Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy A wealth of knowledge and motivation - for those who learn languages, and those who already know them. Kącik rozmów i wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2017-08-11, 12:18   #4711
tamtaglista
Zakorzenienie

Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
Pierwsza nauczycielka powiedziała mi, że nie da się mnie nauczyć (po pierwszej lekcji)
Następna nie umiała mi odp. na rzadne pytanie.

Ta ostatnia była i tak najlepsza. Właśnie po tej akcji zrezygnowałam, dlatego teraz szukam czegoś nowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

tamtaglista ciężko znaleźć dobrego nauczyciela.

Wiem że ciężko w druga stronę tez nie jest łatwo ale warto a zachowań nauczycielek nie skomentuje

Stary 2017-08-11, 14:53   #4712
MissChievousTess
Zakorzenienie

Umieram z gorąca. Rano poczytałam na corriere della sera porady na temat słonecznych oparzeń skóry. A teraz nie wiem jak i za co się zabrać bo klawiatura komputera mnie parzy. Chyba zabiorę się za jakąś papierową książkę czy kserówkę.
Może podrzucicie kilka pomysłów/patentów na naukę języków obcych w nieludzkie upały? Macie jakieś triki?

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-08-11 o 15:06
MissChievousTess jest teraz online  
Stary 2017-08-11, 15:08   #4713
tamtaglista
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Umieram z gorąca. Rano poczytałam na corriere della sera porady na temat słonecznych oparzeń skóry. A teraz nie wiem jak i za co się zabrać bo klawiatura komputera mnie parzy. Chyba zabiorę się za jakąś papierową książkę czy kserówkę.
Może podrzucicie kilka pomysłów/patentów na naukę języków obcych w nieludzkie upały? Macie jakieś triki?

Serial obejrzyj albo czegoś posłuchaj nie ma się co zmuszać jak fizycznie odpadasz

Stary 2017-08-11, 15:30   #4714
orih
la vita è bella

Cytat:
Kurcze, u was upaly,a u mnie tak zimno, ze siedze owinieta w koldry i najchetniej bym nie wysciubila nosa. Wlaczylabym kaloryfery (w sierpniu!!!), ale sa zimne, mimo ze wlasciciel jest prawnie zobowiazany zapewnic mozliwosc wlaczenia kaloryfera przez caly rok.
orih jest offline  
Stary 2017-08-11, 21:38   #4715
MissChievousTess
Zakorzenienie

Pokonałam jednak jeden odcinek hiszpańskiego z Cecylią. Po co się zmuszać? Żeby nie mieć zaległości i by mój plan nie legł w gruzach? Właśnie od tego zależy powodzenie realizacji planów, że nie porzuca się planu jak pojawiają się przeszkody. Zrobiłam minimum zgodnie z planem, ale zrobiłam. Postaram się jeszcze zrobić coś z włoskiego bo się w końcu teraz ochłodziło. Fakt, małopolska teraz stolicą ciepła afrykańskiego, więc na zimno nie mogę narzekać. Modlitwa o deszcz trwa.
Stary 2017-08-11, 21:51   #4716
orih
la vita è bella

Przerobilam dzisiaj 7 odcinkow Wloskiego z Weronika, narazie sporo, bo pierwsze odcinki sa proste, wystarczy raz przesluchac. Poza tym obejrzalam odcinek 31 hiszpanskiego z Cecylia. Za chwile dalej mecze hiragane i pierwsze strony podrecznika "genki". Moze dam rade powtorzyc slowka z pierwszej lekcji norweskiego.
Francuski idzie mi jak po grudzie, naprawde sie zastanawiam czy nie porzucic tego jezyka, ale szkoda porzucic jezyk, ktorym mowi sie juz na poziomie A2.

