Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-06, 21:11   #991
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

no wlasnie, ja zauwazylam taka tendencje, szczegolnie przy podkladach szczegolnie te najdrozsze, wypadaja strasznie cienko. a wyprobowalam, bo tonacy brzytwy sie chwyta czlowiek glupi daje sie omamic, mysli sobie, ze jak duzo wyda, to efekt bedzie powalajacy. tyle sie oplacalo, ze juz te kosmetyki przetestowalam i wiecej ich nie kupie dodam, ze te z ktorych nie bylam zadowolona uzywalam moze, ze 3 razy, a potem oddawalam kolezankom, bo wstydzilam sie wlasnie oddac. ale biorac pod uwage, ze niektore rzeczy np. taki podklad ysl- kosztuje 37 euro, to wlasciwie trzeba byloby sie przelamac i prosic o zwrot pieniedzy. szczegolnie, ze czasami ekspedjentki wcale nie chca wydac probek, a czasem daja, ale o duzo za ciemny odcien i td. itp.
malgosiu, wyglada na to, ze za bardzo wysuszylas sobie skorke. masz teraz taka na wyprawke i ona sie broni i produkuje za duzo sebum
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 21:15   #992
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
dziewczyny, jestem po testach Anthelios Creme Tiente 50 - BEZNADZIEJA! nie radze kupowac bez uprzedniego sprobowania, kolorek jak dla mnie za ciemny (mam jasna karnacje, blondynka), najgorsza jest konsystencja, strasznie sie mazial i nie dawal ladnie wsmarowac przez co tworzyly sie brazowe maziaje, wygladalam jak niedoprawiony murzyn, probowalam klepac, dalam mu godzine na wchloniecie, nic, zastygla maska byla fatalna, czulam ssie brudna, jak zle umalowana. Swiecenie jak latarka. Zmylam to paskudztwo i nalozylam Anthelios Creme Fondante 50 - super! co za ulga, ladnie sie wchlonelo, po 10 min szlam na spacer i nie musialam nawet pudrowac Czulam mile nawilzenie, za bardzo sie nie swieci, nie klei, mysle, ze do pracy wystarczy opruszyc sypkim i gotowe.

Kasjam wspominalas, ze jeszcze karmisz dzidzie, nie boisz sie uzywac w takim razie Reton-OX?

Bety to i tak masz fajnego meza , mojego kiedys zlapalam jak sie smarowal niczym balsamem moim najlepszym kremem, co on mysli, ze kremy kosztuja 5zl?
climeberko, on pewnie nie mial swiadomosci. ja to sie czasem ciesze, ze moj tz taki nieswiadomy ile te wszystkie specyfiki kosztuja i nie zna sie na markach
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 21:39   #993
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dau nie, no ja tez generalnie go nie uswiadamiam jesli chodzi o ceny zwykle 'dostaje od kolezanki' albo 'byla przecena', ten sam patent co przy kupowaniu ciuchow - metki z cenami wczesniej znikaja

Kasjam nie wiem czy mnie zapcha, bo w pudeleczku probkowym zostalo mi jeszcze 'na raz'; szkoda, ze babka w aptece nie miala 20 lub 40 na sprobowanie, bo na jesien wolalabym cos slabszego. Moze mialyscie? Jutro probuje Capital Soleil 30 Creme Fraicher I wtedy zadecyduje co kupic.
Co do retinu to dziewczyny w watku"Biochemia w ciazy' radzily sie wstrymac z retilolem, jako bezpieczna uznajac tylko postac 'retinyl palmitytae' , to samo powiedzial mi gin i pediatra, dotalam tylko przyzwolenie na lekkie kwasy co 3 dzien typu Effaclar K, co kilka dni tonik zluszczajacy, wit c i to wszystko.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 09:40   #994
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Być może wysuszyłam sobie cere przez masc cynkową;/ ktora już przestała działać;/
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 09:43   #995
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

i używam toniku under twenty taki niebieski podobnież zawiera mało alkoholu Pozdrawiam
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 12:12   #996
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Dau nie, no ja tez generalnie go nie uswiadamiam jesli chodzi o ceny zwykle 'dostaje od kolezanki' albo 'byla przecena', ten sam patent co przy kupowaniu ciuchow - metki z cenami wczesniej znikaja

robie dokładnie tak samo, rwę metki w popłochu jak wchodzę na schody , a mazidła do torebki

Mallgosiu, mi np. po alkoholu zawsze leje się tłuszcz z ryjka. Może, spróbuj odstawić tonik na kilka dni i zobaczyć czy coś się polepszy?
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 13:12   #997
Yuviel
Raczkowanie
 
Avatar Yuviel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny, to znowu ja witam niewitane

a ja mam takie pytanie; trochę ni z gruchy ni z pietruchy. czy zbyt częste używanie maseczek z zielonej glinki ( w moim przypadku Ziajowej) może wysuszać skórę? Nic takiego się jeszcze nie stało, ale stosuję maseczkę z glinki kilka razy pod rząd i wolę chuchać na zimne
__________________
I co teraz?
Odchudzamy się!

53 52 51 50 49 48 47 46 45



Yuviel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 13:17   #998
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

widze, ze wszedzie obowiazuja te same zasady. tez zdzieram metki, chowam po katach rzeczy.
z ubraniami i butami jest trudniej- te trzeba kiedys zalozyc. albo zakladam po cichaczu, albo twierzde "jak to ne znasz, nie pamietasz, mam juz przeciez dlugo. no co ty" albo, ze tez dostalam, albo wyprzedaz byla, albo second- handzie kupione. ale z nas spryciarki
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 13:23   #999
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziękuje za odpowiedz
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 14:12   #1000
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY



Uśmiałam się znowu czytając wasze sposoby na mężów dot. zakupów kosmetyków i innych dobrodziejstw Wszystkie mamy swoje ukryte wdzięki i dar przekonywania...

Wczoraj byliśmy w supermarkecie, oczywiści mąż wielkim łukiem omijał dział kosmetyków. Gdy już musieliśmy tamtędy przejść, akurat z boczku wystawiona była nowa seria garniera - dla cery wrażliwej, i jak tu nie wziąć toniku, który niemal sam z półki wpadł do koszyka, i jeszcze mleczko do opalania 50, i jeszcze balsam Dove ( mój ulubiony), perfumki adidasa, owocowe ( właśnie mi się skończyły). Wszystko chwyciłam niemal w biegu, mąż pędził przez stoisko niczym formuła 1 a ja dzielnie dotrzymywałam mu kroku. Przy kasie jak zobaczył co jest w koszyku, stwierdził do synka,że mamusia w dziale kosmetycznym to niczym ośmiornica, ma 8 rąk jak macki, które mają wielki zasięg i każda musi coś chwycić

tak czy inaczej kochanego mam tego mężusia a wczorajsze przypadkowe zakupy uważam za udane

pozdrowienia dla waszych mężusiów, mam nadzieję,że równie wyrozumiałych
__________________
36 lat minęło jak jeden dzień...
...i ciut o zyciu na francuskiej prowincji
http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/

Edytowane przez bety2008
Czas edycji: 2008-08-07 o 14:14 Powód: literówki
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 17:04   #1001
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Yuviel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to znowu ja witam niewitane

a ja mam takie pytanie; trochę ni z gruchy ni z pietruchy. czy zbyt częste używanie maseczek z zielonej glinki ( w moim przypadku Ziajowej) może wysuszać skórę? Nic takiego się jeszcze nie stało, ale stosuję maseczkę z glinki kilka razy pod rząd i wolę chuchać na zimne
witaj
sama stosuję glinkę zieloną, ale robię to nie częściej, niż raz na tydzień (półtora); nie wiem, co masz na myśli pisząc "zbyt częste", ale mogę zacytować ze strony www.mazidla.com odnośnie pielęgnacji skóry tłustej "nie stosować zbyt często glinek mineralnych (glinka zielona, biała)"
myślę, że warto się posłuchać tych rad

pozdrawiam wszystkie kłamczuchy zakupowe (sama też nią jestem)
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 18:33   #1002
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość

co do capital soleil- tez mam. zchwycona nim nie jestem. nie jest zly, ale wysusza, poprzez zawartosc alkoholu, no i te silikony!
ale którego masz? ich cała masa... ja miałam próbkę nawilżającego i silikony mi się nie rzuciły w oczy... pewnie jakieś tam są, ale nie w ilościach mnie odrzucających...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 19:09   #1003
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

