Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-08-12, 10:33   #2311
Timon i Pumba
hakuna matata

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Sprawdz dokładnie w regulaminie i umowie.
U mnie w pracy jest obowiazek odbierania telefonow sluzbowych. Bo po to one sa, zeby dzwonic w sprawach pilnych (tylko i wylacznie nie cierpiace zwloki, kiedy trzeba podjac szybka decyzje).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko czy ona w zasadzie nie mając tam co robić ma takie sprawy i decyzje do podejmowania na już teraz zaraz na urlopie czy po pracy? Nie sądzę...
Stary 2017-08-12, 10:35   #2312
patisia123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To ja taką tabelkę robiłam ostatnio dla siebie. Dopiszę jeszcze tylko czy osobiście czy przez internet się zgłaszałam. Dziękuję za rady.
o takie coś właśnie chodzi.
Kiedyś w UP dostałam taką tabelkę do wypełnienia.
nazwa pracodawcy, sposób złożenia CV, data złożenia, czy był odzew czy nie, i jaki powód odmowy zatrudnienia.
Coś w ten deseń
patisia123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 10:59   #2313
IzzieSt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Tylko czy ona w zasadzie nie mając tam co robić ma takie sprawy i decyzje do podejmowania na już teraz zaraz na urlopie czy po pracy? Nie sądzę...
Może coś skopała albo czegoś nie zrobiła co powinna zrobić. Serio, mniej czasu zajmie oddzwonienie i wyjaśnienie sprawy niż jej rozkminianie.
IzzieSt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 11:05   #2314
bramborky
Rozeznanie

Cytat:
Mówię jakie są zasady w mojej pracy, możemy liczyć na telefon w kryzysowej sytuacji, bo po prostu cos, za co jestes odpowiedzialna sie rypie, a reszta nie wie co robić bo nie odbierasz.
Tak jest u mnie. Nie wiem jak u innych.

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Może coś skopała albo czegoś nie zrobiła co powinna zrobić. Serio, mniej czasu zajmie oddzwonienie i wyjaśnienie sprawy niż jej rozkminianie.
Dokładnie, dla świętego spokoju wolałabym odebrać, zwłaszcza, że to tylko 10 minut po wyjściu z pracy a nie środek nocy

bramborky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 11:15   #2315
Amazoniak
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Swoją drogą kilka dni temu znalazłam ogłoszenie na olx, że jakieś biuro rachunkowe szuka właśnie osoby do 30 roku życia, która jest zarejestrowana w UP, bo chcą właśnie na 10 miesięczny staż na pomocnika dla księgowego wziąć. Zgłosiłam się, ale póki co cisza. Ja już nie wiem czego ci pracodawcy szukają, w wymogach mieli, że minimum wykształcenie średnie, najlepiej ekonomiczne, ale niekoniecznie.
Przypomniało mi się, że podczas mojej ostatniej wizyty w pośredniaku dopytywałam o kursy i szkolenia. Moja doradczyni (bardzo pomocna babka) powiedziała mi, że szanse dostania się na taki kurs/szkolenie/zdobycie dofinansowania do studiów wzrastają jak im udowodnię, że mam miejsce gdzie mnie po tym zatrudnią czy przyjmą na staż. Może spróbuj się skontaktować jeszcze raz z tym biurem rachunkowym, powiedz że zapisałaś się na kurs i czekasz na decyzję o jego przyznaniu, może to jakoś przekona i jedną i drugą stronę do dania ci szansy.
Stary 2017-08-12, 11:32   #2316
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Ty chyba żyjesz w świecie fantazji albo utopii Chciałabym mieć taką wiarę przyznam ale chyba jestem zbyt dużą realistką i wg mnie to naprawdę nieważne dlaczego dostał to stanowisko ktoś inny, szkoda na to energii. Trzeba patrzeć w przyszłość i działać czyli szukać sobie kolejnych szans na pracę. Nigdy sie nie dowie dlaczego właśnie ta osoba dostała to stanowisko (podpytując pociotki w urzędzie i owszem usłyszy, że to na pewno ktoś z rodziny czy znajomych-bez względu na prawdę, a tej nikt jej nie powie bo niby czemu, po co i na jakiej zasadzie ma się tłumaczyć??).
To nie o to chodzi, że akceptuję to zjawisko, też uważam je za złe i chciałabym aby tak nie było ale w pewnych sytuacjach nie ma co walczyć z wiatrakami, zwłaszcza że możliwości na zmianę tej decyzji ma żadne więc po co się szarpać
Do pogrubionego: a co, jeśli kolejne szanse zostaną odebrane, bo ktoś komuś już wcześniej coś załatwił?
Odpowiesz zapewne: można się przebranżowić. Pewnie, że można się przebranżowić, ale chyba nie z taką myślą kończyło się studia o tym, a nie innym kierunku.
Widzisz, z tą utopią to jest tak, że jeszcze kilka lat temu też np. Polacy nie wychodzili na ulice protestować przeciwko nadużyciom władz (tak, jak stało się to w tym i w zeszłym roku), i sama nie przypuszczałam, że zdobędą się na cokolwiek więcej, niż tylko bierne narzekanie. A jednak stało się inaczej.
Jestem przekonana, że prędzej, czy później ktoś się odważy i zacznie o problemie nepotyzmu mówić publicznie, media zaczną nagłaśniać jakieś wyjątkowo rażące przypadki, i fala się przeleje.
Nie chodzi mi o to, żeby się szarpać. Cały czas tylko podkreślam, że to właśnie nasz zbiorowy stosunek do tego zjawiska jest przyczyną tego, że ono trwa i ma się dobrze. Ale w końcu się to zmieni, bo zacznie na tyle uwierać, że stanie się nie do zniesienia.

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2017-08-12 o 11:37
Maggie Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 11:43   #2317
Amazoniak
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
Do pogrubionego: a co, jeśli kolejne szanse zostaną odebrane, bo ktoś komuś już wcześniej coś załatwił?
Odpowiesz zapewne: można się przebranżowić. Pewnie, że można się przebranżowić, ale chyba nie z taką myślą kończyło się studia o tym, a nie innym kierunku.
Widzisz, z tą utopią to jest tak, że jeszcze kilka lat temu też np. Polacy nie wychodzili na ulice protestować przeciwko nadużyciom władz (tak, jak stało się to w tym i w zeszłym roku), i sama nie przypuszczałam, że zdobędą się na cokolwiek więcej, niż tylko bierne narzekanie. A jednak stało się inaczej.
Jestem przekonana, że prędzej, czy później ktoś się odważy i zacznie o problemie nepotyzmu mówić publicznie, media zaczną nagłaśniać jakieś wyjątkowo rażące przypadki, i fala się przeleje.
Nie chodzi mi o to, żeby się szarpać. Cały czas tylko podkreślam, że to właśnie nasz zbiorowy stosunek do tego zjawiska jest przyczyną tego, że ono trwa i ma się dobrze. Ale w końcu się to zmieni, bo zacznie na tyle uwierać, że stanie się nie do zniesienia.
wszystkich szans nas nie pozbawią choć pewnie jeszcze niejeden raz w życiu ktoś nas wyciula właśnie w ten sposób i pewnie nawet nie będziemy o tym wiedzieć. Media ciągle nagłaśniają np sprawę obsadzania na niespotykaną dotychczas skalę publicznych stanowisk osobami z kręgów rządowych, powstają nawet całe listy takich powiązań, uwiera a nawet wkur* nas to jak cholera, tylko co z tego. Nawet jak przyjdą nowi to szybko zrobią podmiankę na swoich bo jak świat światem stał wymiana kadr po wyborach istniała od zawsze. Nie wiem tylko czy to już życiowy realizm w moim wydaniu czy wręcz pesymizm
Stary 2017-08-12, 12:12   #2318
WhiteCherry
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mammammia Pokaż wiadomość
Odbieracie telefony służbowe po godzinach pracy?
Dojechałam do domu i widzę, że mam 2 połączenia, ale po godzinach pracy, pracuję do 16, a tel. były 16.10 i 16.20 (po pracy wyciszam telefon), wiem od kogo, bo mam w kontaktach, nie do końca wiem, co mógł ten pracownik ode mnie chcieć.

Nie wiem czy coś mi grozi za nieodebranie?

