Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy) - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 23:23   #751
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Mam ogromną prośbę do kręconowołosych, czy możecie mi polecić jakąś odżywkę do włosów (skalp z tendencją do przetłuszczania, wrażliwy), oczywiście bez silikonów, zgodna z CG, głownie zależy mi, żeby była miała w składzie więcej emolientów niż odżywka Fitomedu do włosów tłustych. Podam skład na wszelki wypadek: Aqua, Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Biotin, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne.

Będę bardzo wdzięczna.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 23:41   #752
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Będę wdzięczna za analizę tej odżywki d/s

Loreal Paris - Odżywka ochronna (dołączona do farby)

Skład: aqua/water, cetearyl alcohol, glycerin, behentrimonium chloride, amodimethicone, cetyl esters, isopropyl alcohol, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, trideceth-12, chlorhexidine dihydrochloride, panthenol, candelilla cera/candelilla wax, 2-oleomido-1,3-octadecanediol, methylparaben, citrimonium chloride, parfum.


Dziękuję
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 09:21   #753
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość


aha - w lazience TŻta odnalazłam Maskę z serii Mrs Potters Aloes. nawet nie wiedziałam, ze cos takiego istnieje
Skład dość prosty, prawie taki sam jak balsamu, a może nawet bardziej nadawałaby się do mycia (ze wzgledu na dodatek behetrimonium chloride na początku)?
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Behetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone Copolyol, Aloe Barbadenis Leaf Extract, Panthenol, Parfum, Isopropyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolione, Citric Acid, Butylphnelyl Methylpropional

edit - o! nawet na wizazu byl news o tym pol roku temu https://wizaz.pl/Fryzury/Nowosci/Maski-Mrs.-Potter-s
Maska aloesowa była już analizowana
* Mrs. Potter's, Maska intensywne nawilżenie z aloesem (Forte Sweden)
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 09:32   #754
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość

Jest i skład tej z ginkgo biloba

Widzę keratynę

Chyba się skuszę Bardzo mi służył do mycia(tak błyszczących włosów jeszcze nie miałam) ich balsam bursztyn i keratyna. Choć chyba nie należy go za często stosować bo keratyna kładziona na skalp ma chyba tendencję do przetłuszczania go
Początek podobny do maski aloesowej.
Jeśli nie zwiększono znacząco stężenia składników co mogłoby obciążyć włosy, nadawałaby się do mycia.
Początek to emolient i dwa antystatyki, które również mają być odpowiedzialne za mycie odżywkowe (cetrimonium i behentrimonium chloride).
W następnej kolejności mamy silikon zmywalny wodą (dimethicone copolyol), zadziała kondycjonująco, wygładzająco.
Tuż przed zapachem hydrolizowana keratyna oraz ekstrakt z ginko biloba. Keratyna ma szansę w jakimś stopniu wniknąć w głąb włosa, wzmocnić go; ginko biloba działa przeciobrzękowo, pobudza krążenie.

Maska wygładzi, re-natłuści włosy po myciu szamponowym, zmiękczy je, może się nadawać do mycia; ma potencjał wzmacniający za sprawą keratyny i ekstraktu z ginko biloba.

Z uwagi na silikon (zmywalny wodą) niezgodna z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 09:36   #755
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
i jeszcze odżywka made for Kaufland
Aile lift volume conditioner vita complex & cinnamon and acacia, fine and dry hair


Skład: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alkohol, Parfum, Polyaquaterium- 7, D-Panthenol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl Alkohol

polecana do mycia przez Tinkussie
Zdaje mi się, że to ta odżywka:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=710

Jeśli Małgosia potwierdzi zmienię jej nazwę na liście przeanalizowanych kosmetyków.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 10:11   #756
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna za analizę tej odżywki d/s

Loreal Paris - Odżywka ochronna (dołączona do farby)

Skład: aqua/water, cetearyl alcohol, glycerin, behentrimonium chloride, amodimethicone, cetyl esters, isopropyl alcohol, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, trideceth-12, chlorhexidine dihydrochloride, panthenol, candelilla cera/candelilla wax, 2-oleomido-1,3-octadecanediol, methylparaben, cetrimonium chloride, parfum.


Dziękuję
Przyzwoita (aczkolwiek niezgodna z CG) odżywka o zróżnicowanym składzie.
Mamy tu emolienty, które utworzą film i zatrzymają w jakimś stopniu wodę we włóknie włosa, ponadto zmiękczą i re-natłuszczą włos po myciu szamponem.
Następnie mamy humektanty, glicerynę oraz wzmacniający pantenol, nawilżą poprzez zdolność do przyciągania i wiązania wody, pantenol może dodatkowo wzmocnić włosy.
W odżywce znajdziemy też antystatyki, jeden z nich jest pochodną hydrolizowanej proteiny pszenicznej; wygładzą, ułatwią rozczesywanie, zniwelują ładunek.
Wysoko w składzie występuje silikon amodimethicone, ma właściwości kondycjonujące tym lepsze im bardziej mamy zniszczone włosy, uzupełni prowizorycznie ubytki, doda blasku, wygładzi włosy. Na samym końcu składu znajdziemy syntetyczny ceramid o działaniu nawilżającym.