Tez mam gdzies blondynke na jezykach po wlosku, musze poszukac.
orih jest offline  
Stary 2017-08-11, 22:11   #4717
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez orih Pokaż wiadomość
Przerobilam dzisiaj 7 odcinkow Wloskiego z Weronika, narazie sporo, bo pierwsze odcinki sa proste, wystarczy raz przesluchac. Poza tym obejrzalam odcinek 31 hiszpanskiego z Cecylia. Za chwile dalej mecze hiragane i pierwsze strony podrecznika "genki". Moze dam rade powtorzyc slowka z pierwszej lekcji norweskiego.
Francuski idzie mi jak po grudzie, naprawde sie zastanawiam czy nie porzucic tego jezyka, ale szkoda porzucic jezyk, ktorym mowi sie juz na poziomie A2.

Tez mam gdzies blondynke na jezykach po wlosku, musze poszukac.
Brawo! Nie warto porzucać. Francuski nadal jest i jeszcze w przyszłości będzie w cenie. Warto za to znaleźć sposób na to by nauka tego języka sprawiała ci znów frajdę. Może jakaś telenowela albo kurs a la coś tego typu? Poza tym jak będziesz znać włoski i hiszpański t francuski do tego pójdzie łatwiej bo zasady trybu łączącego będziesz mieć już nieźle opanowane.
Stary 2017-08-11, 22:17   #4718
tamtaglista
Zakorzenienie

Cytat:
Pokonałam jednak jeden odcinek hiszpańskiego z Cecylią. Po co się zmuszać? Żeby nie mieć zaległości i by mój plan nie legł w gruzach? Właśnie od tego zależy powodzenie realizacji planów, że nie porzuca się planu jak pojawiają się przeszkody. Zrobiłam minimum zgodnie z planem, ale zrobiłam. Postaram się jeszcze zrobić coś z włoskiego bo się w końcu teraz ochłodziło. Fakt, małopolska teraz stolicą ciepła afrykańskiego, więc na zimno nie mogę narzekać. Modlitwa o deszcz trwa.

Nie wiem ja jestem elastyczna jak mam zły dzień to robię coś receptywnego a następnego dnia robię więcej aktywnego. Nie oznacza to że mój plan się nie powiódł. Dałam radę zrealizować swoje cele więc nie jest źle

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Brawo! Nie warto porzucać. Francuski nadal jest i jeszcze w przyszłości będzie w cenie. Warto za to znaleźć sposób na to by nauka tego języka sprawiała ci znów frajdę. Może jakaś telenowela albo kurs a la coś tego typu? Poza tym jak będziesz znać włoski i hiszpański t francuski do tego pójdzie łatwiej bo zasady trybu łączącego będziesz mieć już nieźle opanowane.

Tryb łączony troszkę się różni ale faktycznie jeden język tworzy odniesienia do kolejnego

Stary 2017-08-11, 22:27   #4719
orih
la vita è bella

Cytat:
Ja gramatyke naprawde lubie i zazwyczaj najchetniej sie tego ucze. Ale minely juz czasy kiedy zachwycalam sie dalida, jacques brel czy edith piaf. Francuski stracil dla mnie troche blask. Idealne byloby gdyby bylo cos takiego jak kurs z cecylia. Pol godziny razy kilkadziesiat filmow to masa materialu. Niestety, kurs z cecylia jest raczej fenomenem, sa kanaly na youtube, ale troche bez ladu i skladu. Czemu jest tyle youtuberow modowych a tak malo jezykowych? Po francusku slucham duzo piosenek i tlumacze je sobie, to pomaga. Ale nie ukrywam, ze meczy mnie ten jezyk

