czy to prawda, że palenie odchudza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-18, 22:28   #1
Endorfino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2

czy to prawda, że palenie odchudza?


Palę od kilku lat, chciałabym rzucic fajki, ale obawiam się nagłego przyrostu kilkogramów, macie jakies doświadczenia z tym związane?
Endorfino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 22:47   #2
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Niestety tak - rzuciłam na jakiś czas i przytyłam 5 kg w około 2 miesiące. Podobno jednak waga stabilizuje się z czasem - tu nie mogę potwierdzić, bo nie wytrwałam i wróciłam do palenia :/
__________________
Moje gotowanie i recenzowanie - bezglutenowo, bezmlecznie, bezcukrowo, rozdzielnie, paleo.

http://readthelabel.pl
https://www.facebook.com/doreadthelabel
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 09:42   #3
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Cytat:
Napisane przez Endorfino Pokaż wiadomość
Palę od kilku lat, chciałabym rzucic fajki, ale obawiam się nagłego przyrostu kilkogramów, macie jakies doświadczenia z tym związane?
Tak, jak rzuciłam fajki, to zaczęłam szybciej chudnąć. Może dlatego, że miałam od razu dwa razy lepszą kondycję?

Dużo osób pali nerwowo lub kompulsywnie bądź jakoś tam inaczej.
Potrzebę trzymania czegoś między palcami w okresie rzucania doskonale zaspokoi pokrojona na słupki marchewka, wiem, próbowałam.

Wprawdzie wróciłam do fajek, ale wiem już, że kiedy następnym razem będe rzucać , to kilogramy nie będą żadną wymówką.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 10:11   #4
Madzialena7
zniemczona peema
 
Avatar Madzialena7
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 3 043
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Palenie samo w sobie nie odchudza, tylko po prostu hamuje apetyt i w efekcie jemy mniej. A jak się rzuca palenie, no to czymś trzeba ten głód zaspokoić, więc wiadomo, że ludzie tyją. Tylko naprawdę zdeterminowane osoby potrafią nie przytyć podczas rzucania palenia, no ale wszystko jest do zrobienia.
Madzialena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 10:21   #5
Goch1986
Raczkowanie
 
Avatar Goch1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Powiem Ci szczerze, że wielokrotnie próbowałam rzucić palenie poprzez 'nagłe odstawienie'. Zawsze kończyło się to fiaskiem i przyrostem kilogramów. Dlaczego? Bo zaczynałam jeść, żeby zastąpić czymś dotychczasowy nawyk. Jak nie czipsy, to słone paluszki, cokolwiek, byleby tylko 'zająć ręce'. Rok temu kupiłam pierwszy e-papieros i tak naprawdę dopiero dzięki niemu udało mi odstawić fajki i to bez takich przykrych efektów, jak tycie. Jeśli czuje potrzebę 'zapalenia' to po prostu sięgam po mojego cigito Vavoom i biorę chmurkę. Stopniowo obniżam ilość nikotyny w liquidach (płynach, które wlewa się do e-papierosa), dzięki czemu cały czas stopniowo pokonuję nałóg. Myslę, że mogłabyś spróbować tej metody i że byłabyś zadowolona. No i na pewno nie utyjesz!
Goch1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 23:34   #6
wladyslaw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Send a message via Skype™ to wladyslaw
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Paliłem 6 lat i skutecznie udało mi się tylko rzucić przez zastapienie tego nawyku nowym. Jestem psychologiem i bardzo często pracuję z ludźmi, którzy chcą wykształcic jakiś nowy nawyk - a ten kształtuje się min 30 dni.

I nie chodzi o to, żeby "zająć czymś ręce" - nie tędy droga

Chodzi o to, żeby znaleźć sobie takie zajęcie, które dawało Ci będzie taki stan, który miałaś po fajkach. Jeśli jest to stan wyluzowania, to znajdź coś co Cię rozluźnia - np. siłownię. Jeśli jesteś dzięki temu pewniejsza siebie - idź na sporty walki

Obserwuj się w jakich momentach chcesz zapalić peta - czy jest to moment wiekszego stresu, czy może moment przypływu twórczości? I wtedy popracuj nad tymi stanami - jeśli chcesz, pomogę Ci je zamienić
wladyslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 15:41   #7
gabafunkia
Raczkowanie
 
Avatar gabafunkia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 151
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Cytat:
Napisane przez Madzialena7 Pokaż wiadomość
Palenie samo w sobie nie odchudza, tylko po prostu hamuje apetyt i w efekcie jemy mniej..
i dodatkowo upośledza zmysł smaku i zapachu...
__________________
mój blog o zdrowym odżywianiu : KLIK
gabafunkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 23:02   #8
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Cytat:
Napisane przez Endorfino Pokaż wiadomość
Palę od kilku lat, chciałabym rzucic fajki, ale obawiam się nagłego przyrostu kilkogramów, macie jakies doświadczenia z tym związane?
W większości przypadków zaprzestanie palenia powoduje tycie. Coś w tym jest bo mam wielu znajomych,którzy po rzuceniu tytoniu przytyli i to znacznie.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:40   #9
Goch1986
Raczkowanie
 
Avatar Goch1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
W większości przypadków zaprzestanie palenia powoduje tycie. Coś w tym jest bo mam wielu znajomych,którzy po rzuceniu tytoniu przytyli i to znacznie.
Dlatego warto pomyśleć o spokojnym, cyklicznym, stonowanym rzucaniu papierosów, nagłe odstawienie to szok dla organizmu. Ja na własnym przykładzie sie przekonałam, że nie da się ot tak odstawić papierosów, bez efektów ubocznych, bez tycia, drżenia rąk, rozdrażnienia, tak jak wpsomniałam dopiero mój 'wybawca' cigito tango, skutecznie po 8 latach palenia paczki dziennie!!! pomógł mi odstawić fajki raz na zawsze, nie utyłam, a to dlatego, że nie miałam ochoty sięgac po jakieś smakołyki, nie zaburzyło się nic w organizmie, wszystko pozostało bez zmian, zmieniło sie jedynie to, że nie truję juz swojego organizmu.
Goch1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 18:49   #10
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Mi się wydaje, że papierosy nie odchudzają, ale kiedy się je rzuca, a paliło się długo to po prostu czegoś brakuje, czegoś, co było dostarczane i to bardziej reakcja psychologiczna, że tak to nazwę. Ale zawsze można sobie jakoś pomóc przecież, znaleźć hobby, uprawiać sport i przejść na dietę...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:07   #11
SarishaSavi
Raczkowanie
 
Avatar SarishaSavi
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 89
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Ja jako ciekawostke dodam, ze np. przy PCOS i roznych zaburzeniach hormonalnych papierosy hamują chudniecie przez rozne toksyny które zawierają... jeszcze bardziej "zatruwaja" nasz organizm i organizm tą energie ktora moglby wykorzystac na przyspieszenie metabolizmu itp. wykorzystuje z radzeniem sobie z toksynami ktore mu dostarczamy - tak mi powiedzial endokrynolog.
SarishaSavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 10:56   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Cytat:
Napisane przez Endorfino Pokaż wiadomość
Palę od kilku lat, chciałabym rzucic fajki, ale obawiam się nagłego przyrostu kilkogramów, macie jakies doświadczenia z tym związane?
Palenie nie odchuda, ale uposledza apetyt. Wiec sa osoby, u ktorych rzucenie konczy sie przybyciem kilku kg - to czeste, ale nie regula.

Zdrowiej Ci bedzie z kilkoma dodatkowymi kg a bez palenia tak btw
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 11:01   #13
Goch1986
Raczkowanie
 
Avatar Goch1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Zdecydowanie lepiej w ogóle nie palić..ale w praktyce niestety łatwiej to powiedzieć niż zrobić niestety:/ Niekiedy lepiej stopniowo wychodzić z nałogu, żeby uniknąć nieprzyjemnych 'pobocznych efektów'. Mi na szczęście e-papieros bardzo w tym pomógł, także nie utyłam i jestem blisko sukcesu, czyli zupełnego odstawienia lq nikotynowych
Goch1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 11:03   #14
Conek
Przyczajenie
 
Avatar Conek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Tak. Niestety to prawda. Palenie w pewien sposób odchudza..

_________________________ _______
Nie przegap! sufity podwieszane najwyższej jakości!

Edytowane przez Conek
Czas edycji: 2013-11-11 o 00:06
Conek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 12:11   #15
Ag nie sza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 25
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Jak przeczytałam tytuł tego wątku, to myślałam, że jakieś niemądre dziewcze chce zacząć palić, by pozbyć się nadmiaru kilogramów... Uff, na szczęscie to nie to!
Cóż, może i palenie sprawia, że mamy mniej kilo, ale jesli decydujemy się rzucić i zrobić coś dobrego dla swojego organizmu, to może od razu zaczać więcej się ruszać albo zdrowiej odżywiać? Wtedy na pewno nie zaowocuje to nadwagą :P
Życzę powodzenia!
Ag nie sza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 12:27   #16
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Cytat:
Napisane przez Madzialena7 Pokaż wiadomość
Palenie samo w sobie nie odchudza, tylko po prostu hamuje apetyt i w efekcie jemy mniej. A jak się rzuca palenie, no to czymś trzeba ten głód zaspokoić, więc wiadomo, że ludzie tyją. Tylko naprawdę zdeterminowane osoby potrafią nie przytyć podczas rzucania palenia, no ale wszystko jest do zrobienia.
tu się zgadzam
Oprócz tego, zależy, ile i dlaczego się pali. Ja palę, jak się stresuję, oprócz tego, mam swoje poranne i wieczorne rytuały. Palę sporo, więc nie mam czsu na podjadanie.
I czytałam, że jeden wypalony papieros "spala" ok 20 kcal. Z tym że po wypaleniu takiego papierosa puls mi skacze do 110
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 15:36   #17
Goch1986
Raczkowanie
 
Avatar Goch1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Dot.: czy to prawda, że palenie odchudza?

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
tu się zgadzam
Oprócz tego, zależy, ile i dlaczego się pali. Ja palę, jak się stresuję, oprócz tego, mam swoje poranne i wieczorne rytuały. Palę sporo, więc nie mam czsu na podjadanie.
I czytałam, że jeden wypalony papieros "spala" ok 20 kcal. Z tym że po wypaleniu takiego papierosa puls mi skacze do 110
Jeśli u Ciebie to kwestia 'rytuałów' to spróbuj e-papierosa, bo tak naprawde to w głównej mierze o to w tym chodzi, o nawyki i o to, że samo pelenie i posiadanie przy sobie papieroska, którego można wyjąć sobie do piwka czy własnie w stresującej sytuacji. No mi dlatego nie pomagały plastry czy akupunktury i dlatego ciagle sie nie udawąło
Goch1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.