Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2017-08-13, 11:15   #4501
Siva5
Zadomowienie

Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość

Mówię Ci- my się też doczekamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W koncu napewno
Nie ma innej opcji.

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline  
Stary 2017-08-13, 12:04   #4502
agnieszka255
Rozeznanie

GG do agnieszka255

U mnie się nie udało zaraz kończy się @ i bedziemy dalej działać

6.10 .2017.
agnieszka255 jest offline  
Stary 2017-08-13, 12:05   #4503
lightangel
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez panipuchatkowa Pokaż wiadomość
Light - będzie dobrze trztmam kciuki. Ja juz 6 czy 7 cykl ale czekam caly czas na rozpoczęcie nowego.

Selina - tak jak dziewczyny mówią spróbuj w tym odnaleźć pozytywy. I nie dziw się że tak reagujemy bo niektóre naprawdę długo już się starają i bardzo chciałyby być na Twoim miejscu☺ doceń to! ☺
Dzięki! Mam nadzieję że szybko doczekasz się okresu i będziesz mogła wrócić do starań.

Ja doszłam do wniosku że chyba jednak zapiszę się do mojej lekarki. Byłam u niej tuż przed odstawieniem tabletek i niby powiedziała że wszystko ok. Tylko tak sobie myślę że chyba nie była w stanie ocenić jajników (bo przecież nie pracowały odpowiednio na tabletkach). Co o tym sądzicie, mam rację czy niepotrzebnie się zastanawiam?

lightangel jest offline  
Stary 2017-08-13, 12:27   #4504
asia_z
Zakorzenienie

Dziewczyny, na pewno Wam się uda!! Mocno w to wierzę !!!

Stary 2017-08-13, 12:29   #4505
Coccinellla
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieszka255 Pokaż wiadomość
U mnie się nie udało zaraz kończy się @ i bedziemy dalej działać
Jak to mówią nowy cykl nowe szanse☺
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dzięki! Mam nadzieję że szybko doczekasz się okresu i będziesz mogła wrócić do starań.

Ja doszłam do wniosku że chyba jednak zapiszę się do mojej lekarki. Byłam u niej tuż przed odstawieniem tabletek i niby powiedziała że wszystko ok. Tylko tak sobie myślę że chyba nie była w stanie ocenić jajników (bo przecież nie pracowały odpowiednio na tabletkach). Co o tym sądzicie, mam rację czy niepotrzebnie się zastanawiam?

Jak Cię to uspokoi to idź odwiedź ☺ najlepiej w drugiej fazie cyklu żeby sprawdzić czy była owu

Coccinellla jest offline  
Stary 2017-08-13, 12:35   #4506
panipuchatkowa
Zadomowienie

Moim zdaniem powinnaś pójść. ☺

Agnieszka - trzymam kciuki za kolejny cykl!
Stary 2017-08-13, 12:42   #4507
lightangel
Rozeznanie

Dzięki za odpowiedźi, jutro się zapiszę.

lightangel jest offline  
Stary 2017-08-13, 14:13   #4508
szadokus
niepospolitus

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Jak to mówią nowy cykl nowe szanse☺

Jak Cię to uspokoi to idź odwiedź ☺ najlepiej w drugiej fazie cyklu żeby sprawdzić czy była owu

a ja proponuje przed i po, zeby miec pelen obraz. u mnie np. w drugiej fazie, ok. 2-3 dpo, nie bylo sladu po owu, a progesteron na nia wskazywal, zmiana w sluzie i grube endometrium tez. warto przejsc sie co najmniej 2 razy.

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

wiecie co? odpuscilam bromergon. skonczyly mi sie tabletki i nie poszlam po nowe. zobacze jak bedzie mi wzrastac prolaktyna i czy dochodzi do owu. stwierdzilam, ze skoro dlugosc mojego cyklu i tak jest przypadkowa, to nie ma sensu sie faszerowac. wczesniej bylam przekonana, ze nie mam owu przez prl, ale sie raczej mylilam.
szadokus jest offline  
Stary 2017-08-13, 15:16   #4509
lightangel
Rozeznanie

Moja lekarka przyjmuje na NFZ tylko na 1/4 etatu, więc na początek będę musiała wziąć jakikolwiek wolny termin i liczyć że akurat nie będę miała okresu.

lightangel jest offline  
Stary 2017-08-13, 20:19   #4510
Natus276
Raczkowanie

Mi się wydaje, że przez Seline po prostu przemawia teraz burza hormonów. 😊

Ja się odstresowalam na panieńskim wczoraj, koleżanka też zaczyna starania więc umówiliśmy się na wspólne wojaże z wózkami w przyszłym roku. Oby nam się udało! 😊

6.09.2014 - ślub!
Natus276 jest offline  
Stary 2017-08-13, 20:56   #4511
panipuchatkowa
Zadomowienie

Natus - ja też się podpinam pod wózkowe wojaże! Oby się udało 😀
Stary 2017-08-14, 06:45   #4512
gr8ania
Zakorzenienie

@ przylazła z przytupem przynajmniej zaoszczędziłam na teście

Stary 2017-08-14, 06:51   #4513
julie233
Raczkowanie

Puchatkowa, Natus wszystkie chętnie się przyłączymy ja zaczynam 5 dzień na duphaston i czuje się tragicznie. Ciągle mi niedobrze, boli brzuch i głowa. Najchętniej zostałabym w domu ale nie ma takiej opcji...

julie233 jest offline  
Stary 2017-08-14, 07:45   #4514
panipuchatkowa
Zadomowienie

Ja dzusiaj 4 dzień na duphaston i wszystko ok na razie.
Stary 2017-08-14, 07:57   #4515
julie233
Raczkowanie

Puchatkowa a jaka masz dawkę?

julie233 jest offline  
Stary 2017-08-14, 08:14   #4516
Coccinellla
Wtajemniczenie

Jak brałam dupka co 12h to żadnych objawów nie miałam. Przynajmniej nie przypominam sobie 😉

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

A brałam przez pół roku...

Coccinellla jest offline  
Stary 2017-08-14, 10:46   #4517
panipuchatkowa
Zadomowienie

Ja biorę 2 tabletki na dzień przez 10 dni. A Ty julie?
Stary 2017-08-14, 11:27   #4518
julie233
Raczkowanie

Tak samo, pierwszy raz biorę, zeby uregulowac cykl. Później clo mam brać.

julie233 jest offline  
Stary 2017-08-14, 13:24   #4519
panipuchatkowa
Zadomowienie

Mam nadzieję że nam pomoże. ☺
Stary 2017-08-15, 09:35   #4520
gosia2091
Raczkowanie

Powiem tak tego było nam potrzeba. Ciesze się że lekarz odstawił mi clo i w tym miesiącu tak całkiem na luzie jest. Takiego sexu jak wczoraj nie mieliśmy od miesięcy bo zawsze gdzieś z tyłu głowy były monitoringi i to czy tym razem się uda. W tym wszystkim zatraciliśmy się tak bardzo że był to tylko stosunek w celu rozmnożenia. Smutne że całe to leczenie i staranie to ciągłe pilnowanie dat i wieczny stres czy @ przyjdzie czy nie? Czy jak się uda nie okaże się że to biochemiczna? I tak miesiąc w miesiąc a gdzie w tym wszystkim jesteśmy my? Czy potrafimy w całym tym stresie okazać zainteresowanie i uczucie tak jak było to zanim zaczeliśmy się starać? Dziś jestem pewna że sporo z was już nie pamięta jak wyglądał sex zanim zaczeły się starania wiem to po sobie. Powiem tak warto odpuścić i poświęcić czas partnerowi. Pierwszy raz od dawna czuje tak niesamowitą bliskość z partnerem i w końcu sama dla siebie stałam się atrakcyjna. Dziewczyny jestem po prostu szczęśliwa bo jest tak jak kiedyś

gosia2091 jest offline  
Stary 2017-08-15, 09:46   #4521
Siva5
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
@ przylazła z przytupem przynajmniej zaoszczędziłam na teście

Do mnie dzis przylazla. W 23dc
Moze i dobrze ze szybciej bo te torbielki szybciej znikną i oby wiecej ich nie bylo..
Ale za to minus jest taki ze na sam wyjazd na urlop teraz by wypadla ledwo wizyta u gin no i potem bym musiala gdzies tam pojsc zapewne ba zastrzyc, pilnowac leki...
Nie wiem czy chce taki urlop..
Czy po prostu teraz odpuscic.
Choc mogę miec poten wyrzuty sumienia.

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline  
Stary 2017-08-15, 09:51   #4522
panipuchatkowa
Zadomowienie

Gosia - ciesze się zbtakiej relacji mimo ze leki odstawione.. Bliskoscjest bardzo ważna ☺
Stary 2017-08-15, 09:52   #4523
gosia2091
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Do mnie dzis przylazla. W 23dc
Moze i dobrze ze szybciej bo te torbielki szybciej znikną i oby wiecej ich nie bylo..
Ale za to minus jest taki ze na sam wyjazd na urlop teraz by wypadla ledwo wizyta u gin no i potem bym musiala gdzies tam pojsc zapewne ba zastrzyc, pilnowac leki...
Nie wiem czy chce taki urlop..
Czy po prostu teraz odpuscic.
Choc mogę miec poten wyrzuty sumienia.

Zrobisz jak uważasz ale może taki urlop jest wam potrzebny bez lekow, monitoringów i zastrzyków to tylko miesiąc a twoje jajniki odpoczną i może za miesiąc będzie piękna silna komórka jajowa

gosia2091 jest offline  
Stary 2017-08-15, 09:53   #4524
otoya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gosia2091 Pokaż wiadomość
Powiem tak tego było nam potrzeba. Ciesze się że lekarz odstawił mi clo i w tym miesiącu tak całkiem na luzie jest. Takiego sexu jak wczoraj nie mieliśmy od miesięcy bo zawsze gdzieś z tyłu głowy były monitoringi i to czy tym razem się uda. W tym wszystkim zatraciliśmy się tak bardzo że był to tylko stosunek w celu rozmnożenia. Smutne że całe to leczenie i staranie to ciągłe pilnowanie dat i wieczny stres czy @ przyjdzie czy nie? Czy jak się uda nie okaże się że to biochemiczna? I tak miesiąc w miesiąc a gdzie w tym wszystkim jesteśmy my? Czy potrafimy w całym tym stresie okazać zainteresowanie i uczucie tak jak było to zanim zaczeliśmy się starać? Dziś jestem pewna że sporo z was już nie pamięta jak wyglądał sex zanim zaczeły się starania wiem to po sobie. Powiem tak warto odpuścić i poświęcić czas partnerowi. Pierwszy raz od dawna czuje tak niesamowitą bliskość z partnerem i w końcu sama dla siebie stałam się atrakcyjna. Dziewczyny jestem po prostu szczęśliwa bo jest tak jak kiedyś

Gosiu, po Twoich wpisach widać było jak emocjonalnie podchodzisz do tematu starań i procedur z tym związanych. Wiadomo, że to przekłada się automatycznie na relacje łóżkowe. Przesada nigdy nie jest dobra.
Ja akurat u siebie nie zauważyłam większej różnicy. Ale partner zdarza się, że się blokuje w owulację gdy wie, że to teraz. Nie ma reguły... My w sierpniu też wyluzowaliśmy, czekamy na wrzesień i kolejne podejście do inseminacji.
Trzeba marzyć
Zamiast dmuchać na zimne
Na gorącym się sparzyć
Z deszczu pobiec pod rynnę
Trzeba marzyć'

otoya jest offline  
Stary 2017-08-15, 10:16   #4525
Siva5
Zadomowienie

Cytat:
Zrobisz jak uważasz ale może taki urlop jest wam potrzebny bez lekow, monitoringów i zastrzyków to tylko miesiąc a twoje jajniki odpoczną i może za miesiąc będzie piękna silna komórka jajowa

Bardzo się cieszę z takiej zmiany u was, ti jest bardzo wazne!
Masz racje, wiele z nas ma lub miala takie okresy ze juz szlo wszystko tylko mechanicznie.. przykre to jest.
Dlatego czasem trzeba sie ocknac.

Juz ten moj cykl mimo ze wuedzualam ze nie ma owu, byl taki "normalny"
Tez sobie mysle ze moze odpuszcze lekarza i z wielka naszeja na piekna owu pohedzuemy na urlop.
Boje sie tylko ze potem moge miec male wyrzuty sumienia ze skoro raz mi sie zrobily torbielki zamiast owu, to teraz tez tak moze byc..
Nauczylam sie juz wszystko spokojnie analizowac, nie panikowac.
Ale chyba faktycznie zrobimy sobie swiadomie w tym cyklu przerwe.
Trzymajcie potem kciuki za piekna naturalna owu

Ps.f.u.c.k. mam tak bolesny pierwszy dzien za az się poplakalam..

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline  
Stary 2017-08-15, 10:57   #4526
szadokus
niepospolitus

Gosia, ja tez jestem w etapie wyluzowania i jest mi z tym taaak dobrze. Chwilo trwaj, bo mysli krecace sie wokol staran i zal na mysl o innych ciezarnych i dzieciatych jest starsznie ciezki i zle wplywa na rozne sfery zwiazku. Pomogl mi ostatni super wyjazd (z dzieckiem czy w ciazy takiego luzu by nie bylo) i wziecie na klate tego, ze na 99% mam problem hydrualiczny i ze i tak nie pyknie bez co najmniej zabiegu udrazniania. Czuje sie... wolna chyba zaczynaja mi sie plodne i gdyby nie to, ze musze miec historie diagnostyki too bym olala monitoring, ale sie przejde dla swietego spokoju. Nawet nie mysle o wynikach z krwi, nie zyje tym Na forum wchodze gdy mi sie przypomni (mimo calej sympatii do Was ), a nie co chwile jak wczesniej
Smiac mi sie chce, bo pewnie za pare dni mi sie odmieni, niestety moje stany sa sinusoidalne

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Siva, wspolczuje meki, ale przynajmniej zakonczylas niefartowny cykl i kolejna szansa przed Toba. Z jednej strony polecalabym Ci ofpuszczenie, ale z drugiej gdy wisi nad Toba grozba torbieli, to bym sie przeszla do lrkarza. No chyba ze nie bedzie mozliwosci, to po prostu trzeba zostawic to losowi? Bez wyrzutow sumienia,
szadokus jest offline  
Stary 2017-08-15, 11:27   #4527
Siva5
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez szadokus Pokaż wiadomość
Gosia, ja tez jestem w etapie wyluzowania i jest mi z tym taaak dobrze. Chwilo trwaj, bo mysli krecace sie wokol staran i zal na mysl o innych ciezarnych i dzieciatych jest starsznie ciezki i zle wplywa na rozne sfery zwiazku. Pomogl mi ostatni super wyjazd (z dzieckiem czy w ciazy takiego luzu by nie bylo) i wziecie na klate tego, ze na 99% mam problem hydrualiczny i ze i tak nie pyknie bez co najmniej zabiegu udrazniania. Czuje sie... wolna chyba zaczynaja mi sie plodne i gdyby nie to, ze musze miec historie diagnostyki too bym olala monitoring, ale sie przejde dla swietego spokoju. Nawet nie mysle o wynikach z krwi, nie zyje tym Na forum wchodze gdy mi sie przypomni (mimo calej sympatii do Was ), a nie co chwile jak wczesniej
Smiac mi sie chce, bo pewnie za pare dni mi sie odmieni, niestety moje stany sa sinusoidalne

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Siva, wspolczuje meki, ale przynajmniej zakonczylas niefartowny cykl i kolejna szansa przed Toba. Z jednej strony polecalabym Ci ofpuszczenie, ale z drugiej gdy wisi nad Toba grozba torbieli, to bym sie przeszla do lrkarza. No chyba ze nie bedzie mozliwosci, to po prostu trzeba zostawic to losowi? Bez wyrzutow sumienia,
Leki przeciwbolowe usmierzyly troche bol ufff

Tak. Wyjdzie w praniu wszystko

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline  
Stary 2017-08-15, 12:35   #4528
panipuchatkowa
Zadomowienie

Siva to dobrze że już mniej boli. U mnie też zazwyczaj pierwszy dzień to istna męka ..
Stary 2017-08-15, 19:40   #4529
gosia2091
Raczkowanie

Wiem że to nie jest miejsce na to ale co mi tam wasze wsparcie jest ogromne to może i w tym pomożecie. A więc dziewczyny zbliżają się moje urodziny wybrałam się na zakupy żeby sobie coś fajnego kupić i załamka wyglądam jak wieloryb. Pomóżcie z dietami które działają no i pewnie redukcja wagi przyczyni się do lepszego zniesienia ciąży więc jak wy dbacie o swoją forme?

gosia2091 jest offline  
Stary 2017-08-15, 19:55   #4530
gr8ania
Zakorzenienie

Cytat:
Wiem że to nie jest miejsce na to ale co mi tam wasze wsparcie jest ogromne to może i w tym pomożecie. A więc dziewczyny zbliżają się moje urodziny wybrałam się na zakupy żeby sobie coś fajnego kupić i załamka wyglądam jak wieloryb. Pomóżcie z dietami które działają no i pewnie redukcja wagi przyczyni się do lepszego zniesienia ciąży więc jak wy dbacie o swoją forme?

ja ze względu na IO od grudnia jestem na diecie z niskim IG- na chwilę obecną -23 kg na liczniku
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości