Portal wymiany/wypożyczania biżuterii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-19, 13:37   #1
GoldCobra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2

Portal wymiany/wypożyczania biżuterii


Witam drogie Panie!

Zastanawiam się, czy korzystały byście z portalu, który dawałby możliwość wymiany (wypożyczania) biżuterii między użytkownikami (odpłatnie). Czyli zamiast kupować nową bransoletkę, pierścionek czy naszyjnik będzie możliwość wypożyczenia go np. na 2 tygodnie za cenę ustaloną przez wypożyczającego (na pewno dużo niższa niż cena zakupu
Ma to sens według Was? Oczywiście trzeba byłoby przemyśleć kwestie związane z bezpieczeństwem, rozmiarami itp ale główne pytanie jest takie czy biżuteria to nie jest sprawa na tyle intymna, żeby się nią dzielić z innymi?

Pozdrawiam,
Łukasz
GoldCobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 16:25   #2
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Portal wymiany/wypożyczania biżuterii

nie, nie korzystałabym
mam worek własnej sztucznej bizu, a jak coś potrzebuję to kupuję na chińskim ebayu za symboliczne grosiki

bo chyba w grę nie wchodzi wymiana złotej kolii z brylantami
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 16:30   #3
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Portal wymiany/wypożyczania biżuterii

Obecnie jest na rynku tyle taniej bizuterii, że wypozyczanie jej mijałoby się z celem.

A jesli chodzi o prawdziwą czyli złoto, brylanty i te sprawy...czy nie byłaby to za droga impreza? A co z ubezpieczeniem?

Ja bym raczej nie wypozyczyła. Starcza mi biżuteria sztuczna a takiej prawdziwej, drogiej bałabym się nosić.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 16:40   #4
GoldCobra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Portal wymiany/wypożyczania biżuterii

Dziękuję za odpowiedzi
A co, jeśli dałoby się wypożyczyć np jakąś bransoletkę, która kosztuje 1000-2000 zł na jedno wyjście za powiedzmy 20-40 zł, żeby po prostu "pokazać się"
GoldCobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 17:55   #5
magda20003
ex Moderator
 
Avatar magda20003
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 3 573
Dot.: Portal wymiany/wypożyczania biżuterii

Cytat:
Napisane przez GoldCobra Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi
A co, jeśli dałoby się wypożyczyć np jakąś bransoletkę, która kosztuje 1000-2000 zł na jedno wyjście za powiedzmy 20-40 zł, żeby po prostu "pokazać się"

Szczerze? Już wolałabym sobie na taką uzbierać niż wypożyczyć na jedno wyjście- pewnie nie mogłabym się z nią rozstać
__________________


magda20003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 17:59   #6
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Portal wymiany/wypożyczania biżuterii

Cytat:
Napisane przez GoldCobra Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi
A co, jeśli dałoby się wypożyczyć np jakąś bransoletkę, która kosztuje 1000-2000 zł na jedno wyjście za powiedzmy 20-40 zł, żeby po prostu "pokazać się"
A co z ubezpieczeniem? A jakby mnie ktoś okradł? Zgubiłabym? Zniszczyła?

Cytat:
Napisane przez magda20003 Pokaż wiadomość
Szczerze? Już wolałabym sobie na taką uzbierać niż wypożyczyć na jedno wyjście- pewnie nie mogłabym się z nią rozstać
Mam podobnie

Nie lubię rzeczy pożyczonych bo się boję, że coś się stanie. Poza tym po prostu lubię swoje a "pokazywanie się" jest mi jakoś obce.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 18:18   #7
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Portal wymiany/wypożyczania biżuterii

Cytat:
Napisane przez GoldCobra Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy korzystały byście z portalu, który dawałby możliwość wymiany (wypożyczania) biżuterii między użytkownikami (odpłatnie).
Raczej nie, typowa droga biżuteria (diamenty, złoto, te sprawy) mi się nie podoba, natomiast na możliwość wypożyczenia takiej w moim guście bym nie liczyła Swoją wolałabym sprzedać niż wypożyczać i liczyć się z kradzieżą - no chyba, że właściciel portalu oferuje z góry jej równowartość.

Natomiast całkiem niedawno myślałam o tym samym w kontekście butów Przydał by się portal np. z wyjściowymi butami bo zakładam takie raz na rok, w międzyczasie walają mi się te bzdetne czółenka po szafie i wychodzą z mody.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 18:30   #8
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Portal wymiany/wypożyczania biżuterii

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Natomiast całkiem niedawno myślałam o tym samym w kontekście butów Przydał by się portal np. z wyjściowymi butami bo zakładam takie raz na rok, w międzyczasie walają mi się te bzdetne czółenka po szafie i wychodzą z mody.
Pomysł z założenia niezły ale...buty się niestety zużywają, ludzie miewają grzybice, haluksy etc. Jak by to rozwiązać?

Rozumiem, że wypożyczane buty nie byłyby z najniższej półki bo takie to już można sobie kupić za mniej niż 50zł. Więc te droższe modele musiałby by się zamortyzować ergo musiałoby je wypozyczyć dużo ludzi. Nawet gdyby je zakładali na raz lub dwa to po kilku wypożyczeniach te buty i tak by były do niczego bo każdy ma inną stopę, but sie rozciąga w różny sposób itd.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 18:37   #9
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Portal wymiany/wypożyczania biżuterii

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Pomysł z założenia niezły ale...buty się niestety zużywają, ludzie miewają grzybice, haluksy etc. Jak by to rozwiązać?

Rozumiem, że wypożyczane buty nie byłyby z najniższej półki bo takie to już można sobie kupić za mniej niż 50zł. Więc te droższe modele musiałby by się zamortyzować ergo musiałoby je wypozyczyć dużo ludzi. Nawet gdyby je zakładali na raz lub dwa to po kilku wypożyczeniach te buty i tak by były do niczego bo każdy ma inną stopę, but sie rozciąga w różny sposób itd.
No niestety idea jest dość odpychająca i łatwiej kupić jakiś uniwersalny model na kilka lat. Co nie zmienia faktu, że mam takie właśnie ponadczasowe nudne wyjściówki irytująco zajmujące miejsce, wolałabym raz na rok wypożyczyć jakiś fajniejszy, aktualnie modny model
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 18:40   #10
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Portal wymiany/wypożyczania biżuterii

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
No niestety idea jest dość odpychająca i łatwiej kupić jakiś uniwersalny model na kilka lat. Co nie zmienia faktu, że mam takie właśnie ponadczasowe nudne wyjściówki irytująco zajmujące miejsce, wolałabym raz na rok wypożyczyć jakiś fajniejszy, aktualnie modny model

Pod warunkiem, że byłabyś pierwszą, wypożyczającą dziewiczy model
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.