Niezgodna z CG.

syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 10:21   #757
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Zdaje mi się, że to ta odżywka:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=710

Jeśli Małgosia potwierdzi zmienię jej nazwę na liście przeanalizowanych kosmetyków.
Tak, to dokładnie jest ta odzywka


Gorvita - Panthenol - Żel z aloesem i alantoiną

Skład: (INCI) Aqua, D’Panthenol, Aloe Vera (Aloe Barbadiensis) Extract, Propylene Glycol, Symphytum Officiale Extract, Glycerin, Carbomer, Triethanoloamine, Mentol, Allantoin, Polysorbate-20, DMDM Hydantoin.

Składniki pochodzenia naturalnego.

100 ml/11,73 zł
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG


Edytowane przez malgosia86
Czas edycji: 2010-08-08 o 11:06
malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 11:07   #758
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Dziewczyny mam prosbe odnosnie analizy kilku kosmetykow. Poniewaz w spisie tresci akurat te ktore mnie interesuja nie otwieraja mi sie,nie wiem czemu. Prosiilabym o ogolna zgodnosc z tym, czy sie nadaje do wlosow kreconych czy tez nie,bo nie w kazdej analizie jest to napisane, a na tym etapie stwierdzenie czy zaiwera takie i takie silikony to dla mnie zdecydowanie za malo,bo sie nie znam na tym:

1. Ce- Ce Med dwufazowa odzywka z jedwabiem w sprayu bez spłukiwania: aqua, cyclomethicone, hexamethyldisiloxane, peg 40 sorbitan peroleate, peg -40 hydrogenated castor oil , hydrolyzed silk, 2-bromo-2-nitro-propane-1, 3-diol,citric acid, cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed keratin, cocodimonium hydroxypropyl hydrollyzed collagen, hydroxyethylcellulose, CI 42090, parfum.

Bylabym wdzieczna za opisanie mniej wiecej co ktory skladnik powoduje.

2. Moc Natury WAC L'biotica dwyfazowa odzywka bez splukiwania sun - w spisie podany jest sklad tego produktu,ale pytanie zainteresowanej odnosilo sie do ochrony. Natomiast ja chce wiedziec czy jest odpowiedni do wlosow krecocnych. Czyli czy nie zawiera niepozadnaych skladnikow.

Sklad: Składniki: aqua, cyclomethicone, propylene glycol, cetrimonuim chloride, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer (and) C12-14 pareth-12, hydrolyzed silk, panthenol, phenyl trimethicone, parfum, polyquaternium-59 (and) butylene glycol, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothaiazolinone, citric acid, linaool, hexyl cinnamal, C.I. 16255, C.I. 15985.

3. Gliss Kur hair repair ekspresowa odżywka regenerująca włosy matowe, łamliwe :
Skład: Aqua, cyclomethikone, phenyl trimethicone, dimethiconol, polyquaternium -16, peg/ppg-18/18 dimethicone, pantolactone, prunus armeniaca, kernel oil, panthenol, lactic acid, crtrimonium chloride , parum, sodium benzoate, laurdimonium hyfroxypopyl hydrolyzed wheat protein, benzophenone-4, hydrolyzed wheat protein ,limonene, phenoxyetanol, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Hydrolyzed Silk, Linalool, Sericin, CI 16185


Pozniej dosle jeszcze kilka. Mam nadzieje,ze nie zarzuce was nimi Ale zanim zmienie pielegancje wlosow zgodnie z metoda CG chce wiedziec ktore moge zostawic, a ktore odlozyc na bok.

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2010-08-08 o 11:18
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 11:19   #759
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość

2. Moc Natury WAC L'biotica dwyfazowa odzywka bez splukiwania sun - w spisie podany jest sklad tego produktu,ale pytanie zainteresowanej odnosilo sie do ochrony. Natomiast ja chce wiedziec czy jest odpowiedni do wlosow krecocnych. Czyli czy nie zawiera niepozadnaych skladnikow.

Pozniej dosle jeszcze kilka. Mam nadzieje,ze nie zarzuce was nimi Ale zanim zmienie pielegancje wlosow zgodnie z metoda CG chce wiedziec ktore moge zostawic, a ktore odlozyc na bok.
Chodzi o to?
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=440
Zawiera silikony i polyquaternium więc nie jest zgodna z CG.

Kosmetyk 1 i 3 zawierają silikony, nie są zgodne z CG.

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-08-08 o 11:20
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 11:43   #760
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Nie widziałam, aby ta maska była zanalizowana więc jeśli jest dubel - przepraszam.
Będę wdzięczna za analizę tej maski

L'biotica, Moc Natury WAX, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych

Skład: aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol (and) ceteareth-20, cetrimonium chloride, prunus amygdalus dulcis )sweet almond) oil, acetylated lanolin, lawsonia inermis extract, cinnamomum zeylancum extract, mel (honey) extract, mathylparaben, propylparabe, parfum, C.i.16255, C.I. 42090, linalool, hexyl cinnamal, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, citric acid.