Nikt mi nie mówił czy mam odbierać, wiem, że ten pracownik pracuje do 17, może myślał, że ja też?
Cytat:
No to już zależy co komu utrudnia odpoczynek, mi przyciśnięcie jednego przycisku w telefonie 2 razy dziennie niczego nie utrudnia, przecież nikt nie każe sprawdzać maili czy myśleć jak oni sobie tam radzą
Moim zdaniem to też jest brane pod uwagę czy po pracy ktoś ma totalnie wyje**ne czy faktycznie odbierze ten telefon 10 minut po wyjściu z biura.
zależy jakie są zasady w firmie, w mojej szef wyraźnie powiedział, że nie mamy obowiązku odbierać tel po godzinach pracy i jeśli nie chcemy, to nic nam za to nie grozi. Ja odbieram jeśli widzę, że dzwoni numer który mam w kontaktach, ale mam ten komfort psychiczny, że w razie czego nie będę mieć żadnych konsekwencji, że nie odebrałam. Poza tym często jest tak, że już nie jestem w stanie nic załatwić ''po godzinach'', bo np. nasi podwykonawcy też już nie pracują. Na urlop w ogóle nie biorę służbowego, zostawiam w biurze, tak samo ustawiam zwrotkę na maila z kontaktem do osób, które będą mnie zastępować. A w razie czego osoby z biura mają mój numer prywatny więc jeśli się będzie waliło i paliło to mamy ze sobą kontakt.
Stary 2017-08-12, 13:08   #2319
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
wszystkich szans nas nie pozbawią choć pewnie jeszcze niejeden raz w życiu ktoś nas wyciula właśnie w ten sposób i pewnie nawet nie będziemy o tym wiedzieć. Media ciągle nagłaśniają np sprawę obsadzania na niespotykaną dotychczas skalę publicznych stanowisk osobami z kręgów rządowych, powstają nawet całe listy takich powiązań, uwiera a nawet wkur* nas to jak cholera, tylko co z tego. Nawet jak przyjdą nowi to szybko zrobią podmiankę na swoich bo jak świat światem stał wymiana kadr po wyborach istniała od zawsze. Nie wiem tylko czy to już życiowy realizm w moim wydaniu czy wręcz pesymizm
Wszystkich nie, bo jak już powiedziałam, zawsze można poszukać alternatywy w sensie przebranżowienia się, czy własnej działalności. Tylko inaczej jest, jeżeli decydujemy się na powyższe z własnego wyboru, bo np. znudziła nas praca na etacie, a inaczej z braku innego wyboru.
To, że media nagłaśniają, to już jest jakiś krok do przodu, ale prawdziwym krokiem do przodu będzie nagłaśnianie tego typu przypadków na niższych szczeblach, np. gminnych. Mamy coraz więcej lokalnych mediów informacyjnych, więc wszystko jest możliwe.
To, że ktoś raz zrobi cię na szaro, można przeboleć i iść dalej, zgadzam się. Ale jeżeli taka sytuacja się powtarza, to przecież nie będziesz mówić, że pada deszcz, jak ktoś na ciebie spluwa. No, chyba, że nie ma się elementarnej godności osobistej.

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2017-08-12 o 13:10
Stary 2017-08-12, 13:16   #2320
deirdre
kameleon

Maggie Q, problem w tym, że takie coś jest bardzo trudno udowodnić (o ile nie niemożliwe). Tak jak ktoś wcześniej napisał, na papierze na pewno wszystko jest legalnie. A zatrudnianie znajomych i rodziny nie jest niezgodne z prawem (poprawcie mnie, jeśli się mylę).
Stary 2017-08-12, 15:07   #2321
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez deirdre Pokaż wiadomość
Maggie Q, problem w tym, że takie coś jest bardzo trudno udowodnić (o ile nie niemożliwe). Tak jak ktoś wcześniej napisał, na papierze na pewno wszystko jest legalnie. A zatrudnianie znajomych i rodziny nie jest niezgodne z prawem (poprawcie mnie, jeśli się mylę).
Obecnie raczej tak, co nie znaczy, że tak będzie zawsze.
Nękanie w pracy też kiedyś było trudno udowodnić - nie było komórek z aparatem, kamerą, dyktafonów, itp.
Co do prawa, to ma dość niejednoznaczny do niego stosunek:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca...-widziana.html
Stary 2017-08-12, 20:29   #2322
Amazoniak
Rozeznanie

