czy to może byc poronienie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-01, 18:45   #1
Joanna 28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1

czy to może byc poronienie?


dzień dobry! mam pytanie które nie daje mi spokoju.jestem mamą 11-latka.Rok temu przeżyłam poród przedwczesny(w 23 tyg. z powodu niewydolności szyjki macicy-córeczka zmarła po miesiacu).Mam regularne okresy co 28 dni.w celu zrobienia sobie dzidzi współżyłam z mężem 7 dni po ostatnim okresie(8 czerwca) ,na 3 dni przed owulacją.Nie wiem czy to z wielkiej chęci posiadania dziecka czy może rzeczywiscie tak po prostu czułam u siebie objawy ciążowe tzn. odrzuciło mnie od palenia,zaciemniły mi sie brodawki,byłam senna(ogólnie zmeczona) na widok niektórych potraw brało mnie na wymioty(na kilka dni po współżyciu).Dodam ,że od dnia owulacji aż do dziś czyli juz 20 dni mam podwyższoną temperaturę(37.0 st.).Co dnia czułam podczas chodzenia ,że puchnie mi podbrzusze.W dniu przewidywanej miesiaczki 25 czerwca zamiast okresu dostałam jasnoczerwone plamienia .zawsze w dwa pierwsze dni mam obfite krwawienia i silne bóle jajników ,tym razem nic nie bolało-nie czułam abym miała okres.plamiłam i krwawiłam 6 dni .Dzis jest 7 dzień i nadal plamię tyle ,że już te plamienia są brązowo-czarne.Mam wrażenie ,że cos mnie w środku blokuje przy oddawaniu moczu.Nadal mam podwyzszona temperaturę(37.0 st.),nie mam juz żadnych objawów ciążowych,znowu mogę palić,czasem coś mnie kłuje w dole podbrzusza na samym środku (bardzo nisko).W 3 dniu plamień robiłam test ciążowy -wynik negatywny).do lekarza nie mogę iść ponieważ wyrejestrowano mnie z pup i brak ubezpieczenia.Niepokoi mnie ta temperatura ,która przeciez zawsze spada na dzień ,dwa przed okresem lub w dniu okresu,pozatym to kłucie w podbrzuszu i dziwne plamienia-skąpy okres .Czy ja mogłam poronić?to dla mnie bardzo istotne ,poniewaz staram się o dziecko -bardzo chcę córeczkę (po stracie mojej niuni).Bardzo prosze o odpowiedź.Jaka moze byc inna przyczyna tak dziwnych plamień?
Joanna 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 18:56   #2
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: czy to może byc poronienie?

