Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-14, 14:49   #1591
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
A ja ponawiam moje pytanie: co to jest retinolacetat
moje sledztwo-

retinoacetat => retinyl acetate => octan retinolu => forma estrowa podobna do palmitynianu retinolu => najslabsza forma wit.A
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 14:52   #1592
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Aha, dzięki Erato i kotku na płotku, czyli skutek będzie taki sam jak po nałożeniu kremu z retinolem. Dobrze zrozumiałam?
W takim razie kolejny krem odpada, bo krem z retinolem już posiadam
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 14:53   #1593
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Erato, ja zostanę wrobiona przez moją dermatolog w diamentową. Ale dopiero w grudniu i styczniu, tak przed studniówką. Chcę kontynuować intensywniejsze niż BHA/AA złuszczanie naskórka i jednocześnie chcę jakoś wyglądać gdy spłynie mi makijaż więc zdam relację czym różni się od korundu
Jeśli chodzi o dowolną forme obdzierania się ze skóry, to na Ciebie zawsze mozna liczyć W tym gabinecie, gdzie robiłam tę całą mikrodermabrazję, robi się ją w połączeniu z peelingiem glikolem, ale w jakimś niewartym uwagi stężeniu Więc ja życzyłam sobie tylko mikrodermabrazję. Może to byl błąd i trzeba wdrożyć jedno i drugie, czyli i kwas i ścieranie mechaniczne. Nie byłoby to przyjemne, jak sobie wyobrażę taki zabieg na mojej skórze obecnie, czyli po Zoracu
Chociaż, moze to jest właśnie dobry pomysł?!
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 15:05   #1594
ungia
Zadomowienie
 
Avatar ungia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 897
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Erato-nawet mi do głowy nie przyszło zapytać jaki rodzaj był tych ścierających kryształków.Poszłam dz dermatolog na TCA ale postanowiłam spróbować mikrodermabrazji za namową dermatolog.Powiem szczerze,że nastawiona byłam baardzo scepycznie,ale efekt naprawdę jest widoczny(nie tylko dla mnie).Mam swoją teorię dlaczego tak ładnie na mnie zadziałała.Otóż conajmniej tydzień przed nią przestałam używać jakichkolwiek kremów do twarzy (nie wychodziłam z domu) a to dlatego,że po wakacjach strasznie mnie wysypało i myślałam,że to może kremy mnie tak zapychają.Przez ten tydzień tak sobie wysuszyłam skórę,że zaczęła sama się łuszczyć.Sama dermatolog powiedziała,że dzięki temu skóra tak ładnie odchodzi więc ją złuszczała i złuszczała aż nawet w niektórych miejscach pojawiły się drobniusiękie strupeczki(wielkości koniuszka szpilki).Lekarka chciała złuszczać jeszcze bardziej ale ja nie chciałam.Ostrzegła,że mogą porobić się strupki ale jak zaznaczyła bez żadnych konsekwencji.
Agnieska-na mnie też psychicznie bardziej działa TCA ale pomyślałam sobie jakie to by było połączenie mikrodermabrazja a zaraz po niej TCA.Słyszałam ,że niektórzy dermatolodzy tak robią.Dla mnie wyszłoby to trochę za drogo chociaż zapłaciłabym,żeby tylko pozbyć się tych blizn.
Co do tego jakie mam te blizny uwierzcie,że nie chciałybyście ich widzieć mam tak ogromny kompleks na tym punkcie,że jak jestem wśród ludzi myślę,że oni patrzą tylko na nie.Mam ogromne blizny zajmujące całe policzki w wielu miejscach docierają do skóry właściwej (tam są pod postacią białych cięć niestety nie do usunięcia)A tak to całe policzki pokryte są rozległymi nierównościami + ogromne dziury + zaczerwienione plamki po stanach zapalnych i mniejsze blizny na brodzie i żuchwie koło uszu ...szkoda wymieniać na całej twarzy coś się znajdzie.
ungia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 15:09   #1595
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o dowolną forme obdzierania się ze skóry, to na Ciebie zawsze mozna liczyć W tym gabinecie, gdzie robiłam tę całą mikrodermabrazję, robi się ją w połączeniu z peelingiem glikolem, ale w jakimś niewartym uwagi stężeniu Więc ja życzyłam sobie tylko mikrodermabrazję. Może to byl błąd i trzeba wdrożyć jedno i drugie, czyli i kwas i ścieranie mechaniczne. Nie byłoby to przyjemne, jak sobie wyobrażę taki zabieg na mojej skórze obecnie, czyli po Zoracu
Chociaż, moze to jest właśnie dobry pomysł?!
Odbieram to jako komplement
Eh, te dumne nazwy złuszczania w gabinetach kosmetycznych... na innym wyjeździe wzięłam sobie złuszczanie, niestety - pani w recepcji nie potrafiła mi odpowiedzieć jakie jest stężenie. Poszłam za kilka dni na zabieg, najpierw pani robiła mi demakijaż, później znów coś miłego i pachnącego nakładała i masowałam, następnie coś innego... Gdy zastanawiałam się kiedy wreszcie będzie kwas, pani z tą mile pachnącą mazią wjechała mi na usta.
Tak, to był kwas
Okazało się, że stężenie chyba 25% AHA nawet mnie nie wzruszyło, ale intensywnie łuszczyłam się na brodzie. Nie, wcale nie z powodu kwasów - pani tam chyba chciała zrobić eksperyment "czy mokry płatek kosmetyczny wielokrotnie zmieniany i mocno pocierany o skórę da efekt papieru ściernego"
Czy to dobry pomysł? Myślę, że wymusiliby jakieś złuszczanie przez nałożenie kwasu na -mocniej czy słabiej, ale jednak - odsłoniętą świeższą warstwę naskórka
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 22:03   #1596
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

