze efekty.Boję sie jednak używac go wiosną i latem ponieważ mam dużą skłonnośc do przebarwień.Nie zawsze mam możliwość reaplikacji filtra przed wyjściem na słońce (np.w drodze z pracy). Pomyślałam sobie o serum z wit.C oraz serum regulującym Lemon z BU przez wiosnę i lato a na jesień znowu kwasy. Co o tym myślisz L_V?Czy to wystarczy żeby utrzymać cerę w ryzach?
mógłby mi ktoś napisać, co to jest??
chodzi może o to:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoilregul.html
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:49   #339
bdan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i znaleźć nie mogę. Proszę o pomoc w nastepujących kwestiach:
1. Od jesieni uzywałam Diacneala, od stycznia Retin A obecnie Locacid (cera leciutko się łuszczy szczególnie, kiedy rano uzywam serum z vit. c z BU) - 15 maja wyjeżdżam do Egiptu; kiedy odstawić locadid, czy 15 kwiecień to wystarczający termin

2. Co uzywać po powrocie, żeby podtrzymac efekt i jesienią nie zaczynać od dużego łuszczenia, czy diacneal byłby w miare bezpieczny, czy tez zawiera kwasy, ktore go dyskwalifikują na lato. Locacid byłby wg mnie zbyt niebezpieczny.

3. Czy ktoś może się wypowiedzieć z własnego doswiadczenia na temat sprawdzonych filtrów w warunkach ekstremalnych. Wiem, że to sprawa indywidualna, dotychczas używałam w ciepłych krajach Antheliosa creme, nie opaliłam się ale miejsca przebarwień robiły się jakby ciemniejsze. Obecnie uzywam Iwostin 40, czy przy częstej replikacji byłby to wystarczjący filtr, czytałam również w KWK, że w Egipcie ogóle ten filtr nie chronił i wyskoczyły osobie go uzywającej bąble, wskutek poparzenia.
4. Jak z serum z vit. c z BU. Czy w ciepłych krajach uzywać pod filtr i w jakim stężenie, czy może być 15%, czy lepiej kupić activ C, bądź nie uzywac wcale? Czy uzywać przez lato w kraju i w jakim stężeniu ?
Dziękuję bardzo za pomoc
bdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 12:11   #340
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
mógłby mi ktoś napisać, co to jest??
chodzi może o to:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoilregul.html

Mi się podoba
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 12:15   #341
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez bdan Pokaż wiadomość
Szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i znaleźć nie mogę. Proszę o pomoc w nastepujących kwestiach:
1. Od jesieni uzywałam Diacneala, od stycznia Retin A obecnie Locacid (cera leciutko się łuszczy szczególnie, kiedy rano uzywam serum z vit. c z BU) - 15 maja wyjeżdżam do Egiptu; kiedy odstawić locadid, czy 15 kwiecień to wystarczający termin
Jeśli się łuszczysz, to w połowie kwietnia odstaw Locacid (15 OK) , tak żeby skóra miała te 20 dni na regenerację.

Cytat:
Napisane przez bdan Pokaż wiadomość
2. Co uzywać po powrocie, żeby podtrzymac efekt i jesienią nie zaczynać od dużego łuszczenia, czy diacneal byłby w miare bezpieczny, czy tez zawiera kwasy, ktore go dyskwalifikują na lato. Locacid byłby wg mnie zbyt niebezpieczny.
Powiem tak - ja używałam Diacnealu w lecie, ale naprawde sumiennie się filtrowałam. Uzywałam go 2x w tyg, właśnie dla podtrzymania efektów.

Cytat:
Napisane przez bdan Pokaż wiadomość
4. Jak z serum z vit. c z BU. Czy w ciepłych krajach uzywać pod filtr i w jakim stężenie, czy może być 15%, czy lepiej kupić activ C, bądź nie uzywac wcale? Czy uzywać przez lato w kraju i w jakim stężeniu ?
Dziękuję bardzo za pomoc
nie ma przeciwskazac do stosowania witaminy C przy nasłonecznieniu. Wybierz taki preparat, który lepiej sie wchłania i nie przeciąza skóry (zeby wsztsko z Ciebei nei spłynęło). Stężenie takie, jakie Ci pasuje. jesli do tej pory nei uzywałaś 15%, to nie testuj go akurat w Egipcie, tylko wybierz niższe.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 12:35   #342
bdan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Dzięki za szybką odpowiedź. Co do stężenia vit. c to trudno mi ocenić to teraz kiedy uzywam jednocześnie Locacid i ogólnie skóra jest podrazniona. Zobaczę jak odstawię, choć wydaje mi się że mniej będę ryzykowac jak na te dwa tygodnie zrezygnuję z wit. C lub kupię activ C (chodź szkoda kasy w porównaniuz BU).Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziękuję
bdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 12:57   #343
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez bdan Pokaż wiadomość
Dzięki za szybką odpowiedź. Co do stężenia vit. c to trudno mi ocenić to teraz kiedy uzywam jednocześnie Locacid i ogólnie skóra jest podrazniona. Zobaczę jak odstawię, choć wydaje mi się że mniej będę ryzykowac jak na te dwa tygodnie zrezygnuję z wit. C lub kupię activ C (chodź szkoda kasy w porównaniuz BU).Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziękuję
A używałas już serum z BU?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 13:17   #344
bdan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Tak, obecnie używam (napisałam to w pkt.1). Jego dziłanie trudno ocenieć, czy to stężenie mnie podrażnia, bo skóra jest na pewno podrazniona przez Locadid, który ma mocniejsze działanie niż Retin A. A co myslisz na temat ostatnich wątków na wizażu o negatywnym dziłaniu zbyt wysokiego stężenia vit. c? (optymalne 5%)
bdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 13:28   #345
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez bdan Pokaż wiadomość
Tak, obecnie używam (napisałam to w pkt.1). Jego dziłanie trudno ocenieć, czy to stężenie mnie podrażnia, bo skóra jest na pewno podrazniona przez Locadid, który ma mocniejsze działanie niż Retin A. A co myslisz na temat ostatnich wątków na wizażu o negatywnym dziłaniu zbyt wysokiego stężenia vit. c? (optymalne 5%)

A gdzie jest taki wątek?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 13:44   #346
bdan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 43
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

między innymi tutaj:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=glamour
bdan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 14:06   #347
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez bdan Pokaż wiadomość
Już się wypowiedziałam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 16:11   #348
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
nie rezygnowałabym z AD skoro tak dobrze Ci służy. Pilnuj tego, alby się dobrze filtrowac, a nie bvedzie problemu jak co 3-4 dni posmarujesz się kwasem. oczywiscie, jesli pkanujesz urlop, wtedy kwas odstawiasz ok 2 tyg przed.
Bardzo ci dziękuję L_V,oczywiście zastosuję się do twoich wskazówek bo zawsze mi dobrze doradzisz
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 16:13   #349
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
mógłby mi ktoś napisać, co to jest??
chodzi może o to:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoilregul.html
Dokładnie tak
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-02, 17:38   #350
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Witam serdecznie i proszę o fachową poradę w związku z nadchodzącym latem i faktem, że w kwestiach kwaszenia i retinoidowania się jestem początkująca.

Mam 26 lat. Moja cera mieszana, strefa T stanowczo tłusta. Czy wrażliwa sama nie wiem, przy odpowiedniej pielęgnacji raczej nie, niedoskonałośći typu syfki zewnętrzne mało dokuczliwe i rzadkie, więcej takich podskórnych, głębokich które tylko straszą a nie chcą wyjść, rozszerzone pory, zaskórników prawie wcale. Mój cel to przede wszystkim:
-zwęzić rozszerzone pory
-usunąć przebarwienia po trądziku
-zmniejszyć widoczność naczynek (policzki)
-przeciwdziałać syfkom
-zatrzymać pojawianie się zmarszczek (chyba że udałoby się wyprasować te już istniejące pod oczami??)
-być zawsze piękną i młodą

Ponieważ nie mam zamiaru sie opalać, urlop dopiero we wrześniu, mieszkam w UK gdzie lato jest mniej słoneczne niż w PL, sumiennie się filtruję i w razie bardzo słonecznych dni mam zamiar reaplikować filtr po południu oto mój plan:
Rano - twarz i oczy
- krem z witaminą C 10%, taki http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14814, co prawda niby przeznaczony na noc ale wydaje mi się lepszy od tego na dzień ze względu na prosty skład i wit E wyżej w składzie, poza tym w tym na dzień nie mogę się doszukać tej witaminy C, same zobaczcie http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15540
- filtr 50+

Wieczorem twarz
1. Effaclar
2. Acne derm
3. nawilżacz
4. Diroseal
5. nawilżacz
6. nawilżacz brązujący
...i tak w kółko
Pod oczy raz na 6dni Diroseal, w resztę dni prosty nawilżacz lub olejek antyoksydacyjny+żel hialuronowy z Biochemii

Zaznaczam, że od miesiąca stosuję tylko Effaclar i świetnie nam się współpracuje (2noce Effaclar, 1nawilżacz), zero skutków ubocznych a już widzę poprawę na tyle, że zrezygnowałam z podkładu. Od jutra mam zamiar zacząć przygodę z Acne Derm i za parę tygodni Diroseal.

