Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-07, 13:40   #4471
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Ja kupiłam swój tutaj:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1783225360
Stoi, jak wół, że to nowa formuła, z retinolem i bez parabenów.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 18:09   #4472
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Dziewczyny eff Knigdy nie miał parabenów albo ja jestem ślepa, bo nie widziałam ich w składzie. Także to trochę robienie w bambuko klienta i zachwalanie, że niby teraz ich nie ma.
Opakowanie z większą zakrętką, którą można postawić jest już długo na rynku - nie pamiętam dokładnie ile, ale kupiłam właśnie 2 tubkę w tej formie, więc na pewno ponad pół roku.

Taszanta - używam od jakiś 6 lat, bez większych przerw (ok. tygodniowe to dla mnie nie przerwa) i buzię utrzymuje mi czystą i w pięknym stanie. Nie zamierzam w niego rezygnować (o ile mi nowy też będzie pasował) chyba nigdy.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 10:13   #4473
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Dziewczynki, krem czeka już na mnie w domu - mąż dzwonił, że odebrał paczkę. Jak tylko wrócę, przeklepię skład, a o działaniu napiszę oczywiście za jakiś czas.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 18:25   #4474
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Oto pełny skład nowego Effaclar K, poczyniony na moim blogu:
http://www.e-nowinka.pl/nowy-effaclar-k/
Dziś pierwsze wieczorne testy
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 16:46   #4475
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
No niestety Dziewczynki - paczka dopiero dziś do mnie wyszła. Sprzedawca dopiero dziś ją nadał :-( Ale nieuprzejme gbury - ktoś od nich mi napisał, że jeśli chcę to mogą mnie dodać do czarnej listy i już nic od nich kupię, skoro nie umiem poczekać na paczkę
Żenada do kwadratu...
a co to za sprzedawca, moze zrobisz mu "reklamę"?
Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Dziewczyny eff Knigdy nie miał parabenów albo ja jestem ślepa, bo nie widziałam ich w składzie. Także to trochę robienie w bambuko klienta i zachwalanie, że niby teraz ich nie ma.
Opakowanie z większą zakrętką, którą można postawić jest już długo na rynku - nie pamiętam dokładnie ile, ale kupiłam właśnie 2 tubkę w tej formie, więc na pewno ponad pół roku.

Taszanta - używam od jakiś 6 lat, bez większych przerw (ok. tygodniowe to dla mnie nie przerwa) i buzię utrzymuje mi czystą i w pięknym stanie. Nie zamierzam w niego rezygnować (o ile mi nowy też będzie pasował) chyba nigdy.
Oj to super by było, bardzo mi podpasował
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 17:13   #4476
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Hej. Ja używam effaclaru k od wtorku i szczerze powiem, że ten krem mnie zadziwił!!! Mam cerę mega suchą, co nic nie może nawilżyć, zniszczoną trądzikiem, i całą w bliznach. Po pierwszym użyciu poczułam, że mam nawilżoną skórę, a rano jak się obudziłam, miała o wiele lepszy koloryt! Krostki ropne mi juz nie wyskakują (czekam na wysyp), zaskórniki się zmniejszają. Cudo poprostu. Zobaczymy jak będzie dalej, ale jak narazie to mój KWC.
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 18:50   #4477
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
Hej. Ja używam effaclaru k od wtorku i szczerze powiem, że ten krem mnie zadziwił!!! Mam cerę mega suchą, co nic nie może nawilżyć, zniszczoną trądzikiem, i całą w bliznach. Po pierwszym użyciu poczułam, że mam nawilżoną skórę, a rano jak się obudziłam, miała o wiele lepszy koloryt! Krostki ropne mi juz nie wyskakują (czekam na wysyp), zaskórniki się zmniejszają. Cudo poprostu. Zobaczymy jak będzie dalej, ale jak narazie to mój KWC.
Jeśli to ta nowa wersja, to zasługa retinolu
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-10, 13:04   #4478
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Jeśli to ta nowa wersja, to zasługa retinolu
tak, nowa wersja
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 21:20   #4479
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Mnie dzisiaj mija 2 tygodnie odkąd stosuje Effaclar (starą wersję) i niestety twarz wygląda strasznie Na szczęście to tylko wysyp, nie mam problemu z suchą, pękającą skórą, nic nie piecze ani nie podrażnia
No trudno, muszę to jakoś przeczekać. Tylko, że to nie jest takie łatwe, najlepiej byłoby ukryć to pod podkładem i pudrem, ale przecież nie można nakładać za dużo bo pory się zatkają i będzie jeszcze większy wysyp... Ach, trudna sprawa, te kwasy...
Mam nadzieje że będą efekty

Edytowane przez Pani Barokowa
Czas edycji: 2011-09-10 o 21:21
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 10:48   #4480
Aria85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 23
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Dziewczyny czy możecie mnie oświecić czy lepszy jest effaclar duo czy effaclar k? czytam forum od początku i jeszcze nie doszłam do momentu kiedy pojawił się duo, a zawuażyłam że w ofercie jest wskazywany jako krem o poczwórnej mocy, więc już sama nie wiem. Może ktoś kto przebrnął od początku do końca wątek może mi podpowiedzieć?
Aria85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 22:33   #4481
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Tak naprawdę to każdej buzi pasuje coś innego. Żaden nie jest lepszy czy gorszy. Po prostu mamy różne wymagania i stąd różne preferencje. Jedyna skuteczna metoda to przetestować na sobie. Mi zdecydowanie bardziej pasuje Effaclar K.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-05, 15:18   #4482
vogue28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6
EFFACLAR K pomocy!!

Witam, dzis kupilem effacler k z la roche posay, prosze o jkies wskazówki na ten temat, czy pomoze ? czy jest dobry? kupilem go dzis razem z zelem do mycia twarzy w zestawie. Jakies porady ? Prosze bardzo o jakies rady

Michał
vogue28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 21:34   #4483
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: EFFACLAR K pomocy!!

Cytat:
Napisane przez vogue28 Pokaż wiadomość
Witam, dzis kupilem effacler k z la roche posay, prosze o jkies wskazówki na ten temat, czy pomoze ? czy jest dobry? kupilem go dzis razem z zelem do mycia twarzy w zestawie. Jakies porady ? Prosze bardzo o jakies rady

Michał
jest caly watek nt tego kremu-
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=18828
tam powinienes znalzc wszystkie odp na swoje pyt
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-10-05 o 22:14 Powód: literowka
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:44   #4484
paulinast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: otwock
Wiadomości: 7
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

