Patenty na bycie NAJ :) - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-12, 21:00   #3031
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
żelu hialuronowego używam od ok. roku a mocznika od kilku miesięcy. Żel hialuronowy wypada blado w porównaniu do mocznika.
Żelu nie można stosować na suchą skórę, bo zrobi więcej krzywdy niż korzyści, warto też domieszać do niego kropelkę jakiegoś oleju, jeśli nie chcemy mieć ściągniętej skóry. Żel hialuronowy działa, ale nie jakoś cudownie...
Natomiast niewielką ilość kryształków mocznika (jak ja to mówię - "na koniec paznokcia") wystarczy rozpuścić w kilku mililitrach hydrolatu czy nawet czystej wody i uzyskujemy bezkonkurencyjny nawilżacz. Ja dzisiaj rano nasmarowałam sobie buzię mieszanką hydrolatu aloesowego, kropelką żelu hialuronowego, kropelką jedwabiu hydrolizowanego i właśnie mocznika i do teraz (a minęło już ponad 10 godzin!!) mam taką skórę, jakbym ją co chwilę zraszała jakąś mgiełką... mocznik to według mnie najtańszy, najskuteczniejszy i najbardziej uniwersalny składnik kosmetyczny. Kocham go
dzięki za wyczerpującą odpowiedź
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 21:46   #3032
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
a czy mogę zapytać na ile Wam starcza takie 10 g :P? bo bym od razu wiecej kupiła :P
Kilka miesięcy temu kupiłam to mniejsze opakowanie mocznika (10g). Na początku używałam go codziennie (szczypta do hydrolatu, szczypta do kremu, szczypta do psikadełka do włosów... teraz troszkę przystopowałam i używam go co 2 - 3 dni. I nie zużyłam jeszcze nawet połowy... Mocznik jest bardzo wydajny, bo stosuje się go tylko w kilku (maksymalnie w kilkunastoprocentowych) stężeniach. No... chyba, że chcesz zrobić miksturę złuszczającą do stóp czy łokci (w takim wypadku stosuje się nawet 30% stężenia). Wtedy takie opakowanie nie wystarczyłoby pewnie nawet na miesiąc.
Jeśli planujesz zakup mocznika, to radziłabym jednak kupno większego opakowania - to przecież sprawy groszowe - koszty przesyłki przewyższają cenę mocznika, więc lepiej zamawiać więcej, a rzadko (mocznik ma długą datę ważności i nie wymaga trzymania w lodówce)

Cytat:
Napisane przez olgicula Pokaż wiadomość
Zrobilam fajna odzywke do rzes !
Tylko radze uwazac, by nie dostala sie do oczu.
Otóż:
-keratyna hydrolizowana z mazideł
-olejek rycynowy
-rozgnieciona tabletka capivit A + E
-kilka kryształków alg.

Rzęski wracaja do siebie
a wiesz, że ja też ostatnio zastanawiałam się nad połączeniem olejku rycynowego i keratyny... ? Tylko że keratyna jest rozpuszczalna w wodzie a nie w tłuszczach, więc bałam się, że konsystencja takiej miksturki byłaby nieciekawa... no ale skoro Ty już przetarłaś szlaki... to może się skuszę...


Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
dzięki za wyczerpującą odpowiedź
Nie ma za co
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 08:14   #3033
olgicula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk / Heidelberg
Wiadomości: 259
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

A konsystencja wyszla glutowata Do tego przy tych krysztalkach naprawde nieciekawe to wyszlo, ale co najwazniejsze- dziala !

( tez zastanawialam sie nad tym, jak takie polaczenie hydrofilnego z hydrofobowym moze dzialac jednoczesnie, mam nadzieje ze to nie placebo...)
olgicula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 09:44   #3034
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ja też zamówię to cudo,ale dopiero w październiku Czyli już niedługo xD
a zamierzam dodawać tak jak Illegale do Humektanu, doprowadzić nim pięty i łokcie do porządku, i dodawać też do serum do biustu
Aha i chce też zrobić psikadło z żelu aloesowego palomy+mocznik+keratyna, tylko za bardzo nie wiem jakie proporcje :/
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 10:54   #3035
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

A mi wczoraj się mocznik wysypał
Tzn. nie cały, ale ubyło go. Dla mnie to była tragedia! :P
Do pięt i zgrubień stosuję go razem z Babydream'em żeby Humektanu nie marnować

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Ja też zamówię to cudo,ale dopiero w październiku Czyli już niedługo xD
a zamierzam dodawać tak jak Illegale do Humektanu, doprowadzić nim pięty i łokcie do porządku, i dodawać też do serum do biustu
Aha i chce też zrobić psikadło z żelu aloesowego palomy+mocznik+keratyna, tylko za bardzo nie wiem jakie proporcje :/
A jak z żelu Palomy zrobić psikadło? Nie będzie się brylić?
Ja zrobiłam narazie ze zwykłego soku z aloesu, dodałam bryłke mocznika i będę wcierać w skalp i używać jako psikadła na długość
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 12:03   #3036
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
A mi wczoraj się mocznik wysypał
Tzn. nie cały, ale ubyło go. Dla mnie to była tragedia! :P
Do pięt i zgrubień stosuję go razem z Babydream'em żeby Humektanu nie marnować



A jak z żelu Palomy zrobić psikadło? Nie będzie się brylić?
Ja zrobiłam narazie ze zwykłego soku z aloesu, dodałam bryłke mocznika i będę wcierać w skalp i używać jako psikadła na długość

w wątku o żelu Palomy jest napisane,że ładnie łączy się z wodą . 3 części wody i jedna część żelu. a w marketach jest sok z aloesu 100 proc? czy kupujesz w jakichś zielarskich?
Jak Ci się humektan podoba ? Ja już 'zaraziłam' nim babcię, ciocię i przyjaciółkę
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 12:33   #3037
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Aha i chce też zrobić psikadło z żelu aloesowego palomy+mocznik+keratyna, tylko za bardzo nie wiem jakie proporcje :/
Keratyna może być w stężeniu do 5%, czyli mniej więcej na 10 ml mieszanki wodno-żelowej trzeba dać ok. 10 kropel keratyny. No a mocznika to na oko - maleńką szczyptę (teoretycznie on nie jest przeznaczony do włosów, więc trzeba zdać się na siebie i dozować go na wyczucie)

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
a w marketach jest sok z aloesu 100 proc? czy kupujesz w jakichś zielarskich?
pytanie nie do mnie, ale się wtrącę
ja kupuje sok z aloesu w aptekach. Na 100% jeszcze się nie natknęłam, bo kupuję taki który można przechowywać 4 tygodnie po otwarciu (99%) , więc jest zakonserwowany kwaskiem cytrynowym i jakimś niegroźnym konserwantem. Czasami dodaję go do wcierki na skalp ale zazwyczaj używam tak, jak Bóg przykazał, czyli piję 50ml dziennie (w każdy dzień pije sok z aloesu i sok z echinacei i po cichu liczę na to, że nie złapię tej przereklamowanej świńskiej grypy w tym sezonie )
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 12:57   #3038
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Myślicie że dobrym pomysłem byłoby dodawanie mocznika do mieszanki żel hialuronowy+olej?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 13:55   #3039
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Myślicie że dobrym pomysłem byłoby dodawanie mocznika do mieszanki żel hialuronowy+olej?
Myślę, że dobrym, ale chyba lepiej najpierw nałożyć na skórę żel z mocznikiem a dopiero na to cienką warstwę oleju.
Ja na noc robię mieszankę mocznik+żel hialuronowy+hydrolat a na to nakładam grubą warstwę tłustego kremu.
Rano skóra jest bardzo mocno nawilżona i odżywiona.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 14:23   #3040
201712222212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 211
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
dzieki
w takim razie tez sprobuje. mam tak przesuszona skore, ze nic nie daje efektu nawilzenia
ja polecam kapsułki OEPAROL na nawilżenie skóry od środka
201712222212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 14:58   #3041
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

hey Dziewczyny, któraś z was stosuje chyba keratynę do włosów. Mogłybyście mi wyjaśnić z czym to mieszacie, jaką to ma trwałośc i czy można oprócz mazideł gdzieś to kupić??
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada

Edytowane przez nillka88
Czas edycji: 2009-09-13 o 15:00
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 15:57   #3042
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
w wątku o żelu Palomy jest napisane,że ładnie łączy się z wodą . 3 części wody i jedna część żelu. a w marketach jest sok z aloesu 100 proc? czy kupujesz w jakichś zielarskich?
Jak Ci się humektan podoba ? Ja już 'zaraziłam' nim babcię, ciocię i przyjaciółkę
To muszę wypróbować ten żel Palomy do psikacza, koniecznie!

Ja 100% też nigdzie nie widziałam, bo taki sok to musi mieć konserwant, ale miałam 99,87 % z Laboratoria Nautry, albo Oleofarm z supermarketu (Tesco). W zielarskich też oczywiście są.
Albo można ze świeżego aloesu wycisnąć, ale mi tak żal tego kwiatka "marnować"

Humektan mi się bardzo podoba, cieszę się, że go wreszcie dostałam. Myślałam, że będzie on zbyt lekki i nie będzie efektu na mojej przesuszonej skórze, ale efekt był, szybko się wchłonął i skóra była nawilżona, przynajmniej w jakimś stopniu. A w połączeniu z mocznikiem to już nie wspomnę
...Muszę iść kupić ten większy, na zapas, coby mi go nie wykupili
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 18:15   #3043
varda
Raczkowanie
 
Avatar varda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rybnik/Kraków
Wiadomości: 477
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

illegale, zdradz gdzie go kupiłaś w Rybniku
__________________
وراء كل رجل عظيم امرأة



Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 18:32   #3044
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez varda Pokaż wiadomość
illegale, zdradz gdzie go kupiłaś w Rybniku
Chodzi o Humektan, tak?
Kupiłam go w aptece, tej prawie na rynku, na prawo od drogerii "damianii" i niemalże na przeciwko Rosmanna.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 20:01   #3045
olgicula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk / Heidelberg
Wiadomości: 259
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ill, czyli rozumiem, ze dodajesz urea do kremu nawilzajacego... Jaki masz sposob? Przed kazda aplikacja? I jakie proporcje?

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

A czego uzywacie jako tonika? Jakis apteczny? Co polecacie?

Ja narazie nie trafilam na faworyta. Najlepiej sprawdzila sie... maslanka
olgicula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 20:11   #3046
varda
Raczkowanie
 
Avatar varda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rybnik/Kraków
Wiadomości: 477
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Tak tak o humektan świetnie się składa, to najtańsza apteka w Rybniku. Ile zapłaciłaś?
__________________
وراء كل رجل عظيم امرأة



Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 11:50   #3047
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez olgicula Pokaż wiadomość
Ill, czyli rozumiem, ze dodajesz urea do kremu nawilzajacego... Jaki masz sposob? Przed kazda aplikacja? I jakie proporcje?

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

A czego uzywacie jako tonika? Jakis apteczny? Co polecacie?

Ja narazie nie trafilam na faworyta. Najlepiej sprawdzila sie... maslanka
Polecam apirynowy, borasol ,mleko albo hydrolaty

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
To muszę wypróbować ten żel Palomy do psikacza, koniecznie!

Ja 100% też nigdzie nie widziałam, bo taki sok to musi mieć konserwant, ale miałam 99,87 % z Laboratoria Nautry, albo Oleofarm z supermarketu (Tesco). W zielarskich też oczywiście są.
Albo można ze świeżego aloesu wycisnąć, ale mi tak żal tego kwiatka "marnować"

Humektan mi się bardzo podoba, cieszę się, że go wreszcie dostałam. Myślałam, że będzie on zbyt lekki i nie będzie efektu na mojej przesuszonej skórze, ale efekt był, szybko się wchłonął i skóra była nawilżona, przynajmniej w jakimś stopniu. A w połączeniu z mocznikiem to już nie wspomnę
...Muszę iść kupić ten większy, na zapas, coby mi go nie wykupili
Co do aloesu, no to mowiąc 100 proc, mysle tez o tych 98-99 ;D a ile w tesco kosztuje i jaka pojemnosc?

No duzy Humektan bardziej sie oplaca c Mam nadzieje,ze go nie wycofaja, umarlabym chyba ;D

Właśnie weszłam na stronę www.☠☠☠☠☠☠☠ i jestem pod wrażeniem! Wpisuję sobie rozne rzeczy i wszystko jest XD czy to naprawde oznacza koniec szaleńczego biegu po wszystkich aptekach i przerażonych min farmaceutek, które "pierwszy raz o tym słyszą " ?

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-09-14 o 12:22
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 15:09   #3048
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

A ja dzisiaj za Wasza rada kupilam acnefan. Wczoraj zachcialo mi sie wyciskac grudki i wagry, gdzie nie mialam na twarzy juz zadnych ropnych zmian. Rano obudzilam sie z czerwonymi kropkami i gulami na całej twarzy, niektore z białymi czubkami Jak zwykle, jak jest za dobrze, to trzeba pogorszyc ehhh Mam nadzieje ze acnefan mi pomoze...
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 15:40   #3049
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Madame, mam tak samo- jak zaczynam cisnąć to przestać nie mogę i potem pojawiają się ropne wykwity
teraz też sobie spaprałam policzek, bo ostatnio pryszcz mi się przywidział^ oczywiście wydusiłam niewiele, coś zostało jeszcze- odbudował się i teraz się męczę ;p
ale właśnie Acnefanem posmarowałam, potem znowu posmaruję na wieczór ;]
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-14, 15:56   #3050
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

do czego, jak i jakich używacie hydrolatów?
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 17:41   #3051
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
Madame, mam tak samo- jak zaczynam cisnąć to przestać nie mogę i potem pojawiają się ropne wykwity
teraz też sobie spaprałam policzek, bo ostatnio pryszcz mi się przywidział^ oczywiście wydusiłam niewiele, coś zostało jeszcze- odbudował się i teraz się męczę ;p
ale właśnie Acnefanem posmarowałam, potem znowu posmaruję na wieczór ;]

To witaj w klubie Ahhh rączki swędzą, trzeba coś z tym zrobić. Ja juz sie dzisiaj smarowałam 2 razy i widzę poprawę Oczywiscie nie to ze wszystko juz poznikalo bez sladu, ale zmnieszylo sie i zjasnialo zaczerwienienie. Pewnie potrzeba jeszcze 2-3 dni zeby wszystko doszlo do ladu ale narazie nie jest zle

Mam jeszcze pytanie do osob uzywajacych acnefanu: czy pomaga on rowniez pozbyc sie grudek? Takich bialych podskornych ala kaszaki? Bo ciagle mi wyskakuja nowe a ja je ciagle wyciskam i tak w kolko....
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 18:15   #3052
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

olgicula tak, dodaję do kremu małą kropelkę mocznika i mieszam na dłoni. W proporcjach takich: kremu tyle co orzecha laskowego () a mocznika tyle ile się na palec przyklei Czyli niewiele.

Ja jako toniku używam aktualnie: rumianek (herbata) wymieszany z sokiem z aloesu i sokiem z cytryny. Podobno dobre są toniki Fitomed, niestety jeszcze na nie nie natrafiłam. No i Fitomed ma też w swojej ofercie 100% hydrolat różany, ale gdzie go kurcze można dostać?

varda tak, najtańsza wiele produktów tam jest takich trudnodostępnych i oczywiście tanich. Tylko wielkie kolejki są zawsze Ja kupiłam mały Humktan (30g) za 9.90, a duży (100g) jest za ok 21 zł.

Narc W Tesco ten firmy Oleofarm, to jest to 500ml za 20 zł.
Humektanu nie mogą wycofać, w żadnym wypadku, ani wykupić też nie mogą, ma być cały czas być dostępny w aptece, zwarty i gotowy do zakupu, o

*Catherrine* Hydrolatów używa się zazwyczaj jako toniku, albo do rozpuszczenia czegoś w nim np. mocznika.

MadameButterfly6 Kiedyś używałam acnefanu. Dobrze zasuszał pryszcze, ale na grudki i wągry nic nie działał, tylko w tym miejscu, gdzie nie było pryszcza wysuszał skóre, więc radze go stosować "bardzo" punktowo
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 18:19   #3053
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Odnośnie mocznika

Lekko podgrzewam balsam do ciała (najczęciej Lirene) dodaję mocznik i odrobinę kwasu mlekowego.

Dla mojej skóry działa lepiej niż drogie apteczne balsamy
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 18:33   #3054
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
*Catherrine* Hydrolatów używa się zazwyczaj jako toniku, albo do rozpuszczenia czegoś w nim np. mocznika.
czyli sam hydrolat też działa tak? wiem, że jako toniku się używa albo jako dodatku, tylko chciałam się dowiedziec konkretnie jakie są najlepsze, może jakieś sprawdzone przepisy i jak działa itp. - krótko mówiąc: chodzi mi o patent na bycie naj z użyciem konkretnego hydrolatu
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 19:02   #3055
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

*Catherrine* na hydrolatach to ja się tak nie znam, poczytaj w wątku o hydrolatach i olejach Hydrolatu można używać samego, jak najbardziej. Ja przy okazji zakupu mocznika na mazidłach zamówiłam mamie hydrolat różany, sama go nawet użyłam, jest bardzo przyjemny, pięknie pachnie, nie przesusza, a wręcz nawilża skóre
Dobór hydrolatu zależy od cery, przejrzyj na mazidłach i dobierz jakiś dla siebie
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 19:10   #3056
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
*Catherrine* na hydrolatach to ja się tak nie znam, poczytaj w wątku o hydrolatach i olejach Hydrolatu można używać samego, jak najbardziej. Ja przy okazji zakupu mocznika na mazidłach zamówiłam mamie hydrolat różany, sama go nawet użyłam, jest bardzo przyjemny, pięknie pachnie, nie przesusza, a wręcz nawilża skóre
Dobór hydrolatu zależy od cery, przejrzyj na mazidłach i dobierz jakiś dla siebie
ok, dzięki
tak zamierzam zrobic, ale chciałąm pospytac o wasze doświadczenia jakby któraś miała to zapraszam do wypowiadania się

też właśnie zamierzam zrobic zamówienie w mazidłach i zastanawiam się co jeszcze mi się przyda, bo jak już płacę za tę przesyłkę to muszę to dobrze zorganizowac
na razie moja lista wygląda tak:
mocznik
spirulina
keratyna hydrolizowana
gliceryna
niacynamid
jakiś hydrolat

co jeszcze warto? bo np. uniwersalne, albo skuteczne?
wiem, że każdy potrzebuje czego innego, wg własnych potrzeb, ale często odnajduję wśród waszych rad, patentów coś dla siebie, więc myślę że można śmiało doradzac
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2009-09-14 o 19:12
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 19:44   #3057
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

illegale stalas sie guru w sprawach mocznika mozna go dodac do jakiegokolwiek kremu? chodzi mi o to czy mocznik 'nie gryzie' sie z jakims skladnikiem?
a jakby tak dodac mocznik do odzywki do wlosow?
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 19:49   #3058
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

muszę spróbować z tym mocznikiem.. bo ostatnio mam strasznie przesuszoną skórę wokół ust i boję się, może mnie wypryszczyć ;p
a nie wiecie może czy można mocznika dodać do filtra?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 22:00   #3059
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
nynka87 10g - 1.88
30g - 2.60
Mocznik jest bardzo wydajny, wystarczy "kropelka"
kupię na bank
Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Ja też zamówię to cudo,ale dopiero w październiku Czyli już niedługo xD
a zamierzam dodawać tak jak Illegale do Humektanu, doprowadzić nim pięty i łokcie do porządku, i dodawać też do serum do biustu
Aha i chce też zrobić psikadło z żelu aloesowego palomy+mocznik+keratyna, tylko za bardzo nie wiem jakie proporcje :/
ja właśnie dopiero też w październiku....
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-15, 00:03   #3060
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

łaaaaał. Jestem tu nowa i z zapartym tchem czytam Was od kilku dni. Muszę pwiedzić że wyciągnęłyście mnie swoimi radami z urodowo-kosmetycznego ciemnogrodu. Rady są bezcenne i już zaczęłam sie do niektórych stosować
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.