Po mikrodermabrazji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-20, 16:04   #1
m13081987
Raczkowanie
 
Avatar m13081987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 402

Po mikrodermabrazji


Witam serdecznie,
w czerwcu miałam robiony zabieg mikrodermabrazji oraz kwas migdałowy. Miałam jeden zabieg. Twarz ani troszkę nie wyglądała lepiej, żadnego złuszczenia. Od tamtej pory mam trądzik grudkowo-krostkowy. Moje czoło jest jak latarnia. Dermatolog przepisała mi Differin na 10 dni oraz później cały czas stosowanie Davercinu. Davercin stosuję od początku lipca. Troszkę pomógł. Nie mam ropnych wykwitów, które były zawsze czerwone (tak w ogóle to myślałam na początku, że to potówki, dlatego udałam się do dermatologa, bo sprirytus nie pomagał). Pozostały grudki i świecenie. Nie stosuję od tych 3 miesięcy fluidów (chociaż kiedyś bym bez nich z domu nie wyszła, więc może to nimi zapchałam pory). Chciałabym jednak coś zrobić z tym świeceniem. Pudry sypkie również pomagają na krótko. Zastanawiam się również nad kupnem Brevoxylu. Czy ten krem może mi pomóc na świecenie oraz pozostałe grudki?
Pozdrawiam gorąco
__________________
=> NOWA WYMIANKA <=

ODPISUJ W MOIM WĄTKU
m13081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 16:51   #2
bieniahe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 80
Dot.: Po mikrodermabrazji

Brevoxyl jest naprawdę dobry, sama stosuje, ale bardzo wysusza skórę. Przy suchej, podrażnionej skórze różnymi preparatami antytrądzikowymi może dojść do podrażnień. Nie wolno robić zabiegów mikrodermabrazji na skórę z ropnymi wypryskami gdyż przenoszą się one na całą powierzchnię skóry. Myślę że na taki problem musisz zastosować jakieś dobre tabletki od wewnątrz np. visaxinum, dieta czyli ograniczyc spozycie tłuszczów czekolady ostrego słodkiego itp jakaś dobra maść np brevoxyl i po skończeniu kuracji (wtedy gdy zobaczysz poprawę) mozesz udać się do kosmetyczki na oczyszczanie lub zabieg mikrodermabrazji
__________________
bieniahe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 17:22   #3
m13081987
Raczkowanie
 
Avatar m13081987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 402
Dot.: Po mikrodermabrazji

Dziękuję na diecie jestem cały czas. Zdrowej diecie oczywiście może rzeczywiście tej szajs się rozniósł po mikrodermabrazji... Zatem Brevoxyl polecasz. Zakupię chyba na dniach. A jak z nadmiarem sebum?
__________________
=> NOWA WYMIANKA <=

ODPISUJ W MOIM WĄTKU
m13081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 17:51   #4
bieniahe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 80
Dot.: Po mikrodermabrazji

Myślę, że dobre kosmetyki to podstawia. Najlepiej z apteki cała seria; żel tonik i krem. Na noc maść, rano żel i tonik, dobry krem matujący, jeśli nie używasz fluidu i powinno pomóc. Ja używam szarego mydła jest dobre bo wysusza wszystko i matuje, fluid używam czasem gdy muszę ale oszywiście beztłuszczowy, który nie tworzy zaskórników, jem tabletki pije bratka, chodzę na oczyszczanie, zabiegi i mam cerę w dobrej kondycji

Mam duzeee obeznanie w tych tematach, nie mówiąc o tym, że sama będę kosmetyczką za niedługo
__________________
bieniahe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 18:01   #5
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Po mikrodermabrazji

A czym nawilżasz twarz?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 18:32   #6
m13081987
Raczkowanie
 
Avatar m13081987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 402
Dot.: Po mikrodermabrazji

No nie używam od 3 miesięcy. W sumie zauważyłam, że nie używając podkładu ujednolicił mi się kolor cery. Używam kosmetyków z AA cera atopowa, nadwrażliwa bez konserwantów, parabenów, perfum, mydła i substancji drażniących. Ogólnie mam cerę dość ładną tylko to czoło... spędza mi sen z powiek :/
Nawilżam również kremem z tej serii. W sumie to 2, 3 dni temu zaczęłam nawilżać (kupiłam krem). Przez czas trwania kuracji Davercinem nie nawilżałam twarzy... A i tak się świeciła... Dlaczego po 24 latach takie coś się dzieje z twarzą? :/
__________________
=> NOWA WYMIANKA <=

ODPISUJ W MOIM WĄTKU
m13081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 18:38   #7
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Po mikrodermabrazji

Ja mam przez długi czas matową cerę po zmatowieniu pudrem Kryolan Antishine.
Ale jeśli nie chcesz używać makijażu, pozostaje Ci nawilżanie + matowienie twarzy kremem, a w ciągu dnia bibułki matujące.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 20:14   #8
m13081987
Raczkowanie
 
Avatar m13081987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 402
Dot.: Po mikrodermabrazji

Mówisz o tym pudrze ryżowym?
__________________
=> NOWA WYMIANKA <=

ODPISUJ W MOIM WĄTKU
m13081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 13:14   #9
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Po mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez m13081987 Pokaż wiadomość
Mówisz o tym pudrze ryżowym?
Dokładnie o tym.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11164,kryolan-anti-shine-powder.html&next=1
Poczytaj opinie.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 15:38   #10
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Po mikrodermabrazji

no to teraz całkiem się zraziłam, bo chciałam pójść na ten sam zabieg...
a co do matowienia to spróbuj skrobią albo puder bambusowy z Biochemii Urody
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 18:45   #11
bieniahe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 80
Dot.: Po mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest bardzo dobra ,tylko musi byc robiona pod okiem dobrej kosmetyczki.
__________________
bieniahe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 11:24   #12
m13081987
Raczkowanie
 
Avatar m13081987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 402
Dot.: Po mikrodermabrazji

O pudru ryżowym wiele dobrego słyszałam i właśnie czytam opinie z wizażu nawet niedrogi.
Mikrodermabrazję robiłam w jednym z lepszych salonów we wro... I wyszło, jak wyszło... Może mnie czymś piczka jedna zaraziła :P
Brevoxylem się smaruję od wczoraj - żadnego pieczenia ani wysuszenia nie zauważyłam. Błyszczę się, jak się błyszczałam :/ Jedynie zaczerwienia się zneutralizowały.

Kryolan widzę droższy jest. A Alkemika/Paese? Czy ma znaczenie, który wybiorę, czy to to samo?
__________________
=> NOWA WYMIANKA <=

ODPISUJ W MOIM WĄTKU

Edytowane przez m13081987
Czas edycji: 2011-09-22 o 11:27
m13081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 00:01   #13
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Po mikrodermabrazji

MAM IDENTYCZNIE OD TYGODNIA/6DNI PO MIKRO
pryszcz na pryszczu mi sie zrobil szok;-/
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 16:24   #14
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Po mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
MAM IDENTYCZNIE OD TYGODNIA/6DNI PO MIKRO
pryszcz na pryszczu mi sie zrobil szok;-/
Może skóra się oczyszcza? Miałaś przed zabiegiem robioną kawitację, ewentualnie inną formę oczyszczania?
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 16:27   #15
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Po mikrodermabrazji

Tak mam to w domku wiec działam sama
Jest żle z moją buzia... po prostu wstydze sie wychodzic... nawet Dermablend nie pomaga...
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 17:23   #16
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Po mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
Tak mam to w domku wiec działam sama
Jest żle z moją buzia... po prostu wstydze sie wychodzic... nawet Dermablend nie pomaga...
Jeżeli po mikro jest gorzej niż przed, to to musi być oczyszczanie.

Mała prywata co do domowej kawitacji - mogłabyś przybliżyć, jaka, gdzie, za ile, czy działa...?
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 19:16   #17
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Po mikrodermabrazji

mam ją od 3tyg, kupiłam na allegro-kosztowała 160zl z przesyłką wpisz w allegroską wyszukiwarkę to wyskoczy /ew dam ci link od kogo brałam
Czy dziala hmmm chyba za wczesnie zebym powiedziala ze jakos mega ale fakt jest poprawa /mam olbrzymie problemy ze skora twarzy-najbardziej z łuszceniem się naskórka i najbardziej na to chciałam kawitacje wykorzystac
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 08:51   #18
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Po mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
mam ją od 3tyg, kupiłam na allegro-kosztowała 160zl z przesyłką wpisz w allegroską wyszukiwarkę to wyskoczy /ew dam ci link od kogo brałam
Czy dziala hmmm chyba za wczesnie zebym powiedziala ze jakos mega ale fakt jest poprawa /mam olbrzymie problemy ze skora twarzy-najbardziej z łuszceniem się naskórka i najbardziej na to chciałam kawitacje wykorzystac
160zł?? Szczerze mówiąc, bałabym się tego używać.
Bo wiem ile kosztują dobre urządzenia do peelingu kawitacyjnego w hurtowniach kosmetycznych..
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 12:41   #19
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Po mikrodermabrazji

bo to jest malutkie
Ultradzwieki chyba nie moga zrobic nikomu krzywdy ;-))
Na pewno ma mniejszą moc od prof normalnego sprzetu bo to logiczne skoro samemu to sie robi stad mniejsza cena
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 16:03   #20
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Po mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez m13081987 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
w czerwcu miałam robiony zabieg mikrodermabrazji oraz kwas migdałowy. Miałam jeden zabieg. Twarz ani troszkę nie wyglądała lepiej, żadnego złuszczenia. Od tamtej pory mam trądzik grudkowo-krostkowy. Moje czoło jest jak latarnia. Dermatolog przepisała mi Differin na 10 dni oraz później cały czas stosowanie Davercinu. Davercin stosuję od początku lipca. Troszkę pomógł. Nie mam ropnych wykwitów, które były zawsze czerwone (tak w ogóle to myślałam na początku, że to potówki, dlatego udałam się do dermatologa, bo sprirytus nie pomagał). Pozostały grudki i świecenie. Nie stosuję od tych 3 miesięcy fluidów (chociaż kiedyś bym bez nich z domu nie wyszła, więc może to nimi zapchałam pory). Chciałabym jednak coś zrobić z tym świeceniem. Pudry sypkie również pomagają na krótko. Zastanawiam się również nad kupnem Brevoxylu. Czy ten krem może mi pomóc na świecenie oraz pozostałe grudki?
Pozdrawiam gorąco
ten kwas i akurat mikro. nie działają tak inwazyjnie żeby skóra schodziła Ci płatami ... I NA PEWNO jeden zabieg nie wystarczy, żeby zobaczyć efekty. Potrzebne jest ok 7/8 choć to też zależy od cery. CO do świecenia ... im bardziej wysuszasz tym bardziej twoja skóra produkuje sebum więc może spróbuj z jakiegoś kremu do cery z trądzikiem jednak NAWILŻAJĄCEGO - bodajże Bioderma jakieś ma dobre
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 23:20   #21
ruda67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
po mikrodermabrazji

Witam
23.01.12 byłam na mikrodermabrazji diamentowej. Tuż po zabiegu nie miałam zaczerwienienia ani nie czułam, że skóra jest podrażniona. W nocy zobaczyłam , że okolica nosa i ust zaczyna puchnąć i jest czerwona. W dzień było już tylko gorzej i na drugą dobę wyglądałam jakby ktoś mnie pobił. Skóra piekła i swędziała, miałam spuchnięte oczy(małe szparki) i okolicę nosa, ust, policzki, brodę a na dekolcie podrapania jakby mnie kotek porysował. W drugiej dobie po zabiegu udałam się na wizytę do dermatologa. Lekarz powiedział, że nie wie czy to jest wynik samego zabiegu, czy może uczulenie na kosmetyki używane podczas zabiegu dał maść sterydową i leki odczulające. W piątej dobie po zabiegu środkowa część twarzy jest nadal czerwona i bardzo się łuszczy i widoczne są ryski-ranki (niemal krwiaki). Proszę o pomoc w diagnozie. Proszę również o opinię w jaki sposób powinien się zachować salon kosmetyczny (profesjonalnie) w przypadku zgłoszenia takiej sytuacji. Jak powinnam zgłosić reklamację?
Bardzo dziękuję
ruda67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 10:38   #22
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: po mikrodermabrazji

powinnas isc jak najszybciej do salonu, gdzie robilas zabieg o porade, badz reklamacje... tak w ogole, nawilzasz czyms twarz? powinno sie smarowac, a zreszta kazdy wie, ze codzienne nawilzanieto podstawa... a tymbardziej krem z filtrem jak po takim zabiegu!
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 11:39   #23
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: po mikrodermabrazji

albo źle wykonany zabieg, albo uczulenia, albo Cie czymś zarażono, nie wiadomo czy końcówki do mikro były zdezynfekowane?

Idz do salonu.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 15:23   #24
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: po mikrodermabrazji

Ważne czy przed zabiegiem była jakaś konsultacja z kobitka czy po prostu przyszłaś, kazałaś sobie zrobić mikro a ona go po prostu wykonała. Niekoniecznie musiało dojść do alergii na zabieg albo kosmetyk, albo do złego wykonania. Mogło być po prostu tak, że ten zabieg nie powinien być wykonywany Twojej buzi:/ Mi tak baba pogorszyła stan buzi,wykonując mi peeling kwasem glikolowym a co się potem okazało moja buzia nie była na to gotowa i tym sposobem leczę się teraz u innej kobitki bo od tego dostałam wyprysków podskórnych-które są o niebo cięższe do wyleczenia niż to co miałam...:/
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 18:56   #25
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: po mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez sarkastiko Pokaż wiadomość
Ważne czy przed zabiegiem była jakaś konsultacja z kobitka czy po prostu przyszłaś, kazałaś sobie zrobić mikro a ona go po prostu wykonała. Niekoniecznie musiało dojść do alergii na zabieg albo kosmetyk, albo do złego wykonania. Mogło być po prostu tak, że ten zabieg nie powinien być wykonywany Twojej buzi:/ Mi tak baba pogorszyła stan buzi,wykonując mi peeling kwasem glikolowym a co się potem okazało moja buzia nie była na to gotowa i tym sposobem leczę się teraz u innej kobitki bo od tego dostałam wyprysków podskórnych-które są o niebo cięższe do wyleczenia niż to co miałam...:/
zgadzam sie całkowicie
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 09:46   #26
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: po mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez sarkastiko Pokaż wiadomość
Ważne czy przed zabiegiem była jakaś konsultacja z kobitka czy po prostu przyszłaś, kazałaś sobie zrobić mikro a ona go po prostu wykonała. Niekoniecznie musiało dojść do alergii na zabieg albo kosmetyk, albo do złego wykonania. Mogło być po prostu tak, że ten zabieg nie powinien być wykonywany Twojej buzi:/ Mi tak baba pogorszyła stan buzi,wykonując mi peeling kwasem glikolowym a co się potem okazało moja buzia nie była na to gotowa i tym sposobem leczę się teraz u innej kobitki bo od tego dostałam wyprysków podskórnych-które są o niebo cięższe do wyleczenia niż to co miałam...:/

Ojej :/ To od tego peelingu można dostać takich wyrpysków??? Aż się teraz przestraszyłam. Sarkastiko, ale ty miałaś jakieś uczulenie na ten kwas, czy jak??? I robiłaś u kosmetyczki, czy dermatologa? Pozdrawiam!
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 18:51   #27
abar18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 3 603
Dot.: po mikrodermabrazji

tak szczerze mówiąc pójście do kosmetyczki nic nie da, skoro nawet dermatolog nie pomógł
abar18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 20:04   #28
Wow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Lightbulb Po mikrodermabrazji - krem SPF 50+

Hej Dziewczyny,
dzisiaj poddałam się 1szemu zabiegowi mikrodermabrazji wraz z maską z retinolu. Kosmetyczka zaleciła mi stosowanie kremu z filtrem SPF 50+, który polecacie? Chodzi mi o rozsądną cenę (do 50zł).
Wow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.