__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 12:00   #761
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Nie widziałam, aby ta maska była zanalizowana więc jeśli jest dubel - przepraszam.
Będę wdzięczna za analizę tej maski

L'biotica, Moc Natury WAX, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych

Skład: aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol (and) ceteareth-20, cetrimonium chloride, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, acetylated lanolin, lawsonia inermis extract, cinnamomum zeylancum extract, mel (honey) extract, mathylparaben, propylparabe, parfum, C.i.16255, C.I. 42090, linalool, hexyl cinnamal, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, citric acid.


Przyzwoita maska w składzie której przeważają emolienty, które natłuszczą i zmiękczą włosy, zapobiegną nadmiernej utracie wody przez włókno włosa, do tej grupy zaliczmy np. lanolinę (która jest też antystatykiem), alkohol tłuszczowy czy olej migdałowy.
Wysoko mamy również antystatyk, ułatwi rozczesywanie, zredukuje elektryzowanie.
W dalszej kolejności 3 ekstrakty: z henny - utworzy film na włosie, z cynamonu (ma właściwości antyoksydacyjne) oraz nawilżający ekstrakt z miodu.
Druga połowa składu to konserwanty, środki zapachowe i nadające kolor.

Skład zgodny z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 12:15   #762
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość

3. Gliss Kur hair repair ekspresowa odżywka regenerująca włosy matowe, łamliwe :

Skład: Aqua, cyclomethikone, phenyl trimethicone, dimethiconol, polyquaternium -16, peg/ppg-18/18 dimethicone, pantolactone, prunus armeniaca, kernel oil, panthenol, lactic acid, crtrimonium chloride , parum, sodium benzoate, laurdimonium hyfroxypopyl hydrolyzed wheat protein, benzophenone-4, hydrolyzed wheat protein ,limonene, phenoxyetanol, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Hydrolyzed Silk, Linalool, Sericin, CI 16185
Odżywka ta ma przede wszystkim kondycjonujące działanie, czyli wizualnie poprawi wygląd włosów, wygładzi je, doda im miękkości czy blasku, prowizorycznie uzupełni ubytki, ale też ochroni przed mechanicznymi uszkodzeniami. Za tę funkcję będą odpowiadały silikony oraz polyquaternium.
Zapewni również dobre rozczesywanie, zredukuje tendencję do kołtunienia włosów; tak podziałają antystatyki (z pomocą silikonów).
Emolienty (tu: silikony, olej z pestek moreli) zatrzymają wodę we włóknie włosa; humektanty przyciągną wodę z otoczenia nawilżając włosy; pantenol je dodatkowo wzmocni.
Po zapachu znajdziemy hydrolizowane proteiny pszeniczne oraz jedwabne w ilościach niestety śladowych oraz filtr UV.

Ze względu na kondycjonujące działanie nadaje się do włosów matowych (wizualnie poprawi ich wygląd), łamliwość może zostać zredukowana dzięki silikonom, ale właściwości regenerujące odżywka ma małe, powinno się w niej znaleźć więcej hydrolizowanych protein.

Odżywka niezgodna z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 15:04   #763
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

poprosze o analize zelu aloesowego
Dr. Organic Aloe Vera Gel
sklad: aloe barbadensis leaf juice, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, glyceryl caprylate, sodium benzoate, potassium sorbate, aqua,sodium phylate, sodium hydroxide
nie wiem czy nada sie jako zel do wlosow?

oraz
Dr Organic Bioactive Haircare Manuka Honey Conditioner
INCI:Aloe barbadensis leaf juice, aqua, polyglyceryl-3 methylglucose disterate, glycerin, cetearyl alkohol, honey extract (manuka honey) butyrospermum parkii butter, glyceryl caprylate, hydrolyzed milk protein, panthenol, guar hydroxypropyltrimonium chloride, tocophenol, helianthus annus seed oil, aroma, sodium benzoate, potassium sorbate, sodium phytate, citric acid

Edytowane przez 12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Czas edycji: 2010-08-08 o 15:12
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 15:09   #764
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
Gorvita - Panthenol - Żel z aloesem i alantoiną

Skład: (INCI) Aqua, D’Panthenol, Aloe Vera (Aloe Barbadiensis) Extract, Propylene Glycol, Symphytum Officiale Extract, Glycerin, Carbomer, Triethanoloamine, Mentol, Allantoin, Polysorbate-20, DMDM Hydantoin.

Składniki pochodzenia naturalnego.

100 ml/11,73 zł
Humekanty: witamina B5, glikol, gliceryna
Ekstrakty: z aloesu, z żywokostu (ma działanie regenerujące)
alantiona - ma właściwości regenerujące
działanie zagęszczające, substancja buforująca,
konserwant, może wywołać podrażnienie skóry

Obiecywane przez producenta panthenol i aloes - znajdują się na samym początku składu, a więc rzeczywiście działają w żelu. W przeciwieństwie do nich alantoina - na samym końcu, a więc w niewielkich ilościach.

