nierówna płytka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-09, 14:22   #1
efcia111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11
Unhappy

nierówna płytka


Witam.
Byłam zrobić sobie żel pierwszy raz na moich paznokciach u takiej dziewczyny, ktorą bardzo mi koleżanka polecała. Ona zawsze u niej robi sobie tipsy i wszystko było bez zarzutów. Natomiast mój żel poodpadał mi z moich paznokci jeden po drugim juz wieczorem i dnia kolejnego cała reszta... Tylko że tego samego dnia jak położyła mi żel poszłam na basen. I pomyślałam że to od tego mi mogły poodpadać. No ale zareklamowałam je u niej i mi położyła kolejne drugi raz. I oczywiście znowu mi odpadły... pierwsze 2 w czasie kąpieli tego samego dnia a kolejne na drugi dzień. Jak zadzwoniłam do tej dziewczyny że znowu taka sytuacja jest to ona mi powiedziała że to wina moich płytek... I że przy tipsach nie byłoby takiego problemu.

Czy to jest prawda? Bo ja faktycznie mam takie paski wzdłuż paznokci i i ogólnie takie małe garby od zawsze... Czy to przez to żel się nie będzie trzymał na moich paznokciach? Czy to wina stylistki? Paznokcie mi ładnie rosną do każdej praktycznie długość, nie łamią sie i nie rozdwajają dlatego nie chcialabym mieć tipsów. Ale żel mi się tak bardzo podoba...
efcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 16:41   #2
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: nierówna płytka

jakoś nie spotkałam się wczesniej z opinią że żel tylko na naturalkach szybciej odpada niż gdyby były zrobione na tipsie. Moim zdaniem, albo to wina stylistki, albo twoich pazurów, które "nie przyjmują żelu". Spróbuj akryl, albo idz do innej stylistki
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 16:56   #3
efcia111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11
Dot.: nierówna płytka

a sam akryl też można dawać na naturalną płytkę bez tipsa?
efcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 17:42   #4
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: nierówna płytka

oczywiście
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 09:10   #5
nieznajoma19
Zakorzenienie
 
Avatar nieznajoma19
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 4 462
Dot.: nierówna płytka

Ja też mam takie "pofalowane" kciuki i żel mi się trzyma na nich normalnie.
__________________
Razem od 14.09.2007 coś tam tworzę Blog kosmetyczno-pazurkowy
- Efekt holo Indigo
- Indigo Efekt Syrenki
- Zoeva Bamboo



wymianka
nieznajoma19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 13:45   #6
efcia111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11
Dot.: nierówna płytka

czyli to nie jest wina moich płytek... a jest coś takiego jak przetłuszczanie się płytki? Bo ona mi to tym właśnie wytłumaczyła, że mi się przetłuszczają płytki...
efcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 18:10   #7
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: nierówna płytka

jest coś takiego, spotkałam się też z określeniem wilgotne paznokcie. To paznokcie które bardzo szybko wracają do swojego naturalnego wyglądu podczas stylizacji ( tzn, normalne paznokcie po zmatowieniu są matowe i takie białawe, a te problematyczne szybko znowu zaczynają "świecić"). Ponadto, kiepsko trzyma się na nich lakier. Takie paznokcie zdarzają się raczej rzadko. Ja spróbowałabym albo akrylu albo inną stylistkę, jak będziesz zmieniać stylistkę to zaznacz przed usługą, że coś takiego ci się wcześniej przytrafiło.
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-11, 07:33   #8
butterfly92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 129
Dot.: nierówna płytka

jakbys pokazala zdjecie byloby najlepiej
butterfly92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 12:51   #9
efcia111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11
Dot.: nierówna płytka

zdjęcie moich paznokci naturalnych? moge wstawic wieczorkiem...


i faktycznie lakier tez mi sie niebardzo trzyma... na drugi dzien juz sa odpryski jak sobie pomaluje...

EDIT
mam akurat teraz chwilke to wstawiam
przepraszam za jakosc, ale to bylo robione telefonem




Edytowane przez efcia111
Czas edycji: 2009-04-11 o 14:12
efcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:58   #10
Dirty
Przyczajenie
 
Avatar Dirty
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 18
Dot.: nierówna płytka

Nie martw sie tym tyle powiem tak jak dziewczyny radzily idz do innej stylistki ktora uzywa innych zelow i bedzie po sprawie, mialam cos podobnego za pierwszym razem jak mialam robione u znajomej na 2 dzien moglam je normalnie zeskrobac tak jak by byly w ogole nie utwardzone Poszlam do kogos innego kto pracowal na innych zelach i nie bylo problemu

Pozdrawiam.
Dirty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 20:34   #11
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: nierówna płytka

Po pierwsze masz lekko krogulcze paznokcie co niewprawionej stylistce może sprawic problem- najlepiej przedłuzyć je na szablonie i uformowac krzywą C w miejscu, gdzie ona być powinna, a nie tam, gdzie utworzy sie wraz z "zagięciem paznokcia".
Po drugie- bruzdki- rzeczywiście mało wprawionej dziewczynie mogą sprawic problem...

A co sie stało, że masz takie bruzdki? Na prawdę są od urodzenia, czy to sprawka domowego manicure
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 13:42   #12
efcia111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11
Dot.: nierówna płytka

naprawdę od urodzenia.. :P

może to też sprawka alergii bo jak byłam mała miałam straszne uczulenie na dłoniach... tak myślę...
zawsze miałam nadzieje że mi się wygładzą ale chyba nikłe szanse...

no cóż, to będę szukać doświadczonej stylistki...
efcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 13:42   #13
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: nierówna płytka

Może byc kilka powodów. Jeden z nich to niewłasciwy żel, który nie nadaje się do prac na naturalnej płytce paznokcia. Wszystko zalezy przede wszystkim od konsystencji. Markę żelu postawiłabym na drugim miejscu z zastrzezeniem, że nawet śwetnym żelem, który ma złą konsystencję nie wymodeluje się trwale paznokcia. Kiepskiej jakości żel odejdzie płatami, mozna takim wynać co najwyżej tipsy ale tylko i wyłacznie przez doświadczona stylistkę, która położy o w taki sposób, żby trzymał się jak najdłużej. Niezaleznie od tego czy zel jest tym najlepszym na świecie i własnie do tego przeznaczonym nigdy nie bedzie się trzymał naturalnej płytki, jezeli jest źle połozony. Podstawowe błędy stylistek paznokci:
-nieumiejętne ukształtowanie krzywej C lub jej toalny brak co skutkuje tym, że żel odchodzi po bokach, a tipsy łatwo pękają, sa podatne na złamania
-nieodpowiednia grubość żelu; musi być dostosowana do długości paznokcia, tylko wtedy będzie on trwały
- zbyt długa końcówka, nieproporcjonalna do długości nauralnego paznokcia
- uzywanie cleanerów przeznaczonych do zmywania masy do przemywania płytki paznokcia
- złe przygotowanie skórek i płytki paznokcia
- zakładanie żelu i tipsów na niezdrowo wyglądającą, na pierwszy rzut oka chorą płytkę, w takich przypadkach nalezy odmówić i polecić wizyte u dermatologa w celu zlikwidowania problemu! Zapominając, że choroby tego typu sa zaraxliwe narazamy nie tylko siebie, ale i kolejne osoby które korzystaja z usuług stylistki
- nie uzywanie jednorazowych rekawiczek, ciagłę dotykanie powierzchni pod żel palcami- do oczyszczania uzywamy szczoteczki nie rąk, rekawiczki nie gryzą, jest to cos niedopuszczalnego, dla mnie wręcz ochydego

Oczywiście kolejnym z powodów może byc nadpotliwość, wilgotna płytka, ale i z tym mozna sobie poradzić stosując odpowiednie preparaty przed nałożeniem żelu i specjnych żeli do tego przeznaczonych.

Polecam zmianę stylistki
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.