Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-12, 23:42   #2281
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

o matko ta mgiełka to sam spirit , dla mnie alkohol w kosmetykach jest niedopuszczalny,wiadomo może wysuszać ...
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 08:22   #2282
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam ja poproszę a analizę podkładu normalizującego oriflame t-balance.

aqua (water), cyclopentasiloxane, isododecane, nylon-12, butylene glycol, methyl methacrylate crosspolymer, polyglyceryl- 4 isostearate, hexyl laurate, cetylpeg/ppg-10/1 dimethicone , bis-peg/ppg-14/14 dimethicone , magnesium sulfate, c30-45 alkyl methicone, hydrogenated polydecene, cera alba (beeswax), ethylhexyl methoxycinnamate, propylene glycol, silica, disteardimonium hectorite, methylparaben, propylparaben, parfum (fragrance), hydrogenated castor oil, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, trimethoxycaprylylsilane, glycerin, isohexadecane, isooctane, limonene, sodium hyaluronate, nasturtium officinale (extract), hedera helix (ivy extract), eruca sativa (leaf extract), linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, citronellol, hydroxycitronellal, phenoxyethanol, vaccinium myrtillus (extract), rosa canina (fruit extract), plantago major (leaf extract), citral, bht, ascorbyl glucoside, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, ci 77891 (titanium dioxide), ci 77492 (iron oxide), ci 77491 (iron oxide), ci 77499 (iron oxide).

dzięki i pozdrawiam!
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 12:53   #2283
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o sprawdzenie składu kremu Kermuren pod względem zapychaczy i podrażniaczy.
Kermuren Plus 5% mocznika:
aqua, petrolate, urea, cetearyl alkohol, glycerol, polysorbate 40, propylene glycol soyate, glyceryl linolenate, glyceryl linoleate, glyceryl oleate, glyceryl stearate, l-arginine, lactic acid, methylparaben, propylparaben.
__________________
Odwiedzaj codziennie http://www.pajacyk.pl/
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 15:47   #2284
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu mgiełki brazującej yves rocher

Aqua, alcohol denat, dihydroxyacetone, glycerin, butylene glycol, propylene glycol, peg40 hydrogenated castor oil, parfum, tocopheryl acetane, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, hexyl cannamal, alpha-isomethyl ionone, coumarin, hydroxyisohexyl, 3-cyclo-hexene carboxaldehyde, gardenia tahitensis, cocos nucifera

Przepraszam jeśli popełniłam błędy w przepisywaniu
Denat na 2gim miejscu w składzie to przesada. Yves Rocher po raz kolejny udowadnia ze więcej w ich kosmetykach silikonu i konserwantów niż rzekomej ekologii.

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
witam ja poproszę a analizę podkładu normalizującego oriflame t-balance.

aqua (water), cyclopentasiloxane, isododecane, nylon-12, butylene glycol, methyl methacrylate crosspolymer, polyglyceryl- 4 isostearate, hexyl laurate, cetylpeg/ppg-10/1 dimethicone , bis-peg/ppg-14/14 dimethicone , magnesium sulfate, c30-45 alkyl methicone, hydrogenated polydecene, cera alba (beeswax), ethylhexyl methoxycinnamate, propylene glycol, silica, disteardimonium hectorite, methylparaben, propylparaben, parfum (fragrance), hydrogenated castor oil, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, trimethoxycaprylylsilane, glycerin, isohexadecane, isooctane, limonene, sodium hyaluronate, nasturtium officinale (extract), hedera helix (ivy extract), eruca sativa (leaf extract), linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, citronellol, hydroxycitronellal, phenoxyethanol, vaccinium myrtillus (extract), rosa canina (fruit extract), plantago major (leaf extract), citral, bht, ascorbyl glucoside, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, ci 77891 (titanium dioxide), ci 77492 (iron oxide), ci 77491 (iron oxide), ci 77499 (iron oxide).

dzięki i pozdrawiam!
Podkłąd będzie robił na twarzy maskę - dużo w nim skrobii, nylonu (składniki matujące) oraz wosków roślinnych i silikonów. Niestety, są duze szanse że pozapycha. Wszystko co w nim warte uwagi występuje za kompozycją zapachową, a więc jest tego tutaj tyle, co kot napłakał, pewnie w okolicach 1%-2%.


Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Proszę o sprawdzenie składu kremu Kermuren pod względem zapychaczy i podrażniaczy.
Kermuren Plus 5% mocznika:
aqua, petrolate, urea, cetearyl alkohol, glycerol, polysorbate 40, propylene glycol soyate, glyceryl linolenate, glyceryl linoleate, glyceryl oleate, glyceryl stearate, l-arginine, lactic acid, methylparaben, propylparaben.
Preparaty z mocznikiem są zazwyczaj bardzo mocno odżywcze - taka jest reguła, zazwyczaj podłoże kremu jest dosyć tłuste. Jest to wg mnie ciekawy krem, ale zaznaczam - raczej półtłusty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 16:18   #2285
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Proszę o sprawdzenie składu kremu Kermuren pod względem zapychaczy i podrażniaczy.
Kermuren Plus 5% mocznika:
aqua, petrolate, urea, cetearyl alkohol, glycerol, polysorbate 40, propylene glycol soyate, glyceryl linolenate, glyceryl linoleate, glyceryl oleate, glyceryl stearate, l-arginine, lactic acid, methylparaben, propylparaben.
http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm sprawdzałam z tą tabelka jego skład i wychodzi na to że jest bezpieczny,ale tak naprawdę niewiadomo jak to z nim będzie. Też się na niego czaje od dłuższego czasu ale go niekupiłam jeszcze bo boje sie że jednak będzie za tlusty. Jak nie przetestujemy na własnej skórze to się nie dowiemy .............ps.sprawdzał am też skład kermurenu 10% i tam już jest składnik który w tabelce jest na czerwono czyli ten napewno się dla nas nie nadaje.
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 16:23   #2286
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Aga Ka Pokaż wiadomość
http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm sprawdzałam z tą tabelka jego skład i wychodzi na to że jest bezpieczny,ale tak naprawdę niewiadomo jak to z nim będzie. Też się na niego czaje od dłuższego czasu ale go niekupiłam jeszcze bo boje sie że jednak będzie za tlusty. Jak nie przetestujemy na własnej skórze to się nie dowiemy .............ps.sprawdzał am też skład kermurenu 10% i tam już jest składnik który w tabelce jest na czerwono czyli ten napewno się dla nas nie nadaje.
Dziewczyny, kremu z taką zawartością mocznika są zazwyczaj do cer z ŁZS, łuszczycą, AZS i one po prostu muszą byc odzywcze. Tak samo jak filtr ma zostawiać na skórze filtr.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 16:58   #2287
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jeszcze poproszę o analizę kremiku IWostin Purritin na noc

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polygluceryl 3 Methylglucose Distearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride/Sodium Acrylates Copolymer, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Acetic Acid/Citric Acid/Glycolic Acid/Lactic Acid/Malic Acid/Tartaric Acid/Pyruvic Acid/Proline, Zinc PCA, Tea Tree (Malaleuca Alternifolia) Oil, Allantoin, Triclosan, Salicylic Acid, Parfum, Methylchloro-Isothiazo-Linone/Methylisothiazolinone, PEG-8/Tocopherol/Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-13, 19:20   #2288
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Jeszcze poproszę o analizę kremiku IWostin Purritin na noc

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polygluceryl 3 Methylglucose Distearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride/Sodium Acrylates Copolymer, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Acetic Acid/Citric Acid/Glycolic Acid/Lactic Acid/Malic Acid/Tartaric Acid/Pyruvic Acid/Proline, Zinc PCA, Tea Tree (Malaleuca Alternifolia) Oil, Allantoin, Triclosan, Salicylic Acid, Parfum, Methylchloro-Isothiazo-Linone/Methylisothiazolinone, PEG-8/Tocopherol/Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid
Krem z ciekawą kombinacją kwasów, olejku z drzewa herbacianego, oleju z nasion winogron. Ma trójglicerydy - mogą zapychac. krem trzeba traktowac jak kazdy iny preparat z kwasami, a wiec uzywac rozsądnie - z poczatku rzadziej, porem stopniowo zwiększając intensywnosc. Na dzien filtr.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 20:43   #2289
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę tego kremu The Body Shop Aloe Soothing Moisture Lotion SPF 15

Aloe barbadensis, Glycerin, Octyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Butylene Glycol, Cyclomethicone, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Myristyl Myristate, Sesamum indicum, Butyrospermum parkii, Panthenol, Carbomer, Xanthan Gum, Bisabolol, Disodium EDTA, Pentylene Glycol, Avena sativa, Sodium Hydroxide, Aqua.

Proszę mi powiedzieć czy moze fajnie nawilżać, moja cera jest bezproblemowa

I tego kremu The Body shop Grapeseed Daily Hydrating Moisture

Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Behenyl Alcohol, Butylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Glycerin, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Myristyl Myristate, Phenyl Trimethicone, Biosaccharide Gum-1, Palmitic Acid, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Saccharide Isomerate, Sodium Lactate, Sodium PCA, Xanthan Gum, Dicetyl Phosphate, Ceteth-10 Phosphate, Lecithin, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Methylparaben, Alcohol Denat., Fragrance, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylparaben, Sodium Hydroxide, Ethylparaben, Tocopherol, Vitis Vinifera (Grape Seed) Extract, Propylparaben, Citric Acid, Iron Oxides
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 21:01   #2290
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tych kremach? Nie chodzi mi o zapychanie. Widze, że krem na dzień nie zawiera filtru UVA, mimo iż na opakowaniu jest napisane, że chroni przed UVA i UVB (SPF 10), ale może nie mam racji? Wydaje mi się, że ten kremy są całkiem niezłe, ale ja dopiero się uczę analizować skłądy, więc będę wdzięczna za pomoc w rozszyfrowaniu

Eveline, DERMO CODE, krem na dzień
Aqua, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Glycine Soya Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Petrolatum/Cholesterol/Cetearyl Alcohol, Mineral Oil, Octyldodecanol, Dimethicone, Water/Hydrolyzed Wheat Protein/Hydrolyzed Soy Protein/Xantan Gum/Tripeptide-1, Creatine, Glycerin, Propylene Glycol, Water/Propylene Glycol/Acacia Senegal, Camellia Sinensis Leaf Extract, Panthenol, Glyceryl Stearate SE, Tocopheryl Acetate, Silica, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanoloamine, Allantoin, Phenoxyetanol/Methylparaben/Butylparaben/Ethylparaben/Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional (Lilial), Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool

Eveline, DERMO CODE, krem na noc
Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Mineral Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Isoprpyl Myristate, Petrolatum/Cholesterol/Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Water/Hydrolyzed Wheat Protein/Hydrolyzed Soy Protein/Xantan Gum/Tripeptide-1, Cetyl Alcohol, Water/Butylene Glycol/Laminaria Hyperborea Extract, Creatine, Polysorbate 20/Retinyl Palmitate/Tocopherol/Linoleic Acid/PABA, Octyldodecanol, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Yeast Extract, Betaine, Acrylates/C10-30 Alcyl Acrylate Crosspolymer, Triethanoloamine, Phenoxyetanol/Methylparaben/Butylparaben/Ethylparaben/Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional (Lilial), Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionene, Linalool
podbijam
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-14, 11:17   #2291
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

To jeszcze mam ostatnią prośbę.
Krem Siarkowa moc BARWA


Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-14, 16:57   #2292
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tego kremu The Body Shop Aloe Soothing Moisture Lotion SPF 15

Aloe barbadensis, Glycerin, Octyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Butylene Glycol, Cyclomethicone, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Myristyl Myristate, Sesamum indicum, Butyrospermum parkii, Panthenol, Carbomer, Xanthan Gum, Bisabolol, Disodium EDTA, Pentylene Glycol, Avena sativa, Sodium Hydroxide, Aqua.

Proszę mi powiedzieć czy moze fajnie nawilżać, moja cera jest bezproblemowa
Będzie dobrze nailżał i koił skórę - duuużo aloesu. Nie ma się za bardzo do czego przyczepić.

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
I tego kremu The Body shop Grapeseed Daily Hydrating Moisture

Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Behenyl Alcohol, Butylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Glycerin, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Myristyl Myristate, Phenyl Trimethicone, Biosaccharide Gum-1, Palmitic Acid, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Saccharide Isomerate, Sodium Lactate, Sodium PCA, Xanthan Gum, Dicetyl Phosphate, Ceteth-10 Phosphate, Lecithin, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Methylparaben, Alcohol Denat., Fragrance, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylparaben, Sodium Hydroxide, Ethylparaben, Tocopherol, Vitis Vinifera (Grape Seed) Extract, Propylparaben, Citric Acid, Iron Oxides
Powinnas byc zadowolona, jeśli masz bezproblemowa cerę. Krem powinien bardzo dobrze nawilżać. Musze Cie jednak ostrzec, że niewiele osób jest w stanie wytrzymać połączenie trójglicerydów i myristyl myristate - mogą pozapychać.

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
To jeszcze mam ostatnią prośbę.
Krem Siarkowa moc BARWA
Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool
Mam w zasadzie 2 uwagi.

1) Olej z oliwek i masło shea moga zapychać.
2) Polyakrylamid
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-15, 00:14   #2293
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a co to jest ten Polyakrylamid
?
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-15, 10:44   #2294
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Polyacrylamide (poliakrylamid) - substancja rakotwórcza, która odkłada się w organizmie i najłatwiej trafia tam przez kosmetyki.


Nie znam jeszcze wszystkich składników, dopiero się uczę, wiem na razie czego unikać. Zauważyłam, że przy analizie składników pomijacie te szkodliwe dla zdrowia kobiet. Chodzi mi zwłaszcza o formaldehyd (również rakotwórczy jak polyacrylamide). Nigdy nie wspominacie o tym, że w składzie jest on zawarty i że ma szkodliwy wpływ. Czasami kosmetyki nafaszerowane są nim i to w podwójnej postaci!! Ja właśnie z tego powodu zrezygnowałam z cześci kosmetyków Ziai Oni mają to świństwo nawet w kosmetykach dla kobiet w ciąży!!
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-15, 10:54   #2295
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
a co to jest ten Polyakrylamid
?
[quote=k-n;5530122]Polyacrylamide (poliakrylamid) - substancja rakotwórcza, która odkłada się w organizmie i najłatwiej trafia tam przez kosmetyki.

quote]


Substancja podejrzana o działanie rakotwórcze - tego jeszcze na 100% nie wiemy. Prosze odnależć e tym wątku mój post dot. polyacrylamide poprzez wyszukiwarkę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-15, 16:09   #2296
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize kremu Na początku bardzo mi sie podobał, ale niedawno chyba mnie zapchał

Ziaja PRO Krem nawilżający
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Gryceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra Extract, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butlphentyl Methylopropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Triethanolamine.

oraz

Ziaja PRO Mleczko oczyszczające
Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, Ceteareth-12, Cetyl Alcohol, Caesalipinia Spinosa Gum, Propylene Glycool, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide.
podbijam
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-15, 16:28   #2297
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
podbijam
LEELEE to isopropyl myristate jest winowajcą na 100 % ,rany jeszcze na początku składu, aż się boje pomysleć jak by na mnie zadziałał. A co do mleczka to nie widzę w nim nic kontrowersyjnego . ale krem okropny
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-15, 17:10   #2298
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
A czy ja też mogłabym prosić o rozszyfrowanie składu kremu? Mam bardzo suchą skórę i niewiele kremów okazuje się naprawdę dobrych- albo wogóle nie nawilżają albo uczulają... Zazwyczaj używam kremów aptecznych ale oprócz nich strasznie pasuje mi garnier miodowy - odżywienie i komfort. Chciałam się dowiedzieć jak tam z jego skłanikami, czy faktycznie jest odżywczy i robi coś dobrego?



Skład: Aqua/Water, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Sucrose Stearate, Elaeis Guineensis/Palm Oil, Mel/Honey, Methyl Glucose Sesquistearate, Petrolatum, Cera Alba/BeesWax, Coriandrum Sativum/Coriander Fruit Oil, Olea Europea/Olive Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Cetyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Myristic Acid, Myristyl Alcohol,Palmitic Acid, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, T-Butyl Alcohol, Xanathan Gum, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea,CI 47005/Acid Yllow 3, CI 16035/Red 40, Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Hexyl Cinnamal


Byłabym bardzo wdzięczna za rozszyfrowanie
Jeszcze raz bardzo proszę rozszyfrowanie składu
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-15, 18:33   #2299
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Aga Ka Pokaż wiadomość
świetny pomysł ,w tym celu pożyczę od brata nowy aparat ..rozłoże w sklepie statyw ..bo przeciez zdjęcie też musi być dobrej jakości ..żeby to póżniej wogóle odczytać ..myślę że nikt mnie nie zobaczy ,conajwyżej błysk flesza może mnie zdradzić . a tak na poważnie no przecież nie będę się wydurniać ze spisywaniem składów w sklepie jak nawiedzona....to by dopiero ekspedientki miały ubaw. Albo druga opcja wydrukowanie tabelek z netu i porównywanie ich póżniej w sklepie ... ku uciesze gawiedzi .........ja jednak ponawiam prośbę
Dokladnie ale ja jeszcze proponuje poprosic kogos o pomoc gdybys nie dala rady rozlożyc tego statywu albo miala problem ze zrobieniem zdjecia ...

Zdjecie zrobilam telefonem tylko ze z aparatem dobrej jakosci i wyszlo bez flesza wiec ani mnie nie oslepilo ani nikogo dokola i nikt wtedy nie patrzyl wiec nie musialam palic sie ze wstydu i zajeło mi to jakies 5 sekund wiec nie rozumiem takiego oburzenia:cool :

Mam prośbe Mianowicie chcialabym zeby ktos wskazal mi skladniki w tym kremie, ktore przyczyniaja do zapychania i powstawania pryszczy i zaskórników Wiem ze ten krem był już analizowany ale został oceniony bardzo pozytywnie i oceny w KWC tez ma dobre niemniej jedak ja dostalam po nim wysypu krost i chcialabym wiedziec co może byc przyczyną? Może jakies kwasy? Bardzo prosze o pomoc bo chcialabym wiedziec na jakie skladniki w przyszlosci uważac. Z góry dziekuje;*

AA Oceanic Young Krem matująco-nawilżający
Skład:Aqua, Glyceryl Stearate and PEG-100 Stearate, Dimethicone, Glycerin,Octyldodecanol, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin,Distarch Phospate, Cetyl Alcohol, , Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride,Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, 4- Methylbenzylidyne Camphor,Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-15, 20:19   #2300
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Dokladnie ale ja jeszcze proponuje poprosic kogos o pomoc gdybys nie dala rady rozlożyc tego statywu albo miala problem ze zrobieniem zdjecia ...

Zdjecie zrobilam telefonem tylko ze z aparatem dobrej jakosci i wyszlo bez flesza wiec ani mnie nie oslepilo ani nikogo dokola i nikt wtedy nie patrzyl wiec nie musialam palic sie ze wstydu i zajeło mi to jakies 5 sekund wiec nie rozumiem takiego oburzenia:cool :

Mam prośbe Mianowicie chcialabym zeby ktos wskazal mi skladniki w tym kremie, ktore przyczyniaja do zapychania i powstawania pryszczy i zaskórników Wiem ze ten krem był już analizowany ale został oceniony bardzo pozytywnie i oceny w KWC tez ma dobre niemniej jedak ja dostalam po nim wysypu krost i chcialabym wiedziec co może byc przyczyną? Może jakies kwasy? Bardzo prosze o pomoc bo chcialabym wiedziec na jakie skladniki w przyszlosci uważac. Z góry dziekuje;*

AA Oceanic Young Krem matująco-nawilżający
Skład:Aqua, Glyceryl Stearate and PEG-100 Stearate, Dimethicone, Glycerin,Octyldodecanol, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin,Distarch Phospate, Cetyl Alcohol, , Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride,Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, 4- Methylbenzylidyne Camphor,Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.
karla ja się nie oburzam tylko zartuje..żle zrozumiałaś ..także rileeeks a co do tego kremu ,,, caprylic/ capric triglyceride to jest okropny zapychacz , niestety sprawdziłam na własnej skórze .......wprawdzie w tym kremie jest w mniejszych ilościach ale widocznie i tak szkodzi...ja go unikam jak ognia
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-16, 07:59   #2301
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Aga Ka Pokaż wiadomość
LEELEE to isopropyl myristate jest winowajcą na 100 % ,rany jeszcze na początku składu, aż się boje pomysleć jak by na mnie zadziałał. A co do mleczka to nie widzę w nim nic kontrowersyjnego . ale krem okropny
W mleczku jest parafina na samym początku składu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-16, 08:47   #2302
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Uprzejmie ponawiam prosbe o przeanalizowanie skladu nowego Idealista Estee Lauder http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20725

Sklad: Water, Cyclopentasiloxane, dimethicone, Polyslicone-11, Acetyl Glucosamine, Sodium Lactobionate, Morus Nigra Root Extract, Yeast Extract, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Triticum Vulgare Germ Extract, Vitis Vinifera Fruit Extract, Scutellaria Baicalensis Extract, Castanea Sativa Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hordeum Vulgare Extract, Lavandula Angustifolia, Amorphophallus Konjac Root Powder, Caffeine, Laminara Saccharina Extract, Tocopheryl Acetate, Salvia Sclarea Extract, Sodium Hyaluronate, Coriandrum Sativum, Citrus Grandis, Cholesterol, Glycerin, Ethylhexylglycerin, Squalane, Polyethylene, Isopentyldiol, Phenyl Trimethicone, Isohexadecane, Polisorbate 20, Pantethine, Methyldihydrojasmonate, Acrylamide/ Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Ammonium Acryloyl Dimethyltaurate/ VP Copolymer, Polysorbate 80, PEG-8, Ethyl 2,2-Dimethylhydrocinnamal, Phospholipids, Palmitoyl Oligopeptide, Butylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Glyceryl Polymethacrylate, Sodium Glycyrrhetinate , Nordihhydroguaiaretic Acid, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Limonene, Linalool, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Mica, Titanium Dioxide (CI 77891)

Czy naprawde wygladzi cere i zwezi pory? Czy ma cos zszkodliwego/ zapychajacego w skladzie. Mam tlusta cere.

Dziekuje!
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-16, 12:21   #2303
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Floslek Żel/maseczka z serii do skóry z problemami naczyniowymi

Aqua, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum, Fruit Extract, Alcohol, Viola Tricolor Herb Extract, Arnica Montana Herb Extract, Arnica Chamissonis Herb Extract, Panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Imidazolidnyl, Urea, Methylparaben

Czy pomoże to na rozszerzone naczynka?
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-16, 13:17   #2304
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Aga Ka Pokaż wiadomość
karla ja się nie oburzam tylko zartuje..żle zrozumiałaś ..także rileeeks a co do tego kremu ,,, caprylic/ capric triglyceride to jest okropny zapychacz , niestety sprawdziłam na własnej skórze .......wprawdzie w tym kremie jest w mniejszych ilościach ale widocznie i tak szkodzi...ja go unikam jak ognia
No wiem ze czasem mam debilne pomysly ale chcialam pomoc

Wiem ze te te trojglicerydy zapychaja ale myslalam ze skoro nie ma ich na poczatku i brak jest takich potencjalych zapychaczy typu parafina czy isopropyl m. to myslalam ze nie bedzie zapychal a ja mam po nim okropna twarz Nawet pojawily sie krostki na policzkach ktorych nigdy wczesniej nie mialam
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-16, 15:01   #2305
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
No wiem ze czasem mam debilne pomysly ale chcialam pomoc

Wiem ze te te trojglicerydy zapychaja ale myslalam ze skoro nie ma ich na poczatku i brak jest takich potencjalych zapychaczy typu parafina czy isopropyl m. to myslalam ze nie bedzie zapychal a ja mam po nim okropna twarz Nawet pojawily sie krostki na policzkach ktorych nigdy wczesniej nie mialam
Pomysł ze zdjęciami nie jest wcale zły ,tyle że ja miałabym do dyspozycji tylko ten właśnie nieszczęsny aparat brata który raczej się nie nadaje do takich tajnych zadań specjalnych. ... a co do tego kremu ...odstawiłaś go?jak się odstawi taką paskudę to poprawa jest szybko zauważalna
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-16, 15:10   #2306
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kochane,a czy Wy moze orientujecie sie,czy na krem z filtrem 50 svr'a mozna nakladac puder z talkiem i mika ???? Przeczytalam,ze to sa same filtry mineralne i tak sie zastanawiam...
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-16, 16:44   #2307
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o analizę tych kremów Body Shopowych

Krem jojoba, nawilzający


Aqua, Cyclopentasiloxane, Buxus chinensis, Behenyl Alcohol, Butylene Glycol, Isononyl Isononanoate, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Sesamum indicum, Glyceryl Stearate, Hectorite, Biosaccharide Gum-1, Palmitic Acid, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Saccharide Isomerate, Sodium Lactate, Sodium PCA, Xanthan Gum, Lecithin, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Methylparaben, Parfum, Butylparaben, Ethylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid, Geraniol, Limonene, Benzyl Benzoate, Farnesol, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Isoeugenol, CI 19140.

Czy mogę go używać na zimę, jako ochronny np. półtłusty?

i drugi kremik, tez jojoba na noc, intensywnie odżywiający

Aqua (Solvent/Diluent), Cyclopentasiloxane (Skin-Conditioning Agent/Emollient), Buxus chinensis (Emollient/Hair Conditioner), Behenyl Alcohol (Emollient), Butylene Glycol (Humectant), Caprylic/Capric Triglyceride (Emollient), C12-15 Alkyl Benzoate (Emulsifier), Glycerin (Humectant), Sesamum indicum (Emollient), Biosaccharide Gum-1 (Skin Conditioning Agent), Glyceryl Stearate (Emulsifier), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Mannitol (Skin Conditioning Agent), Myristyl Myristate (Emollient), Palmitic Acid (Surfactant), Stearic Acid (Emulsifier), Sorbitol (Humectant), Phenoxyethanol (Preservative), Saccharide Isomerate (Humectant), Persea gratissima (Skin Conditioning Agent), Sodium Lactate (Skin Conditioning Agent), Sodium PCA (Humectant), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Dicetyl Phosphate (Emulsifier), Ceteth-10 Phosphate (Emulsifier), Lecithin (Stabiliser/Emulsifier), Lauryl Alcohol (Emulsifier/Emollient), Myristyl Alcohol (Emulsifier/Emollient), Cetyl Alcohol (Emulsifier), Methylparaben (Preservative), Parfum (Fragrance), Butylparaben (Preservative), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Ethylparaben (Preservative), Butylphenyl Methylpropional (Fragrance Ingredient), Linalool (Fragrance Ingredient), Propylparaben (Preservative), Alpha-Isomethyl Ionone (Fragrance Ingredient), Citronellol (Fragrance Ingredient), Benzyl Salicylate (Fragrance Ingredient), Hexyl Cinnamal (Fragrance Ingredient), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Fragrance Ingredient), Citric Acid (pH Adjuster), Geraniol (Fragrance Ingredient), Limonene (Fragrance Ingredient), Benzyl Benzoate (Solvent), Farnesol (Fragrance Ingredient), Benzyl Alcohol (Preservative), Citral (Fragrance Ingredient), Eugenol (Fragrance Ingredient), Isoeugenol (Fragrance Ingredient), CI 19140 (Colour).

i to, też The Body Shop

Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Cyclomethicone (Emollient), Hamamelis virginiana (Witch Hazel Water) (Astringent), Glycerin (Humectant), Methyl Gluceth-20 (Viscosity Modifier), Saccharide Isomerate (Humectant), Benzyl Alcohol (Preservative), Panthenol (Skin/Hair Conditioning Agent), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (Stabiliser/Viscosity Modifier), Hydroxypropyl Methylcellulose (Thickening Agent), Anthemis nobilis (Anthemis Nobilis (Chamomile) Extract) (Natural Additive), Algae (Seaweed Extract) (Natural Additive), Sodium Dehydroacetate (Preservative), Propylene Glycol (Humectant), Sodium Methylparaben (Preservative), Sodium Hyaluronate (Humectant), Phenoxyethanol (Preservative), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Chlorphenesin (Cosmetic Biocide), Methylparaben (Preservative), Butylparaben (Preservative), Ethylparaben (Preservative), Isobutylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative).

Czy nawilży dobrze skórę pod oczami?

Dzięki

i moze jeszcze ten fluid Oriflame Optimals SPF 30

Skutecznie chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV i zanieczyszczeniem środowiska. Filtry SPF 30 zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry i przebarwieniom, masło shea odżywia ją, chroni i koi, a witamina E działa jak antyoksydant. Wygodne opakowanie mieści się w torebce. Do stosowania samodzielnie lub na zwykle używany krem, pod makijaż. Do wszystkich typów skóry.

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii, methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide 1

Jakie on ma filtry? chemiczne? może podrażnić oczy? i czy jest dobry na zimę?

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2007-10-16 o 18:03
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-16, 18:19   #2308
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

I jeszcze ten krem Skinindyvidual Oriflame SPF 15

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, squalane, triethylhexanoin, nylon-12, cetyl alcohol, dimethicone, polyacrylate-13, c20-22 alkyl phosphate, ceteareth-12, steareth-2, xylitylglucoside, c20-22 alcohols, caprylyl glycol, stearyl alcohol, polyisobutene, phenoxyethanol, ceteareth-20, imidazolidinyl urea, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, parfum, anhydroxylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sodium lauroyl lactylate, xylitol, methylparaben, polysorbate 20, sorbitan isostearate, xanthan gum, distearyl ether, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ceramide 3, bht, chondrus crispus, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, carbomer, glucose, ceramide 1

Ultralekki fluid z wysokim filtrem UV i technologią Dermo-AdaptŞ chroni skórę przed szkodliwym wpływem środowiska, dodaje jej blasku, uelastycznia i wygładza. Szybko się wchłania, idealny do cery mieszanej i tłustej.

Czy naprawdę moze być taki dobry?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-16, 21:12   #2309
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam
bardzo prosze o przyjrzenie sie składowi tego szamponu:

Joanna, Rzepa, Szampon przeciwłupieżowo-wzmacniający z ekstraktem z czarnej rzepy, cyprysu i rozmarynu
Skład:
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, sodium Lureth Sulfate, Fattamide DEA, Cocamidopropylamine Oxide, Zinc Pyrithione, Acrylates/C 10-30 Alkyl, Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Glycerin, Allantoin, Raphanus Sativus var. Niger, Rosmarinus Oficinalis, Cupressus Sempervirens, Disodium EDTA, Parfum, Citric Acid, [+/-2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Methyldibromo Glutaronitrile, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisoyhiazolinone].

w katalogi skladnikow na wizazu znalazlam zeAmmonium Lauryl Sulfate jest substancja drazniaca, nic wiecej nie wiem, jest tak samo be jak SLS czy SLES?, na 4 miejscu SLES, i nic wiecej niepokojacego nie zauwazylam
czy ten szampon jest choc troche lepszy od tych ogolnie dostepnych czy nie marto nim sobie zawracac glowy???

Pozdrawiam
aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-17, 00:08   #2310
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Po raz kolejny proszę o analizę Tym razem krem Idea 25 z filtrami (są stabilne?)

Skład: Aqua, Octyl Methoxycinnamate, PEG-4 Olivate, CetearylAlcohol, PEG-Esters, Glycerin, Sweet Almond Oil, Jojoba Oil, Avocado Oil, Codium Algae Extarct, 4-Methylbenzylidene Camphor, Grapefruit Seed Extract(Citrus Grandis), Polyacrylamide, c-13-c14 Isoparafin, Laureth-7, Cyclomethicone, Dimethicone Copolyol, Tocopherol, Panthenol, Phenoxyetanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, DMDM Hydantoin, Aroma, Disodium EDTA, Triethanolamine.

oraz krem antyrodnikowy Elizabeth
Skład:Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl salicylate, Glycerin, Butelyne Glycol, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Cyclopentasiloxane, Petrolatum, Isostearyl neopentanoate, Benzophenone- 3.butyl, Methoxydibenzoylmethane, Shea Butter extract, Dimethicone, , Phenyl trimethicone, Phenoxyethanol, Hydroxyethylacrylate, Cocoa Seed Butter, Carnosine, Algae Extraxt, Citrus grandis juice, Lycium chinese fruits extract,Rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf extract, Vanilla tahitensis fruit extract, Sodium Hyaluronate, Lactic acid, Squalene, Propylene Glycol, Sodium PCA, Trehalose, Urea, Hydrogenated lecithin, Phospholipids, Polyphosphorylcholine Glycol acrylate, Sucrose, Panthenol, Ethoxydiglycol, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Acryl acrylate crosspolymer, Carbomer, Xanthan Gum, Citric Acid, Disodium EDTA, Hydroxypropyl starch phosphate, Dimethiconol, Parfum, Benzoic acid, Butylparaben, Chlopphenesin, Diazolidynyl Urea, Ethylparaben, Izobutylparaben, Methylparaben, Potassium sorbate, Propylparaben, Sodium benzoate
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.