Całkiem fajny żel z dwoma ekstraktami i humekantami (pantenol, glikol, gliceryna) i do tego w przystępnej cenie.

Nie zawiera parabenów.
Zawiera glicerynę.

Zgodny z CG.
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 17:12   #765
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

ta seria z loreala nie jest dostepna w polsce. mialam te odzywke i rzeczywiscie wlosy dobrze na nia reagowaly, ale kupilam ja w anglii. poza tym - chyba zły wątek.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
W sklepie NC sytuacja z PQ jest analogiczna, mają oznaczenia czy produkt zawiera silikony, ale już o PQ milczą

Skład jest poprawny, nawilżająco - wygładzający z potencjałem stylizującym (zapewne nie bardzo dużym). Trochę szkoda, że tak wysoko występują zapach i konserwanty.
Przed zapachem występują emolienty i antystatyki, wygładzą, natłuszczą, zmiękczą, zredukują ładunek antystatyczny.
Potem dodano polimer filmotwórczy, nada właściwości utrwalających balsamowi, jak dużych to zależy od stężenia.
Po zapachu prócz emolientów i kationizowanego antystatyku (PQ-37), który dobrze przylega do włosa ze względu na swój dodatni ładunek mamy kilka humektantów (nawilżają); hydrolizowany kolagen i ekstrakt z lilli wodnej występują już w ilościach śladowych.

Niezgodny z CG.
pogrzebałam w googlach i znalazlam informacje na temat polyquata 37, który sie w tej odzywce znajduje (w skrócie - sam ten polyquat może dodać objętości włosom, więc nie tylko polimer bedzie pełnic tam te funkcję)
Cytat:
Polyquaternium 37 is one of the most widely-used members of the Polyquaternium group (similar ingredients with different numbers to indicate their chemical compositions) and is an anti-static agent and film former seen primarily in hair care products. A patent filed by a European beauty company notes that Polyquaternium 37 (in conjunction with fatty alcohol and a surfactant) provides “hair conditioning composition with excellent body enhancing and volume up effect especially for fine hair and also gives hair excellent combability, elasticity and shine;” it goes on to say that it does not way hair down either.
Polyquaternium 37 works by providing a positive charge to counteract the negative charge often found in shampoos and other hair care products. They bond ionically to the hair and “and provide conditioning benefits such as ease of combing, hair alignment, elasticity and shine,” according to the Hairlicious blog.
http://truthinaging.com/ingredients/polyquaternium-37
Cytat:
The present invention relates to a hair conditioning composition with excellent body enhancing and volume up effect especially for fine hair and also gives hair excellent combability, elasticity and shine. The inventors of the present application has surprisingly found out that a composition comprising polyquaternium-37 as a cationic polymer and (...)enhances excellently hair body and volume as well as combability, elasticity and shine. The important benefit of the compositions of the present invention that no weigh down effect is observed, which obviously results in loss on volume and body.
http://www.freepatentsonline.com/EP1779838.html

i na temat polyquata 10, który jest bardzo czesto spotykany i wystepuje w szamponie z tej serii
Cytat:
Polyquaternium-10 is also known as Quaternium-19. It adsorbs well to proteinaceous surfaces, such as the proteins in hair. It is in the chemical class known as quaternary ammonium compounds (generally referred to as a “Quat”). These compounds are positively charged tetra-substituted nitrogen derivatives.
http://www.cosmeticsinfo.org/ingredient_details.php?in gredient_id=453

Cytat:
Polyquaternium is the member of cationic copolymers used as ingredient for antistatic and film-forming properties primarily in hair-care products and in skin care products. These polymers are substantive to protein substrates and have water-binding property. They are used in hair care products for gloss, setting and antistat properties.
http://chemicalland21.com/lifescience/UH/POLYQUATERNIUM%2010.htm


to tak tylko dla uzupełnienia informacji, jakby ktos byl ciekawy
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 17:34   #766
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
ta seria z loreala nie jest dostepna w polsce. mialam te odzywke i rzeczywiscie wlosy dobrze na nia reagowaly, ale kupilam ja w anglii. poza tym - chyba zły wątek.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------


pogrzebałam w googlach i znalazlam informacje na temat polyquata 37, który sie w tej odzywce znajduje (w skrócie - sam ten polyquat może dodać objętości włosom, więc nie tylko polimer bedzie pełnic tam te funkcję)
http://truthinaging.com/ingredients/polyquaternium-37
http://www.freepatentsonline.com/EP1779838.html

i na temat polyquata 10, który jest bardzo czesto spotykany i wystepuje w szamponie z tej serii
http://www.cosmeticsinfo.org/ingredient_details.php?in gredient_id=453

http://chemicalland21.com/lifescience/UH/POLYQUATERNIUM%2010.htm


to tak tylko dla uzupełnienia informacji, jakby ktos byl ciekawy
Dzięki, dodatkowe informacje zawsze mile widziane.
Dopiszę ten post jako komentarz do analizy na liście zanalizowanych kosmetyków
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 21:26   #767
insanecurls
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 234
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Prosze o analizę:
Odżywka do włosów AloeVera Faith in Nature

INCI: Aqua (water from the Lake District), aloe barbadensis**, cetyl stearyl alcohol*, brassica oleifera*, citrus limonum* (lemon oil), citrus aurantifolia* (lime oil), melaleuca alternifolia*, aroma*, E141* (chlorophyllin-copper complex), cetrimonium chloride*, limonene***, citral***.