Cytat:
Wszystkich nie, bo jak już powiedziałam, zawsze można poszukać alternatywy w sensie przebranżowienia się, czy własnej działalności. Tylko inaczej jest, jeżeli decydujemy się na powyższe z własnego wyboru, bo np. znudziła nas praca na etacie, a inaczej z braku innego wyboru.
To, że media nagłaśniają, to już jest jakiś krok do przodu, ale prawdziwym krokiem do przodu będzie nagłaśnianie tego typu przypadków na niższych szczeblach, np. gminnych. Mamy coraz więcej lokalnych mediów informacyjnych, więc wszystko jest możliwe.
To, że ktoś raz zrobi cię na szaro, można przeboleć i iść dalej, zgadzam się. Ale jeżeli taka sytuacja się powtarza, to przecież nie będziesz mówić, że pada deszcz, jak ktoś na ciebie spluwa. No, chyba, że nie ma się elementarnej godności osobistej.
to weź namiary od tej dziewczyny na priva i powęsz w tej sprawie (sama stwierdziłaś, że wystarczy popytać tego i owego więc dla ciebie też nie powinien to być problem - podaj się za przedstawicielkę lokalnych mediów informacyjnych, w końcu zatrudnianie na stanowiska urzędnicze jest jawne), potem to nagłośnij i powalcz. Aha - i daj nam koniecznie znać co ci się udało realnie załatwić i zobaczymy czy pada deszcz czy świeci słońce w tej sprawie Pokaż nam jak to się robi!!

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2017-08-12 o 21:18
Amazoniak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 21:23   #2323
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
to weź namiary od tej dziewczyny na priva i powęsz w tej sprawie (sama stwierdziłaś, że wystarczy popytać tego i owego więc dla ciebie też nie powinien to być problem - podaj się za przedstawicielkę lokalnych mediów informacyjnych, w końcu zatrudnianie na stanowiska urzędnicze jest jawne), potem to nagłośnij i powalcz. Aha - i daj nam koniecznie znać co ci się udało realnie załatwić i zobaczymy czy pada deszcz czy świeci słońce w tej sprawie Pokaż nam jak to się robi!!
Dziewczyna za daleko mieszka ode mnie, żebym mogła sama coś powęszyć Ale, gdyby mnie to się przytrafiło, na pewno bym to zrobiła.
Stary 2017-08-12, 21:38   #2324
Amazoniak
Rozeznanie

Cytat:
Dziewczyna za daleko mieszka ode mnie, żebym mogła sama coś powęszyć Ale, gdyby mnie to się przytrafiło, na pewno bym to zrobiła.
w dobie internetu i telefonu wszystko można załatwić na odległość (ludzie sprowadzają kontenery towaru z Chin nie znając kompletnie osób po drugiej stronie za mln USD i odległość w niczym im nie przeszkadza) więc się nie poddawaj tak łatwo, sama twierdziłaś że to proste ustalić jaka jest prawda, wystarczy powęszyć i popytać. Czyżby łatwo się dawało innym złote rady a trudniej samemu wcielało je w życie??

Czas edycji: 2017-08-12 o 21:43
Stary 2017-08-12, 22:14   #2325
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
w dobie internetu i telefonu wszystko można załatwić na odległość (ludzie sprowadzają kontenery towaru z Chin nie znając kompletnie osób po drugiej stronie za mln USD i odległość w niczym im nie przeszkadza) więc się nie poddawaj tak łatwo, sama twierdziłaś że to proste ustalić jaka jest prawda, wystarczy powęszyć i popytać. Czyżby łatwo się dawało innym złote rady a trudniej samemu wcielało je w życie??
Amazoniak, mam wrażenie, że ten temat jest dla Ciebie bardzo drażliwy, bo dość emocjonalnie się do niego ustosunkowujesz. Czyżbyś miała doświadczenie związane z tym zjawiskiem? Serio pytam.
Stary 2017-08-12, 23:03   #2326
Amazoniak
Rozeznanie

Cytat:
Amazoniak, mam wrażenie, że ten temat jest dla Ciebie bardzo drażliwy, bo dość emocjonalnie się do niego ustosunkowujesz. Czyżbyś miała doświadczenie związane z tym zjawiskiem? Serio pytam.
A ty nie masz z tym do czynienia? Nie widzisz, że zjawisko nepotyzmu istnieje i dotyczy nas wszystkich? Naprawdę sądzisz, że jak cię spotka to wystarczy się mu przeciwstawić żeby je zwalczyć?