Oprócz tego: micele biodermy, łagodny żel bez SLS, woda termalna i jak mi się uda czasem w ciągu dnia krem brązujący.

I teraz misja dla Was Drogie Wizażanki: oceńcie proszę mój plan, czy nie za ostro na lato? Czy niczego nie brakuje? Zaznaczam, że zależy mi na czasie i nie chce kuracji odkładać do jesieni bo pod koniec sierpnia się obrączkuję I daję słowo na forum publicznym sumiennie się filtrować min 50+!

Proszę o radę L_V i wszystkie bardziej ode mnie oświecone Wizażanki
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 18:53   #351
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Up!
Nikt nie pomoże??? Plisss
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:46   #352
NarSan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 65
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

ja stosuje Lysanel Active juz od 5 dni i nie widze żebym miał przebawienia (filtr LRP 50+) jak narazie wszytsklo mi wychodzi. Wie ktoś może ile to jeszcze potrwa bo za tydzień mam spotkanie a chciabym jakoś wyglądać
NarSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 16:31   #353
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Tez bałam się lata ( kilka postów wyżej )...ale widze teraz, ze nie ma czego Jesli sie stosuje regularnie wysokie filtry - nic sie nie stanie, można smarowac twarz czym tylko sie zechce
Warto jednak ograniczyc stosowanie kwasów i retinoidów do minimum, bo nigdy nie wiadomo.
Pozwalam sobie okazyjnie na diacneal, prawie dzodziennie tonik z kwasem salicylowym, teraz mlekowym.... i nic zlego sie nie dzieje
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 19:53   #354
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Jaka kuracje przeciwzmarszczkowa najlepiej zastosowac latem ?
Czy jak co trzeci dzien posmaruje sie clinique repairwear, to stanie sie cos zlego?
I czy mozna/jest sens uzywac serum flavo z BU, jak chce sie byc opalonym - tzn stosowac samoopalacz ?

Bardzo prosze o rade
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 20:03   #355
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Jaka kuracje przeciwzmarszczkowa najlepiej zastosowac latem ?
Czy jak co trzeci dzien posmaruje sie clinique repairwear, to stanie sie cos zlego?
I czy mozna/jest sens uzywac serum flavo z BU, jak chce sie byc opalonym - tzn stosowac samoopalacz ?

Bardzo prosze o rade
przeczytaj post wyżej
serum z wit C nadal możesz stosować ale pod filtr
a repairwear na noc
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 20:08   #356
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Ilona, dziekuje za odpowiedz )))))

A samoopalacz i serum, ktore miedzy innymi rozjasnia sie nie gryza ?
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 20:28   #357
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Podczytałam troche watek i cóz... mimo ogromnej poprawy cery odstawiam BHA 2% na lato. Coś w tym jest, ze skora mocniej reaguje latem - zauwazyłam wieksza sklonnosc do rumienia. Plazy nie unikne, pluskania w wodzie tez- wtedy nawet najwyzszy filtr nie pomoze...
Mam nadzieje, ze maseczki z glinki, witmaina B6 itp pomoze mi utrzymac skore w ładzie latem. jakie jeszcze znacie sposoby, by skóra nie "nadprodukowała" zaleglosci po kwasach?
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 13:54   #358
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Może zachwalany AA Young? Ma baaaardzo śladowe ilości BHA i dużo fajnych składników, w recenzjach dużo dziewczyn pisze, że właśnie trzyma cerę w ryzach. Jest oczywiście jeszcze Acne Derm, tonik PHA z BU, od siebie polecam serum oczyszczające z LHA (nie jest fotouczulający) z ZSK. Niby odmiana BHA, ale oczyszcza zupełnie inne miejsca, jest drobniejszy, dociera wolniej i głębiej. Stosowałam jedno po drugim i każdy powodował mały wysyp na początku. Naprawde polecam serum, jest bardzo miłe w użytku (zapach!), pozbyłam się dużych zaskórników, a przez zwężenie porów te małe są jeszcze mniejsze.
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 12:17   #359
pyrtolinka
Raczkowanie
 
Avatar pyrtolinka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 179
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cześć Dziewczyny,

czy na lato odpowiednie będzie

Serum migdałowe AHA 10% z BU na wieczór kilka razy w tygodniu, nawilżanie kremem physiogel + Serum antyoksydacyjne flavo+C15EF rano + filtr 50+

co sądzicie? a moze zamiast migdalowego użyć Effaclar K?

Edytowane przez pyrtolinka
Czas edycji: 2013-08-07 o 13:04
pyrtolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.