Cytat:
Napisane przez Joanna 28 Pokaż wiadomość
dzień dobry! mam pytanie które nie daje mi spokoju.jestem mamą 11-latka.Rok temu przeżyłam poród przedwczesny(w 23 tyg. z powodu niewydolności szyjki macicy-córeczka zmarła po miesiacu).Mam regularne okresy co 28 dni.w celu zrobienia sobie dzidzi współżyłam z mężem 7 dni po ostatnim okresie(8 czerwca) ,na 3 dni przed owulacją.Nie wiem czy to z wielkiej chęci posiadania dziecka czy może rzeczywiscie tak po prostu czułam u siebie objawy ciążowe tzn. odrzuciło mnie od palenia,zaciemniły mi sie brodawki,byłam senna(ogólnie zmeczona) na widok niektórych potraw brało mnie na wymioty(na kilka dni po współżyciu).Dodam ,że od dnia owulacji aż do dziś czyli juz 20 dni mam podwyższoną temperaturę(37.0 st.).Co dnia czułam podczas chodzenia ,że puchnie mi podbrzusze.W dniu przewidywanej miesiaczki 25 czerwca zamiast okresu dostałam jasnoczerwone plamienia .zawsze w dwa pierwsze dni mam obfite krwawienia i silne bóle jajników ,tym razem nic nie bolało-nie czułam abym miała okres.plamiłam i krwawiłam 6 dni .Dzis jest 7 dzień i nadal plamię tyle ,że już te plamienia są brązowo-czarne.Mam wrażenie ,że cos mnie w środku blokuje przy oddawaniu moczu.Nadal mam podwyzszona temperaturę(37.0 st.),nie mam juz żadnych objawów ciążowych,znowu mogę palić,czasem coś mnie kłuje w dole podbrzusza na samym środku (bardzo nisko).W 3 dniu plamień robiłam test ciążowy -wynik negatywny).do lekarza nie mogę iść ponieważ wyrejestrowano mnie z pup i brak ubezpieczenia.Niepokoi mnie ta temperatura ,która przeciez zawsze spada na dzień ,dwa przed okresem lub w dniu okresu,pozatym to kłucie w podbrzuszu i dziwne plamienia-skąpy okres .Czy ja mogłam poronić?to dla mnie bardzo istotne ,poniewaz staram się o dziecko -bardzo chcę córeczkę (po stracie mojej niuni).Bardzo prosze o odpowiedź.Jaka moze byc inna przyczyna tak dziwnych plamień?
Temperatura nie zawsze spada przed okresem np. moja nie spada (nie wiem czemu, ale podobno tak tez może być).
Mogło to być poronienie, ale też niekoniecznie, bo mogła to być zwykła miesiączka, ale taka bardziej skąpa.
Co do planów "na córeczkę" to zwróć uwagę kiedy pojawia sie u Ciebie śluz płodny(jak białko jaja kurzego) i podczas trwania tego śluzu podejmijcie współżycie - wtedy szanse na dziewczynkę są większe.

Edytowane przez w_isienka
Czas edycji: 2009-07-01 o 18:59
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 20:44   #3
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: czy to może byc poronienie?

mi sie wydaje ze nie moglas miec objawow ciazowych juz tak szybko, od razu kilka dni po stosunku. to zdecydowanie za wczesnie.. moze je sobie wmowilas. ja tez ostatnio tak mialam ze sobie wmowilam ciaze (testy negatywne) a potem byl skapy okres.. i tez sie balam ze to ciaza.. ale jakos nie uwazam ze jestem.. za duzo zabezpieczen.

moglas miec poprostu taki skapy okres, bo przy poronieniu jest obfitsze krwawienie i bol brzucha

Edytowane przez hammie
Czas edycji: 2009-07-01 o 20:45
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 10:27   #4
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: czy to może byc poronienie?

No zgadzam sie z moimi poprzedniczkami.. raczej sobie to wmowilas.. watpliwe ze t poronienie.. A dziewczynke ja tez chcialabym miec., ale niemam pojecia od czego to zalezy. powodzenia i sie nie przejmuj a dla pewnosci idz do lekarza..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 10:37   #5
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: czy to może byc poronienie?

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
No zgadzam sie z moimi poprzedniczkami.. raczej sobie to wmowilas.. watpliwe ze t poronienie.. A dziewczynke ja tez chcialabym miec., ale niemam pojecia od czego to zalezy. powodzenia i sie nie przejmuj a dla pewnosci idz do lekarza..
Plemniki "żeńskie" są wolniejsze ale za to trwalsze.
"Męskie" zaś szybsze, ale szybciej giną.
Dlatego współżycie w czasie owulacji daje duże szanse na chłopca, a współżycie przed owulacją (gdy występuje śluz płodny) zwiększa szansę na dziewczynkę.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 11:42   #6
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: czy to może byc poronienie?

w_isienka - serio? to bardzo ciekawe, nie wiedzialam nawet o tym. w przyszlosci chyba bede sie stosowala do tego
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 15:24   #7
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: czy to może byc poronienie?

aha.. ale to w takim razie ja mam dziewczynke tak? bo ja mam caly czas śluz.. czasem mniej a czasem wiecej ale zawsze mam.
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 14:19   #8
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: czy to może byc poronienie?

mamy internetowe usg w oczach i wiemy ze to dziewczynka. :|

heh... dowiesz sie jak juz bedzie mozna okreslic plec. bo w_isienka napisala ze to zwieksza szanse, ale nikt nie mowil ze to jest zawsze pewne
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.