Myślę, że nie ma sensu się już spierać na ten temat bo reprezentujemy dwa krańcowe podejścia do tematu: idealistyczne i realistyczne (lub pesymistyczne) i żadna z nas drugiej nie przekona do swoich racji. Pogódźmy się z tym, że każda z nas ma swój punkt widzenia i tyle.
Stary 2017-08-12, 23:29   #2327
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
A ty nie masz z tym do czynienia? Nie widzisz, że zjawisko nepotyzmu istnieje i dotyczy nas wszystkich? Naprawdę sądzisz, że jak cię spotka to wystarczy się mu przeciwstawić żeby je zwalczyć?

Myślę, że nie ma sensu się już spierać na ten temat bo reprezentujemy dwa krańcowe podejścia do tematu: idealistyczne i realistyczne (lub pesymistyczne) i żadna z nas drugiej nie przekona do swoich racji. Pogódźmy się z tym, że każda z nas ma swój punkt widzenia i tyle.
Ale to ja pytam Ciebie, czy Ty masz za sobą taką historię
Pozwolisz, że się nie zgodzę co do "idealistycznego" podejścia, bo owszem, jest to zjawisko tak subtelne, że trudno je wykryć, ale to nie znaczy, że nie warto mu się przeciwstawiać, choćbyśmy na początku "przegrywały".
Ja mówię tylko, co bym zrobiła, gdyby mnie to się przydarzyło. Każdy może mieć inny stosunek do takich historii, np. uznać, że w sumie nic się nie stało, i ma do tego prawo. Ja nie mogę nikogo do niczego zmuszać, zarówno do zmiany zdania, jak i do działania.
Stary 2017-08-12, 23:43   #2328
Amazoniak
Rozeznanie

Cytat:
Ale to ja pytam Ciebie, czy Ty masz za sobą taką historię
Pozwolisz, że się nie zgodzę co do "idealistycznego" podejścia, bo owszem, jest to zjawisko tak subtelne, że trudno je wykryć, ale to nie znaczy, że nie warto mu się przeciwstawiać, choćbyśmy na początku "przegrywały".
Ja mówię tylko, co bym zrobiła, gdyby mnie to się przydarzyło. Każdy może mieć inny stosunek do takich historii, np. uznać, że w sumie nic się nie stało, i ma do tego prawo. Ja nie mogę nikogo do niczego zmuszać, zarówno do zmiany zdania, jak i do działania.
no to ci odpowiem, nie zdarzyło mi się świadomie przegrać do tej pory starań o stanowisko z jakimś znajomkiem prezesa (co nie oznacza, że takich przypadków mogło nie być w rzeczywistości tylko nie zdaję sobie z tego sprawy). Nigdy też sama nie załatwiałam sobie w ten sposób pracy. Jednak w każdym miejscu pracy, z którym do tej pory miałam do czynienia znajdowały się 2 kategorie ludzi: z ulicy i znajomi królika Stąd też moje podejście

Czas edycji: 2017-08-12 o 23:45
Stary 2017-08-13, 09:53   #2329
janiewracam
Przyczajenie

Dziewczyny, odpowiedzcie sobie na pytanie, czy jak wy byście były "wysoko postawione", to nie próbowałybyście zapewnić podobnego życia waszym najbliższym i dać im dobrą posadę. Poza tym, ludzie czasami mają znajomego, którego dobrze znają, wiedzą, że ma dużą wiedzę, jest pracowity i można na nim polegać i wolą wziąć taką osobę niż kogoś z ulicy.
W pracy mam natomiast inną sytuację. Jeden z pracowników jest bliską rodziną szefa, ale szczerze powiedziawszy jest tam trochę na siłę i czasami wręcz utrudnia pracę innym niż pomaga. Niestety zwolnienie takiej osoby od razu by poskutkowało pogorszeniem stosunków rodzinnych, dlatego każdy pracodawca powinien się sto razy zastanowić kogo zatrudnia, ale wiadomo, że w budżetówce to co innego, bo przecież pieniądze "państwowe".

Edytowane przez janiewracam
Czas edycji: 2017-08-13 o 09:56
janiewracam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 10:34   #2330
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez janiewracam Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odpowiedzcie sobie na pytanie, czy jak wy byście były "wysoko postawione", to nie próbowałybyście zapewnić podobnego życia waszym najbliższym i dać im dobrą posadę. Poza tym, ludzie czasami mają znajomego, którego dobrze znają, wiedzą, że ma dużą wiedzę, jest pracowity i można na nim polegać i wolą wziąć taką osobę niż kogoś z ulicy.
W pracy mam natomiast inną sytuację. Jeden z pracowników jest bliską rodziną szefa, ale szczerze powiedziawszy jest tam trochę na siłę i czasami wręcz utrudnia pracę innym niż pomaga. Niestety zwolnienie takiej osoby od razu by poskutkowało pogorszeniem stosunków rodzinnych, dlatego każdy pracodawca powinien się sto razy zastanowić kogo zatrudnia, ale wiadomo, że w budżetówce to co innego, bo przecież pieniądze "państwowe".
Tylko, jeśli jego kwalifikacje faktycznie odpowiadałyby stanowisku o które się ubiega. W innym przypadku próbowałabym pomóc, ale w inny sposób.
Tak z innej beczki: co o tym sądzicie? Jakim myśleniem się kierujecie, szukając pracy?
http://www.maszke.pl/2010/06/szukam-...k-ja-znalezc/#

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2017-08-13 o 10:44
Stary 2017-08-13, 11:27   #2331
IzzieSt
Zakorzenienie

Kwalifikacje to nie wszystko. Liczy się też charakter, po rozmowie z kimś, sposobie wypowiadania się, sposobie bycia można wstępnie określić jaki ktoś jest. W końcu ma z nami spędzać min 40h tygodniowo, więc jeśli będzie super inteligentna i doświadczona ale z charakteru zupełnie niedopasowana do zespołu to i tak nic by z tego nie wyszło.
Stary 2017-08-13, 12:01   #2332
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:
Kwalifikacje to nie wszystko. Liczy się też charakter, po rozmowie z kimś, sposobie wypowiadania się, sposobie bycia można wstępnie określić jaki ktoś jest. W końcu ma z nami spędzać min 40h tygodniowo, więc jeśli będzie super inteligentna i doświadczona ale z charakteru zupełnie niedopasowana do zespołu to i tak nic by z tego nie wyszło.
Po jednej rozmowie już jesteś w stanie rozszyfrować człowieka? Ja, mimo, że mam intuicję, aż tak pewna siebie bym nie była.
Stary 2017-08-13, 12:08   #2333
bramborky
Rozeznanie

Cytat:
Po jednej rozmowie już jesteś w stanie rozszyfrować człowieka? Ja, mimo, że mam intuicję, aż tak pewna siebie bym nie była.
Czasem wystarczy chwila, zeby wiedziec, ze z dana osoba nie chcemy pracować

bramborky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 12:12   #2334
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
To tak nie działa. Oczywiście, ze do zespołów trafiają też jednostki, które nalezaloby izolowac od potencjalnych wspolpracownikow dla ich dobra. Bo po pierwsze czasem inne rzeczy są ważniejsze niż to że ktoś jest jaki jest, po drugie rozmowa kwalifikacyjna jest krótka w porównaniu z 40 lub więcej godzinami tygodniowo i można na niej łatwo zamaskowac negatywne zachowania - a z osobą prowadzącą rozmowę nawet możliwe że nigdy nie będzie się pracować; podobnie jak są osoby zachowujace się okrutnie w stosunku do podwladnych i wspolpracownikow, ale świetnie maskujace się przed przełożonymi lub przynajmniej nadrabiajace to wynikami
Stary 2017-08-13, 12:32   #2335
IzzieSt
Zakorzenienie

Cytat:
Przecież napisałam "wstępnie". Czytaj uważniej. Nie napisałam nic o pewności siebie.

Ja miesiąc temu miałam rozmowę i na pewno bym się nie zdecydowała na pracę gdyby mi zaproponowali bo człowiek z którym rozmawiałam miałby być moim menagerem i po jego sposobie zadawania pytań, sposobie bycia i komentarzach wiem, że pracować bym z nim nie chciała. Więc tak, czasami po godzinnej rozmowie można rozszyfrować jakim kto jest człowiekiem.
Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Czasem wystarczy chwila, zeby wiedziec, ze z dana osoba nie chcemy pracować

Dokładnie.

Cytat:
To tak nie działa. Oczywiście, ze do zespołów trafiają też jednostki, które nalezaloby izolowac od potencjalnych wspolpracownikow dla ich dobra. Bo po pierwsze czasem inne rzeczy są ważniejsze niż to że ktoś jest jaki jest, po drugie rozmowa kwalifikacyjna jest krótka w porównaniu z 40 lub więcej godzinami tygodniowo i można na niej łatwo zamaskowac negatywne zachowania - a z osobą prowadzącą rozmowę nawet możliwe że nigdy nie będzie się pracować; podobnie jak są osoby zachowujace się okrutnie w stosunku do podwladnych i wspolpracownikow, ale świetnie maskujace się przed przełożonymi lub przynajmniej nadrabiajace to wynikami
A moim zdaniem to jak się z kimś rozmawiało i to czy by pasował do zespołu jest znacznym czynnikiem w decyzji czy kandydata się przyjmie czy nie.
Masz rację, że czasem inne rzeczy są wazniejsze, ale to też jest ważne.
Stary 2017-08-13, 12:49   #2336
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Przecież napisałam "wstępnie". Czytaj uważniej. Nie napisałam nic o pewności siebie.

Ja miesiąc temu miałam rozmowę i na pewno bym się nie zdecydowała na pracę gdyby mi zaproponowali bo człowiek z którym rozmawiałam miałby być moim menagerem i po jego sposobie zadawania pytań, sposobie bycia i komentarzach wiem, że pracować bym z nim nie chciała. Więc tak, czasami po godzinnej rozmowie można rozszyfrować jakim kto jest człowiekiem.

Dokładnie.

A moim zdaniem to jak się z kimś rozmawiało i to czy by pasował do zespołu jest znacznym czynnikiem w decyzji czy kandydata się przyjmie czy nie.
A ja nie mówię, że to nie jest ważne. Fajnie jakby było zawsze. Po prostu stwierdzam fakty - czasem inne czynniki zdecydują o tym, że czyjs charakter można pominąć; a czasem z krótkiej rozmowy nie jest w stanie wyniknąć, że ktoś nie nadaje się do przebywania wśród ludzi
Stary 2017-08-13, 12:52   #2337
Maggie Q
Zadomowienie

Cytat:

Dokładnie.

Czasami tak. Ale zwykle jednak nie. Nie mówiąc o tym, że ludzie niekiedy zmieniają się w nieoczekiwany dla nas sposób już w trakcie zatrudnienia.
Stary 2017-08-13, 13:33   #2338
Timon i Pumba
hakuna matata

Inna rzecz jeszcze jak rozumiemy "pasowanie do zespolu" - bo ja przez to rozumiem niebycie czubem z którym nie da się funkcjonowac Bo na dopasowanie w kategorii bycia podobnym nie ma co liczyć, skoro jest trend na jako takie zroznicowane zespoly.
Stary 2017-08-13, 15:38   #2339
Amazoniak
Rozeznanie

Dużo zależy też od tego co jest w interesie pracodawcy. Pracowałam kiedyś z kierowniczką, która była totalną despotką, mobbing był jej codziennym sposobem zarządzania zespołem, terroryzowała wszystkich w dobrze pojętym interesie swego mocodawcy. Przez niego była za to doceniana, sowicie wynagradzana i z tego co wiem do tej pory tam pracuje. Osoba, która według mnie nigdy nie powinna mieć kontaktu z ludźmi dla nich była wymarzoną szefową działu, pod jej rządami nikt nie pisnął ani się nie poskarżył, ani o 50 zł podwyżki nie marzył - trzymała wszystkich bezwzględnie za mordę. Wykonywała ślepo wolę pracodawcy, po trupach, do bólu posłuszna i grzeczna przy górze, w dziale przeistaczała się w potwora.
Stary 2017-08-13, 17:44   #2340
201708280929
Konto usunięte

Cytat:

Jest, ale nie powinno być.

https://www.nytimes.com/2017/04/08/o...nterviews.html

Od dawna wiadomo, że podczas rozmowy głównie liczy się sympatia. Sympatia to kwestia tego, czy nam rozmówca nie zagraża, czy jest wystarczająco nam podobny, wystarczająco ekstrawertyczny (nawet w pracach, gdzie ten ekstrawertyzm nie jest konieczny).

Tak swoją drogą, to jeszcze nigdy nie dostałam pozytywnego feedbacku po rozmowie o pracę gdzie mój rozmówca (branża zdominowana przez mężczyzn) był zauważalnie niższy ode mnie, kobiety Oczywiście jest to przypadek.

Edytowane przez 201708280929
Czas edycji: 2017-08-13 o 17:48
201708280929 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
bezrobocie, motywacja, praca, szukam pracy

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości