własny depilator laserowy - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-07, 23:15   #931
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: własny depilator laserowy

ja bylam na depilacji bikini calkowite razem ze szpara posladkowa, ale w salonie. efekt super, troche boli jednak. jeszcze zrobie ze 2 zabiegi bede na zero tam ja robie w deluxie fajnie bo teraz jest promocja duza. nie wychodzi drogo a efekt super. Jakby co moge podzielic sie swoimi spostrzerzeniami. mam tez znizke do rozdysponowania w deluxie w slonach w calej Polsce. -20 % jakby co piszcie na maila paulineczka131189@gmail.c om

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------

Cytat:
Napisane przez urwisek Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a czy depilujecie laserem bikini głebokie? Niby nie można, ale pytam jak to wygląda w praktyce?
ja bylam na depilacji bikini calkowite razem ze szpara posladkowa, ale w salonie. efekt super, troche boli jednak. jeszcze zrobie ze 2 zabiegi bede na zero tam ja robie w deluxie fajnie bo teraz jest promocja duza. nie wychodzi drogo a efekt super. Jakby co moge podzielic sie swoimi spostrzerzeniami. mam tez znizke do rozdysponowania w deluxie w slonach w calej Polsce. -20 % jakby co piszcie na maila paulineczka131189@gmail.c om
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 06:49   #932
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

palinkaaa13 nie łódź się że po 3 zabiegach pozbędziesz się całego owłosienia, włoski po pół roku do roku odrosną, będzie ich coraz mniej, ale żeby całkowicie się pozbyć to obstawiam że koło 10 zabiegów by potrzeba, ja po 6 czy 7 na pachach, mam nadal 305 włosów.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 12:10   #933
jabuszon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 16
Dot.: własny depilator laserowy

Planuje zakup depilatora laserowego Braun BD5001B(w zadnym wypadku ipl) , koszt 1799.Jest to nowość.Czy ktoś z Was już testował??Pokładam nadzieję w tym sprzęcie...
jabuszon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 13:21   #934
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

Jak wpisałam w googla to wyskoczyło że to też IPL.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 19:09   #935
jabuszon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 16
Dot.: własny depilator laserowy

Dzięki za istotną uwagę, faktycznie to ipl ! Gazetka saturna wprowadziła mnie w błąd, bo tam piszą, że to laserowy sprzęt.Pokazana jest cała stronka ipl i ten depilator jako laserówka figuruje!
jabuszon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:16   #936
lidia2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: własny depilator laserowy

Pomimo skuteczności lasera silkn, zdecydowanie odradzam jego zakup. Problemy z tym sprzętem zaczęły się już podczas pierwszej depilacji, po ok. 150 strzałach lampa wybuchła, importer przysłał nowe urządzenie i dokładnie stało się to samo. Otrzymałam kolejny nowy sprzęt z zapewnieniem sprzedawcy, że tamte lampy były wadliwe a otrzymany teraz przeze mnie sprzęt jest 100% sprawny i bezawaryjny. Niestety tydzień temu, podczas depilacji coś rąbnęło w depilatorze( tym razem nie lampa) i koniec, nie da się go uruchomić.. Oczywiście gwarancja dawno minęła, a zresztą producent udziela tylko rocznej gwarancji na swój produkt. Ja moje "cudo" używałam 2,5 roku. Teraz przymierzam się do zakupu philipsa. Patrząc na opinie o tym sprzęcie, mam nadzieję że się nie zawiodę.
lidia2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 13:04   #937
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: własny depilator laserowy

Hej Dziewczyny, jestem przeszczęśliwą posiadaczką Silk'na PRO, a le niestety coraz trudniej dostać do niego lampy. Czy możecie polecić inny sprzęt z dużą powierzchnią naświetlania? Silk'n ma 3 cm x 2 cm, rewelacyjnie szybko się z nim pracuje - chciałabym coś o podobnej powierzchni.

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2016-04-08 o 18:10
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 17:55   #938
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez lidia2009 Pokaż wiadomość
Pomimo skuteczności lasera silkn, zdecydowanie odradzam jego zakup. Problemy z tym sprzętem zaczęły się już podczas pierwszej depilacji, po ok. 150 strzałach lampa wybuchła, importer przysłał nowe urządzenie i dokładnie stało się to samo. Otrzymałam kolejny nowy sprzęt z zapewnieniem sprzedawcy, że tamte lampy były wadliwe a otrzymany teraz przeze mnie sprzęt jest 100% sprawny i bezawaryjny. Niestety tydzień temu, podczas depilacji coś rąbnęło w depilatorze( tym razem nie lampa) i koniec, nie da się go uruchomić.. Oczywiście gwarancja dawno minęła, a zresztą producent udziela tylko rocznej gwarancji na swój produkt. Ja moje "cudo" używałam 2,5 roku. Teraz przymierzam się do zakupu philipsa. Patrząc na opinie o tym sprzęcie, mam nadzieję że się nie zawiodę.
Z tego co się orientuję to jeśli dostałaś nowe urządzenie to okres gwarancyjny biegnie od nowa. Może napisz to rzecznika praw konsumenta żeby Tobie pomogli.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 21:35   #939
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez gemini02 Pokaż wiadomość
Coś mi nie wyszło z cytowaniem tekstu w poprzednim wpisie :/

Jeśli można, to poprosiłabym o link z tymi tańszymi lampami. Dużo zdążyłaś już zużyć takich lamp? Zastanawiam się, czy bardziej opłaca się kupić używany laser i wymieniać co jakiś czas lampy, czy kupić droższy z (w teorii) niezużywalną żarówką....
Wybacz dopiero zobaczyłam Twój post - Gemini, niestety sklep w którym się zaopatrywałam wyprzedał już te lampy i koniec - trzeba szukać nowego źródła. W Polsce są one dość łatwo dostępne, ale w Niemczech (tu mieszkam) niestety już widać, że będzie problem i dlatego zdecydowałam się na zakup innego modelu - teraz się zastanawiam który to będzie. Myślę nad Silk'n Flash&Go Lux XL.
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 20:55   #940
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: własny depilator laserowy

Dobra Kobiety prawie wybrałam, wybieram między Silk'n Flash&Go Lux XL a SmoothSkin Gold Bootsa. Prześledziłam wczoraj parametry wszystkich maszyn Silk'n, którymi byłam zainteresowana - porównując do tego urządzenia które mam czyli Silk'n PRO i wszystkie mają takie same parametry jeśli chodzi o moc (J/cm2) i długość fali. SmoothSkin Gold natomiast ma dużo większą moc, bo dwukrotną, nie 5 J/cm2 a 10! Ale jest sporo droży - nie wiem co robić, jak zwykle jestem zgubiona. Czy któraś z Was ma doświadczenia z SmoothSkin Gold?
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 19:51   #941
markra1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 8
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, jestem przeszczęśliwą posiadaczką Silk'na PRO, a le niestety coraz trudniej dostać do niego lampy. Czy możecie polecić inny sprzęt z dużą powierzchnią naświetlania? Silk'n ma 3 cm x 2 cm, rewelacyjnie szybko się z nim pracuje - chciałabym coś o podobnej powierzchni.
czy to znaczy ze te dpilatory ipl faktycznie działają??? i włosy nie odrastają?

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, jestem przeszczęśliwą posiadaczką Silk'na PRO, a le niestety coraz trudniej dostać do niego lampy. Czy możecie polecić inny sprzęt z dużą powierzchnią naświetlania? Silk'n ma 3 cm x 2 cm, rewelacyjnie szybko się z nim pracuje - chciałabym coś o podobnej powierzchni.
Czy to znaczy ze te depilatory Ipl faktycznie działają ??? i włosy nie odrastają??? Potrzebuję rzetelnej odpowiedi gdyz noszę się z zamiarem kupna takiego!!!