Palmarosa&Lawenda odżywka do włosów

INCI: Aqua (water), Sucrose Polystearate (sugar cane or beet), Jojoba Oil, Xanthan Gum (fermented plant sugars), Salix Alba (willow) Bark Extract, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Cymbopogon Martini Oil (Palmarosa),Hydrolysed Wheat Protein, Wheat Amino Acids, Linalool, Geraniol.


Szampon do włosów Tea Tree Faith in Nature

INCI: Aqua (water from the Lake District), ammonium laureth sulphate*, sodium chloride**(sea salt), melaleuca alternifolia*(tea tree), citrus aurantium*(orange), citrus limonum*(lemon), citrus aurantifolia*(lime), aroma*, polysorbate 20*, sodium citrate*, limonene***.




insanecurls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 11:59   #768
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Czy mogę prosić o analizę, oczywiście pod kątem zgodności z CG i brakiem silikonów (na pierwszy rzut oka nie zauważyłam żadnych a i składy wydają się być dobre, ale liczę na Waszą profesjonalną pomoc).

1. NaturVital, Sensitive, Shampoo Revitalising (Szampon rewitalizujący z żeń-szeniem)
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Panax Ginseng Root Extract, Acanthopanax Senticosus (Eleuthero Ginseng) Root Extract, Ginkgo Biloba Extract, Polyquaternium 11, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Chloride, Parfum (Fragrance), Benzoic Acid, Glycol Distearate, Dehydroacetic Acid, PEG-5 Ethylhexanoate, Trideceth-9, Phenoxyetanol.

2. NaturVital, Hair Loss Shampoo (Szampon do włosów przetłuszczających się i skłonnych do wypadania)
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycine Soya (Soybean) Germ Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Panax Ginseng Root Extract, Arctium Majus Root Extract, Phantenol, Calcium Pantothenate (Vit.B3), Inositol (Vit.B7), Biotin (Vit.H), PABA (Vit.H'), Retinol (Vit.A), Tocopheryl Acetate (Vit.E), Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Glylecyl Arachidonate (Vit.F), Dipotassium Glycyrrhizate, Polyquaternium - 10, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Alkohol Denat, Zinc PCA, Allantoin, Cocamide DEA, Peg-55 Propylene Glycol Oleate, Glycol Disterate, Undecylenamidopropyltrimo nium Methosulfate, Peg- 20 Castor Oil, Sodium Chloride, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Disodium EDTA.

Znowu dużo tego, a ja dalej poszukuje szamponu idealnego, który umyje bez podrażnień i będzie zgodny z CG. Waham się między tymi dwoma, producent zachwala oba i oba też mają bardzo dobre opinie na wizażu.
Proszę jeszcze o zerknięcie na ich odżywkę:
NaturVital, Active Hair Loss Conditioner (Aktywna odżywka do włosów skłonnych do wypadania)
Skład: Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Soybean (Glycine soja) germ extract, Wheat (Triticum vulgare) germ extract, Ginseng (Panax ginseng) extract, Althaea officinalis root extract, Panthenol, Cyclomethicone, Calcium Pantothenate (Vit. B3), Inositol (Vit. B7), Biotin (Vit. H), Retinol (Vit. A), Tocopheryl Acetate (Vit. E), Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Glyceryl Arachidonate (Vit. F), Parfum (Fragrance), Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, CI 77891.

Z góry dziękuję.

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Syrenko, znalazłam na wizażu Twoją analizę NaturVital , Active Hair Loss Conditioner aktywnej odżywki do włosów skłonnych do wypadania NaturVital . Z tego co wyczytałam, wynika, że Ty ją stosowałaś, możesz napisać, co o niej sądzisz i wytłumaczyć mi jak to jest z tym silikonem cyklicznym, czym można go zmyć, czy on sam wyparowuje? Będę wdzięczna.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 12:41   #769
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

ilonka - jesli nie potrzebujesz pelnej analizy, to moge tylko napisac, ze oba szampony maja polyquaty, czyli skladniki, ktore automatycznie wykluczaja zgodnosc z ortodoksyjnym CG (dzialaja podobnie do silikonów, a wrecz chyba sa do nich zaliczane)
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 12:46   #770
Yasmin
Raczkowanie
 
Avatar Yasmin
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Yasmin
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

proszę o analizę

sunpact after sun repair mask
aqua, stearamidopropyl dimethylamine, paraffinum liquidum, glycol stearate, PEG-8 distearate, sodium chloride, steareth-2, helianthus annuus, aloe barbadensis, carthamus tinctorius, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat starch. cocodiumonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, myristyl myristate, polyquaternium-59, butylene glycol, benzophenone-4, stearyl alcohol, cetyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, tocopheryl acetate, ascorbic acid, potassium sorbate, sodium benzoate, sodium sulfite, citric acid, parfum, butylphenyl methylproprionai, linalool. ( echhh dłuuugasne...)

