Studia, co najpierw? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-09, 09:34   #1
haze4
Przyczajenie
 
Avatar haze4
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12
GG do haze4

Studia, co najpierw?


Hej. Zwracam się do was z pewnym pytaniem, a raczej proszę o poradę.
Moja historia jest z lekka masłem maślanym... Otóż po skończonym LO w 2011 roku zupełnie z przypadku i z powodu braku pracy poszłam na studia dzienne na kierunku administracja, dodatkowo zapisałam sie zaocznie do studium kosmetycznego (również z przypadku, nie wiedziałam dokladnie co chcę robić w przyszłości) i.... Pokochałam kosmetykę. Administracja szła mi bardzo dobrze, choć jak dla nie są to nudne studia. Po 1 roku dostałam pracę w logistyce
W ten czas podjełam urlop dziekański na studiach, a szkołę kosmetyczną skończyłam, dodatkowo robiłam różne kursy. A teraz jestem w kropce.
Zrezygnowałam z pracy gdyż ciągle były to umowy śmieciowe i od miesiąca zajmuję sie pracą z klientkami (w ciągu najbliższego roku-dwóch chcę coś własnego rozkręcić).
No i pozostał problem studiów... Otóż chcę sie uczyć, mieć wykształcenie choćby dla samej siebie i nie wiem co teraz zrobić
Oficjalnie po urlopie jestem na II roku studiów administracji tyle że teraz już zaocznej, z racji tego że nie jest to moją pasją, w tym roku chciałam rekrutować sie na studia kosmetologii (mam jeszcze szanse).
W tym momencie sama sobie namieszałam, mam technika, kursy (w przyszlym tyg. rozpoczynam następne), lubię pracę z klientkami i nie wiem jak bardzo na ten moment potrzebne mi są studia (wiem że kosmetologia jest czymś innym niż kosmetyka, ale wiem też że wiele pań po studiach i tak pracuje w gabinecie).
A administracja.. niby ciężko o pracę ale mieszkam w Zagłębiu Miedziowym gdzie jest mnóstwo rożnych firm.
Dodam, że nie chcę uciekać do wielkich miast, bo tutaj mam rodzinę, narzeczonego...

Teraz proszę o radę, jak myślicie, czy z racji pasji od razu rozpocząć Kosmę i zrezygnować z już zaczętych studiów administracji, czy jednak dokończyć to co sie zaczęło i za 2 lata spokojnie zacząć licencjat z kosmetologii?
Obecnie mam 21 lat.

Proszę o radę, u mnie jest to ciągła walka miedzy sercem a rozumem..

Edytowane przez haze4
Czas edycji: 2013-10-09 o 09:36
haze4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 09:46   #2
ave_cezar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 26
Dot.: Studia, co najpierw?

Jeśli tylko masz możliwość, że Ci się powiedzie to idź za sercem. Ja niestety na razie nie mam możliwości żeby iść za tym co kocham i uwierz mi, to bardzo męczy i siedzi w głowie i gryzie.
ave_cezar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 09:59   #3
haze4
Przyczajenie
 
Avatar haze4
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12
GG do haze4
Dot.: Studia, co najpierw?

Wiem że męczy robienie czegoś co mnie nie pociąga, ale cały czas gryzie mnie również myśl że jeden cały rok dojeżdżałam i się uczyłam... No i szansa na posiadanie dwóch kierunków.
haze4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 19:22   #4
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Studia, co najpierw?

Ja bym spróbowała dokończyć najpierw administrację. Trochę wiedzy kosmetologicznej już masz, więc kosmetologia mogłaby poczekać, a szkoda tego roku na administracji. Sprawdź przedmioty, na pewno znajdzie się wśród nich coś, co Ci w przyszłości pomoże w zarządzaniu swoją firmą, bo kosmetyki to jedno, ale w urzędach też trzeba sobie radzić.
Administracja i kosmetologia mogą się bardzo ładnie uzupełniać, a Ty masz mnóóóóstwo czasu, zdążysz spokojnie zrobić dwa kierunki.
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 20:52   #5
haze4
Przyczajenie
 
Avatar haze4
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12
GG do haze4
Dot.: Studia, co najpierw?

Więc utwierdzam sie w przekonaniu, że lepiej mieć coś w zanadrzu i skończę tą nudna administrację...
Poza tym zrobię kursy, a później studia to już z górki, mam nadzieję.
Niby mam dużo czasu, ale zanim oba kierunki skończę to stuknie mi 26 lat
haze4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 09:05   #6
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Studia, co najpierw?