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Dobra Kobiety prawie wybrałam, wybieram między Silk'n Flash&Go Lux XL a SmoothSkin Gold Bootsa. Prześledziłam wczoraj parametry wszystkich maszyn Silk'n, którymi byłam zainteresowana - porównując do tego urządzenia które mam czyli Silk'n PRO i wszystkie mają takie same parametry jeśli chodzi o moc (J/cm2) i długość fali. SmoothSkin Gold natomiast ma dużo większą moc, bo dwukrotną, nie 5 J/cm2 a 10! Ale jest sporo droży - nie wiem co robić, jak zwykle jestem zgubiona. Czy któraś z Was ma doświadczenia z SmoothSkin Gold?
Jak mogę sprawdzic jaka jest moc danego urządzenia?? ostatnio wpadł mi w oczy Philipsa Lumena ale nic tam nie ma o mocy tylko ilos błysków?? Doradzcie cos?
markra1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-12, 17:57   #942
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez markra1981 Pokaż wiadomość
Czy to znaczy ze te depilatory Ipl faktycznie działają ??? i włosy nie odrastają??? Potrzebuję rzetelnej odpowiedi gdyz noszę się z zamiarem kupna takiego!!!
Swoj epilator zakupiłam trzy lata temu, miałam baaaaaaaaardzo wielki problem z włosami na łydkach, ponieważ nie mogłam ich golić. Były grube, twarde i bardzo gęste - szczególnie nad kostkami. Kiedy ich nie goliłam wyglądało to jakbym była jakimś zwierzakiem. Po dwóch wiosnach, bo robię depilację własnie na wiosnę, te najgrubsze włosy jak do tej pory nie odrosły. Od kostki do połowy łydki mam kilka słabych włosów i to wszystko. Tam gdzie były cieńsze odrastają w większej ilości, ale i tak jest ich o wiele mniej niż przedtem. Ostatni zabieg ipl robiłam w maju ubiegłego roku. Nie twierdzę, że włosy te nigdy nie odrosną, ale jestem mega zadowolona z efektów.

Cytat:
Napisane przez markra1981 Pokaż wiadomość
Jak mogę sprawdzic jaka jest moc danego urządzenia?? ostatnio wpadł mi w oczy Philipsa Lumena ale nic tam nie ma o mocy tylko ilos błysków?? Doradzcie cos?
Trzeba na necie wyszukać "manuals" - czyli instrukcję danego urządzenia i sprawdzić jaką ma moc. Zazwyczaj jest to podane gdzieś na końcu instrukcji obsługi, razem z parametrami technicznymi.

Mam nadzieję, że pomogłam
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 09:48   #943
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: własny depilator laserowy

Dziewczyny jeśli ktoś chce nabyć Smootskin Gold, to zapraszam na aukcję Ebay - dziewczyna wystawia to w UK ale nie ma problemu z wysyłaniem za granicę - pytałam już. Spieszcie się, bo po takiej cenie schodzą szybciej niż świeże bułeczki. Sprzedająca pisze i mówi po polsku
www.ebay.de/itm/252353751679

Mój SS Gold już do mnie leci, mąż widział moje rozdarcie i zamówił mi w niemczech, własnie czekam na kuriera - nie doczekam się chyba!

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2016-04-13 o 09:55
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 10:29   #944
markra1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 8
Dot.: własny depilator laserowy

Dziękuję za poradę.
markra1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 11:03   #945
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: własny depilator laserowy

Bardzo proszę Markra.

Doszedł! Dziewczyny jest piękny! Dam znać czy również tak samo skuteczny jak piękny, ale sądzę, że tak! Jest leciutki, oczywiście na kabel, bez możliwości użytkowania bez kabla, ale ma sporą moc jak na urządzenie do użytku domowego więc jest OK.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3317.JPG (95,9 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3319.JPG (141,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3325.JPG (135,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3326.JPG (153,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3327.JPG (103,0 KB, 35 załadowań)
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 16:35   #946
markra1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 8
Smile Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Swoj epilator zakupiłam trzy lata temu, miałam baaaaaaaaardzo wielki problem z włosami na łydkach, ponieważ nie mogłam ich golić. Były grube, twarde i bardzo gęste - szczególnie nad kostkami. Kiedy ich nie goliłam wyglądało to jakbym była jakimś zwierzakiem. Po dwóch wiosnach, bo robię depilację własnie na wiosnę, te najgrubsze włosy jak do tej pory nie odrosły. Od kostki do połowy łydki mam kilka słabych włosów i to wszystko. Tam gdzie były cieńsze odrastają w większej ilości, ale i tak jest ich o wiele mniej niż przedtem. Ostatni zabieg ipl robiłam w maju ubiegłego roku. Nie twierdzę, że włosy te nigdy nie odrosną, ale jestem mega zadowolona z ef




Trzeba na necie wyszukać "manuals" - czyli instrukcję danego urządzenia i sprawdzić jaką ma moc. Zazwyczaj jest to podane gdzieś na końcu instrukcji obsługi, razem z parametrami technicznymi.

Mam nadzieję, że pomogłam

Niestety nigdzie nie podają danych technicznych i mocy tego urządzenia

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę Markra.

Doszedł! Dziewczyny jest piękny! Dam znać czy również tak samo skuteczny jak piękny, ale sądzę, że tak! Jest leciutki, oczywiście na kabel, bez możliwości użytkowania bez kabla, ale ma sporą moc jak na urządzenie do użytku domowego więc jest OK.
Kolezanko a jakiej jest mocy Twój SS gold ?
markra1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 16:36   #947
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez markra1981 Pokaż wiadomość
Niestety nigdzie nie podają danych technicznych i mocy tego urządzenia
Tutaj mają fajne porównanie:
http://www.kosmetik-fiebiger.at/file.../1100_Town.pdf

Philips mówi, że osiągi to w zależności od stopnia 2 - 6.5 J/cm2 i badania z tego dokumentu to potwierdzają.
Mój (już teraz stary )Silk'n PRO ma 5J/cm2 i działał rewelacyjnie

A SS Gold ma 6 J/cm2 - myślałam, że ma więcej, więc muszę odszczekać te 10J/cm2 hehe

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2016-04-13 o 19:26
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 07:55   #948
markra1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 8
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Twiggy22 Pokaż wiadomość
Tutaj mają fajne porównanie:
http://www.kosmetik-fiebiger.at/file.../1100_Town.pdf

Philips mówi, że osiągi to w zależności od stopnia 2 - 6.5 J/cm2 i badania z tego dokumentu to potwierdzają.
Mój (już teraz stary )Silk'n PRO ma 5J/cm2 i działał rewelacyjnie

A SS Gold ma 6 J/cm2 - myślałam, że ma więcej, więc muszę odszczekać te 10J/cm2 hehe
JuZ!! klamka zapadła kupiłam Remingtona 6250, teraz tylko czekac na kuriera!! Dziękuje wszytkim za pomoc
markra1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 09:01   #949
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez markra1981 Pokaż wiadomość
JuZ!! klamka zapadła kupiłam Remingtona 6250, teraz tylko czekac na kuriera!! Dziękuje wszytkim za pomoc
Jestem przekonana, że będziesz zadowolona

A ja dzisiaj przed poranną kawą, szybciutko zrobiłam sobie pełne bikini i pachy - ten SS Gold jest mega szybki
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-16, 13:18   #950
IvonkaH
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Lightbulb Dot.: własny depilator laserowy

Hej Dziewuchy, w końcu nadeszła wiekopomna chwila i się zarejestrowałam na forum ...
Jak większość z Was mam już po dziurki w nosie moich włosków (nogi/bikini/pachy). Skórę mam jasną, włoski ciemne i grube, więc mam nadzieję że IPL przynajmniej troszkę pomoże.
Wątek przeczytałam, co prawda na raty ale jednak... I w sumie się zdecydowałam na zakup Oszczędności jest 700-800 zł więc wybór niewielki.
Mój typ to IPL RIO PRO, pisałam z właścicielką i wydaje się uczciwą użytkowniczką (możliwość zwrotu...)
Czy to będzie dobry zakup ? Szkoda mi wyrzucić takiej kasy w błoto a lato zbliża się nieubłaganie.

Pozdrawiam
IvonkaH
IvonkaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 13:50   #951
hutka08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
własny depilator laserowy

Czy ktoś może miał do czynienia z my my elos. Na początku nie chciałam kupować IPL myślałam o laserze ale laserowych depilatorów do użytku domowego jest bardzo mało i mają małą powierzchnie naświetlania. Pomyślałam więc o IPL- mają lepsze opinie. My my elos wykorzystuje IPL+RF - nie wiem czy to tylko chwyt czy może faktycznie jest lepszy? Posiada ktoś taki? W ogóle orientuje się ktoś może który model jest najnowszy, bo jest ich kilka, który wybrać! POMOCY!
hutka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 22:18   #952
capemay
Przyczajenie
 
Avatar capemay
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: własny depilator laserowy

Posiadam depilator Silk'n Flash&Go, ale pytanie raczej ogólne: w instrukcjach piszą, że należy depilować się co około 2 tygodnie. Moje pytanie: czy częstsza depilacja (na początku) powoduje jakieś skutki uboczne, albo nie daje żadnego działania? Mam tak grube włosy, że praktycznie po 12 godzinach po ogoleniu się maszynką czuć już szorstkość, dzień po ogoleniu mają już milimetr/dwa mm, a przecież chodzi o to, żeby usunąć te włoski, które już nam wyrastają nad skórę, bo muszą być w jakiejś konkretnej fazie wzrostu (zatem gdybym chciała laserować co np. 3 dni, to już włoski byłyby na zewnątrz).
Inne pytanie, czy między depilacją laserową, można golić się zwykłą maszynką i to w niczym nie przeszkodzi?
capemay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 08:16   #953
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez capemay Pokaż wiadomość
Posiadam depilator Silk'n Flash&Go, ale pytanie raczej ogólne: w instrukcjach piszą, że należy depilować się co około 2 tygodnie. Moje pytanie: czy częstsza depilacja (na początku) powoduje jakieś skutki uboczne, albo nie daje żadnego działania? Mam tak grube włosy, że praktycznie po 12 godzinach po ogoleniu się maszynką czuć już szorstkość, dzień po ogoleniu mają już milimetr/dwa mm, a przecież chodzi o to, żeby usunąć te włoski, które już nam wyrastają nad skórę, bo muszą być w jakiejś konkretnej fazie wzrostu (zatem gdybym chciała laserować co np. 3 dni, to już włoski byłyby na zewnątrz).
Inne pytanie, czy między depilacją laserową, można golić się zwykłą maszynką i to w niczym nie przeszkodzi?
Golić się możesz w dowolnej chwili, jedno drugiemu nie przeszkadza.

Częstsze zabiegi mogą podrażniać skórę no i zużywa się lampa. Laser czy ipl działa na takiej zasadzie że impuls rozgrzewa melaninę we włosie i to rozgrzanie włosa rozgrzewa i uszkadza cebulkę. Tak więc urządzenie działa na włos w skórze, to co jest nad skórą się popali, ale nie będzie oddziaływać na cebulkę, dlatego włosy się goli do skóry.
W moim IPL jest podane aby zabiegi robić nie częściej niż raz w tygodniu, chyba bym nie zwiększała częstotliwości.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 18:32   #954
capemay
Przyczajenie
 
Avatar capemay
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Golić się możesz w dowolnej chwili, jedno drugiemu nie przeszkadza.

Częstsze zabiegi mogą podrażniać skórę no i zużywa się lampa. Laser czy ipl działa na takiej zasadzie że impuls rozgrzewa melaninę we włosie i to rozgrzanie włosa rozgrzewa i uszkadza cebulkę. Tak więc urządzenie działa na włos w skórze, to co jest nad skórą się popali, ale nie będzie oddziaływać na cebulkę, dlatego włosy się goli do skóry.
W moim IPL jest podane aby zabiegi robić nie częściej niż raz w tygodniu, chyba bym nie zwiększała częstotliwości.
Dziękuję pięknie za odpowiedź

A jeszcze zastanawiam się nad wrośniętymi włosami, bo mam ich trochę (jeden nawet taki widać przez skórę, że jest zakręcony...). Czytałam, że w takim wypadku nie należy stosować, ale w sumie co to zmienia, skoro i tak, jak wspomniałaś, uszkadzana jest cebulka?
capemay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 20:36   #955
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

Ja bym chyba się nie przejmowała, nie słyszałam takich ostrzeżeń, choć ja wrastające włosy wyciągam, tym bardziej że lubi mi się ropień robić. Po prostu biorę nową igłę strzykawkową, nakłuwam i staram się zahaczyć taki włos żeby wyciągnąć na zewnątrz.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 09:39   #956
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez capemay Pokaż wiadomość
Posiadam depilator Silk'n Flash&Go, ale pytanie raczej ogólne: w instrukcjach piszą, że należy depilować się co około 2 tygodnie. Moje pytanie: czy częstsza depilacja (na początku) powoduje jakieś skutki uboczne, albo nie daje żadnego działania? Mam tak grube włosy, że praktycznie po 12 godzinach po ogoleniu się maszynką czuć już szorstkość, dzień po ogoleniu mają już milimetr/dwa mm, a przecież chodzi o to, żeby usunąć te włoski, które już nam wyrastają nad skórę, bo muszą być w jakiejś konkretnej fazie wzrostu (zatem gdybym chciała laserować co np. 3 dni, to już włoski byłyby na zewnątrz).
Inne pytanie, czy między depilacją laserową, można golić się zwykłą maszynką i to w niczym nie przeszkodzi?
Miałam ten sam problem, do tego stopnia, że nie mogłam tez golić nóg, ponieważ włosy rosnąć podrażniały mi naskórek i drapałam się do krwi... Więc ja stosowałam silken'a pro raz w tygodniu przez pierwsze 2 miesiące - nic się nie działo. A silken pro ma takie same parametry jak Twój więc ja bym Ci dała zielone światło na częstsze zabiegi, nie wiem jednak czy co 3 dni ma to sens... Ale zalecam też obserwowanie skóry i jednak przy wystąpieniu podrażnień zaniechanie częstych zabiegów.
Między zabiegami należy włosy golić, takie sa zalecenia producenta. Ja epilowałam jak miały własnie około 2 mm, wtedy laser je chyba jakoś lepiej łapał, niż kiedy były ogolone na zero.
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 18:02   #957
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: własny depilator laserowy

Czy posiadanie aparatu orto jest przeciwwskazaniem do ipl na twarzy?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 12:36   #958
iwonna_87
Przyczajenie
 
Avatar iwonna_87
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 7
Dot.: własny depilator laserowy

Ja długo podchodziłam sceptycznie do tego wynalazku, ale nie wiem czy się na niego niedługo nie zdecyduję. Fajne jest to, że można się złożyć z koleżankami na taki depilator i się nim wymieniać skoro taką depilację robi się raz na 4 tygodnie.
iwonna_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 17:39   #959
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: własny depilator laserowy

Nie wiem czy chciałabym się wymieniać z koleżankami. Jeżeli kupione na współę - to ma to sens. Ale jeśli kupuje jedna a inne biorą to nie. W każdym razie ja takiego drogiego sprzętu nie chciałabym mieć z kimś na współę. Jeśli zepsuję przypadkiem swoje to nic. Jeśli ja zepsuję lub koleżanka wspólne - to już nieciekawie. Wszystkie mają się wtedy składać na nowe? Nie wiem. Kwestia organizacji i dogadania się, ale własne to własne. I jakoś tak higieniczniej.

Jestem po pierwszym zabiegu. Zrobiłam bikini na tyle głębokie na ile dosięgałam samodzielnie - na poziomie I. Nic nie bolało, takie ciepło, może momentami baaaardzo delikatne uszczypnięcie. Za tydzień zaryzykuję poziom II, no i wezmę się za pachy.

Światełko oślepia, mimo że świecimy bezpośrednio w skórę. Dziś mglisty dzień i pewnie dlatego. Polecam więc zabieg wykonywać w jasnym miejscu lub z okularami na nosie

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2016-06-17 o 17:41
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 07:34   #960
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: własny depilator laserowy

SweetHusky ja po prostu na czas błysku odwracam głowę.

Co to wspólnego zakupu to bym się nie odważyła, chyba bym miała obawy że jak wspólne to niczyje i ludzie nie będą dbali o ten sprzęt.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-23 13:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.