Z francuskim, japonskim i norweskim mam co robic przez najblizsze 3 lata. Potem koniecznie rosyjski ogladam od jakiegos roku melodramaty rosyjskie na kanale STAR MEDIA na youtube z angielskimi napisami - znane tytuly to talianka i anna german, ale jest tam naprawde masa filmow i seriali, takich nowszych. Najbardziej podobalo mi sie chyba Once upon the time in Odessa. Rosyjski jest przepiekny. Miss, moze spodobaja ci sie te filmy.
orih jest offline  
Stary 2017-08-11, 23:21   #4720
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez orih Pokaż wiadomość
Ja gramatyke naprawde lubie i zazwyczaj najchetniej sie tego ucze. Ale minely juz czasy kiedy zachwycalam sie dalida, jacques brel czy edith piaf. Francuski stracil dla mnie troche blask. Idealne byloby gdyby bylo cos takiego jak kurs z cecylia. Pol godziny razy kilkadziesiat filmow to masa materialu. Niestety, kurs z cecylia jest raczej fenomenem, sa kanaly na youtube, ale troche bez ladu i skladu. Czemu jest tyle youtuberow modowych a tak malo jezykowych? Po francusku slucham duzo piosenek i tlumacze je sobie, to pomaga. Ale nie ukrywam, ze meczy mnie ten jezyk

Z francuskim, japonskim i norweskim mam co robic przez najblizsze 3 lata. Potem koniecznie rosyjski ogladam od jakiegos roku melodramaty rosyjskie na kanale STAR MEDIA na youtube z angielskimi napisami - znane tytuly to talianka i anna german, ale jest tam naprawde masa filmow i seriali, takich nowszych. Najbardziej podobalo mi sie chyba Once upon the time in Odessa. Rosyjski jest przepiekny. Miss, moze spodobaja ci sie te filmy.
Rosyjski, ale taki prawdziwy, z Rosji, jest piękny, bardzo melodyjny, dużo bardziej miękki niż język polski.
Fakt, dynamiczny akcent zawsze jest trudny, ale zapewnia właśnie melodyjność języka. Dlatego pięknie brzmi rosyjski czy szwedzki.
Z rosyjskim zawsze mogę pomóc. Na YT jest kanał Real Russian Club. Zaraz zerknę co z francuskiego mam w subskrypcjach.

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Odnośnie francuskiego- tu jest sporo stron, które mam w subskrypcjach:
http://mojaalzacja.pl/linki-do-nauki-francuskiego/
Co do przyjemności nauki- ja lubię na przykład serię książek Le Petit Nicolas czy książki Houellbecqa. Interesuje mnie trochę Afryka, więc mogę np. czytać serwis BBC Afrique po francusku. Francja to nie tylko Edith Piaf, więc jakoś komuś się to znudzi to warto szukać czegoś innego, co sprawia, że francuski staje się interesujący. Francja stoi filozofią, pisaniem o malarstwie, sztuce- o tym można wiele w tym języku poczytać. Niekoniecznie o samej Francji, ale np. o starożytnym Egipcie, na który był szał w czasach Napoleona. Współczesne komedie francuskie i filmy obyczajowe, szczególnie dramaty są dość dobre. Podobnie społecznie zaangażowany współczesny francuski rap czy hip hop.
Stary 2017-08-12, 21:53   #4721
Elladorea
Rozeznanie

Upały się skończyły, więc lepiej się uczy. Choć akurat mi nie przeszkadzały specjalnie, pamiętam tylko jeden dzień, gdy ten upał po prostu wprawiał mnie w drzemkę i malutko wtedy zrobiłam.

Skończyłam samouczek z niemieckiego Teraz muszę się zastanowić, jak i z czego się uczyć. Mam parę jeszcze książek z taniej książki, kupiłam, zanim ją zamknęli Chyba zacznę przerabiać samouczek nr 2 I zobaczę, co jeszcze do tego.
Na YT znalazłam fajne filmiki - Learn German with Jenny. Mnóstwo tego, i gramatyka i słownictwo
Z angielskiego przerabiam dalej gramatykę wg "Angielski w tłumaczeniach", kończę oglądać serial "Childhood's End" (s-f, niezły).
Powinnam wyrobić sobie rutynę czytania/oglądania regularnie po ang, bo z tym niestety różnie.
Elladorea jest offline  
Stary 2017-08-12, 22:20   #4722
MissChievousTess
Zakorzenienie

U mnie awaria lodówki, muszę zająć się domem, więc chwilowa przymusowa przerwa w nauce. U nas bardzo się nagrzewa, więc w upały naprawdę bardzo ciężko było się uczyć. Teraz jak się ochłodziło mam zamiar nadrobić zaległości jak tylko uporam się z kryzysem lodówkowym.
Co do regularności- najlepiej zrobić tygodniową rozpiskę na każdy dzień.
Stary 2017-08-13, 12:51   #4723
IzzieSt
Zakorzenienie

MissChievousTess, ile dziennie poświęcasz czasu na naukę?
Wydaje mi się, że bardzo dużo. Masz stałe godziny pracy? Ostatnio zasypiam na siedząco jak po powrocie z pracy próbuje się uczyć i nie wiem jaki sposób na to znaleźć
Byłam zdecydowanie bardziej zorganizowana jak miałam kurs językowy.
IzzieSt jest offline  
Stary 2017-08-13, 13:14   #4724
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
MissChievousTess, ile dziennie poświęcasz czasu na naukę?
Wydaje mi się, że bardzo dużo. Masz stałe godziny pracy? Ostatnio zasypiam na siedząco jak po powrocie z pracy próbuje się uczyć i nie wiem jaki sposób na to znaleźć
Byłam zdecydowanie bardziej zorganizowana jak miałam kurs językowy.
Pisałam o tym już chyba kilka razy. Staram się, żeby była to godzina dziennie codziennie. Jak mam mało czasu to pół godziny, jak więcej to półtorej do 2 godzin. Ważne by to była nauka regularna.

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Z badań wychodzi, że nawet mocno zapracowany Polak spędza tak ze 4 godziny dziennie na oglądaniu telewizji na przykład. Więc wystarczy mniej telewizji albo telewizja w językach obcych i już jest czas na naukę języków obcych. To samo np. z słuchaniem radia czy czytaniem książek. Poligloci często np. słuchają audiobooków lub audiokursów w aucie podczas jazdy do pracy albo wybierają komunikację miejską i uczą się w czasie dojazdu do pracy/powrotu z pracy. Grunt to jakoś wrzucić języki w rutynę dnia codziennego. Ja jak pisałam czytam rano wiadomości ze świata ale głównie w serwisach zagranicznych, a nie polskich na przykład.
Stary 2017-08-13, 13:17   #4725
tamtaglista
Zakorzenienie

Cytat:
Pisałam o tym już chyba kilka razy. Staram się, żeby była to godzina dziennie codziennie. Jak mam mało czasu to pół godziny, jak więcej to półtorej do 2 godzin. Ważne by to była nauka regularna.

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Z badań wychodzi, że nawet mocno zapracowany Polak spędza tak ze 4 godziny dziennie na oglądaniu telewizji na przykład. Więc wystarczy mniej telewizji albo telewizja w językach obcych i już jest czas na naukę języków obcych. To samo np. z słuchaniem radia czy czytaniem książek. Poligloci często np. słuchają audiobooków lub audiokursów w aucie podczas jazdy do pracy albo wybierają komunikację miejską i uczą się w czasie dojazdu do pracy/powrotu z pracy. Grunt to jakoś wrzucić języki w rutynę dnia codziennego. Ja jak pisałam czytam rano wiadomości ze świata ale głównie w serwisach zagranicznych, a nie polskich na przykład.

To prawda jest sporo metod na znalezienie wolnego czasu na naukę

Stary 2017-08-13, 13:19   #4726
MissChievousTess
Zakorzenienie

Poza tym niektórzy wstają godzinę wcześniej by uczyć się przed pracą, uczą się w czasie przerwy na lunch albo kładą się godzinę później, a przed snem się uczą. Ile osób tyle różnych rozwiązań. Ja np. nie zmywam naczyń ręcznie tylko mam zmywarkę. M.in. po to by mieć więcej czasu dla siebie w ciągu dnia. I mogę ten czas przeznaczyć na naukę. Tak samo do gotowania mam 2 szybkowary by nie stać przy garach i też mieć więcej czasu. Podobnie można np. mieć samobieżny odkurzacz i mniej rzeczy by mniej czasu sprzątać, a więcej się uczyć.

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Ktoś kiedyś wyliczył, że gdyby przeciętna Brytyjka tyle ile rocznie łazi po sklepach spędziła na nauce języków obcych to w 3 lata opanowałaby biegle język arabski. wiec nad tym jak kobieta gospodaruje czasem warto się zastanowić jeśli chcemy opanować języki obce czy inną umiejętność, a mamy skromny budżet czasowy. Bo może się okazać, że np. robienie niektórych zakupów przez internet daje nam ogromne możliwości w tym zakresie.
Stary 2017-08-13, 13:20   #4727
orih
la vita è bella

Wczoraj:
- jeden odcinek wloskiego z Weronika
- odc. 32 Espanol en episodios
- dwie lekcje tego kursu francuskiego: http://www.frenchbyfrench.com/level.php?level=beginner2 a takze obejrzalam odcinek serialu do nauki francuskiego, ktory nazywal sie... zdaje sie ''francais extreme''.
orih jest offline  
Stary 2017-08-13, 13:39   #4728
IzzieSt
Zakorzenienie

Cytat:
Nie wiem na kim były te badanie przeprowadzane, serio. Nie wiem kiedy ostatni raz spędziłam 2h na oglądaniu telewizji. Od poniedziałku do piątku wstaję o 6, wychodzę do pracy o 7, a wracam do domu koło 19-20. O godzinie 21:30-22:00 zazwyczaj już śpię. W tym czasie muszę zjeść, przygotować rzeczy na kolejny dzień, umyć się, ogarnąć przestrzeń wokół siebie. Włączam często serial w obcym języku, albo jakiś artykuł ale najczęściej po kilkunastu minutach zasypiam tak jak jestem i nastaje kolejny dzień. W czasie weekendów faktycznie mam więcej czasu na naukę.

Nie wiem, może taki czas mam ostatnio, że mam sporo stresu, pracy i czuję się zmęczona, ale jak czytam, że ktos dzisiaj zrobił... i tu wymienia listę 10 rzeczy to zastanawiam się tylko "kiedy?"
IzzieSt jest offline  
Stary 2017-08-13, 14:16   #4729
orih
la vita è bella

Cytat:
Nie wiem na kim były te badanie przeprowadzane, serio. Nie wiem kiedy ostatni raz spędziłam 2h na oglądaniu telewizji. Od poniedziałku do piątku wstaję o 6, wychodzę do pracy o 7, a wracam do domu koło 19-20. O godzinie 21:30-22:00 zazwyczaj już śpię. W tym czasie muszę zjeść, przygotować rzeczy na kolejny dzień, umyć się, ogarnąć przestrzeń wokół siebie. Włączam często serial w obcym języku, albo jakiś artykuł ale najczęściej po kilkunastu minutach zasypiam tak jak jestem i nastaje kolejny dzień. W czasie weekendów faktycznie mam więcej czasu na naukę.

Nie wiem, może taki czas mam ostatnio, że mam sporo stresu, pracy i czuję się zmęczona, ale jak czytam, że ktos dzisiaj zrobił... i tu wymienia listę 10 rzeczy to zastanawiam się tylko "kiedy?"
Wiesz, to nie jest standard, ze ktos 12-13 godzin jest poza domem. Standardem jest jednak 8 godzin pracy + godzina dojazdu i tak zyje wielu ludzi. Wtedy zostaje czas na to i tamto. W twoim przypadku faktycznie nie ma tego gdzie upchnac.
orih jest offline  
Stary 2017-08-13, 14:30   #4730
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:

Możesz w czasie robienia tego wszystkiego słuchać audiobooków, podcastów, audiokursu typu "while you sleep", "in short dialogues", "for busy people". Ja duże porządki robię w soboty, codzienne zajmują mi jakieś 15 minut. Ubrania można przygotować w weekend na cały tydzień, gotować można więcej w weekend na cały tydzień albo robić więcej raz na 3 dni. A nawet jak idziesz spać to te pół godziny w łóżku na Kindle można poczytać ebooka. Ja tak robię. Możliwe, że jesteś przemęczona, zbyt wcześnie masz do pracy w stosunku do twojego chronotypu- wtedy jest deficyt snu i wyjściem jest tylko zmiana pracy na inną i inne godziny pracy. Możesz też mieć np. za mało dziennego światła lub tlenu, za mało ruchu albo jakieś problemy typu tarczyca, poziom cukru we krwi i stąd też może być taka duża senność. Jeśli masz więcej czasu tylko weekendy to możesz się uczyć w weekendy. Poza tym są kursy i książki typu 15 minut dziennie, więc można taki kupić i z tego się uczyć. Na każdy problem jest jakieś rozwiązanie tylko trzeba chcieć je znaleźć.
Fajny ten kurs frenchbyfrench. Nie znałam, dodaję do ulubionych. Ja znalazłam: podcastsfrancaisfacile.co m i bonjourdefrance.co.uk
Zainspirowałyście mnie i robię zestaw materiałów do francuskiego- na pewno uwzględnię bo są fajne: Conversations pratique; Vocabulaire en dialogues; Communication des affaires francais. Nastawiam się na naukę głównie pod komunikację biznesową, więc wiodące podręczniki będę mieć pod ten cel.
Póki co dziś przeczytałam sobie na Corriere della sera- 8 błędów , których należy unikać przy robieniu frittaty. Bo ostatnio odkryliśmy ją z TŻ'tem jako szybkie śniadanie. I to już mała dawka włoskiego na dziś. I tak to wygląda jeśli chodzi o to jak staram się wplatać języki obce do codziennego życia. Potrzebowałam informacji jak robić frittatę to znalazłam w języku obcym. A teraz dumam jaką uproszczoną lekturkę po włosku wybrać najpierw bo mam i Dolomiti i Księgę Dżungli. Chyba wezmę Księgę Dżungli bo fabułę już znam i łatwiej mi pójdzie czytanie.
Stary 2017-08-13, 15:48   #4731
tamtaglista
Zakorzenienie

Cytat:

Nadal jest wiele sposobów gdzies w sieci było o tym jak znaleźć czas na naukę języka

Stary 2017-08-13, 19:14   #4732
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Nadal jest wiele sposobów gdzies w sieci było o tym jak znaleźć czas na naukę języka
Dokładnie. Bodajże Olly Richards na swoim blogu kiedyś zrobił wpis o tym jak nauczył się kilku języków obcych kiedy był naprawdę bardzo zapracowany. Ok, po jednym odcinku z Veronicą- OWI 41 i z Cecylią -Cap.58 na dziś przerobione.
Nie wiem czy coś jeszcze dziś przerobię bo nie za dobrze się czuję. Chyba przytrułam się niezbyt świeżym jedzeniem po naszej awarii lodówki. Inspiracja na przyszłość: nauczyć się jak po włosku, hiszpańsku i szwedzku rozmawiać o zatruciach pokarmowych. Bo może się przydać.
Stary 2017-08-13, 19:26   #4733
tamtaglista
Zakorzenienie

