:( usunięcie znamienia.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-01, 10:45   #1
Tamara666
Raczkowanie
 
Avatar Tamara666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 74
Question

:( usunięcie znamienia..


mam bardzo nieprzyjemny problem ,który trapi mnie od urodzenia mam nad lewym okiem znamie jak juz napisałam wczesniej od urodzenia byłam z tym u dermatologa ,który przepisał mi maść ktora miała mi to znamie troche wybielić ale nic z tego nie wyszło...lekarz powiedział że mogę zdecydować sie na usuniecie tego znamienia jezeli bedę chciała tylko żebym nie robiła tego w pobliskim szpitalu poniewaz mogą mi to poprostu brzydko zrobic..i tu jest moje pytanie gdzie mogłabym zrobić taki zabieg (chodzi mi o podkarpacie) i ile mogłoby ono kosztować? mam juz dosyc tego okropnego znamienia jest obrzydliwe i bardzo chciałabym sie go pozbyć;( prosze o pomoc
__________________
TAMARA666
__________________
TAMARA666



UNICESTWIĆ EMO!!!
Tamara666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 13:50   #2
caNdy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: :( usunięcie znamienia..

Cytat:
Napisane przez Tamara666 Pokaż wiadomość
mam bardzo nieprzyjemny problem ,który trapi mnie od urodzenia mam nad lewym okiem znamie jak juz napisałam wczesniej od urodzenia byłam z tym u dermatologa ,który przepisał mi maść ktora miała mi to znamie troche wybielić ale nic z tego nie wyszło...lekarz powiedział że mogę zdecydować sie na usuniecie tego znamienia jezeli bedę chciała tylko żebym nie robiła tego w pobliskim szpitalu poniewaz mogą mi to poprostu brzydko zrobic..i tu jest moje pytanie gdzie mogłabym zrobić taki zabieg (chodzi mi o podkarpacie) i ile mogłoby ono kosztować? mam juz dosyc tego okropnego znamienia jest obrzydliwe i bardzo chciałabym sie go pozbyć;( prosze o pomoc
__________________
TAMARA666
tez mam takie znamie od urodzenia...;/ tylko, ze ja mam je na plecach i dlatego nosze dlugie wlosy, bo sie tego wstydze;/ rozmawialam z mama ostatnio na temat usuniecia tego znamienia i moja mam nie chce, zebym to usunela;/
ja oczywiscie i tak postawie na swoim bo wytlumacze jej, ze to jest dla mnie strasznie krepujace i mam nadzieje, ze zrozumie. Pozdrawiam
caNdy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 13:52   #3
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: :( usunięcie znamienia..

u chirurga plastycznego
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 13:35   #4
Tamara666
Raczkowanie
 
Avatar Tamara666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 74
Dot.: :( usunięcie znamienia..

ja moja mame męcze od 2 lat (ile było płaczu i krzyku) i wreszcie sie zgodziła, bo ona nie rozumie że to dla mnie strasznie wstydliwe i krępujace bo za kazdym razem martwie sie zeby ktos tego nie zobaczył i pewnie dla tego mam taka niska samoocene o sobie...szukałam w internecie i znalazłam chirurga w okolicy mam nadzieje ze wreszcie sie pozbęde tego paskudztwa
__________________
TAMARA666



UNICESTWIĆ EMO!!!
Tamara666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 09:59   #5
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: :( usunięcie znamienia..

ja mialam znamie pod okiem i kilka pieprzykow na twarzy i dekolcie. pieprzyki usunela mi dermatolog, metoda koagulacji. pozostaly male slady ale nikt sie nie domysla ze tam cos bylo. zabrala sie tez za znamie ale po 1 zabiegu okazalo sie ze niewiele to dalo, troszke tylko bylo bardziej plaskie. dostalam skierowanie do chirurga plastycznego, na ktorym mialam wyraznie napisane ze owo znamie sie zmienilo po zabiegu = trzeba na nie uwazac (wiadomo takie zmiany skorne sa czesto siedliskiem komorek rakowych). chirurg plastyk zakwalifikowal to na zabieg i tym samym mialam 'drobna' operacje plastyczna. wszystko zakonczylo sie drobna blizna. ciecie zostalo zrobione w taki sposob zeby w przyszlosci blizna wygladala jak zmarszczka
mialam szwy wewnetrzne, jakies rozpuszczalne tez. rana sporo sie slinila bo okazalo sie ze moj organizm nie przyjmuje tej substancji z ktorej szwy sa wykonane. mimo to mam bardzo niewielki slad, widoczny tylko przy opalaniu (zaczerwienia sie).
na wszelki wypadek i zgodnie z procedurami zostala pobrana probka znamienia do badan czy wszystko jest ok.
polecam wybrac sie do dermatologa, jesli on nie bedzie mogl pomoc to do chirurga plastyka...
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 14:11   #6
Tamara666
Raczkowanie
 
Avatar Tamara666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 74
Dot.: :( usunięcie znamienia..

u dermatologa byłam ale niestety nic z tego nie wynikło ale w sierpniu ide do chirurga plastycznego mam nadzieje ze pozbęde sie tego znamienia
__________________
TAMARA666



UNICESTWIĆ EMO!!!
Tamara666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 17:06   #7
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: :( usunięcie znamienia..

szkoda, bo ja na podstawie skierowania od dermatologa mialam to robione w publicznym szpitalu i koszty pokrywal NFZ, nie ja ...
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-07, 19:48   #8
Tamara666
Raczkowanie
 
Avatar Tamara666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 74
Dot.: :( usunięcie znamienia..

ja niestety będe zmuszona płacić ale przeżyje
__________________
TAMARA666



UNICESTWIĆ EMO!!!
Tamara666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 07:45   #9
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: :( usunięcie znamienia..

to drobny zabieg wiec nie bedzie kosztowal nie wiadomo ile trzymam kciuki !
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 13:26   #10
Tamara666
Raczkowanie
 
Avatar Tamara666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 74
Dot.: :( usunięcie znamienia..

no mam nadzieje a nie orientujesz sie ile mniej więcej by to kosztowało??
__________________
TAMARA666



UNICESTWIĆ EMO!!!
Tamara666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 14:42   #11
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: :( usunięcie znamienia..

nie mam pojecia ...
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 14:51   #12
Tamara666
Raczkowanie
 
Avatar Tamara666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 74
Dot.: :( usunięcie znamienia..

hehe oki jak pójde do tego chirurga to sie dowiem
__________________
TAMARA666



UNICESTWIĆ EMO!!!
Tamara666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 17:07   #13
caNdy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: :( usunięcie znamienia..

Dzięki za informację naprawdę bardzo mi pomogłaś i zarazem uspokoiłaś hehe
caNdy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 09:43   #14
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: :( usunięcie znamienia..

nie ma sie czym stresowac naprawde. aha u dermatologa czesc pieprzykow bylo ze znieczuleniem robionym igla i strzykawka (niestety) a czesc mascia emla (ona miejscowo znieczula). zdecydowanie milej wspominam znieczulenie zastrzykiem, potem nic nie czulam a po masci mimo wszystko byl dyskomfort no i potem w glowie mi sie zakrecilo tez od tej koagulacji
u chirurga wiadomo-znieczulenie zastrzykiem mimo ciecia tez wszystko bylo ok
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 13:35   #15
Tamara666
Raczkowanie
 
Avatar Tamara666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 74
Dot.: :( usunięcie znamienia..

a po tym zabiegu miałas jakieś szwy czy coś???
__________________
TAMARA666



UNICESTWIĆ EMO!!!
Tamara666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 18:02   #16
jesterka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 145
Dot.: :( usunięcie znamienia..

Cytat:
Napisane przez Tamara666 Pokaż wiadomość
no mam nadzieje a nie orientujesz sie ile mniej więcej by to kosztowało??
3 lata temu mialam usuwane 9 znamion na plecach....zabieg trwal kilka minut a placilam 200 pln-robilam to w Poznaniu u dr Kubasika.

pozdrawiam
jesterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 14:14   #17
Tamara666
Raczkowanie
 
Avatar Tamara666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 74
Dot.: :( usunięcie znamienia..

dzięki wielkie właśnie tak myślałam ze bedzie to kosztowało około 200-300 zł
__________________
TAMARA666



UNICESTWIĆ EMO!!!
Tamara666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 07:28   #18
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: :( usunięcie znamienia..

Cytat:
Napisane przez Tamara666 Pokaż wiadomość
a po tym zabiegu miałas jakieś szwy czy coś???
mialam wewnetrzne rozpuszczalne + plasterek taki pseudo szew nalepiony na rane zeby sie ladnie zroslo

taka mloda babeczka ktora w tym samym dniu co ja miala zabieg miala jednak zupelnie inaczej zszywane - zwyczajne szwy 'na drabinke' szyte nitka - wszystko zalezy od tego jak glebokie jest znamie i ile trzeba wyciac...
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 16:28   #19
malina121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: :( usunięcie znamienia..

witajcie ja w październiku 2006 miałam zabieg usunięcia 4 znamion (2 z pleców, 1 z dekoltu i 1 z brzucha). zdecydowałam się na zabieg tylko ze wzgledów estetycznych bo szczerze mówiac nie wygladalo to ładnie, nie mogłam ubierać się tak jak chciałam, zawsze zasłaniałam te miejsca. skierowanie do chirurga dostałam od lekarza rodzinnego, który zainteresował się tymi znamionami podczas zwykłej wizyty. chirurg stwierdził, że nie ma żadnych przeciwskazań do usunięcia znamion i umówił mnie na zabieg, który odbył sie w znieczuleniu miejscowym. koszt pokrył NFZ. po zabiegu zostały mi blizny ale nie są bardzo widoczne. jestem bardzo zadowolona z tego że zdecydowałam sie na ten zabieg pozdrawiam serdecznie
malina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-24, 18:16   #20
Tamara666
Raczkowanie
 
Avatar Tamara666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 74
Dot.: :( usunięcie znamienia..

dzięki za informacje, duzo sie dowiedziałam i oczywiscie pozdrawiam
__________________
TAMARA666



UNICESTWIĆ EMO!!!
Tamara666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 18:23   #21
wiiewiorczasek
Przyczajenie
 
Avatar wiiewiorczasek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 24
Dot.: :( usunięcie znamienia..

ja mam na brzuchu, niedaleko pępka znamię, coś wyglądu wielkiego pieprzyka .. hmm..
w sumie jakiś czas temu byłam u lekarza i badając brzuch przy okazji to zobaczył i kazał udać się jak najszybciej na usunięcie, mówiąc, że "kobieta nie może mieć czegoś takiego w tym miejscu" Szczerze mówiąc to mi to nie przeszkadzało nigdy, nawet fajnie się prezentuje Chociaż czasem przy jakimś otarciu bądź wystawieniu na słońce potrafi lekko zaboleć, dlatego też trochę mnie to martwi.
Jak sądzicie konieczne jest usunięcie ?
__________________
...gdy pachniało deszczem i marzyłam wieczorem
wiiewiorczasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 20:21   #22
malina121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: :( usunięcie znamienia..

Tamara666 będę trzymać kciuki żebyś podjęła dobrą decyzje, ale powiem Ci na swoim przykładzie, że ten zabieg ogromnie dużo zmienił w moim życiu. W końcu moge się ubierać tak jak chcę, nie martwię się o ewentualne uszkodzenia tego znamienia. Poprostu czuję się lepiej pod względem psychicznym Zrobiłam dla siebie coś dobrego.
malina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 21:42   #23
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: :( usunięcie znamienia..

A kto mi powie gdzie można usunąć znamię które znajduje sie w trudno dostępnym miejscu?

Edytowane przez Ashaai
Czas edycji: 2010-11-26 o 01:20
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 10:27   #24
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: :( usunięcie znamienia..

wiiewiorczasek:
wydaje mi sie ze jesli planujesz zajsc w przyszlosci w ciaze to lepiej byloby usnac takie znamie, zwazywszy ze lekarz powiedzial ze u kobiety cos takiego jest nie wskazane
skora na brzuszku sie rozchodzi bardzo a znamiona bywaja czasem zlosliwe. ja bym usunela

malina:
ja tez psychicznie czuje sie lepiej po usunieciu tych wszystkich znamion! niby takie drobiazgi a potrafily zmienic podejscie - przypuszczam ze tak dziala nasze nastawienie - moi bliscy ktorzy nie wiedzieli ze bylam na zabiegach nie zauwazyli zmian i podejrzewam ze wiele osob z otoczenia nawet nie zauwazalo ze cos mam na twarzy ale sam fakt ze ja wiedzialam ze mam nastawial mnie do zycia srednio optymistycznie mialam wrazenie ze rozmowca caly czas na to patrzy

ashaai
moj byly mial w miejscu intymnym - ja tego nigdy nie widzialam bo nie bylo to za mojej kadencji ;P - ale mi sie chwalil ze byl na takim zabiegu - oczywiscie z duzym znieczuleniem taki zabieg rowniez odbywa sie u chirurga plastycznego
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 11:39   #25
malina121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: :( usunięcie znamienia..