..............

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:29
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 10:15   #1597
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Michał, pozdrawiamy i czekamy na wieści "z frontu"
A propos przeżyć z Lysanelem, to moze po prostu źle reagujesz konkretnie na kwas glikolowy. Bo migdałowy też jest kwasem alfahydroksylowym. Cóż, zobaczysz, jakie będą efekty. Pozdrawiam
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-15, 11:27   #1598
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

...........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:28
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 12:02   #1599
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jedna uwaga: kwas migdałowy jest na tyle delikatny, że zalecana jest seria 4-6 zabiegów co tydzień (info z netu) więc nie musisz czekać tak długo
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 12:15   #1600
ungia
Zadomowienie
 
Avatar ungia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 897
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Michał84-wielkie dzięki za info o Duac.Teraz przynajmniej wiem z czym to się je.
ungia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 18:36   #1601
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Na mnie tez zle dzialaja AHA, pogorszenia cery nie zauwazylam, ale ta czerwonosc zaczynala doprowadzac mnie do szalu. Po Zorac zamierzam siegnac tez dopiero w chlodne dni albo na zime - jak dla mnie wciaz jest za duze slonce. Poza tym chce stosowac jak najmniej innych kosmetykow (w tym kolorowych), a na razie nie chce odstawiac TBS z 10% wit. C, bo swietnie dziala mi na naczynka i rozjasniajaco. Bardzo sobie chwale ten kremik. Chce sie tez dobrze przygotowac, zamierzam krecic serum z liposomami z lecytyny pod Zorac. Psychicznie tez musze sie przygotowac


Hm... i zastanawiam sie czym wypelnic te nocna luke (na razie uzywam TBS codziennie)... Moze wlasnorecznie ukrecony tonik BHA ? Albo zamowic sobie cos z PHA ? Zauwazylam, ze dobrze dzialaja na mnie te preparaty, ktore maja duze stezenie (jak np. witamina C) ale przy okazji dobrze wplywaja tez na naczynka. Uwielbiam teraz swoja blada, mleczna cere. Poradzcie cos, co nie bedzie z niej robilo buraczka, ale cos silnie dzialajacego (w koncu lato za nami)
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-15, 18:39   #1602
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ivvonka
A może serum z niacynamide sobie ukręć

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...6&postcount=95
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 18:54   #1603
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hm... Musze poczytac

Edit. Wlasciwosci ma idealne jak na moja cere!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 19:38   #1604
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

u mnie również AHA to maskara zarówno Lysanel jak i Diacneal ( a tak się na niego cieszyłam) Miałam do niego trzy podejścia i za każdym razem kończyło się tragicznie... koszmarnym podrażnieniem.. dobrze tylko że stosowałam na małe powierzchnie skóry, zdecydowanie wole Zorac.. no i effaclar choc piecze ale skóra sie nie czerwieni przynajmniej
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 22:51   #1605
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

............

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:27
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 02:52   #1606
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja miałam 4 migdały w odstępach 2-tygodniowych, wg dermki najdłuższych możliwych, najlepiej byłoby wg niej co tydzień właśnie.
Tylko kto by to finansowo zniósł?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 12:53   #1607
Reni74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 65
GG do Reni74
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja od września stosuję taką pielęgnację:
dzień
flavo-c, filtr

noc
1)AD
2)nawilżanie najczęściej olejek H
3)NS Bionic Face Serum 10PHA
4)nawilżanie
5)AD
itd ....
raz w tyg maseczka aspirynowa i ziemia wulkaniczna
niestety zauważyłam pogorszenie cery , nie wiem w jakim stopniu jest to spowodowane hormonami( przestałam karmić),czy może zmianą pielęgnacji i zbyt dużą ilością kosmetyków a mam jeszcze ochote na hydrolaty, tonik samorobny BHA i kilka innych .Zastanawiam się też poważnie czy nie zamienić AD na Zorac ,chyba przydało by mi się coś silniejszego
Może coś poradzicie
Reni74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 12:57   #1608
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Reni74 Pokaż wiadomość
Ja od września stosuję taką pielęgnację:
dzień
flavo-c, filtr

noc
1)AD
2)nawilżanie najczęściej olejek H
3)NS Bionic Face Serum 10PHA
4)nawilżanie
5)AD
itd ....
raz w tyg maseczka aspirynowa i ziemia wulkaniczna
niestety zauważyłam pogorszenie cery , nie wiem w jakim stopniu jest to spowodowane hormonami( przestałam karmić),czy może zmianą pielęgnacji i zbyt dużą ilością kosmetyków a mam jeszcze ochote na hydrolaty, tonik samorobny BHA i kilka innych .Zastanawiam się też poważnie czy nie zamienić AD na Zorac ,chyba przydało by mi się coś silniejszego
Może coś poradzicie
Ja stawiam na hormony - idź zbadaj poziom androgenów.
Mnie po ciąży i karmieniu podniosły się do horrendalnych poziomów, normy przekroczone kilkunastokrotnie. Nie mogłam z cerą dojść do ładu.
Teraz wcinam hormony i jest pięknie.

Nie widzę u ciebie nadmiaru kosmetyków, przeciwnie jest ok.
Zmiana na zorac? Ja polecam, ale to nic nie da jeśli w poziomie hormonów jest bałagan.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 14:05   #1609
Reni74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 65
GG do Reni74
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kate,u mnie właściwie zawsze problemy z cerą to były problemy z hormonami (stresy itd), a ciąza i karmienie bardzo mi służyły ,już dawno miałam zbadać poziom hormonów, ale jakoś nie mogę się zebrac....Dzieki za odpowiedź, moze sie w końcu zmobilizuję Tylko za dużo się ostatnio naczytałam o różnych środkach hormonalnych( chciałam wiedzieć o czym będe rozmawiać z lekarzem)i zła jestem ,qrcze wcześniej nie miałam takich dylematów
Reni74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-21, 20:46   #1610
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Reni74 Pokaż wiadomość
Kate,u mnie właściwie zawsze problemy z cerą to były problemy z hormonami (stresy itd), a ciąza i karmienie bardzo mi służyły ,już dawno miałam zbadać poziom hormonów, ale jakoś nie mogę się zebrac....Dzieki za odpowiedź, moze sie w końcu zmobilizuję Tylko za dużo się ostatnio naczytałam o różnych środkach hormonalnych( chciałam wiedzieć o czym będe rozmawiać z lekarzem)i zła jestem ,qrcze wcześniej nie miałam takich dylematów

Zrobisz badania, będziesz wiedziała na czym stoisz.
Pewnych rzeczy zewnętrznie nie przeskoczysz.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:09   #1611
Reni74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 65
GG do Reni74
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Zrobisz badania, będziesz wiedziała na czym stoisz.
Pewnych rzeczy zewnętrznie nie przeskoczysz.
No właśnie,bez tego to chyba takie ślizganie się po powierzchni, albo raczej walka z wiatrakami
Reni74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 11:01   #1612
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Pytałam już w wątku o retinie-A, ale zapytam też tu

Czy mogę używać ISOTREX 0,5% krem na zmianę z takimi specyfikami: Effaclar K, maseczka aspirynowa, krem RoC z retinolem, Acne Derm ?
Chciałabym używać tego tylko wieczorami, bo rano używam tylko serum wodnego z wit. C 10-15% + filtry.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 15:23   #1613
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisia, isotrex to izotretinoina, dość silny retinoid, czyli zasada głóna to "nie przedobrzyć". Wprowadź isotrex, poobserwuj jak reaguje skóra. Dopiero po kilku tygodniach wprowadziłabym coś dodatkowo, effaclar albo AD. Krem z retinolem może dodatkowo podrażniać. Ogólnie nie ma przeciwwskazań do łączenia retinoidów i kwasów, tyle że ostrożnie i nie wszystko naraz.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 15:30   #1614
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki Erato. To samo poradziła mi Basia i inne dziewczyny na wątku o retinie.

Szkoda mi odstawiac te wszystkie kremiki, bo bardzo je lubię
No ale przedobrzyc nie chcę, więc nie będę ryzykowac i poodstawiam co nieco
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 21:56   #1615
pulpet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 96
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny,tak sobie podczytuję biochemię i jedyne,czego nie mogę sobie wyobrazić,to to,że możecie używać alkoholowych filtrów na skórę po retinoidach.Ja używam Differinu(który mnie nie podrażnia nic a nic) i dzisiaj posmarowałam się DP.Po zmyciu filtra moja cera to jeden wielki suchy wiór do tego strasznie szczypie mnie skóra pod oczami i na kościach policzkowych.
To jest mój największy problem!Nie mogę znaleźć filtra,który by był bez alkoholu,nie zapychał mnie i wyglądał jako tako na twarzy z makijażem.Emulsja Avene to dla mnie droga przez mękę Czy Avene wogóle robi próbki mleczka?Może chociaż to by mi podpasowało ...

Mam jeszcze jedno pytanie.Mam w domu zarówno Effaclar K,jak i Skinoren oraz AD.Chciałabym spytać,co dodać do kuracji Differinem i w jakiej kolejności.Czy może na razie darować sobie to łączenie kosmetyków i poczekać na Zorac od dermatologa i dopiero później układać sobie jakąś bardziej złożoną pielęgnację?
pulpet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 02:44   #1616
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pulpet Pokaż wiadomość
Dziewczyny,tak sobie podczytuję biochemię i jedyne,czego nie mogę sobie wyobrazić,to to,że możecie używać alkoholowych filtrów na skórę po retinoidach.Ja używam Differinu(który mnie nie podrażnia nic a nic) i dzisiaj posmarowałam się DP.Po zmyciu filtra moja cera to jeden wielki suchy wiór do tego strasznie szczypie mnie skóra pod oczami i na kościach policzkowych.
To jest mój największy problem!Nie mogę znaleźć filtra,który by był bez alkoholu,nie zapychał mnie i wyglądał jako tako na twarzy z makijażem.Emulsja Avene to dla mnie droga przez mękę Czy Avene wogóle robi próbki mleczka?Może chociaż to by mi podpasowało ...
Z alkoholowych niezapychających DP to rzeczywiście nienajlepszy pomysł przy retinoidach.
Ale już np Aqua-Lait nie ściąga, nie wysusza, nawilżenie utrzymuje na przyzwoitym poziomie.
Paula pisze też, że mleczko anty-alergiczne Vichy nawilża mimo procentów w składzie.
Próbek mleczka nigdzie nie widziałam.


Cytat:
Napisane przez pulpet Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie.Mam w domu zarówno Effaclar K,jak i Skinoren oraz AD.Chciałabym spytać,co dodać do kuracji Differinem i w jakiej kolejności.Czy może na razie darować sobie to łączenie kosmetyków i poczekać na Zorac od dermatologa i dopiero później układać sobie jakąś bardziej złożoną pielęgnację?
Tak bym zrobiła .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 03:39   #1617
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pulpet Pokaż wiadomość
Czy Avene wogóle robi próbki mleczka?Może chociaż to by mi podpasowało ...
Chodzi o mleczko 50+? Robi, robi - nawet ostatnio wysyłałam tubeczkę 5 ml Ivvonce w ramach wymiany.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 07:56   #1618
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Pulpet LRP Anthelios XL ma w swej ofercie filtry bez alkoholu, ktore mnie nie zapchaly

Jeden z nich uzywam, bo nie jestem w stanie zniesc alkoholu w DP.
Moj filtr to Antek XL Lait 50+ czyli mleczko do twarzy i ciala ( IPD 80, PPD 28, nie mylic z aqua lait) - wczesniej nazywal sie XL Creme 60+. Mnie jeszcze nie zapchal, ale krotko go uzywam. Wchlania sie super tak jak DP, nie walkuje sie itp. Normalnie robie na nim makijaz.

Bez alkoholu jest tez XL Creme Fondante 50+. Tez go uzywalam przez jakies 2 tygodnie i mnie nie zapchal, mimo ze w skladzie ma zapychacz.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 09:02   #1619
pulpet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 96
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziękuję za odpowiedzi.

Weronisiu, Antka Lait,to chyba nie ma w Polsce,a Creme Fondante ma petrolatum i u mnie odpada.
Wczoraj,żeby nie podrażnić skóry nałożyłam emulsję Avenę i już dzisiaj mam jakieś małe ropne krosteczki w pobliżu ust i nosa.Na stanie mam jeszcze spray 40 Biodermy,więc może przerzucę się na niego.
pulpet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 21:40   #1620
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

............

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:27
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.