hej, mam takie pytanko, bo od ok 2 tyg uzywam effaclara i nie dostalam po nim zadnych krostek jak to dziewczyny nazywaly "wysyp" po jakim czasie on moze sie pojawic i czy to jest norma? nie mialam wiekszego problemu z zadnymi wypryskami - bardziej byl problem z bardzo tlusta skora i wczesniej przed effaclarem byla b. dokladnie czyszczona
paulinast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 16:59   #4485
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez paulinast Pokaż wiadomość
hej, mam takie pytanko, bo od ok 2 tyg uzywam effaclara i nie dostalam po nim zadnych krostek jak to dziewczyny nazywaly "wysyp" po jakim czasie on moze sie pojawic i czy to jest norma? nie mialam wiekszego problemu z zadnymi wypryskami - bardziej byl problem z bardzo tlusta skora i wczesniej przed effaclarem byla b. dokladnie czyszczona
Niektórzy nie mają wysypu, to całkiem prawdopodobne że też nie będziesz mieć.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 12:49   #4486
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Hej, dołączam i ja do grona osób używających Effaclaru. Używam go od przedwczoraj. Na drugi dzień po posmarowaniu buzia wyglądała ładnie, niespodzianki się zmniejszyły, rozjaśniły. A dziś jest koszmar. Wszystko wyłazi na wierzch. Wiem, że to dobrze, bo skóra się oczyszcza, ale obawiam się, że ten wysyp będzie trwał u mnie bardzo długo, gdyż mam bardzo zanieczyszczoną cerę. Bez mocno kryjącego podkładu nie wyjdę do ludzi... Mam do Was w związku z Effaclarem pytanie: jeśli wyciąga on Wam zaskórniki na wierzch, że tworzą się białe ropne czubki to co z nimi robicie? Smarujecie czymś punktowo, wyciskacie, czy czekacie aż się same zagoją? Czy przy effaclarze moge używać maseczek z glinką?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 12:26   #4487
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Hej, dołączam i ja do grona osób używających Effaclaru. Używam go od przedwczoraj. Na drugi dzień po posmarowaniu buzia wyglądała ładnie, niespodzianki się zmniejszyły, rozjaśniły. A dziś jest koszmar. Wszystko wyłazi na wierzch. Wiem, że to dobrze, bo skóra się oczyszcza, ale obawiam się, że ten wysyp będzie trwał u mnie bardzo długo, gdyż mam bardzo zanieczyszczoną cerę. Bez mocno kryjącego podkładu nie wyjdę do ludzi... Mam do Was w związku z Effaclarem pytanie: jeśli wyciąga on Wam zaskórniki na wierzch, że tworzą się białe ropne czubki to co z nimi robicie? Smarujecie czymś punktowo, wyciskacie, czy czekacie aż się same zagoją? Czy przy effaclarze moge używać maseczek z glinką?
tylko nie wyciskaj, bo to mija się z celem, niepotrzebnie poroznosisz je po calej twarzy
maseczki jak najbardziej są wskazane, przede wszystkim nawilżające
na wypryski możesz stosować punktowe maści, spróbuj zwykly ancefan, powinien przysuszyć
z aptekowych polecam klindacin t ale jest na receptę

i pamiętaj o filtrach

ja w tym roku już niebawem zaczynam przygodę z kwasami z avene
lrp używałam dwa lata, więc pora na coś nowego
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 18:10   #4488
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
tylko nie wyciskaj, bo to mija się z celem, niepotrzebnie poroznosisz je po calej twarzy
maseczki jak najbardziej są wskazane, przede wszystkim nawilżające
na wypryski możesz stosować punktowe maści, spróbuj zwykly ancefan, powinien przysuszyć
z aptekowych polecam klindacin t ale jest na receptę

i pamiętaj o filtrach

ja w tym roku już niebawem zaczynam przygodę z kwasami z avene
lrp używałam dwa lata, więc pora na coś nowego
ja planuję zacząć kurację effeclarem k za tydzień i niestety też obawiam się wysypu (to moja pierwsza kuracja, więc zakładam że dodatkowo będzie najbardziej hardcorowa) w związku z tym pytam na zapas - ancefanu nie mam, mam wyłącznie pastę cynkową z kwasem salicylowym, wystarczy?
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 18:55   #4489
jaglanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 416
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Od kilku dni testuję ten krem. Nie zauważyłam wysypu, raczej delikatne wygładzenie i rozjaśnienie.
jaglanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 13:39   #4490
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
tylko nie wyciskaj, bo to mija się z celem, niepotrzebnie poroznosisz je po calej twarzy
maseczki jak najbardziej są wskazane, przede wszystkim nawilżające
na wypryski możesz stosować punktowe maści, spróbuj zwykly ancefan, powinien przysuszyć
z aptekowych polecam klindacin t ale jest na receptę

i pamiętaj o filtrach

ja w tym roku już niebawem zaczynam przygodę z kwasami z avene
lrp używałam dwa lata, więc pora na coś nowego

Wysypało mnie trochę chyba po 2 dniach. Teraz jest coraz lepiej. Łuszczenia i wysuszenia brak. Póki co punktowo stosuję davercin.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 13:56   #4491
GlamDiva20E
Przyczajenie
 
Avatar GlamDiva20E
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italy
Wiadomości: 4
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

J a takze dolaczam do grupy stosujacych Effaclar K.Stosuje juz go 2 miesiac.
Po pierwszym uzyciu wstalam rano z wielkim wysypem wszedzie mialam krosty i czerwone punkty.Po 2 tygodniach znikly i cera sie uspokoila. Krem stosowalam ciagle przed miesiaczka cera zrobilam sie czerwona a po miesiaczce starsznie mnie wysypalo .Wysyp znikl po paru dniach .Po 2 miesiacach staoswania zauwazylam , ze wysusza on mi lekko cere mimo iz staosuje go tylko na noc a rano wklepuje krem nawilzajacy.Strasznie wysuszyl mi okolice kolo nosa.Sa strasznie suche i musze duzo przy nich pracowac.Na twarzy mam drobne krostki najbardziej na policzkach choc wczesniej ich nie mialam.Krostki z czola ( na tym zalezalo mi najbardziej ) znikly i sie nie pokazuja juz wcale.Na czolo krem podzialal jednak na policzkach i okolicy ust sieje spustoszenie.Nie klade podkladu na twarz obecnie .Uzywam tylko korektora aby zakryc te drobne czerwone krostki.Obecnie wystarcza mi to .Effaclar K jest moim ulubiencem jesli chodzi sie o pozbycie sie przyszczy z czola ( od zawsze mialam z tym problem) jednak z tym co zrobil mi z kolica ust nie moge pojac .Ciagle cos mi wyskakuje.Jest to nie duze ale strasznie czerwone(przedtem ta strefa ust i nosa byla czysta).Czy ten krem ma dzialanie uboczne?teraz szukam czegos co uspokoi moja strefe kolo nosa i ust.Effaclar chyba ja rozbudzil za bardzo
__________________
GlamDiva20E
GlamDiva20E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 11:06   #4492
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Wysypało mnie trochę chyba po 2 dniach. Teraz jest coraz lepiej. Łuszczenia i wysuszenia brak. Póki co punktowo stosuję davercin.

miałam i davercin, w sumie ja nie widzę żadnej różnicy w tych punktowych wynalazkach typu davercin, klindacin itp. wszystkie działają i skracają czas gojenia, generalnie zależy mi na tym żeby wyzbyć się gul, żeby już nie wyskakiwały
teraz zauważyłam, że przez jakiś miesiąc nie wyskoczyła mi ani jedna
brałam tabletki anty trzy miesiące, przestałam, okres mi się spóźnił dwa tygodnie, ale przynajmniej gule nie wyskoczyły
I zastanawiam się czemu? czy to dzięki odstawieniu ich, czy raczej dzięki nim, może mi pomogły, hmm?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 09:13   #4493
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Hej, liczę na Wasza pomoc... Stosuje effaclar od prawie miesiąca i moja twarz wygląda masakrycznie. Pryszcz na pryszcu, gula na guli. Ciągle wychodzą nowe ropne krosty i końca nie widać. Moja twarz wygląda jak pobojowisko. Czy tak powinno być? Kiedy powinna nadejść poprawa? Musiałam dzisiaj na noc użyć Epiduo, żeby to trochę złagodzić, ale nie wiem czy dobrze zrobiłam...
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 10:22   #4494
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Hej, liczę na Wasza pomoc... Stosuje effaclar od prawie miesiąca i moja twarz wygląda masakrycznie. Pryszcz na pryszcu, gula na guli. Ciągle wychodzą nowe ropne krosty i końca nie widać. Moja twarz wygląda jak pobojowisko. Czy tak powinno być? Kiedy powinna nadejść poprawa? Musiałam dzisiaj na noc użyć Epiduo, żeby to trochę złagodzić, ale nie wiem czy dobrze zrobiłam...
Nigdy nie miałam wysypu po Eff K, a zaczynałam go stosować dawno dawno, gdy jeszcze moja twarz bardzo daleka była od ideału. Wg. mnie on jest zbyt delikatny, by zmasakrować twarz. Może to nie jego wina, a może nie służą Ci salicylany. Chyba, że używasz nowej wersji z retinolem - tu się nie wypowiem, bo jeszcze jej nie próbowałam, a przez ten dodatek na pewno krem stał się agresywniej działający i może stan Twojej buzi to wina wit. A. Ona też nie wszystkim służy, np. moja mama nie może jej stosować, bo właśnie powoduje u niej tragedię na twarzy.

Musisz sama zdecydować, czy dajesz mu jeszcze szansę (może Twoja buzia była mocno zanieczyszczona i jednak ten miesiąc to nie tak długo jak sądzę) czy odstawiasz i obserwujesz, czy stan skóry się poprawia. A podrażnienia jak najbardziej trzeba łagodzić - inaczej można jeszcze pogorszyć sprawę. Choć nie wiem, czy Epiduo to akurat dobre wyjście, w końcu to też preparat p/trądzikowy, mocno wysuszający.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 11:57   #4495
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałam wysypu po Eff K, a zaczynałam go stosować dawno dawno, gdy jeszcze moja twarz bardzo daleka była od ideału. Wg. mnie on jest zbyt delikatny, by zmasakrować twarz. Może to nie jego wina, a może nie służą Ci salicylany. Chyba, że używasz nowej wersji z retinolem - tu się nie wypowiem, bo jeszcze jej nie próbowałam, a przez ten dodatek na pewno krem stał się agresywniej działający i może stan Twojej buzi to wina wit. A. Ona też nie wszystkim służy, np. moja mama nie może jej stosować, bo właśnie powoduje u niej tragedię na twarzy.

Musisz sama zdecydować, czy dajesz mu jeszcze szansę (może Twoja buzia była mocno zanieczyszczona i jednak ten miesiąc to nie tak długo jak sądzę) czy odstawiasz i obserwujesz, czy stan skóry się poprawia. A podrażnienia jak najbardziej trzeba łagodzić - inaczej można jeszcze pogorszyć sprawę. Choć nie wiem, czy Epiduo to akurat dobre wyjście, w końcu to też preparat p/trądzikowy, mocno wysuszający.
Mam starą wersję. Czy ona zawiera witaminę A? To fakt, zanieczyszczenia na twarzy miałam i mam ogromne... Pełno podskórnych zaskórników, rozszerzone pory i wągry, kaszka. Na dzień do effaclaru stosuję krem nawilżający z AA Wrażliwa natura. Nie mam żadnych podrażnień i przesuszeń tylko po prostu pełno ropnych krost na buzi. To już druga szansa jaką daje effaclarowi. Nie wiem, może za krótko go używam? Ale nie mogę już dłużej znieść widoku swojej paskudnej cery :/
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 15:49   #4496
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Ja postanowiłam dać drugą szansę. Od tygodnia smaruję codziennie, na razie zauważyłam więszky wysyp, ale to raczej normalne.
Zobaczymy czy po przerwie 2 miesięcznej zauważę teraz jakieś efekty.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 18:34   #4497
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Mam starą wersję. Czy ona zawiera witaminę A?
Stara wersja jej nie zawiera.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 07:13   #4498
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Może tak troche odbiegnę od tematu, ale zastanawiam się, czym się nawilżacie podczas kuracji kwasami? tzn. co używacie poza filtrami?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 14:12   #4499
kwiatek_17
Rozeznanie
 
Avatar kwiatek_17
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa, UK
Wiadomości: 790
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

dolaczam do grupy! od poniedzialku stosuje effaclar K. Poki co cera troszke mi sie wygladzila, wysypu pryszczy brak. Krem stosuje tylko na noc, a rano mocno nawilzajacy krem. Twarz tez myje effaclarem, rano i wieczorem.
kwiatek_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 22:28   #4500
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Effaclar K La Roche-Posay/ZBIORCZY/

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Może tak troche odbiegnę od tematu, ale zastanawiam się, czym się nawilżacie podczas kuracji kwasami? tzn. co używacie poza filtrami?
Postawiłam na całościowo nawilżającą pielęgnację - żele/kremy do mycia, toniki, kremy na dzień, maseczki co najmniej co 2 dzień (ale ja jestem maseczkową maniaczką )+ rezygnacja z matującej kolorówki. Nie stosuję może żadnej bomby nawilżającej, ale moja buzia tego na szczęście nie potrzebuje, bo jednak ciężki kaliber kremu może zapychać. Tym bardziej, że dla mnie kwasy są częścią codziennej pielęgnacji, nie tymczasową, krótkotrwałą kuracją.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.