A jesteś pewna, że dasz radę? Skoro do tej administracji w ogóle nie masz serca, to skąd wiesz, że za pół roku nie stwierdzisz, że jednak nie chcesz się z tym dłużej męczyć? Ja nigdy nie byłam w takiej sytuacji, bo od zawsze wiedziałam, co chcę robić, ale gdybym czuła, że źle wybrałam kierunek studiów, to poszłabym za głosem serca, po co studiować coś, co nas nie interesuje? Żeby później w razie potrzeby pracować w zawodzie i codziennie robić coś, czego nie lubimy? Nieee, masakra!
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 10:05   #7
haze4
Przyczajenie
 
Avatar haze4
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12
GG do haze4
Dot.: Studia, co najpierw?

Wiesz... w naszych czasach i w naszym kraju bardzo ciężko jest robić to co sie lubi... Mogę być w tym dobra, jak na razie mam stałe klientki, co będzie dalej nie wiadomo, a gabinetów nie ubywa, wręcz przeciwnie...
Fakt studia admini mnie męczą, ale nie myślę w zanadrzu o pracy w urzedzie, bardziej o firmie prywatnej, juz raz pracowałam na papierkowym stanowisku i to ma się zupełnie inaczej jak same studia..
haze4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 15:38   #8
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Studia, co najpierw?

No trochę szkoda tych dwóch lat.trzeba było wcześniej przerwać a teraz może już dokończ,chociaż nie jestem co do tego zupełnie przekonana...
A wiekiem się nie przejmuj,ludzie studiują w różnym wieku
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 09:45   #9
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Studia, co najpierw?

Ja bym skończyła administrację. Skoro idzie ci dobrze i nie masz z nią problemów, to męczyć się jakoś okrutnie nie będziesz. Kierunek sam w sobie nudny, ale daje sporo możliwości, a na pewno ci się przyda, jeśli zdecydujesz się na własną działalność.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 13:42   #10
inmypocket
Raczkowanie
 
Avatar inmypocket
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 190
Dot.: Studia, co najpierw?

A ja bym jednak poszła za głosem serca i skończyła kosmetologię(pewnie bez niej i tak pewnych zabiegów wykonywać nie można). Skoro Cię to interesuje to te studia będą przynajmniej przyjemnością, a nie katorgą.
Do administracji wróciłabym za to za parę lat, jak będziesz mieć kiedyś odrobinę wolnego czasu i będzie Ci się nudzić.
inmypocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 14:30   #11
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Studia, co najpierw?

Cytat:
Napisane przez haze4 Pokaż wiadomość
Wiesz... w naszych czasach i w naszym kraju bardzo ciężko jest robić to co sie lubi... Mogę być w tym dobra, jak na razie mam stałe klientki, co będzie dalej nie wiadomo, a gabinetów nie ubywa, wręcz przeciwnie...
Fakt studia admini mnie męczą, ale nie myślę w zanadrzu o pracy w urzedzie, bardziej o firmie prywatnej, juz raz pracowałam na papierkowym stanowisku i to ma się zupełnie inaczej jak same studia..
Nie obraź się, ale moim zdaniem gadanie o złych czasach i złych polskich realiach to trochę taka wymówka współczesnego człowieka. Sama studiowałam polonistykę, choć wszyscy mi odradzali, bo ponoć po humanistycznych studiach nie ma pracy... A jednak od pierwszego roku łapałam różne prace dorywcze mniej więcej związane z zawodem i po studiach w 2 miesiące znalazłam fajną pracę w zawodzie, a po roku zmieniłam ją na jeszcze lepszą, więc nie tak łatwo jest mi uwierzyć w to, że w tym kraju nie można robić tego, co się lubi ;-) Jeśli pracowałaś w branży, którą studiujesz i praca ta nie była dla Ciebie męczarnią, to jeszcze nie jest tak źle.
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 17:26   #12
Wercalena
Raczkowanie
 
Avatar Wercalena
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 100
Dot.: Studia, co najpierw?

Jeśli Ci tak dobrze idzie w kosmetologii, to rozwijaj się w tym kierunku Rób to co lubisz, a będzie dobrze! )
Wercalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 14:11   #13
StudyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Studia, co najpierw?

Cytat:
Napisane przez Wercalena Pokaż wiadomość
Jeśli Ci tak dobrze idzie w kosmetologii, to rozwijaj się w tym kierunku Rób to co lubisz, a będzie dobrze! )
Popieram w zupełności!
Nie ma co się męczyć!
Możesz dużo zarobić w branży kosmetycznej, a zresztą w tym kraju każdy ma studia i co drugi bezrobotny :P
StudyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.