Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-08-12, 12:17   #1441
minka05
Rozeznanie

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja również nie polecam spiruliny. Tak śmierdziała, że miałam odruchy wymiotne, jestem bardzo wrażliwa na zapachy no i nie dałam rady tego używać.
Stary 2017-08-12, 13:08   #1442
Szczypiorowaa
robię przyczajke

Na razie odpuszcze, tym bardziej, że olejów też się jakoś obawiam Będę pilnować czasu, takie max. 15 minut jest chyba optymalne.

Co do zapachu - dowiem się jak spróbuje. Aczkolwiek czytałam różne porównania np. "śmierdzi jak mokry kot" Najwyżej pojade na bezdechu W IMIĘ PIĘKNA!
Szczypiorowaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 10:32   #1443
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
W naturze jeśli będzie to Orientana tonik imbirowy, terapia do włosów i teraz mam też szampon imbirowy z którego jestem zadowolona. Włosy miękkie i błyszczące. Wydajny i dobrze się pieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Hebe jest duży wybór, mają np znaturalnych Nacomi, Vianek, Cosnature, Equilibra i dużo innych drogeryjnych marek których stacjonarne nigdzie nie widziałam.
Dziękuję Tonik imbirowy próbowałam i jak na twarz to za mocno dla mnie pachnie, na skórę głowy jednak by mi to nie przeszkadzało, więc obejrzę sobie ich produkty do wlosów. W ogóle na pewno się obkupię w kosmetyki do tłustego skalpu, w Niemczech nic ciekawego nie znalazłam na ten obszar.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 22:36   #1444
Persefona_12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziękuję Tonik imbirowy próbowałam i jak na twarz to za mocno dla mnie pachnie, na skórę głowy jednak by mi to nie przeszkadzało, więc obejrzę sobie ich produkty do wlosów. W ogóle na pewno się obkupię w kosmetyki do tłustego skalpu, w Niemczech nic ciekawego nie znalazłam na ten obszar.
Jeszcze mogę Ci polecić krem do rąk BeOrganic, są dostępne w Superpharm i niektórych Rossmanach. Mi bardzo się sprawdził.

Persefona_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 22:48   #1445
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Ja z kolei teraz kupiłam zieloną esencję Bielendy i to zupełnie co innego niż różowa, po tej zielonej mam lekkie szczypanie, nie nawilża różowa jest typowo łagodząca.

Kiedyś robiłam maseczki ze spiruliny i jogurtu, jak dla mnie zero nawilżenia, raczej lekkie oczyszczenie i ściągnięcie bez efektu rozjaśnienia o którym czytałam, za dużej różnicy między glinką a spiruliną nie widziałam, glinkowa bardziej mnie wysuszała a spirulina chwilowo podrażniała absolutnie nie wolno doprowadzać do wyschnięcia bo burak murowany nie mówiąc o tym jak trudno ją potem zmyć
Też mam tę zieloną, póki co super mi się sprawdza, nawilża, nic nie podrażnia, świetnie się wchłania. Bałam się, że różowa będzie się kleić i nie wchłaniać, dlatego jej nie kupiłam.

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Cytat:
Napisane przez kokietka007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któras z was stosowała może micelarną emulsje do mycia twarzy z anida ? Jeśli tak to jak się wam sprawdzała ? I gdzie ja dostane wie może któras ? Z gory dziękuje
Widziałam ją kiedyś w aptece, wygląda ciekawie i nie jest droga.
Stary 2017-08-14, 06:24   #1446
kokietka007
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Też mam tę zieloną, póki co super mi się sprawdza, nawilża, nic nie podrażnia, świetnie się wchłania. Bałam się, że różowa będzie się kleić i nie wchłaniać, dlatego jej nie kupiłam.

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Dziękuje za odpowiedz jeszcze dziś przede się do apteki bo slyszlaam o niej dobre opinie
kokietka007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 16:41   #1447
Szczypiorowaa
robię przyczajke

Już wiem o co chodzi z tym zapachem spiruliny. Hehe
Stary 2017-08-16, 18:28   #1448
iwace
Raczkowanie

Ja tam nie widziałam dużej różnicy w działaniu między spiruliną a glinką zieloną (poza zapachem, który ciężko znieść w okolicy nosa), ale dam jej jeszcze szansę, bo czytałam o właściwościach ujędrniających i chcę jej spróbować do body wrappingu.

Ja zostawiam i glinkę i spirulinę do całkowitego wyschnięcia Głównie dlatego, że taka zielona glinka to dla mnie zawsze taka maseczka ratunkowa, fajnie mi zasusza wypryski i jak ją zostawię do wyschnięcia to lepiej działa. Może się nie powinno tak robić, ale się sprawdza, więc.
Nic mnie nie podrażniło nigdy ani nie wysuszyło specjalnie, ale ja generalnie nie wiem, czym bym musiała potraktować cerę, żeby ją podrażnić, chyba Kretem

Swoją drogą, spirulina jest uważana za tzw. superfood, więc ludzie ją dodają np. do koktajli, nie wiem, czy bym zniosła smak i zapach Ale może ginie w innych składnikach.
iwace jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 22:16   #1449
Persefona_12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez iwace Pokaż wiadomość
Ja tam nie widziałam dużej różnicy w działaniu między spiruliną a glinką zieloną (poza zapachem, który ciężko znieść w okolicy nosa), ale dam jej jeszcze szansę, bo czytałam o właściwościach ujędrniających i chcę jej spróbować do body wrappingu.

Ja zostawiam i glinkę i spirulinę do całkowitego wyschnięcia Głównie dlatego, że taka zielona glinka to dla mnie zawsze taka maseczka ratunkowa, fajnie mi zasusza wypryski i jak ją zostawię do wyschnięcia to lepiej działa. Może się nie powinno tak robić, ale się sprawdza, więc.
Nic mnie nie podrażniło nigdy ani nie wysuszyło specjalnie, ale ja generalnie nie wiem, czym bym musiała potraktować cerę, żeby ją podrażnić, chyba Kretem

Swoją drogą, spirulina jest uważana za tzw. superfood, więc ludzie ją dodają np. do koktajli, nie wiem, czy bym zniosła smak i zapach Ale może ginie w innych składnikach.
Oj nie ginie. Raz kupiłam i dziękuję bardzo. Aż tak zdrowa nie muszę być! W maseczkach też próbowałam i nie widziałam efektów. Poza wybabraniem wszystkiego dookoła.
Co do glinek to jakoś na twarzy nie lubię bo mnie często podrażniają, ale zamówiłam ostatnio biała i zielona do okładów na ciało. Mam sporo miejsc np dłonie, stopy, uda, które mnie swedzą i chcę sprawdzić czy okłady glinkowe coś pomogą.

Persefona_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 11:14   #1450
Szczypiorowaa
robię przyczajke

Muszę przyznać, że "zapaszek" spiruliny do wytrzymania, aczkolwiek.. Wysuszyła mnie Trzymałam niecałe 10 min, grubą warstwe - tak na pierwszy raz. Rozrobiłam ją z wodą mineralną.. Może trzeba dać jej kilka szans i dopiero zacznie nawilżać? Glinka zielona (to już z saszetki od Dermaglin) działa u mnie zdecydowanie lepiej.

Robi mi się znowu mała skorupka na buzi od Acnelecu, a nic nie chce mnie nawilżyć

Edytowane przez Szczypiorowaa
Czas edycji: Wczoraj o 12:57
Stary Wczoraj, 11:33   #1451
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
Muszę przyznać, że "zapaszek" spiruliny do wytrzymania, aczkolwiek.. Wysuszyła mnie Trzymałam niecałe 10 min, grubą warstwe - tak na pierwszy raz. Rozrobiłam ją z wodą mineralną.. Może trzeba dać jej kilka szans i dopiero zacznie nawilżać? Glinka zielona (to już z saszetki od Dermaglin) działa u mnie zdecydowanie lepiej.
Spryskiwałaś ją? Jeśli nie to nic dziwnego, że Cię wysuszyła.

Mnie spirulina denerwowała, głównie przez problematyczne zmywanie, zostawianie zielonego osadu we wlosach, na ubraniach, umywalce. Chyba połowę opakowania zjadłam. Nie jest to smakołyk, ale dla mnie i tak sto razy lepiej takie coś zażywać (można połknąć na raz) niż niektóre zioła, które trzeba popijać małymi łykami w ciagu dnia np niepokalanek mnisi, to jest dopiero ohyda, paląca gorycz zostaje w gardle długo.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary Wczoraj, 13:02   #1452
Szczypiorowaa
robię przyczajke

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Spryskiwałaś ją? Jeśli nie to nic dziwnego, że Cię wysuszyła.

Mnie spirulina denerwowała, głównie przez problematyczne zmywanie, zostawianie zielonego osadu we wlosach, na ubraniach, umywalce. Chyba połowę opakowania zjadłam. Nie jest to smakołyk, ale dla mnie i tak sto razy lepiej takie coś zażywać (można połknąć na raz) niż niektóre zioła, które trzeba popijać małymi łykami w ciagu dnia np niepokalanek mnisi, to jest dopiero ohyda, paląca gorycz zostaje w gardle długo.

Kurcze, nie wiedziałam, że trzeba spryskiwac -.- I tak będę w szoku jeśli to spowoduje, że nagle zacznie nawilżać.

Co do "komfortu" użytkowania - niestety tak jak piszesz. Bardzo to zniechęca. Szczególnie jak ktoś jest małym leniuszkiem - jak ja - i preferuje szybkie akcje albo gotowce.
Stary Wczoraj, 13:38   #1453
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Kurcze, nie wiedziałam, że trzeba spryskiwac -.- I tak będę w szoku jeśli to spowoduje, że nagle zacznie nawilżać.

Co do "komfortu" użytkowania - niestety tak jak piszesz. Bardzo to zniechęca. Szczególnie jak ktoś jest małym leniuszkiem - jak ja - i preferuje szybkie akcje albo gotowce.
Ja nie wiem w jaki sposób ona niby miałaby nawilżac solo, pewnie trzeba pod nią coś nałożyć i dopiero wtedy poprawia nawilżenie xd Inaczej ba maksa cię wysuszy, a jeśli pozwolisz jej wyschnac, to już w ogóle.
MademoiselleEve ostatnio zamieściła posta o algach, przeczytaj go koniecznie, powinien rozwiać wszystkie twoje wątpliwości.

Ishani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 14:07   #1454
chimay
Zakorzenienie

Cytat:

Większość masek w proszku trzeba spryskiwać i nie powinno się dopuszczać do ich zaschnięcia. Zwłaszcza te kupowane jako proszek solo, one zasychają migiem i trzeba właściwie cały czas siedzieć z lusterkiem i wodą w sprayu. Gotowce są mieszankami i z racji obecności dodatkowych składników nie wysychają tak szybko, często też nie ma konieczności ich zwilżania.
Mojej ajurwedyjskiej maski Khadi nie pryskam i producent też nic o tym nie wspomina, ale też mieszam ją z kosmetykami, których nie lubię uzywać przez zbyt lepkąmpostać, głównie serami i tonerami żelowymi.

Stary Wczoraj, 17:54   #1455
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Wróciłam z urlopu. Moja facjata wygląda fatalnie Ogólnie to miałam przerwę od peelingu enzymatycznego e-naturalne i emulsji z kwasem glikolowym i C do mycia Bielendy, bo zapomniałam zabrać, pasta Biotanique i esencja Bielendy jako tako sprawdziły się, a nawet powiem, że bardzo jestem zadowolona z tego szybkiego zakupu na chybił trafił Mimo wszystko nie zdołały całkowicie zapobiec degradacji Nie jest tragicznie, ale mam sporo wągrów i zaskórników, pełno nierówności.
Stary Wczoraj, 18:24   #1456
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

zielona jest na razie ok dla mnie, obie esencje jednak do zupełnie innego typu skóry są przeznaczone, różowa typowo dla sucharków i cer odwodnionych od np. lekkich kwasów.

Cytat:
Już wiem o co chodzi z tym zapachem spiruliny. Hehe
rybny zapaszek trochę, zapach i tak lepszy od smaku a spróbujcie zaparzyć morszczyna i wypić

Cytat:
Napisane przez iwace Pokaż wiadomość

u mnie nie ginął ten posmak nie dla każdego jest dobra, ogólnie spirulina i chlorella są jednocześnie składnikami antyodżywczymi i hamują wchłanianie witamin z grupy B, nie u wszystkich zdrowo podziała

Cytat:

spryskiwanie nie sprawi że zacznie nawilżać jedynie może mniej przesuszać/podrażniać, sypane maseczki nie służą do nawilżania a do odtłuszczania, wygładzania i oczyszczania. Ich walory nawilżające można poprawić dodając np. olejku jojoba i żelu hialuronowego lub aloesowego.
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:02   #1457
Szczypiorowaa
robię przyczajke

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
spryskiwanie nie sprawi że zacznie nawilżać jedynie może mniej przesuszać/podrażniać, sypane maseczki nie służą do nawilżania a do odtłuszczania, wygładzania i oczyszczania. Ich walory nawilżające można poprawić dodając np. olejku jojoba i żelu hialuronowego lub aloesowego.
Dziękuje, cenne uwagi! A następnym razem będę już spryskiwać dopóki nie zaopatrze się w jakiś olejek - chyba czas się do nich przekonać Na razie czas na maseczki miodkowe i jakiś tonik ogóreczkowy/hydrolat/serum... Cóż wybrać Mam nadzieję, że znajdę przyzwoite gotowce, bo te babranie się to jednak nie dla wszystkich

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
MademoiselleEve ostatnio zamieściła posta o algach, przeczytaj go koniecznie, powinien rozwiać wszystkie twoje wątpliwości.
Czytywałam sporo jej postów, zawsze wracam do jakiegoś tematycznie, który jest mi potrzebny Chociaż najbardziej lubię Italiane, ma wszystko jakoś tak przejrzyście napisane, poukładane.

UPDATE:

Znalazłam pozytywną opinie Italiany o tym serum: https://e-naturalne.pl/pl/p/Serum-in...hydromanil/291 , aczkoooooolwiek tuż obok jest jeszcze takie https://e-naturalne.pl/pl/p/Zel-hial...jotokowa.-/582

Jesteście w stanie doradzić, które z myślą o nawilżeniu będzie lepsze? Tzn. miewam fazy na ściągniętą i wysuszoną cerę od retinoidu (adapalen) - na czas kiedy go odstawiam mogłabym użyć takowego serum i nawilżyć, zmiękczyć cerę.

Edytowane przez Szczypiorowaa
Czas edycji: Wczoraj o 20:19
Odpowiedz

Tagi
cera, mieszana, odwodniona, tłusta

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości