Ślub cywilny poza urzędem Śląsk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-04, 14:11   #1
MichalinaGrzenkowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4

Ślub cywilny poza urzędem Śląsk


Witam
Planujemy ślub cywilny, jednak bez wesela, zamysł jest zaproszenia gosci na obiad, deser kawe. Z tym że samego ślubu nie chcieli byśmy brac w urzędzie ponieważ jak dla mnie to miejsce nie ma odpowiedniego klimatu Tak wiec idac po najprostrzej lini oporu poszukje klimatycznego lokalu, pałacyku ktory to zorganizuje tj na przykład w swej ofercie ma Pałac Kawalera w Świerklańcu. Lokalizacja jakiej poszukuje to Śląsk (Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Tarnowskie Góry) lub okolice Zawiercia. Czy ktoś zna takie miejsca, lub sam brał taki ślub i jest w stanie mi doradzić?
Ja niestety znalazłam tylko Pałac Kawalera ale chciała bym mieć jakiś wybór.
MichalinaGrzenkowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 18:02   #2
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

Rezydencja Luxury Hotel w Piekarach i Gorczowski w Chorzowie- w tych miejscach byłam. W Piekarach ślub był w ogrodzie, w Chorzowie tylko przyjęcie, ale jest miejsce jeżeli bylibyście zainteresowani.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 19:59   #3
MichalinaGrzenkowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

dzięki za odpowiedź
jednak nie chodzi mi o miejsce ze slubem w ogrodzie, tylko w budynku jakaś ładna sala itd i najważniejsze aby to lokal organizował urzednika, masz może informacje czy tam sie tym zajmuja?

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

mhh no weszlam na strone rezydencji Luxury i pełne woow
musimy sie tam wybrać bo ze strony wydaje sie ze to na prawde jest alternatywa!
MichalinaGrzenkowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 20:00   #4
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

W Chorzowie są np. takie 2 małe ''sale'' całkowicie przeszklone: jedna na parterze z wyjściem do ogrodu, druga na piętrze. Spokojnie można tam zorganizować ślub. W Piekarach też znajdzie się miejsce. To duży obiekt.

Urzędnika musisz załatwić we własnym zakresie. Przecież w przypadku ślubu poza USC trzeba złożyć podanie...Czy się mylę
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 20:05   #5
MichalinaGrzenkowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

nie mylisz sie
ale teraz nie ma juz rejonizacji wiec urzad sama mozesz wybrać
i zakkadajac ze u mnie urzednik sie nje zgodzi, a ponoc sie czesto nie zgadzaja... trzeba miec znajomości my ich nie mamy, natomiast jezeli lokal zajmuje sie taka organizacja, posiada powyższe i kieruje mnie do odpowiedniego urzedu, gdzie znajomy urzednik zgode wyraża, nice
MichalinaGrzenkowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 20:23   #6
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

To już popytaj dziewczyn albo na wizazu, albo na innych forach. Na pewno dasz radę załatwić urzędnika sama
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 20:29   #7
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

Cytat:
Napisane przez MichalinaGrzenkowicz Pokaż wiadomość
Witam
Planujemy ślub cywilny, jednak bez wesela, zamysł jest zaproszenia gosci na obiad, deser kawe. Z tym że samego ślubu nie chcieli byśmy brac w urzędzie ponieważ jak dla mnie to miejsce nie ma odpowiedniego klimatu Tak wiec idac po najprostrzej lini oporu poszukje klimatycznego lokalu, pałacyku ktory to zorganizuje tj na przykład w swej ofercie ma Pałac Kawalera w Świerklańcu. Lokalizacja jakiej poszukuje to Śląsk (Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Tarnowskie Góry) lub okolice Zawiercia. Czy ktoś zna takie miejsca, lub sam brał taki ślub i jest w stanie mi doradzić?
Ja niestety znalazłam tylko Pałac Kawalera ale chciała bym mieć jakiś wybór.
W Zawierciu - Rotunda - piękna
W DG Pogoria Residence
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 21:05   #8
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

kierownik USC musi być z miasta, w którym planujesz zorganizować ślub. Jesli wybierzesz np jakiś palacyk z Będzinie to tylko tamten kierownik będzie właściwy. Sami musicie wystąpić z podaniem o ślub poza lokalem urzędu nikt inny tego za Was nie może zrobić. I taka ciekawostka od przyszłego roku o ile te zmiany wejdą w życie ślub będzie można bez problemu wziąć poza lokalem urzędu, za bagatela 1000zl.
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 23:33   #9
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
kierownik USC musi być z miasta, w którym planujesz zorganizować ślub. Jesli wybierzesz np jakiś palacyk z Będzinie to tylko tamten kierownik będzie właściwy. Sami musicie wystąpić z podaniem o ślub poza lokalem urzędu nikt inny tego za Was nie może zrobić. I taka ciekawostka od przyszłego roku o ile te zmiany wejdą w życie ślub będzie można bez problemu wziąć poza lokalem urzędu, za bagatela 1000zl.


Ten nowy przepis jest chory... Stworzony w trosce o obywateli, a tak naprawdę będzie służyć do wyciągania kasy.
Kod:
Tu link do artykułu, ale zacytuję mój ulubiony fragment:

W projekcie przedstawiono także kalkulację kosztów ślubu zawartego poza urzędem. "Do podstawy oszacowania kwoty opłaty dodatkowej przyjęte zostały nakłady na zakup kompletnego stroju dla kierownika urzędu stanu cywilnego wraz z akcesoriami odzieżowymi, usługami fryzjerskimi i konserwacją odzieży, nabyciem insygniów z wizerunkiem orła ustalonym dla godła RP oraz patery na obrączki wraz z usługami ich konserwacji" - napisano w uzasadnieniu. Pod uwagę wzięto też wynagrodzenie dla zastępcy kierownika USC (dla zapewnienia ciągłości pracy urzędu) oraz koszty dojazdu na miejsce uroczystości.

Czy do ślubu zawieranego w USC urzędnik nie potrzebuje stroju, orła i patery na obrączki? I czy te rzeczy na każdym ślubie będą nowe- kupione za ten 1000zł? Jedyne co wydaje mi się słuszne, to wynagrodzenie dla zastępcy i koszty dojazdu. Chociaż często jest tak, że po urzędnika przyjeżdża zamówiony przez PM transport, więc wyjdzie taniej niż 1000 zł
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.

Edytowane przez cherry_flamme
Czas edycji: 2014-11-04 o 23:36
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 09:59   #10
MichalinaGrzenkowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

dziewczyny chyba źle zrozumialyscie moje pytanie, nie prosze o rady w organizacji, ja to wszystko wiem
wyglada to tak przgkladowo znajduje lokal w bedzinie ide do usc bedzin i pisze podanie - dostaje odmowe bo nie mam konkretnego powodu do takiego slubu to tylko moje widzimisie; ale znajdujac lokal rowniez w bedzinie ktory pomaga w organizacji sprawa ma sie tak ze ide rowniez do usc Będzin, ale menadżer lokalu zna tamtejszego udzednika i mówi mu przyjdzie do Ciebie taka i taka, masz wyrazic zgode bo bedziemy mieli z tego kase
To tak oczywiscie w bardzo duzym uproszczeniu dla lepszego zobrazowania
wiec jeszcze raz jak znacie jakieś lokale tego typu to bede wdzieczna za podsuniecie pomysłu
MichalinaGrzenkowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 10:06   #11
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
[/B]

Ten nowy przepis jest chory... Stworzony w trosce o obywateli, a tak naprawdę będzie służyć do wyciągania kasy.
Kod:
Tu link do artykułu, ale zacytuję mój ulubiony fragment:

W projekcie przedstawiono także kalkulację kosztów ślubu zawartego poza urzędem. "Do podstawy oszacowania kwoty opłaty dodatkowej przyjęte zostały nakłady na zakup kompletnego stroju dla kierownika urzędu stanu cywilnego wraz z akcesoriami odzieżowymi, usługami fryzjerskimi i konserwacją odzieży, nabyciem insygniów z wizerunkiem orła ustalonym dla godła RP oraz patery na obrączki wraz z usługami ich konserwacji" - napisano w uzasadnieniu. Pod uwagę wzięto też wynagrodzenie dla zastępcy kierownika USC (dla zapewnienia ciągłości pracy urzędu) oraz koszty dojazdu na miejsce uroczystości.

Czy do ślubu zawieranego w USC urzędnik nie potrzebuje stroju, orła i patery na obrączki? I czy te rzeczy na każdym ślubie będą nowe- kupione za ten 1000zł? Jedyne co wydaje mi się słuszne, to wynagrodzenie dla zastępcy i koszty dojazdu. Chociaż często jest tak, że po urzędnika przyjeżdża zamówiony przez PM transport, więc wyjdzie taniej niż 1000 zł
Jak to dobrze, że nie czekaliśmy do 2015 i płaciliśmy tylko 39 zł...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-05, 15:43   #12
witamina1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 77
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

Czarny Dwór miedzy Myszkowem a Czestochowa , tam maja czesto śluby na które przyjeżdża urzędnik SC
witamina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 18:25   #13
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

Cytat:
Napisane przez MichalinaGrzenkowicz Pokaż wiadomość
dziewczyny chyba źle zrozumialyscie moje pytanie, nie prosze o rady w organizacji, ja to wszystko wiem
wyglada to tak przgkladowo znajduje lokal w bedzinie ide do usc bedzin i pisze podanie - dostaje odmowe bo nie mam konkretnego powodu do takiego slubu to tylko moje widzimisie; ale znajdujac lokal rowniez w bedzinie ktory pomaga w organizacji sprawa ma sie tak ze ide rowniez do usc Będzin, ale menadżer lokalu zna tamtejszego udzednika i mówi mu przyjdzie do Ciebie taka i taka, masz wyrazic zgode bo bedziemy mieli z tego kase
To tak oczywiscie w bardzo duzym uproszczeniu dla lepszego zobrazowania
wiec jeszcze raz jak znacie jakieś lokale tego typu to bede wdzieczna za podsuniecie pomysłu
Wtedy urzędnik też powinien coś z tego mieć, a to już jest nielegalne, bo on jest funkcjonariuszem państwowym i takie korzyści podchodzą pod łapówkę Żaden menadżer nie powie Ci wprost, że coś takiego załatwi. Interesuję się trochę ślubami w plenerze i wszystkie pary, które znam, załatwiały urzędnika same.
Powinnaś się raczej zainteresować, w których MIASTACH urzędnicy są przychylni ślubom plenerowym. Np. w Krakowie absolutnie nie ma możliwości ślubu poza USC, a we Wrocławiu chyba nie zdarzyła się odmowa.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.

Edytowane przez cherry_flamme
Czas edycji: 2014-11-05 o 18:27
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 20:32   #14
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Ślub cywilny poza urzędem Śląsk

według mnie ta kwota jest raczej mocno przesadzona i coś czuję, że ma za zadanie bardziej zniechęcenie niż zachęcenie par do tego typu ślubów.
Swoją drogą ta kwota ma stanowić dochód gminy, a nikt nie pisze ile realnie dostanie kierownik pewnie tylko zwrot ew. kosztów podróży służbowej i tyle.
Co do umawiania się lokalu z kierownikiem USC to wydaje mi się mało prawdopodobne a na pewno nielegalne. Najlepiej podzwonić i popytać, który kierownik nie robi problemu. A od 2015 to już raczej żaden nie będzie mógł robić problemu.
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-06 21:32:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.