Nasze rodzime podwórko tez ma trochę w tym temacie do zaoferowania

Stary 2017-08-13, 19:34   #4734
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Nasze rodzime podwórko tez ma trochę w tym temacie do zaoferowania
Być może. Ja podałam przykład przykład wpisu, który utkwił mi w pamięci bo był bardzo konkretny, zawierał nawet zdjęcia, nie były to abstrakcyjne rady, ale historia nauki konkretnego człowieka w konkretnych, ściśle opisanych warunkach. Olly podawał nawet w jakich godzinach pracował, ile dojeżdżał do pracy, kiedy i ile czasu się uczył, z czego, jakimi metodami.
Ja mogę na swoim przykładzie podawać co ja sama robię. Jak się np. wczoraj dowiedziałam, że Guy Ritchie zrobił nowy film o królu Arturze to przeczytałam z nim wywiad na Lavanguardia. Mogłabym równie dobrze szukać o tym filmie informacji po polsku, ale wolałam i to wykorzystać jako okazję do nauki jakiegoś języka, z tych których się uczę.
Stary 2017-08-13, 21:36   #4735
beatiska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Norine Pokaż wiadomość
Ale masz tam też dział lifestyle, sporo rzeczy niepolitycznych. Choć przyznam, że ostatnie zmiany mnie raczej zniechęciły i rzadziej wchodzę. Tragiczna szata graficzna

może yahoo? też ma sporo luźniejszych działów.

sporo ciekawych rzeczy podobnych do tego co piszesz jest na stronie NYT, z tym, że jest limit 10 artykułów miesięcznie

New Yorker, niestety z tym samym problemem.

ja bardzo lubię jeszcze IFLS, Slate i Vox, choć ten ostatni to spora dawka polityki amerykańskiej.
Cytat:
psychologytoday.com może?
ja podczytuję theguardian.co.uk
Oczywiście dział polityka też jest, ale jest też lifestyle, działy kulturalne (film, książka, muzyka), podstrony z blogami. BBC ma też ciekawe podcasty naukowe.
magazyn time na time.com chyba kiedyś czytałam
Z takich ciekawszych rzeczy to ja sporo na YT słucham, TED, ale nie tylko. Różne vlogi typu "rozwój osobisty", biznesowe, naukowe.
Bywa, że niektóre mają dużo reklam, ale czasem warto je wytrzymać jak audycja ciekawa. Tak jest np. na kanale You are not so smart. Słuchałam tam fajnej audycji o książce "Stupid Brain".
Cytat:
Na pewno do poczytania coś znajdzie się tu https://learnenglish.britishcouncil.org Zerkałaś tu http://www.onlinenewspapers.com/magazines/ ? albo tu http://www.englishpage.com/readingro...roomintro.html ? Ja lubię bbc http://www.bbc.co.uk/news/magazine zwłaszcza newsround http://www.bbc.co.uk/newsround Może mental floss Cię zainteresuje? http://mentalfloss.com

Chyba Wam nie podziękowałam Podałyście tyle przykładów, że zawsze da się znaleźć coś interesującego
BBC i yahoo znałam i korzystałam. Najbardziej zależało mi na takich stronach, jak w polskie Wysokie Obcasy, czy inne magazyny, które mają różne artykuły.
Teraz mam z czego wybierać
---

A trochę inne pytanie, jak najlepiej korzystać z Grammar in use Murphy? Czy lepiej przerabiać książkę od początku, poklei? Czy jednak wybierać te obszary, które uważam, ze są słabsze i na nich się skupić? Czy nie ma znaczenia i robić tak, jak mi wygodnie? (książki jeszcze nie mam, nie wiem jak wygląda, na razie pytam)
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline  
Stary 2017-08-13, 21:39   #4736
tamtaglista
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Chyba Wam nie podziękowałam Podałyście tyle przykładów, że zawsze da się znaleźć coś interesującego
BBC i yahoo znałam i korzystałam. Najbardziej zależało mi na takich stronach, jak w polskie Wysokie Obcasy, czy inne magazyny, które mają różne artykuły.
---

A trochę inne pytanie, jak najlepiej korzystać z Grammar in use Murphy? Czy lepiej przerabiać książkę od początku, poklei? Czy jednak wybierać te obszary, które uważam, ze są słabsze i na nich się skupić? Czy nie ma znaczenia i robić tak, jak mi wygodnie? (książki jeszcze nie mam, nie wiem jak wygląda, na razie pytam)

Ja zrobiłam test a potem przerobiłam całą rozdział po rozdziale - nie zaszkodziło

Stary 2017-08-13, 23:26   #4737
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
---

Jak masz duże braki i przerobisz od deski do deski raz, a porządnie to gwarantuję, że będziesz mieć solidne podstawy znajomości tego języka na długie lata. A jak uważasz, że sporo już umiesz to możesz zrobić trouble shooting czyli test i przerabiać wybiórczo te zagadnienia, które jak wyniknie z testu znasz najsłabiej. Ja tak robię z uczniami, którzy mają bardzo mało czasu, a muszą zdać jakiś ważny egzamin zawierający przekrojowy test z gramatyki. Na pewno tak uczy się nieco trudniej, zwłaszcza samodzielnie bo ta książka jest ułożona jako pewny ciąg logiczny. Kolejne lekcje bazują na wiedzy z poprzednich rozdziałów, a stopień trudności zagadnień stopniowo rośnie. Z uwagi na założenie metodyczne jakie przyjęli autorzy tej książki najłatwiej uczy się z niej od deski do deski i efekty takiej nauki też są trwalsze niż nauki na wyrywki.

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-08-13 o 23:29
MissChievousTess jest teraz online  
Stary 2017-08-14, 08:59   #4738
orih
la vita è bella

Wczoraj:

- 2 lekcje french by french z drugiego kursu + zerknelam na liste slowek z pierwszego kursu
- 2 lekcje wloskiego z Weronika + kilkanascie stron wloskiego blondynki na jezykach (tylko czytam, nie slucham)
- episodio 33 español con Cecilia. Historia zaczyna mnie wciagac
Narazie nie ma za wiele slowek, bo robie glownie powtorki, ale juz zalozylam foldery dla kazdego jezyka na quizlet i wpisalam kilka slowek.

Strasznie mnie motywuje ten watek i wypisywanie postepow.
orih jest offline  
Stary 2017-08-14, 09:40   #4739
beatiska
Zakorzenienie

Cytat:
Ja zrobiłam test a potem przerobiłam całą rozdział po rozdziale - nie zaszkodziło

Cytat:
Jak masz duże braki i przerobisz od deski do deski raz, a porządnie to gwarantuję, że będziesz mieć solidne podstawy znajomości tego języka na długie lata. A jak uważasz, że sporo już umiesz to możesz zrobić trouble shooting czyli test i przerabiać wybiórczo te zagadnienia, które jak wyniknie z testu znasz najsłabiej. Ja tak robię z uczniami, którzy mają bardzo mało czasu, a muszą zdać jakiś ważny egzamin zawierający przekrojowy test z gramatyki. Na pewno tak uczy się nieco trudniej, zwłaszcza samodzielnie bo ta książka jest ułożona jako pewny ciąg logiczny. Kolejne lekcje bazują na wiedzy z poprzednich rozdziałów, a stopień trudności zagadnień stopniowo rośnie. Z uwagi na założenie metodyczne jakie przyjęli autorzy tej książki najłatwiej uczy się z niej od deski do deski i efekty takiej nauki też są trwalsze niż nauki na wyrywki.
No to lepiej robić od deski do deski. Dzięki

Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline  
Stary 2017-08-14, 10:17   #4740
orih
la vita è bella

Miss (wybacz, ze skracam twojego nicka, ale ciezko go zapamietac), tutaj jest stronka z fracuskimi slowkami pogrupowanymi w rozne grupy, jest dosyc sporo z dziedzin ekonomii, biznesu, marketingu itd., moze ci sie przyda. http://simplefrenchwords.com/french-...lary-pdf-list/
orih jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
języki obce, motywacja, nauka

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości