Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-24, 17:48   #1471
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Ja mam endo na otrzewnej ściennej.

Cytat:
Napisane przez kalade Pokaż wiadomość
też biorę ketonal pierwszego dnia, bo prawie mdleje, ból promieniuje na plecy, ale po ketonalu strasznie bolą mnie później jelita i żołądek przed 2-3 dni :/ czy pomagają Wam jeszcze jakieś inne tabletki? na mnie ibuprom, paracetamol i no-spa nie działają
Moja mama chwali sobie Panadol Femina. Ja z kolei, gdy Ibuprom Max- brany po 2 tabl. co 3- 4 h- przestał dziać, stosowałam Aulin. Bardzo dobry, ale po pewnym czasie znowu przestał działać i przeszłam krótko na czopki Diclac. Niestety brak działania+ podrażnione jelita zmusiły mnie do dalszego szukania. I tak trafiłam na Ketonal, choć bardziej wolę ten sam lek w czopkach (Profenid)- nie podrażnia żołądka. Czasem, przy bardzo mocnych skurczach, biorę jeszcze No- spę Max dodatkowo. Przy tych przeciwbólowych stosuję zawsze IPP
Ale i tak najbardziej polecam- gdy ktoś stosuje anty.- stosowanie 3 opakowań anty. pod rząd. Łatwiej znieść silny ból raz na ok 2,5 miesiąca niż co 4 tygodnie.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 22:39   #1472
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
a nie można od razu przy badaniu udrożnić?
No wlasnie nie dalo rady
Nawet strumeczek kontrastu nie przeszedl,nic. tak mi tlumaczyl lekarz.
Jeden tez szedl z oporem ale udrozniony w koncu..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 08:41   #1473
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
No wlasnie nie dalo rady
Nawet strumeczek kontrastu nie przeszedl,nic. tak mi tlumaczyl lekarz.
Jeden tez szedl z oporem ale udrozniony w koncu..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
:-(
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 19:23   #1474
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
No i moje zle przeczucie sie sprawdzilo... na hsg jeden jajowod ledwo udrozniony, a drugi calkowicie nie drozny- endometrioza sie czepila teraz jajowodow..😢
współczuję
a HSG mialas robione ze względu na problemy z płodnością, czy tylko żeby sprawdzić czy endo wróciła?
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 14:50   #1475
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
współczuję
a HSG mialas robione ze względu na problemy z płodnością, czy tylko żeby sprawdzić czy endo wróciła?
Z plodnoscią, staramy się juz dlugo, szystko jest ok tylko ta endometrioza niestety
3 lata temu przed laparo byly jeszcze drozne, a tu proszę..
Zobaczymy przy najblizszej wizycie co dalej.
Ale przerazilo mnie to ze to cholerstwo tak nam moze naribic balaganu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 07:03   #1476
sorrisotriste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 43
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Polecacie jakiegoś dobrego ginekologa mającego doświadczenie w leczeniu endometriozy? Chciałabym żeby jeszcze inny niż mój lekarz ocenił. Okolice Wrocławia. Chodzi mi o wizyty prywatne.
sorrisotriste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 16:48   #1477
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sorrisotriste Pokaż wiadomość
Polecacie jakiegoś dobrego ginekologa mającego doświadczenie w leczeniu endometriozy? Chciałabym żeby jeszcze inny niż mój lekarz ocenił. Okolice Wrocławia. Chodzi mi o wizyty prywatne.
Na grupie o endo. na fb bardzo polecany jest dr Mikołaj Karmowski
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 18:32   #1478
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Ja z moim bólem w endometriozie nie mogłam sobie poradzić do tego stopnia, że leczę się w poradni bólu. Biorę silny, opioidowy lek przeciwbólowy.
Wcześniej próbowałam różnych leków. Niewiele pomagały, a dawały tylko skutki uboczne. Albo lek z tramadolem pomagał, ale skutki uboczne miałam prawie wszystkie z ulotki. Po 10 miesiącach wegetacji wreszcie się ktoś mną profesjonalnie zajął i uwierzył w ten potworny ból. I już nie mam aż tylu skutków ubocznych.
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 15:08   #1479
Nurella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 67
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Szukam dobrego lekarza z Lublina, zajmującego się endometriozą. Najlepiej z Luxmedu, ale się nie upieram. Czy któraś z Was kogoś takiego może polecić?
Nurella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 22:46   #1480
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Nurella Pokaż wiadomość
Szukam dobrego lekarza z Lublina, zajmującego się endometriozą. Najlepiej z Luxmedu, ale się nie upieram. Czy któraś z Was kogoś takiego może polecić?
Leczę się u dr Bartłomieja Barczyńskiego, pracuje na ginekologii operacyjnej w SPSK1. W luxmedzie też przyjmuje. Jest w porządku, bo jako jedyny mi zaproponował laparoskopię.
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 19:38   #1481
Nurella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 67
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

[quote /]
Leczę się u dr Bartłomieja Barczyńskiego, pracuje na ginekologii operacyjnej w SPSK1. W luxmedzie też przyjmuje. Jest w porządku, bo jako jedyny mi zaproponował laparoskopię. [/quote]

Dzięki wielkie. Sprawdzę go.

Wysłane tapatalkowo

Edytowane przez Nurella
Czas edycji: 2017-07-31 o 19:40
Nurella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-25, 18:21   #1482
b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 29
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cherry_lady1 Pokaż wiadomość
Ja z moim bólem w endometriozie nie mogłam sobie poradzić do tego stopnia, że leczę się w poradni bólu. Biorę silny, opioidowy lek przeciwbólowy.
Wcześniej próbowałam różnych leków. Niewiele pomagały, a dawały tylko skutki uboczne. Albo lek z tramadolem pomagał, ale skutki uboczne miałam prawie wszystkie z ulotki. Po 10 miesiącach wegetacji wreszcie się ktoś mną profesjonalnie zajął i uwierzył w ten potworny ból. I już nie mam aż tylu skutków ubocznych.
Najlepiej pousuwać te ogniska, które się da, to może pomóc. Ja ratuję się Panadolem Femina albo Pyralginą i pilnuję poziomu hormonów tarczycy, bo jak tylko wchodzę w lekką niedoczynność ból jest taki, że dosłownie wyję (w niedoczynności tarczycy zwiększa się poziom estrogenów).

Edytowane przez b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0
Czas edycji: 2017-09-25 o 19:17
b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 18:24   #1483
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

[1=b30332fd549d5025e5fc525 9a6fa835e1768adc0;7745087 6]Najlepiej pousuwać te ogniska, które się da, to może pomóc. Ja ratuję się Panadolem Femina albo pyralginą i pilnuję hormony tarczycy, bo jak tylko wchodzę w lekką niedoczynność ból jest taki, że dosłownie wyję z (w niedoczynności tarczycy zwiększa się poziom estrogenów).[/QUOTE]Ja mam TSH podwyższone, ok 4.3 miałam ostatnio.
A leczę się lekiem o sile działania morfiny... Bo nic innego nie działa na mój ból. A wlasciwie to ten lek i kombinacja innych.

Edytowane przez cherry_lady1
Czas edycji: 2017-09-25 o 18:25
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 19:16   #1484
b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 29
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cherry_lady1 Pokaż wiadomość
Ja mam TSH podwyższone, ok 4.3 miałam ostatnio.
A leczę się lekiem o sile działania morfiny... Bo nic innego nie działa na mój ból. A wlasciwie to ten lek i kombinacja innych.
Współczuję... Wiem, co przeżywasz. Ja się bałam tych opioidowych, na szczęście ww leki radzą sobie u mnie z tym największym bólem - na tyle, że przestaję krzyczeć, że chcę eutanazji... Wspominałaś o laparoskopii - masz już termin? Wykryto u Ciebie torbiele endometrialne?
KONIECZNIE zrób coś z tarczycą, wierz mi, niedoczynność bardzo negatywnie wpływa na endometriozę, a Ty ewidentnie masz niedoczynność.
b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 19:28   #1485
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

[1=b30332fd549d5025e5fc525 9a6fa835e1768adc0;7745265 6]Współczuję... Wiem, co przeżywasz. Ja się bałam tych opioidowych, na szczęście ww leki radzą sobie u mnie z tym największym bólem - na tyle, że przestaję krzyczeć, że chcę eutanazji... Wspominałaś o laparoskopii - masz już termin? Wykryto u Ciebie torbiele endometrialne?
KONIECZNIE zrób coś z tarczycą, wierz mi, niedoczynność bardzo negatywnie wpływa na endometriozę, a Ty ewidentnie masz niedoczynność.[/QUOTE]Ja to samo, mówię chłopakowi, żeby mnie zabił albo że sama to zrobię, w czasie najgorszych ataków bólu. Ale syrop z oksykodonem pomaga, choć nie zawsze w 100%. Nic innego nie działa albo daje tyle skutków ubocznych, że jestem jak zombi.

Miałam laparoskopię diagnostyczną końcem marca tego roku - były niewielkie ogniska na otrzewnej w jamie douglasa. Pobrano wycinek i resztę skoagulowano. Biorę Visanne od kwietnia i nie działa. Jutro idę do ginekologa i decyduje się na zoladex albo inny, podobny lek, który jest tak drogi.

Rodzinna lekarka mówiła, że takie TSH jest ok, ale chyba coś trzeba z tym zrobić. Kiedyś miałam nawet 5, a najniższe to 2,3. fT3 i fT4 w normie, ale przeciwciał mi nie robili. Ale mnie też się wydaje, że to TSH aż takie wysokie być nie powinno. Nie planuję teraz ciąży, bo planując trzeba mieć poniżej 2,5.
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 19:42   #1486
b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 29
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Takie TSH absolutnie nie jest ok i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej! U młodej osoby powinno wynosić ok. 1. Ja mam Hashimoto i przy TSH koło 2 już czuję się fatalnie, a bóle endometriozowe mam takie, że - jak pisałam - chcę eutanazji. Sytuacja autentycznie się poprawia gdy ureguluję tarczycę, niestety w przypadku Hashimoto to ciągła huśtawka i konieczność zwiększania dawki co jakiś czas.

Miałam laparoskopię kilka lat temu, miałam 2 torbiele endometrialne. Brałam Visanne przez pół roku po zabiegu, fatalnie się na niej czułam. Przez kilka lat byłam na jednoskładnikowej pigułce antykoncepcyjnej (z samym progestagenem) i było całkiem ok, ale musiałam odstawić, bo mój organizm zaczął się powoli sypać z powodu chronicznego niedoboru estrogenu. Obecnie biorę dwuskładnikowe, niestety pod względem endometriozy jest gorzej.

Edytowane przez b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0
Czas edycji: 2017-09-25 o 19:53
b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 22:32   #1487
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

[1=b30332fd549d5025e5fc525 9a6fa835e1768adc0;7745087 6](...) bo jak tylko wchodzę w lekką niedoczynność ból jest taki, że dosłownie wyję (w niedoczynności tarczycy zwiększa się poziom estrogenów).[/QUOTE]
Ciekawe co piszesz... Ja mam Hashimoto, uregulowane już, eutyreoza od długiego czasu (ok 3 lat), TSH <1, a ból coraz większy...
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 11:15   #1488
b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 29
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ciekawe co piszesz... Ja mam Hashimoto, uregulowane już, eutyreoza od długiego czasu (ok 3 lat), TSH <1, a ból coraz większy...
Bo endo szaleje i bez niedoczynnosci... ale niedoczynnosc sytuacje pogarsza poprzez zwiekszenie poziomu estrogenow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 07:15   #1489
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Nurella Pokaż wiadomość
Szukam dobrego lekarza z Lublina, zajmującego się endometriozą. Najlepiej z Luxmedu, ale się nie upieram. Czy któraś z Was kogoś takiego może polecić?
Ja rowniez polecam profimed dr.Tarkowski. od razu laparo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-02, 20:51   #1490
zlosnicaa87
Raczkowanie
 
Avatar zlosnicaa87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: far away
Wiadomości: 49
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny,
Szukam dobrego lekarza w Krakowie. Niestety byłam już u jednego i nie byłam z wizyty zadowolona. Od kilku dobrych lat leczyłam się na śląsku u swojego doktora ale niestety przeprowadzka zmusiła mnie do szukana lekarza w Krk. Lekarz u którego byłam ostatnio nie był za bardzo zaciekawiony moją endometriozą... mam pakiet dokumentów wraz ze zdjęciami i zerknął jedynie wtedy kiedy napomknęłam mu, że wcześniej brałam danazol. Jak wspomniałam o Visanne to nawet nie chciał. USG zrobione pobieżnie i jedynie co się dowiedziałam, ze za 3 miesiące przyjść jeszcze raz i umówić się na laparoskopie. Wrażenie raczej było takie, żeby nabić sobie jak najwięcej kasy jednego dnia Miałam się pojawić na wizycie we wrześniu ale za bardzo mnie Pan doktor do siebie nie przekonał.
Czy któraś z Was zna dobrego lekarza? Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
__________________
"Czasem pakujemy stare rzeczy i chowamy je na strychu, nigdy nie zamierzając ich wyjmować, ale nie potrafimy się ich pozbyć. Pewnie tak samo jak marzeń."

Edytowane przez zlosnicaa87
Czas edycji: 2017-10-02 o 20:56
zlosnicaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-28, 10:53   #1491
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Mam strasznie bolesne i obfite miesiączki, od roku biorę Aulin na receptę od ginekologa. Jednak ostatnio z każdym kolejnym okresem ból się zwiększa, potrafię budzić się w nocy z dreszczami i mdłościami, nie jestem w stanie funkcjonować bez tabletek przeciwbólowych. Co gorsza, przed miesiączką (już 4 raz tak się zdarza) mam objawy zapalenia pęcherza, kłuje mnie w podbrzuszu, boli przy oddawaniu moczu i jak już dostaję okresu, to mam wrażenie, że boli mnie także pęcherz. Leczyłam się dotąd urofuraginum i lekarz rodzinny raz przepisał mi jakąś saszetkę na receptę. Badania moczu prawidłowe, żadnej bakterii. W grudniu mam termin do nefrologa, ale obawiam się, że to może być jakiś problem ginekologiczny USG nigdy nie miałam robionego, do tego problemy z pęcherzem zawsze pojawiają się kilka dni przed okresem. Zaczęłam się zastanawiać, czy to może być endometrioza?
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-28, 14:54   #1492
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zlosnicaa87 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Szukam dobrego lekarza w Krakowie. Niestety byłam już u jednego i nie byłam z wizyty zadowolona. Od kilku dobrych lat leczyłam się na śląsku u swojego doktora ale niestety przeprowadzka zmusiła mnie do szukana lekarza w Krk. Lekarz u którego byłam ostatnio nie był za bardzo zaciekawiony moją endometriozą... mam pakiet dokumentów wraz ze zdjęciami i zerknął jedynie wtedy kiedy napomknęłam mu, że wcześniej brałam danazol. Jak wspomniałam o Visanne to nawet nie chciał. USG zrobione pobieżnie i jedynie co się dowiedziałam, ze za 3 miesiące przyjść jeszcze raz i umówić się na laparoskopie. Wrażenie raczej było takie, żeby nabić sobie jak najwięcej kasy jednego dnia Miałam się pojawić na wizycie we wrześniu ale za bardzo mnie Pan doktor do siebie nie przekonał.
Czy któraś z Was zna dobrego lekarza? Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
Mnie w kwestii endometriozy pomógł dr Maciej Bodzek, to on u mnie wykonywał laparoskopię i też trafiłam do niego z polecenia dziewczyn z grupy na fb

Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
Mam strasznie bolesne i obfite miesiączki, od roku biorę Aulin na receptę od ginekologa. Jednak ostatnio z każdym kolejnym okresem ból się zwiększa, potrafię budzić się w nocy z dreszczami i mdłościami, nie jestem w stanie funkcjonować bez tabletek przeciwbólowych. Co gorsza, przed miesiączką (już 4 raz tak się zdarza) mam objawy zapalenia pęcherza, kłuje mnie w podbrzuszu, boli przy oddawaniu moczu i jak już dostaję okresu, to mam wrażenie, że boli mnie także pęcherz. Leczyłam się dotąd urofuraginum i lekarz rodzinny raz przepisał mi jakąś saszetkę na receptę. Badania moczu prawidłowe, żadnej bakterii. W grudniu mam termin do nefrologa, ale obawiam się, że to może być jakiś problem ginekologiczny USG nigdy nie miałam robionego, do tego problemy z pęcherzem zawsze pojawiają się kilka dni przed okresem. Zaczęłam się zastanawiać, czy to może być endometrioza?
Niestety może... Dziwne, że nigdy nie miałaś USG ginekologicznego:confused :
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 09:37   #1493
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93
Niestety może... Dziwne, że nigdy nie miałaś USG ginekologicznego
Chodzę do ginekologa dopiero od roku. Na pierwszej wizycie, kiedy poskarżyłam się na bardzo bolesne okresy, lekarka zbadała mnie palcami (byłam wtedy dziewicą), stwierdziła, że wszystko prawidłowe i przepisała tabletki. Wybiorę się teraz do jakiegoś innego gina
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 16:53   #1494
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny,
po ilu miesiącach po odstawieniu terapii hormonalnej endometrioza zaatakowała u Was ponownie? Słyszałam, że w pierwszym miesiącach jest największa szansa na dziecko....
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 10:12   #1495
b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 29
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
po ilu miesiącach po odstawieniu terapii hormonalnej endometrioza zaatakowała u Was ponownie? Słyszałam, że w pierwszym miesiącach jest największa szansa na dziecko....
U mnie po odstawieniu był taki ból, że się nie dało wytrzymać (choć USG nic nie pokazywało) i szybko wróciłam do hormonów. Co do dziecka nie wiem, nie planuję
b30332fd549d5025e5fc5259a6fa835e1768adc0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 20:48   #1496
lenia901
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 14
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Witamsą tu dziewczyny które zaszły w ciążę lub się starają mimo tej wstrętnej choroby jakim jest endo? Ja mam 27 lat, jestem po dwóch operacjach laparoskopii i laparostomii. Wynik AMH jak u
40-latki ale jajowody drożne. Aktualnie jeszcze mam torbiel w prawym jajniku ale poniżej 3 cm który się nie kwalifikuje do usunięcia ze względu na pogorszenie funkcjonowania jajnika. Ginekolog już 5 lat temu zwracał uwagę aby się starać o dzidzię i mimo że mam stałego partnera od 7 lat nigdy nie brałam tabl. anty. i jakoś nie mieliśmy "wpadki":/ Teraz jestem w punkcie wyjścia, torbiel nie rośnie, dzidzi nie widać... Już nawet zaczęłam czytać o adopcji dziecka i o rodzinie zastępczej aby tylko nie czekać biernie na cud...
lenia901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 22:04   #1497
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Tak, ja mam 4 stopień endo, miałam laparoskopie, potem wycięcie przegrody i w wieku 37 lat urodziłam dziecko (po 3 latach starania, zaszłam w ciążę na naturalnym cyklu). Także owszem, zdarza się. Tylko że niestety to nie jest reguła :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 23:57   #1498
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lenia901 Pokaż wiadomość
Witamsą tu dziewczyny które zaszły w ciążę lub się starają mimo tej wstrętnej choroby jakim jest endo? Ja mam 27 lat, jestem po dwóch operacjach laparoskopii i laparostomii. Wynik AMH jak u
40-latki ale jajowody drożne. Aktualnie jeszcze mam torbiel w prawym jajniku ale poniżej 3 cm który się nie kwalifikuje do usunięcia ze względu na pogorszenie funkcjonowania jajnika. Ginekolog już 5 lat temu zwracał uwagę aby się starać o dzidzię i mimo że mam stałego partnera od 7 lat nigdy nie brałam tabl. anty. i jakoś nie mieliśmy "wpadki":/ Teraz jestem w punkcie wyjścia, torbiel nie rośnie, dzidzi nie widać... Już nawet zaczęłam czytać o adopcji dziecka i o rodzinie zastępczej aby tylko nie czekać biernie na cud...
Jestem i ja.
Staramy się z mezem od ok 4-5lat, mam 30lat i mam wstretna endometrioze.
Laparo, 2x hsg i po pierwszym byly jajowody drożne,a po 3 latach juz jeden calkowicie niedrozny a i AMH tez mam jak u 40latki
Na razie efektów brak
Tzn w tamtym roku udalo się zajsc w ciążę ale niestety ja stracilam.
ale ja leczę się w klinice niepłodności od dawna.. nie czekam biernie.
juz dawno mnie tam wyslali inni lekarze gdy po dlugim czasie nic nie wychodzilo.
Jestem w kropce poki co.
Tez sie bardzo martwie,boje się wręcz.
Czas leci.
Nie mowiac o tym choler.nym bolu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 21:00   #1499
lenia901
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 14
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziękuję dziewczyny za odpowiedź 😊 wiem co dalej robić ☺ poszukam klinikę niepłodności, obczaję co i jak aby być pod stałą kontrolą wykwalifikowanych specjalistów. Pewnie takie wizyty dużo kosztują. ?

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

SIVA5 Bardzo mi przykro z powodu straty dziecka 😕😦 masz większą nadzieję że uda się następnym razem i oby Wam było dane cieszyć się dziećmi ❤
lenia901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 22:05   #1500
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lenia901 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedź wiem co dalej robić ☺ poszukam klinikę niepłodności, obczaję co i jak aby być pod stałą kontrolą wykwalifikowanych specjalistów. Pewnie takie wizyty dużo kosztują. ?

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

SIVA5 Bardzo mi przykro z powodu straty dziecka masz większą nadzieję że uda się następnym razem i oby Wam było dane cieszyć się dziećmi
Dziękuję
Nom trochę kosztują,leczenie jeszcze więcej niestety.. s poki co koncs i efektiw nie widać ale trzeba działać nie stac w miejscu.
Daj koniecznie zbac jak juz znajdzuesz odpowiedniego lekarza.
Życzę ci powidzenia wiary i cierpliwości!
Bo jednak się przyda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.