Jak pozbyć się rumieńców, jak je zamaskować - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-05, 14:39   #1
kombia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3

Jak pozbyć się rumieńców, jak je zamaskować


Witajcie ! Jestem chłopakiem, mam 19 lat i mam problem z rumieńcami na twarzy. Patrząc na zdjęcia gdy byłem młodszy to ich nie było, teraz zacząłem przykuwać do tego większą uwagę i staram się to jakąś zwalczać za pomocą płynu miceralnego, toniku, kremu ochronnego, lecz narazie nie widzę efektów. Moje pytanie jest do was co wy stosujecie aby choć trochę zmniejszyć te rumieńce , byłem u kosmetyczki zaproponowała mi 10 zabiegów jakimś światłem plus do tego krem leczniczy, który kosztuje 120 zł i 10 zabiegów 500 zł, ale postanowiłem to sobie odpuścić. Proszę o jakieś rady od was co stosować najlepiej, co jest najbardziej skuteczne, kiedyś stosowałem zielony krem z Bielandy, lecz nic nie dawał. Planuje się wybrać do dermatologa, lecz jestem sporadycznie nastawiony, ponieważ jeden dermatolog mi powiedział że to naturalne i trzeba z tym żyć, mało zachęcająca była ta odpowiedź. Druga sprawa to jak to zamaskować za pomocą małego makijażu, wiem że u chłopaka jest to dziwne, ale chce się czuć pewniej. Zakupiłem korektor artdeco nr2, ale nie mam za dużej wprawy w robieniu makijażu i chciałbym się was zapytać co dokupić do tego artdeco, żeby zamaskować te rumieńce.
kombia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 22:48   #2
ona2646
Zakorzenienie
 
Avatar ona2646
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: ♥mojegoTŻ
Wiadomości: 62 234
Dot.: Jak pozbyć się rumieńców, jak je zamaskować

Nie tylko pielęgnacja skory czy używane kosmetyki, ale również styl życia ma wpływ na naszą cerę. Do codziennego oczyszczania twarzy należy używać cos zupełnie z neutralnym składem np. Phisigel lub Cetaphil. Najlepsze sprawdzą się kremy bezpośrednio przeznaczone do tego typu cery np. Ollian balance - nawilżający krem łagodzący reaktywność. Pomaga też serum z witaminą C, dodatkowo w codziennej pielęgnacji należy unikać mechanicznych podrażnień, peelingów, pocierania ręcznikiem, ale można wykonywać peelingi enzymatyczne. Trzeba odstawić wszelkie kosmetyki zawierające sls oraz alkohol spirytusowy. Latem trzeba stosować kremy z wysokim filtrem, unikać ekspozycji na promienie słoneczne, sauny i solarium. Warto darować sobie regularne picie gorących napojów czy też gorących i ostrych potraw, przynajmniej do czasu kiedy rumień trochę się zmniejszy.
Moim zdaniem bez konsultacji z dobrym dermatologiem się nie obędzie.
__________________
...Moje ramię będzie zawsze przy tobie, jeśli kiedykolwiek zechcesz płakać, wszystko będzie dobrze, bo zawsze będę cię kochać, aż do dnia, w którym umrę.


Szczęśliwa mama i żona

Edytowane przez ona2646
Czas edycji: 2016-11-10 o 22:52
ona2646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-10 23:48:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.