Czy balsam do paznokci........? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-05, 13:33   #1
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955

Czy balsam do paznokci........?


Kupiłam jakiś czas temu zachwalany na W. balsam do paznokci firmy Herba Studio. Ostatnio moje pazurki nie są w najlepszym stanie, dlatego oprócz stosowania balsamu pomalowałam je bezbarwną odżywką i na to jeszcze beżowym lakierem.

Stosuję ten balsam na noc, ale ostatnio się zastanawiam, czy balsam do paznokci "wsiąka" się w paznokcie jeżeli są one pomalowane lakierem?

Pozdrawiam serdecznie.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 14:05   #2
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: Czy balsam do paznokci........?

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Kupiłam jakiś czas temu zachwalany na W. balsam do paznokci firmy Herba Studio. Ostatnio moje pazurki nie są w najlepszym stanie, dlatego oprócz stosowania balsamu pomalowałam je bezbarwną odżywką i na to jeszcze beżowym lakierem.

Stosuję ten balsam na noc, ale ostatnio się zastanawiam, czy balsam do paznokci "wsiąka" się w paznokcie jeżeli są one pomalowane lakierem?

Pozdrawiam serdecznie.
wydaje mi się że lakier może blokować balsam-tak na chłopski rozum bo pewna być nie mogę
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 14:49   #3
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Czy balsam do paznokci........?

Balsam nawet jeżeli "'wsiaka" w paznokcie to i tak nie zmienia ich stanu, gdyz paznokcie sa MATRWYM wytwoerm naskórka. Zmienic ich stan możemy poprzez odzywienie macierzy, a ta znajduje sie pod skórą - jej widoczna częśc to ten biały półksiężyc- zatem pojojnie możesz stosowac balsam i odzywke
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 08:49   #4
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Czy balsam do paznokci........?

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Balsam nawet jeżeli "'wsiaka" w paznokcie to i tak nie zmienia ich stanu, gdyz paznokcie sa MATRWYM wytwoerm naskórka. Zmienic ich stan możemy poprzez odzywienie macierzy, a ta znajduje sie pod skórą - jej widoczna częśc to ten biały półksiężyc- zatem pojojnie możesz stosowac balsam i odzywke
Aha.

Dziękuję za pomoc.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 09:06   #5
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Czy balsam do paznokci........?

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Balsam nawet jeżeli "'wsiaka" w paznokcie to i tak nie zmienia ich stanu, gdyz paznokcie sa MATRWYM wytwoerm naskórka. Zmienic ich stan możemy poprzez odzywienie macierzy, a ta znajduje sie pod skórą - jej widoczna częśc to ten biały półksiężyc- zatem pojojnie możesz stosowac balsam i odzywke
Hmm, tak sobie "kminię", że skoro poprawić stan paznokci możemy poprzez odżywienie macierzy [mam tu na mysli odżywienie poprzez smarowanie balsamem Herba Studio] to czy smarując ten biały półksiężyc widoczny na paznokciu nie przeszkadza ten lakier na paznokcu?

Strasznie zamotałam, ale mam nadzieję, że zrozumiesz o co chodzi.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 10:55   #6
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Czy balsam do paznokci........?

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Hmm, tak sobie "kminię", że skoro poprawić stan paznokci możemy poprzez odżywienie macierzy [mam tu na mysli odżywienie poprzez smarowanie balsamem Herba Studio] to czy smarując ten biały półksiężyc widoczny na paznokciu nie przeszkadza ten lakier na paznokcu?

Strasznie zamotałam, ale mam nadzieję, że zrozumiesz o co chodzi.
Smarując ten biały księżyć smaruejsz też skórki i jakby pod nie wcierasz balsam, więc tamtędy własnie odżywia się macierz pewnie.
Tak sobie myślę...
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 14:19   #7
sweeeter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Czy balsam do paznokci........?

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Balsam nawet jeżeli "'wsiaka" w paznokcie to i tak nie zmienia ich stanu, gdyz paznokcie sa MATRWYM wytwoerm naskórka. Zmienic ich stan możemy poprzez odzywienie macierzy, a ta znajduje sie pod skórą - jej widoczna częśc to ten biały półksiężyc- zatem pojojnie możesz stosowac balsam i odzywke
oczywiśćie.. około 80% płytki jest martwa z natury, lecz jeżeli na przykład ktoś ma PRZESUSZONE paznokcie to smarując je tym balsamem i dodatkowo olejkiem odżywczym i plynna witamina a+e pomoze im sie nawilzyc i wracaja do zdrowia.. wiec powiedzenie ze odżywki, olejki i kremy lub balsamy tylko wsiąkaja i nic nie zmieniają jest błędne. odżywki w postaci lakierow ''nie działają' z braku umiejętności samych zainteresowanych posiadaczek pazurków. np odzywka w lakierze nalezy malowac paznokcie codziennie jedna warstwa przez tydzień, po tygodniu zmyc BEZACETONOWYM natłuszczającym lub nawilżającym zmywaczem z rumiankiem, aloesem lub innym super-cudem i pozniej zrobić im domowe spa. nalepiej wymoczyc z cieplej oliwie z oliwek, mleku lub papkach o których pełno w necie. nastepnie mozna mowic ze cos dziala lub nie. bo jezeli pomalujem odzywka w formie lakieru pazurki, pozniej chcemy zobaczyc rezultaty i po dniu zmywamy byle jakim zmywaczem, to trudno.;/
wracając do nawilżania - jezeli nawilzamy to odzywiamy, jezeli odzywiamy to poprawiamy ich stan, jezeli poprawiamy ich stan to są zdrowsze, jezeli są zdrowsze to się nie łamią, nie kruszą i nie rozdwajają. wiec są super
podsumowując.. ten balsam do paznokci jest godny polecenia, ale nie bez dobrej diety wzbogaconej w przeróżne witaminki, minerały itd. dodatkowo powinno sie stosowac oliwki lub witaminki a+e w kapsułkach (kapsułkę przebijamy i wsmarowujemy jej zawartość z pazurki)

aha.. jeszcze jedno.. stosując ten balsam nie należy malować pazurków lakierami lub odżywkami w lawierze.

Edytowane przez sweeeter
Czas edycji: 2010-04-16 o 14:20 Powód: brak ważnej informacji
sweeeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 15:40   #8
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: Czy balsam do paznokci........?

hmm ja powiem tyle. Od września mam na paznokciach praktycznie non stop lakier. Pod lakier używam odżywki w lakierze (maluje raz w tyg).
codziennie wcieram w skórki olejek rycynowy i wit A+E i zapuściałam paznokcie dosyc długie,a zaczęłam od maksymalnie krótkich i zniszczonych. Więc twierdzę że stosowanie balsamu tylko na skórki i tak ma sens (jeśli faktycznie działa. A z tego co potwierdza wiele dziewczyn działą)
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 20:47   #9
Gosiuch90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 152
Dot.: Czy balsam do paznokci........?

.

Edytowane przez Gosiuch90
Czas edycji: 2013-09-19 o 15:31
Gosiuch90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 08:33   #10
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: Czy balsam do paznokci........?

Cytat:
Napisane przez Gosiuch90 Pokaż wiadomość
Wymyśliłam że ta odżywka poprawi tylko stan wizualny paznokci, a tak na prawdę gdy przestaniesz jej używać, to wszystko wróci do stanu poprzedniego. Zdrowe paznokcie = zdrowa dieta, czyli bogata w cynk, witaminy (szczególnie A + E jak już dziewczyny pisały). No i na efekt trzeba trochę poczekać, ale na pewno warto Co do wchłaniania się przez lakier itp. to jest to albo niemożliwe albo na maxa ograniczone
wiadome że przez lakier nie przejdzie. Ale tego typu specyfiki wciera się w skórki, a więc tam gdzie paznokieć zaczyna zdrowo rosnąć.
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 14:51   #11
oliwja21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
Dot.: Czy balsam do paznokci........?

Świetnym sposobem na piękne paznokcie jest wsmarowywanie w paznokcie (na noc) preparatu do zmiękczania skórek. Naprawdę działa paznokcie są mocniejsze i w dotyku jedwabiście gładkie Polecam
oliwja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.