tak sobie pomyślałam, że wlepię tu skład tego capital soleil... ile tu silikonów? czego mu ewentualnie brak? podkreślę jeszcze raz, że alkoholu praktycznie nie czuć i w tych ilościach mi szkody nie robi. chyba tylko poprawia wchłanianie i odparowuje... oto skład 30tki żel-krem:
1. vichy capital soleil zel-krem (gel-creme) 30, INCI:
1 AQUA / WATER
2 OCTOCRYLENE
3 GLYCERIN
4 ALCOHOL DENAT.
5 PROPYLENE GLYCOL
6 CYCLOHEXASILOXANE
7 C12-15 ALKYL BENZOATE
8 DROMETRIZOLE TRISILOXANE
9 BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
10 ETHYLHEXYL TRIAZONE
11 TALC
12 ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
13 ALUMINUM HYDROXIDE
14 ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE
15 ETHYLHEXYLGLYCERIN
16 METHYLSILANOL/SILICATE CROSSPOLYMER
17 PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE
18 PENTASODIUM ETHYLENEDIAMINE TETRAMETHYLENE PHOSPHONATE
19 POLYSORBATE 60
20 SILICA
21 SODIUM HYALURONATE
22 STEARIC ACID
23 TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID
24 TITANIUM DIOXIDE
25 TOCOPHEROL
26 TRIETHANOLAMINE
27 PARFUM / FRAGRANCE

i tak na marginesie - ja przed mężem jeszcze nie musiałam żadnych rachunków ani metek ukrywać, w końcu to moje pieniądze... a buty najdroższe o dziwo kupowałam właśnie z nim...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 20:09   #1004
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 19Mallgosia91 Pokaż wiadomość
Być może wysuszyłam sobie cere przez masc cynkową;/ ktora już przestała działać;/
Cytat:
Napisane przez 19Mallgosia91 Pokaż wiadomość
i używam toniku under twenty taki niebieski podobnież zawiera mało alkoholu Pozdrawiam
Maść cynkowa mogła przesuszyć, no i na pewno od alkoholu skóra też się przesusza, więc prędzej tu bym szukała winowajcy, niż w maseczkach.

Cytat:
Napisane przez Yuviel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to znowu ja witam niewitane

a ja mam takie pytanie; trochę ni z gruchy ni z pietruchy. czy zbyt częste używanie maseczek z zielonej glinki ( w moim przypadku Ziajowej) może wysuszać skórę? Nic takiego się jeszcze nie stało, ale stosuję maseczkę z glinki kilka razy pod rząd i wolę chuchać na zimne
Co znaczy kilka razy pod rząd? W ciągu jednego dnia?

Norma to 1-2 razy w tygodniu.

Przy silnym trądziku można zrobić kurację intensywną i stosować co drugi dzień (ale przez okres 1, 2 tygodni).
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 08:58   #1005
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam, przejrzałam wątek, ale jestem laikiem jeśli chodzi o pielegancje mojej mocno przetłuszczającej się skóry, już sama nie wiem co mam zrobić, mam skóre tłustą, czerwoną, trądzikową, do tej pory uzywałam:
2 razy dziennie rano i wieczorem: zel do mycia twarzy Tea Tree Oriflame,
na noc krem eveline matujący
wieczorem przemywałam po umyciu twarz tonikiem Oriflame optimals BALANCe do cery mieszanej i tłustej
2 razy w tyg peeling st ives morelowy do cery trądzikowej
raz na 2 tyg maseczka Ziaja pro z glinką zielona +mikro-dermabrazja
wiem, że to nie jest odpowiednia pielegnacja mojej skóry, dlatego proszę o pomoc, może znajdzie sie ktoś kto mnie pokieruje, podpowie jakich kosmetykó mam używać, (żel do mycia twarzy, krem, tonik, peeling, maseczka) tylko takie w przystępnej cenie... bardzo proszę... czytałąm dużo o kuracji kwasami, ale musze przyznać, że nie jestem do końca przekonana więc może najpierw jakaś podsatwowa pielęgnacja... , dodam że używam podkładu revlon colorstay.
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:01   #1006
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
i tak na marginesie - ja przed mężem jeszcze nie musiałam żadnych rachunków ani metek ukrywać, w końcu to moje pieniądze... a buty najdroższe o dziwo kupowałam właśnie z nim...
i tak powinno byc!

wyprobowalam wczoraj Vichy Capital Solieil Creme Fraicheur Visage 30, no i nie podszedl mi - lepil sie, ciekl po palcach i mazial sie, w porownaniu do Antheliosa XL Creme Fondante czulam sie niekomfortowo i marzylam, zeby to szybko zetrzec. Tak ze chyba kupie ten LRP.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:20   #1007
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
Witam, przejrzałam wątek, ale jestem laikiem jeśli chodzi o pielegancje mojej mocno przetłuszczającej się skóry, już sama nie wiem co mam zrobić, mam skóre tłustą, czerwoną, trądzikową, do tej pory uzywałam:
2 razy dziennie rano i wieczorem: zel do mycia twarzy Tea Tree Oriflame,
na noc krem eveline matujący
wieczorem przemywałam po umyciu twarz tonikiem Oriflame optimals BALANCe do cery mieszanej i tłustej
2 razy w tyg peeling st ives morelowy do cery trądzikowej
raz na 2 tyg maseczka Ziaja pro z glinką zielona +mikro-dermabrazja
wiem, że to nie jest odpowiednia pielegnacja mojej skóry, dlatego proszę o pomoc, może znajdzie sie ktoś kto mnie pokieruje, podpowie jakich kosmetykó mam używać, (żel do mycia twarzy, krem, tonik, peeling, maseczka) tylko takie w przystępnej cenie... bardzo proszę... czytałąm dużo o kuracji kwasami, ale musze przyznać, że nie jestem do końca przekonana więc może najpierw jakaś podsatwowa pielęgnacja... , dodam że używam podkładu revlon colorstay.
Żel do mycia buzi najlepiej bez SLS. Coś co dobrze oczyści i będzie działało antybakteryjnie. Polecam żele z Ziaji - tanie i dobre.
- Ziaja, Tin Tin
- Ziaja, Bio Balans

Zrezygnuj z kremu matującego na noc. Krem matujący to krem na dzień. W nocy nie musisz jej matowić - pozwól jej oddychać. Najlepiej coś nawilżającego. Wbrew pozorom cera tłusta także potrzebuje nawilżania. Jak jest go za mało to mocniej się błyszczy i jest ''nieposkromiona''

Z matujących kremów polecam Moc Siarkową z Barwy. Z nawilżających Calma Ziaji.

Peeling masz bardzo dobry! Z maseczek mogę jeszcze polecić taką w saszetkach Dax Cosmetics - Wulkaniczna.


Zajrzyj na ten wątek, bo wczoraj tutaj podobnej odpowiedzi udzielałam http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=270569
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:24   #1008
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
Witam, przejrzałam wątek, ale jestem laikiem jeśli chodzi o pielegancje mojej mocno przetłuszczającej się skóry, już sama nie wiem co mam zrobić, mam skóre tłustą, czerwoną, trądzikową, do tej pory uzywałam:
2 razy dziennie rano i wieczorem: zel do mycia twarzy Tea Tree Oriflame,
na noc krem eveline matujący
wieczorem przemywałam po umyciu twarz tonikiem Oriflame optimals BALANCe do cery mieszanej i tłustej
2 razy w tyg peeling st ives morelowy do cery trądzikowej
raz na 2 tyg maseczka Ziaja pro z glinką zielona +mikro-dermabrazja
wiem, że to nie jest odpowiednia pielegnacja mojej skóry, dlatego proszę o pomoc, może znajdzie sie ktoś kto mnie pokieruje, podpowie jakich kosmetykó mam używać, (żel do mycia twarzy, krem, tonik, peeling, maseczka) tylko takie w przystępnej cenie... bardzo proszę... czytałąm dużo o kuracji kwasami, ale musze przyznać, że nie jestem do końca przekonana więc może najpierw jakaś podsatwowa pielęgnacja... , dodam że używam podkładu revlon colorstay.
.........
ja tak na szybko powiem,ze Twoja pielęgnacja potrzebuje dużych zmian...od ręki wyrzuć krem matujący na noc-zastąp go nawilżającym <np.Sensitią z Iwostinu<19zł w aptece>Colorstey'a staraj się nie uzywać codziennie,bo to sam sylikon własciwie-zapycha i wysusza dodatkowo skórę...generalnie kosmetyki matująco-antytrądzikowe zamieniamy na delikatne nawilżające,bez alkoholu! bez SLSów... kwasów się nie bój-świetnie oczyszczają i wyrównują skórę..a jest ich cała masa do wyboru więc napewno znajdziesz cos dla siebie....
generalnie najważniejsze co masz zrobić to dokładnie przeczytac cały ten wątek...to kopalnia wiedzy na temat prawidłowej pielęgnacji cery takiej jak Twoja,tu jest dokładnie wytłumaczone co i dlaczego...niektóre zaleceniamogą sie wydawac iście przewrotne...ale uwierz,ze potrafią zdziałać cuda
Dziewczyny napewno Ci doradzą.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 09:44   #1009
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziękuję Wam bardzo za odp kochane jesteście, bardzo proszę o dalsze sugestie...
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 09:46   #1010
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
Witam, przejrzałam wątek, ale jestem laikiem jeśli chodzi o pielegancje mojej mocno przetłuszczającej się skóry, już sama nie wiem co mam zrobić, mam skóre tłustą, czerwoną, trądzikową, do tej pory uzywałam:
2 razy dziennie rano i wieczorem: zel do mycia twarzy Tea Tree Oriflame,
na noc krem eveline matujący
wieczorem przemywałam po umyciu twarz tonikiem Oriflame optimals BALANCe do cery mieszanej i tłustej
2 razy w tyg peeling st ives morelowy do cery trądzikowej
raz na 2 tyg maseczka Ziaja pro z glinką zielona +mikro-dermabrazja
wiem, że to nie jest odpowiednia pielegnacja mojej skóry, dlatego proszę o pomoc, może znajdzie sie ktoś kto mnie pokieruje, podpowie jakich kosmetykó mam używać, (żel do mycia twarzy, krem, tonik, peeling, maseczka) tylko takie w przystępnej cenie... bardzo proszę... czytałąm dużo o kuracji kwasami, ale musze przyznać, że nie jestem do końca przekonana więc może najpierw jakaś podsatwowa pielęgnacja... , dodam że używam podkładu revlon colorstay.
Witaj

to ja jeszcze tylko dodam (bo dziewczyny już właściwie wszystko napisały )

do mycia bez SLS jest jeszcze - Lirene nawilżający (taki zielony), Ziaja Calma HLC
z kremów nawilżających jeszcze (bez jakiś dużych ilości ewidentnych zapychaczy) AA therapy nawilżający ok. 15 zł (niebieski) i z minerałami (żółty)

peeling StY jest owszem świetny ale uważaj jeżeli masz dużo krostek, on nieźle drapie, nie podrażnia Ci stanów zapalnych?
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 11:17   #1011
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziekuję za odp. peeling mnie nie podraznie (przynajmniej tak mi się wydaje, ja mam raczej duzo zaskornikow niz pryszczy) a jaki krem polecałybyście pod makijaż rano? a jeśli chodzi o kuracje kwasami to ?
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 11:21   #1012
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

AsiaW dziewczyny maja racje - odstaw wszystko co antybakteryjne i matujace przynajmniej na dwa tygodnie, polecam kupno kosmetykow z tej samej serii: lagodny zel do mycia buzki, delikatny tonik nawilzajacy, lekki krem nawilzajacy na noc a na dzien kremik z filtrem. Wszystko w zaleznosci od tego ile kasy mozesz przeznaczyc na ratowanie cery - najlepsze na pierwszy ratunek sa LRP seria Hydraphase lub Avene Hydrance OPtimale, z polskich Iwostin, moze tez byc rozowa Nivea lub nasz pani Irenka Pharmaceris Wazne zeby kosmetykow bylo jak najmniej. Warto zinwestowac w dobry filtr, bo po pierwsze chroni skore przed szkodliwoscia promieni, zanieczyszczeniami, lagodzi podraznienia i odzywia w jednym - polecam cos z LRP. Kremik o jak najprostszym skladzie, zamiast toniku moze byc woda termalna - w ciagu dnia psikaj ile potrzebujesz. Po takich dwoch tygodniach intensywnego nawilzania mozesz wprowadzic zmiany i raz w tyg umyc buzke mocniejszym zelem badz przetrezc tonikiem z kwasami i na to kremik tez z kwasami na noc. Nie czesciej, bo znowu poniszczysz cere. Peeling najlepiej enzymatyczny tez raz w tyg. Powinno pomoc Moze napisz ile zamierzasz przeznaczyc na kuracje to podam przyklady kremow, postarasz sie dorwac najpierw probki i przetestujesz .
climberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 11:31   #1013
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

niestety z finansami teraz krucho, niedawno straciłam pracę, studiuję, utzrymują mnie rodzice. Dlatego wolałabym coś taniego, dziekuje za pomoc
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 11:36   #1014
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
AsiaW dziewczyny maja racje - odstaw wszystko co antybakteryjne i matujace przynajmniej na dwa tygodnie, polecam kupno kosmetykow z tej samej serii: lagodny zel do mycia buzki, delikatny tonik nawilzajacy, lekki krem nawilzajacy na noc a na dzien kremik z filtrem. Wszystko w zaleznosci od tego ile kasy mozesz przeznaczyc na ratowanie cery - najlepsze na pierwszy ratunek sa LRP seria Hydraphase lub Avene Hydrance OPtimale, z polskich Iwostin, moze tez byc rozowa Nivea lub nasz pani Irenka Pharmaceris Wazne zeby kosmetykow bylo jak najmniej. Warto zinwestowac w dobry filtr, bo po pierwsze chroni skore przed szkodliwoscia promieni, zanieczyszczeniami, lagodzi podraznienia i odzywia w jednym - polecam cos z LRP. Kremik o jak najprostszym skladzie, zamiast toniku moze byc woda termalna - w ciagu dnia psikaj ile potrzebujesz. Po takich dwoch tygodniach intensywnego nawilzania mozesz wprowadzic zmiany i raz w tyg umyc buzke mocniejszym zelem badz przetrezc tonikiem z kwasami i na to kremik tez z kwasami na noc. Nie czesciej, bo znowu poniszczysz cere. Peeling najlepiej enzymatyczny tez raz w tyg. Powinno pomoc Moze napisz ile zamierzasz przeznaczyc na kuracje to podam przyklady kremow, postarasz sie dorwac najpierw probki i przetestujesz .
...........
aaa jak juz nabędziesz troszkę specjalistcznej wiedzy o pielęgnacji,składach kosmetyków,potrzebach skóry...sądze,ze najlepszym co mozna zrobic jest przestawienie się na kosmetyki strikte apteczne i naturalne <tzw.samorobione w domku....z całego serca polecam gotowe zestawy z ''Biochemi Urody'',a dla bardziej wtajemniczonych ''Mazidła''... aaaale to dopiero za jakiś czas
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 11:48   #1015
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

To i ja się dopisze do tego ciekawego i pouczajacego watku.
Mam 23 lata, od 14. roku zycia mialam tłustą skóre i tradzik. Koło 18. roku życia trafiłam z kiepskimi wynikami do endokrynologa i dostałam kurację diane + androcur + spironol. Po ok. pół roku cera pieknie sie poprawiła i miałam skóre normalną. Od kiedy nie biorę androcuru mam znowu cerę tłustą.
Dzisiaj wygląda to tak: cera tłusta (nie wygląda na przesuszoną), widoczne pory, dużo zaskórników, pękające naczynka, wypryski (ale już tylko pojedyncze). Doradzcie prosze jakas dobra kuracje, bo nie chce brac rozwalajacego-wszystkko androcuru tylko po to, zeby sie nie swiecic.
Obecnie używam żelu Avene Cleanance rano i wieczorem, czasem przemywam twarz tonikiem eris do skóry wrażliwej, nakładam Pure Zone L`oreal (od wczoraj już nie, bo sie doczytałam, ze to tylko pogarsza sprawe), podkład Max Factor Lasting Performance, mąkę ziemniaczaną i puder brazujacy. Wieczorem demakijaz tym zelem, tonik eris, papka jadwiga i krem nawilzajacy Iwostinu.
Probowalam uzywac kremu Biodermy 50+, ale nie bardzo mi odpowiada, bo skora po nim jeszcze bardziej sie przetluszcza.
Zamowiłam z BU hydrolat cytrynowy, maseczke wulkaniczna i olejek myjacy. Uzywam tez maseczki z glinki zielonej (2 razy w tygodniu wystarczy?).
Pomozcie, bo strasznie sie swiece, nie pomaga maka ziemniaczana, a po absorbetkach skora jest matowa tylko jakies pol godziny.
Na naczynka kupilam sobie zachwalany koncentrat Farmony i mam zamiar stosowac - tylko kiedy?
magratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 12:05   #1016
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
To i ja się dopisze do tego ciekawego i pouczajacego watku.
Mam 23 lata, od 14. roku zycia mialam tłustą skóre i tradzik. Koło 18. roku życia trafiłam z kiepskimi wynikami do endokrynologa i dostałam kurację diane + androcur + spironol. Po ok. pół roku cera pieknie sie poprawiła i miałam skóre normalną. Od kiedy nie biorę androcuru mam znowu cerę tłustą.
Dzisiaj wygląda to tak: cera tłusta (nie wygląda na przesuszoną), widoczne pory, dużo zaskórników, pękające naczynka, wypryski (ale już tylko pojedyncze). Doradzcie prosze jakas dobra kuracje, bo nie chce brac rozwalajacego-wszystkko androcuru tylko po to, zeby sie nie swiecic.
Obecnie używam żelu Avene Cleanance rano i wieczorem, czasem przemywam twarz tonikiem eris do skóry wrażliwej, nakładam Pure Zone L`oreal (od wczoraj już nie, bo sie doczytałam, ze to tylko pogarsza sprawe), podkład Max Factor Lasting Performance, mąkę ziemniaczaną i puder brazujacy. Wieczorem demakijaz tym zelem, tonik eris, papka jadwiga i krem nawilzajacy Iwostinu.
Probowalam uzywac kremu Biodermy 50+, ale nie bardzo mi odpowiada, bo skora po nim jeszcze bardziej sie przetluszcza.
Zamowiłam z BU hydrolat cytrynowy, maseczke wulkaniczna i olejek myjacy. Uzywam tez maseczki z glinki zielonej (2 razy w tygodniu wystarczy?).
Pomozcie, bo strasznie sie swiece, nie pomaga maka ziemniaczana, a po absorbetkach skora jest matowa tylko jakies pol godziny.
Na naczynka kupilam sobie zachwalany koncentrat Farmony i mam zamiar stosowac - tylko kiedy?
...........
skoro jestesmy przy BU...to..........
zdecydowanie idealnym kosmetykiem dla Ciebie jest serum LEMON ! -reguluje i oczyszcza skórę,do tego nawilża i ładnie uspokaja naczynka <chociaz w składzie na 2%kw.salicylowego.
Mozesz dodac do tego tez tonik z kwasami BHA 2% raz na 2dni <w zaleznosci jak skóra będzie reagować> Do tego poleciałabym:hydrolat OCZAROWY i migdałowy,dla urozmaicenia miętowy i geraniowy.
Olejek do mycia jak najbardziej!
Dziewczyny bardzo chwalą tez peeling enzymatyczny.
A na dzien zastosowałabym serum FLAVO z vit C...leczy naczynka i rozjaśnia wszelkie zaczerwienienia
<oba sera najlepiej jest łączyc z żelem hialuronowym...ponad to ten żel swietnie się łączy z innymi kosmetykami jako dodatkowy nawilżacz...z kremem IWOSTINU np... poza tym na takim żelowym serum CUDOWNIE trzyma się makijaz! >
z kosmetyków aptecznych zostałabym przy Iwostinie-seria nawilżająca dla wrazliwców <ale NIE seria Purritin >
Ostatnio zamówiłam z BU olej TAMANU panaceum na chorą rozregulowaną skórę<narazie na próbę 15ml> będę mieszać go żelem hialuronowym.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 12:10   #1017
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
To i ja się dopisze do tego ciekawego i pouczajacego watku.
Mam 23 lata, od 14. roku zycia mialam tłustą skóre i tradzik. Koło 18. roku życia trafiłam z kiepskimi wynikami do endokrynologa i dostałam kurację diane + androcur + spironol. Po ok. pół roku cera pieknie sie poprawiła i miałam skóre normalną. Od kiedy nie biorę androcuru mam znowu cerę tłustą.
Dzisiaj wygląda to tak: cera tłusta (nie wygląda na przesuszoną), widoczne pory, dużo zaskórników, pękające naczynka, wypryski (ale już tylko pojedyncze). Doradzcie prosze jakas dobra kuracje, bo nie chce brac rozwalajacego-wszystkko androcuru tylko po to, zeby sie nie swiecic.
Obecnie używam żelu Avene Cleanance rano i wieczorem, czasem przemywam twarz tonikiem eris do skóry wrażliwej, nakładam Pure Zone L`oreal (od wczoraj już nie, bo sie doczytałam, ze to tylko pogarsza sprawe), podkład Max Factor Lasting Performance, mąkę ziemniaczaną i puder brazujacy. Wieczorem demakijaz tym zelem, tonik eris, papka jadwiga i krem nawilzajacy Iwostinu.
Probowalam uzywac kremu Biodermy 50+, ale nie bardzo mi odpowiada, bo skora po nim jeszcze bardziej sie przetluszcza.
Zamowiłam z BU hydrolat cytrynowy, maseczke wulkaniczna i olejek myjacy. Uzywam tez maseczki z glinki zielonej (2 razy w tygodniu wystarczy?).
Pomozcie, bo strasznie sie swiece, nie pomaga maka ziemniaczana, a po absorbetkach skora jest matowa tylko jakies pol godziny.
Na naczynka kupilam sobie zachwalany koncentrat Farmony i mam zamiar stosowac - tylko kiedy?
Glinka jest świetna na świecenie, możesz jej używać spokojnie nawet 3 razy w tygodniu jeśli skóra Ci się AŻ tak przetłuszcza jak piszesz. Albo 2 razy w tygodniu przez godzinę trzymaj ją na twarzy a twarz spryskuj wodą termalną tak żeby nie zasychała dopiero na końcu.
I szczerze mówiąc strasznie dużo tych kosmetyków u Ciebie. A wierz mi - im mniej tym lepiej!

EDIT: Widzę że Darko mnie ubiegła. Bardzo mądre rady!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 12:17   #1018
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...........
aaa jak juz nabędziesz troszkę specjalistcznej wiedzy o pielęgnacji,składach kosmetyków,potrzebach skóry...sądze,ze najlepszym co mozna zrobic jest przestawienie się na kosmetyki strikte apteczne i naturalne <tzw.samorobione w domku....z całego serca polecam gotowe zestawy z ''Biochemi Urody'',a dla bardziej wtajemniczonych ''Mazidła''... aaaale to dopiero za jakiś czas
dokladnie!!!

jak bedziesz miec przyplyw gotowki to mozesz sprobowac: LRP
rano - dobry filtr powyzej 20, bedziesz miec kremik nawilzajacy w jednym, lub Hydraphase XL
do demakijazu i mycia: micel i zel Fizjologiczny, lub zel Toleriane lub zel Rosaliac
na noc kremik Hydraphase
co kilka dni toik Effaclar i krem na noc Effaclar K (kwasy)

a teraz:
rano Iwostin 20 nawilzajacy o przedluzonym dzialaniu, lagodny zelik, kremu nawilzajacego Sensitia nie polecam bo ma brzydala-paskuda w skladzie Diazolidynyl Urea wytraca sie z niego formaldehyd, po co sie truc. Wiec tu moze cos z AA Help Mineraly, albo jakis nawilzajacy z calej serii Therapy jakis nietlusty a nawilzajacy. Z kwasow co kilka dni popros o probki Iwostinu Purritin na noc.

Dobra jest tez wspomniana seria Lirene zielona - zel

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14028

do tego kremik http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7550

mozesz sprobowac tez serii Zaiji Calma HLC - mleczko, zel i kremik nawilzajacy

srednia polka to Pharmaceris A - delikatna pianka do mycia
lub Pharmaceris R - lagodny zel, krem na dzien ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23170, a na noc ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3209
peeling tez N

co kilka dni
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17040

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3205

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7103

i jeszcze b fajna jest cala seria Seba-Med - maja zestaw do pielegnacji lagodnej i tradzikowej, wiec mozesz stosowac wymiennie.

tyle ode mnie, troche nieskladnie
climberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 12:22   #1019
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

.......
pomimo wszystko dla mnie seria Purritin jest kontrowersyjna..niektórym pomaga na innych zostają tylko zgliszcza,proponuje odpuscic i zastosowac faktycznie cos poleconego wyżej przez climberke.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 12:31   #1020
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Bardzo dziękuje za rady, juz kompletuje cały zestaw:0 Kochana jesteś
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.