Edytowane przez Yasmin
Czas edycji: 2010-08-09 o 12:47
Yasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 16:50   #771
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
ilonka - jesli nie potrzebujesz pelnej analizy, to moge tylko napisac, ze oba szampony maja polyquaty, czyli skladniki, ktore automatycznie wykluczaja zgodnosc z ortodoksyjnym CG (dzialaja podobnie do silikonów, a wrecz chyba sa do nich zaliczane)
Aniu, serdecznie dziękuję za każdą informacje i odpowiedź.

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Znalazłam też analizę szamponu do włosów wypadających, także interesuje mnie już tylko analiza i opinia na temat szamponu z żeń-szeniem NaturVital . Przepraszam za zamieszanie.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 10:27   #772
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
no i królik doswiadczalny zakupil nowa serie schaumy, wieksza objetosc, reklamowana jako bez silikonów, ale cos przeczuwam, ze chyba oddam ją mamie

Schwarzkopf, Schauma, Push-Up Volumen, Szampon do włosów dodający objętości
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Laureth-2, Citric Acid, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Parfum, Salicylic Acid, Propylene Glycol, Niacinamide, Panthenol, Polyquaternium-10, Hexyl Cinnamal, Hydrolyzed Collagen, Linalool, Nymphea Alba Root Extract, Sorbitol CI 42090, CI 47005
Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że na dłuższą metę ten szampon będzie mocno wysuszał włosy. W mieszance użytych detergentów występuje bowiem Laureth-2, który ma bardzo silne właściwości myjące i używany jest raczej w środkach typu płyny do mycia naczyń. Wysoko również sól. Przed konserwantem jeszcze regulator kwasowości, który być może ten będzie dodatkowo wpływał na oczyszczające właściwości szamponu oraz emulgator, który przy okazji zmiękczy włosy. Składniki mogące zneutralizować wysuszające działanie szamponu jak pantenol czy polyquaternium daleko w składzie. O ekstrakcie nie wspominając

Niezgodny z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 11:11   #773
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
1. NaturVital, Sensitive, Shampoo Revitalising (Szampon rewitalizujący z żeń-szeniem)
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Panax Ginseng Root Extract, Acanthopanax Senticosus (Eleuthero Ginseng) Root Extract, Ginkgo Biloba Extract, Polyquaternium 11, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Chloride, Parfum (Fragrance), Benzoic Acid, Glycol Distearate, Dehydroacetic Acid, PEG-5 Ethylhexanoate, Trideceth-9, Phenoxyetanol.
Szampon opiera się tylko na jednym detergencie, SLES, więc będzie solidnie oczyszczał włosy. Wysoko w składzie, zaraz po środku pianotwórczym, składnik nawilżający oraz emulgator, który zmiękczy i wygładzi włosy.Potem następuje bogactwo ekstraktów, w tym obiecany przez producenta żeń-szeń, miłorząb japoński i pochodna ekstraktu z lukrecji. Niezgodnym z CG szampon uczyni Polyquaternium 11, który tworząc na włosach film zadziała kondycjonująco oraz ułatwi rozczesanie włosów.

Szampon niezgodny z CG


Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Mam ogromną prośbę do kręconowołosych, czy możecie mi polecić jakąś odżywkę do włosów (skalp z tendencją do przetłuszczania, wrażliwy), oczywiście bez silikonów, zgodna z CG, głownie zależy mi, żeby była miała w składzie więcej emolientów niż odżywka Fitomedu do włosów tłustych. Podam skład na wszelki wypadek: Aqua, Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Biotin, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne.

Będę bardzo wdzięczna.
Nie wydaje mi się, żebyś znalazła mocno emolientową odżywkę do włosów tłustych, bo to się jednak trochę wyklucza
Przy tłustym skalpie warto odżywkę kłaść np. od ucha i w ten sposób rozwiązać problem.
Jeśli chodzi o konkretną odżywkę, to co byś powiedziała na Ganiera z awokado i karite? Ma zgodny z CG, mocno emolientowy skład. Był analizowany w tym wątku tu i tu.
Jako alternatywę proponuję Fructis.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 11:46   #774
so_fantastic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)
Wiadomości: 304
GG do so_fantastic
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Dziewczyny, proszę o analizę i ewentualnie podpwiedzenie, jaki ta odżywka może mieć wpływ na skręt:
Oriflame, HairX Anti-dandruff conditioner for all hair types, Przeciwłupieżowa odżywka do włosów HairX z ClariZinc


Skład : Auqua, Glycerin, Stearyl alcohol, Cetyl alcohol, Cyclopentasiloxane, Brassicamidopropyl dimethylamine, Zinc pirothone, Hydroxethylcellulose, Cyclohexasiloxane, Parfum, Phenoxyethanol, Aspartic acid, Imidazolidinyl urea, Cetyl ethylhexanoate, Bis-isobutyl PEG/PPG- 20/35 amodimethicone copolymer, Salix alba bark extract, Methylparaben, Polysorbate 80, Propylparaben, Sodium naphthalenesulfonate, Butylene glycol, Ethylparaben, Gluconolactone.

Dzięki
__________________
Uzależniona od tańca!

Zapuszczam włosy, dbam o skręt, jestem sobą, robię to co kocham i żyję chwilą
Typ włosów: 3b/C/ii

Edytowane przez so_fantastic
Czas edycji: 2010-08-10 o 11:46 Powód: wcięło literkę :)
so_fantastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 12:13   #775
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Yasmin Pokaż wiadomość
proszę o analizę

sunpact after sun repair mask
aqua, stearamidopropyl dimethylamine, paraffinum liquidum, glycol stearate, PEG-8 distearate, sodium chloride, steareth-2, helianthus annuus, aloe barbadensis, carthamus tinctorius, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat starch, cocodiumonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, myristyl myristate, polyquaternium-59, butylene glycol, benzophenone-4, stearyl alcohol, cetyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, tocopheryl acetate, ascorbic acid, potassium sorbate, sodium benzoate, sodium sulfite, citric acid, parfum, butylphenyl methylproprionai, linalool. ( echhh dłuuugasne...)
Długaśne
Zgodnie z nazwą winniśmy spodziewać się czegoś, co naprawi uszkodzenia włosów wyrzadzone przez słońce. Dla swoich włosów chciałabym więc sporo protein małocząsteczkowych i emolientów. Przydałoby się też coś nawilżającego.

Maska zaś już na początku ma płynną parafinę, którą rozprowadzić pomogą antystatyki. Parafina utworzy ochronny film na włosie, może jednak go obciążyć. W parze z parafina też emolienty, w tym pozostający na włosie słonecznik (uznałam go za olej słonecznikowy, choć w składzie jest tylko słonecznik więc naprawdę nie wiem, co to) i krokosz barwierski (tutaj również podejrzewam, ze idzie o olej, bo przecież nie o barwnik, chociaż kto wie, co producent miał na myśli ). Mamy więc emolienty.
Pojawia się też świetny nawilżacz i odżywiacz - aloes.
Znajdzie się tez proteina, choć to proteina pszeniczna hydrolizowana może nie wnikać do wnętrza włosa, ale zachowywać się jak kondycjoner (osiadac na włosie lub wbudowywac sie w zewnętrzną warstwę lusek).
Po nich pq-59, które pomoże nam rozczesać włosy i sprawi, ze będa jeszcze gładsze. Jednocześnie uczyni z maski niezgodną z CG.
Mamy też humektant, który zadba o równowagę wilgotności oraz - co ciekawe - filtr UV. Daleko w składzie i do tego wśród konserwantów (tutaj w tej funkcji najprawdopodobniej 2 emolienty) witamina E i witamina C - antyoksydanty zapobiegające procesom starzenia się włosów.

Uważałabym zatem na zestaw w jakim używa się tej odżywki, bo wiele wskazuje na to, że obciąży włosy. Jest jednak dość kusząca pod względem zabezpieczenia włosów, jakie oferuje (liczne emolienty, pq i proteina oraz jej derywaty).


Zawiera parafinę.
Zawiera proteinę.
Niezgodna z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-08-10 o 12:15
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 12:37   #776
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;21234764]poprosze o analize zelu aloesowego
Dr. Organic Aloe Vera Gel
sklad: aloe barbadensis leaf juice, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, glyceryl caprylate, sodium benzoate, potassium sorbate, aqua, sodium phytate, sodium hydroxide
nie wiem czy nada sie jako zel do wlosow?[/quote]

Zaraz sprawdzimy

Najwazniejsze, że na początku jest sok z liści aloesu. Później polimer i stabilizator emulsji jednocześnie - nada przyjemny poślizg. Mamy też emolient, który może występować tutaj w funkcji kreatora emulsji. Na końcu rozpuszczalnik
W zasadzie nie widze przeciwskazań, by nakładać ten żel na włosy. Uważałabym na ewentualne mieszanie go z innymi produktami - jest mało wody i może się nie połączyć.

