Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-02, 14:08   #1
obsessedxddd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 29

Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu


Idę w tym roku do liceum i myślę o złożeniu podania do 9. Uczę się generalnie na czwórki, z kilku innych przedmiotów mam 5. Czytałam, że większość poleca tą szkołę i uważa, że to był bardzo dobry wybór.
Raz przeczytałam komentarz, że ta szkoła jest beznadziejna, uczniowie mają same obowiązki, nie mogą nigdzie wychodzić z klasą, a jak już to nie w trakcie lekcji.
Czy ktoś chodzi lub jest absolwentem tej szkoły? Co możecie o niej powiedzieć? Jakie macie opicie na temat nauczycieli, atmosfery? I czy ze zwalnianiem z lekcji jest jakiś problem?
Bardzo chciałam pójść do tej szkoły (na profil humanistyczny) ze względu na w sumie dobry dojazd i inny język obcy niż niemiecki i rosyjski, od których uciekam jak najdalej.
obsessedxddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 16:47   #2
MietowyOddech
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Dot.: Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez obsessedxddd Pokaż wiadomość
Idę w tym roku do liceum i myślę o złożeniu podania do 9. Uczę się generalnie na czwórki, z kilku innych przedmiotów mam 5. Czytałam, że większość poleca tą szkołę i uważa, że to był bardzo dobry wybór.
Raz przeczytałam komentarz, że ta szkoła jest beznadziejna, uczniowie mają same obowiązki, nie mogą nigdzie wychodzić z klasą, a jak już to nie w trakcie lekcji.
Czy ktoś chodzi lub jest absolwentem tej szkoły? Co możecie o niej powiedzieć? Jakie macie opicie na temat nauczycieli, atmosfery? I czy ze zwalnianiem z lekcji jest jakiś problem?
Bardzo chciałam pójść do tej szkoły (na profil humanistyczny) ze względu na w sumie dobry dojazd i inny język obcy niż niemiecki i rosyjski, od których uciekam jak najdalej.
Ja chodzę do tej szkoły i powiem szczerze, że nawet jestem zadowolona z wyboru. Jeśli chodzi o nauczycieli to zależy na kogo się trafi. Są nauczyciele mniej lub bardziej wymagający. Ja akurat na większość trafiłam na wymagających, w szczególności z matmy i fizyki. Trochę na początku było drętwo, ale z czasem to mija. Ludzie w większości są w porządku, owszem zawsze trafią się tzw. elitki, ale chyba nie znam takiej szkoły, gdzie czegos takiego by nie było. Chodzę do klasy ogólnej z językiem hiszpańskim. Również poszłam do tej szkoły ze względu na niechęć do niemieckiego i ruskiego )
MietowyOddech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 16:54   #3
obsessedxddd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 29
Dot.: Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez MietowyOddech Pokaż wiadomość
Ja chodzę do tej szkoły i powiem szczerze, że nawet jestem zadowolona z wyboru. Jeśli chodzi o nauczycieli to zależy na kogo się trafi. Są nauczyciele mniej lub bardziej wymagający. Ja akurat na większość trafiłam na wymagających, w szczególności z matmy i fizyki. Trochę na początku było drętwo, ale z czasem to mija. Ludzie w większości są w porządku, owszem zawsze trafią się tzw. elitki, ale chyba nie znam takiej szkoły, gdzie czegos takiego by nie było. Chodzę do klasy ogólnej z językiem hiszpańskim. Również poszłam do tej szkoły ze względu na niechęć do niemieckiego i ruskiego )
Dzięki za odpowiedziedź Z tego co czytam nie jest źle, więc cieszę się, że wybrałam 9-tkę. Tym bardziej, że w ostatniej chwili się na nią zdecydowałam.
Jeszcze raz dzięki
obsessedxddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 10:38   #4
MietowyOddech
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Dot.: Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu

No i bardzo dobrze!!! A jaki profil klasy wybrałaś?
MietowyOddech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 15:32   #5
obsessedxddd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 29
Dot.: Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez MietowyOddech Pokaż wiadomość
No i bardzo dobrze!!! A jaki profil klasy wybrałaś?
Klasę F humanistyczną z rozszerzoną historią, angielskim i i przedmiotem do wyboru.
obsessedxddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 12:19   #6
MietowyOddech
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Dot.: Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez obsessedxddd Pokaż wiadomość
Klasę F humanistyczną z rozszerzoną historią, angielskim i i przedmiotem do wyboru.
aha spoko Historia w tej szkole jest bardzo spoko. Ja akurat trafiłam na niesamowitą nauczycielkę, która bardzo ciekawie opowiada. W mojej klasie na koniec roku wystawiła gdzieś około 25 piątek. Po wakacjach zaczynam przygodę z rozszerzoną historią i geografią! )
Jak masz jakieś pytania nawet, które wydają się głupie to śmiało pisz!
MietowyOddech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 12:14   #7
obsessedxddd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 29
Dot.: Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez MietowyOddech Pokaż wiadomość
aha spoko Historia w tej szkole jest bardzo spoko. Ja akurat trafiłam na niesamowitą nauczycielkę, która bardzo ciekawie opowiada. W mojej klasie na koniec roku wystawiła gdzieś około 25 piątek. Po wakacjach zaczynam przygodę z rozszerzoną historią i geografią! )
Jak masz jakieś pytania nawet, które wydają się głupie to śmiało pisz!
Miałam kilka pytań, ale większośc mi uciekło. xd Ale chciałam się zapytac, jak jest ze zwolnieniami i usprawiedliwieniami? Jak np. jestem chora i mnie nie ma, czy no nie wiem, różne są sytuacje, będę musiała pójśc do lekarza, czy w jeden dzień nie pójdę, to wystarczy, że rodzic to usprawiedliwi czy są jakieś konkretne, że tak powiem, wymogi jeśli chodzi o to?
obsessedxddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-12, 11:12   #8
MietowyOddech
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Dot.: Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez obsessedxddd Pokaż wiadomość
Miałam kilka pytań, ale większośc mi uciekło. xd Ale chciałam się zapytac, jak jest ze zwolnieniami i usprawiedliwieniami? Jak np. jestem chora i mnie nie ma, czy no nie wiem, różne są sytuacje, będę musiała pójśc do lekarza, czy w jeden dzień nie pójdę, to wystarczy, że rodzic to usprawiedliwi czy są jakieś konkretne, że tak powiem, wymogi jeśli chodzi o to?
To zależy właśnie jakie wymogi będzie stawiał twój wychowawca. Ale powiem, że z takimi rzeczami to raczej nie ma problemu i jeśli ktoś źle się czuje albo gdzieś wyjeżdża to zwalniają bez oporu notabene musi być usprawiedliwienie albo potwierdzenie rodzica. A jeśli wracasz do szkoły po kilku dniach nieobecności to na zwolnieniu musi być przyczyna. I zazwyczaj takie rzeczy daje się na pierwszej godzinie wychowawczej, jeśli się zapomni, co się zdarza to nauczyciel rozumie.
MietowyOddech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 10:33   #9
obsessedxddd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 29
Dot.: Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu

Mam jeszcze jedno. Czasem, a w symie raczej zawsze na wfie nie cwicze z powodu "dolegliwosci okresowych" xd. Czy bedzie problem jesli mama napisze kartke z prosba o zwolnienie mnie przez ten tydzien z uczestniczenia w tych lekcjach? No wiesz, zebym sobie usiadla na lawce, czy cos..
obsessedxddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 16:30   #10
MietowyOddech
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Dot.: Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu

O to z tym w zupełniości nie ma problemu, szczególnie jeśli facet będzie uczył Cię wfu.
MietowyOddech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 16:50   #11
obsessedxddd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 29
Dot.: Liceum Ogólnokształcące nr 9 we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez MietowyOddech Pokaż wiadomość
O to z tym w zupełniości nie ma problemu, szczególnie jeśli facet będzie uczył Cię wfu.
Ok, dzięki wielkie
obsessedxddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.