Niezgodny z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 12:52   #777
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;21234764]
Dr Organic Bioactive Haircare Manuka Honey Conditioner
INCI:Aloe barbadensis leaf juice, aqua, polyglyceryl-3 methylglucose distereate, glycerin, cetearyl alkohol, honey extract (manuka honey), butyrospermum parkii butter, glyceryl caprylate, hydrolyzed milk protein, panthenol, guar hydroxypropyltrimonium chloride, tocopherol, helianthus annus seed oil, aroma, sodium benzoate, potassium sorbate, sodium phytate, citric acid[/QUOTE]

Bardzo podoba mnie się ten aloes na dzień dobry . Po nim woda i emulgator. Jest też kilka humektantów: gliceryna, miód i witamina B5, co wraz z aloesem poprawi nawilżenie włosów. Nadto emolienty, w tym masło shea. Pojawia się tez hydrolizowana proteina mleczna, która podziała najprawdopodobniej zabezpieczająco na włos.
Daleko, daleko witamina E chroniąca przed starzeniem i jej stabilizator - olej słonecznikowy, który również podziała kondycjonująco na włos.
I byłoby cg, gdyby nie filmformer i antystatyk. Dzięki niemu włosy będą się lepiej rozczesywać i nie powinny się elektryzować, jednak do zmycia potrzebny będzie szampon.
Do stabilizacji pH kwas cytrynowy.

Zawiera glicerynę.
Zawiera proteinę.
Niezgodny z CG
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-08-10 o 12:54
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 12:53   #778
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Niezgodnym z CG szampon uczyni Polyquaternium 11, który tworząc na włosach film zadziała kondycjonująco oraz ułatwi rozczesanie włosów.


Nie wydaje mi się, żebyś znalazła mocno emolientową odżywkę do włosów tłustych, bo to się jednak trochę wyklucza
Przy tłustym skalpie warto odżywkę kłaść np. od ucha i w ten sposób rozwiązać problem.
Jeśli chodzi o konkretną odżywkę, to co byś powiedziała na Ganiera z awokado i karite? Ma zgodny z CG, mocno emolientowy skład. Był analizowany w tym wątku tu i tu.
Jako alternatywę proponuję Fructis.
jumaatt, dziękuję serdecznie za analizę. Czy wspomniany przez Ciebie Polyquaternium 11 jest silikonem cyklicznym? Niestety nie ułatwił mi wcale rozczesywania włosów.
Co do odżywki, mam uprzedzenia do garniera ultra doux i fructis po stosowaniu szamponów (jeden był nawet zgodny z CG, ten z aloesem). Wiem, że to nie to samo co odżywka, ale jakoś nie chcę sięgać po ich preparaty. Ale mimo wszystko dziękuję bardzo za tę propozycję. Rozważam zakup odżywki z NaturVital, pisałam o niej w poście wyżej, ale z tego co pisała Syrenka one (podobnie jak zanalizowany przez Ciebie szampon) nadaje się tylko dla nieortodoksyjnych kręconowłosych. Dlatego też muszę sprawę przemyśleć, ale kusi mnie, ponieważ szampon mnie nie podrażnił (w moim przypadku jest to bardzo istotne) i świetnie wpłynął na skręt włosa.
i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 13:44   #779
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
jumaatt, dziękuję serdecznie za analizę. Czy wspomniany przez Ciebie Polyquaternium 11 jest silikonem cyklicznym?
O polyquaterniach i ich właściwościach możesz poczytać TUTAJ

Cytat:
Niestety nie ułatwił mi wcale rozczesywania włosów.
Występuje w składzie w małej ilości i jako jedyny tego rodzaju składnik faktycznie może nie dać rady

Jeśli chodzi o odżywkę NaturalVital, to jeśli ta seria Ci pasuje, osobiście przymknęłabym oko na ten silikon cykliczny
Jeśli cierpisz na bardzo wrażliwy skalp, to jeszcze mogę Ci zaproponować niemiecką odżywkę z serii Alverde sensitive.
Eleo ją ma i kładzie nawet na skalp i z tego, co wiem, mówiła, że jest bardzo delikatna.
Eloe kochana, a jak z emolientowością tej odżywki?
(I_lonka, jeśli ewentualnie chciałabyś tę odżywkę, musisz się do mnie uśmiechnać w PW )
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 18:03   #780
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez insanecurls Pokaż wiadomość
Prosze o analizę:
Odżywka do włosów AloeVera Faith in Nature

INCI: Aqua (water from the Lake District), aloe barbadensis**, cetyl stearyl alcohol*, brassica oleifera*, citrus limonum* (lemon oil), citrus aurantifolia* (lime oil), melaleuca alternifolia*, aroma*, E141* (chlorophyllin-copper complex), cetrimonium chloride*, limonene***, citral***.
Bardzo prościutka i skromna odżywka. Na pewno plus za nawilżający aloes zaraz na początku składu. A potem już tylko dwa zmiękczające i wygładzające emolienty, w tym olej z rzepaku. Dalej olejki eteryczne.
Przy końcu składu antystatyk, który ma za zadanie wygładzić włosy i zniwelować ich elektryzowanie się. I na tym koniec.
Na co dzień, jako leciutka pielęgnacja będzie ok. I tylko tyle.
Myślę, że można by jej spróbować jako odżywki b/s.

Odżywka zgodna z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 12:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.