Czykita82 ja też miałam takie wrażenie, że wszyscy to zauważają. Z pewnością do dziś wiele osób nie wie, że byłam na takim zabiegu, ale dla mnie ważne jest to, że ja o tym wiem. Czasem ktoś kto zauważy blizny pyta co mi sie stało, ale to się rzadko zdarza, bo nie są aż tak widoczne. Zresztą ja nigdy nie mówie o tym prawdy. Ktoś kto nie miał podobnego problemu i tak tego nie zrozumie. Czasem spotykałam się z tym, że ktoś się dziwił dlaczego usunęłam te znamiona, "bo przecież w niczym mi nie przeszkadzały". Ale ciekawa jestem jaka byłaby reakcja, gdyby to ta osoba była na moim miejscu.
Jednego czego żałuję to tego, że nie zdecydowałam się na ten zabieg wcześniej, bo ja miałam wtedy 19 lat. Może dlatego, że wcześniej jako dziecko nie przywiązywałam do tego takiej uwagi.

Ashaai to z pewnością jest krępujące, ale dermatolog to przecież też lekarz, napewno Cię zrozumie. Ja jedno znamię, które usunęłam miałam na dekolcie (dość nisko) i też czasem było mi głupio kiedy lekarze je oglądali.
malina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 11:44   #26
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: :( usunięcie znamienia..

Póki co daruje sobie. Moze kiedy indziej , ale na pewno kiedyś się zdecyduję jak nabiorę odwagi

Edytowane przez Ashaai
Czas edycji: 2010-11-26 o 01:20
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 13:27   #27
Tamara666
Raczkowanie
 
Avatar Tamara666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 74
Dot.: :( usunięcie znamienia..

moje 2 najlepsze przujaciółki wogóle nie widza problemu ani moja siostra bo przecież "tego aż tak nie widać i ztreszta kto ci będzie tam patrzył" beznadziejne pocieszenie, to jest nad brwią więc jest widoczne a poza tym przez całe życie nie chce martwić sie zeby przypadkiem ktos tego nie zauważył
ludzie tego nie rozumieja bo nie są w mojej sytuacji a to dla mnie straszny dyskomfort np. wizyta u fryzjera itp. mam nadzieje ze sie tego szybko pozbęde, dzisiaj ide do chirurga na wizyte pozdrowionka kobitki
__________________
TAMARA666



UNICESTWIĆ EMO!!!
Tamara666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 14:45   #28
Czykita82
Raczkowanie
 
Avatar Czykita82
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 84
Dot.: :( usunięcie znamienia..

malina ja mialam 20lat jak zaczelam likwidowac znamiona.. wydaje mi sie ze to wiek, w ktorym czlowiek zaczyna myslec ze ludzie w duzym stopniu postrzegaja nas przez pryzmat wygladu
gdy bylam mala nawet nie zauwazalam ze cos mam na buzi czy dekoldzie ...

ashaai dla Ciebie moze sie to wydawac krepujace ale lekarz podchodzi do tego zwyczajnie, jak do kolejnego przypadku. jesli czujesz sie niekomfortowo pokazujac to lekarzowi to bedzie dobrze jesli pojdziesz do Pani doktor

tamara trzymam kciuki daj znac co Ci powiedzial chirurg
Czykita82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 14:51   #29
suspense
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 078
Dot.: :( usunięcie znamienia..

a nie da rady usunąć tego laserem?
ja miałam bardzo duże, brzydkie znamie na plecach.
takie jakby strupki
i już od roku, co miesiąc-dwa jeżdże na naświetlanie laserem i już prawie nic mi po tym znamieniu nie zostało

nie ma blizn,zabieg refundowany przez nfz.
same zalety :P
suspense jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 19:13   #30
angelofdarkness
Raczkowanie
 
Avatar angelofdarkness
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: boatcity
Wiadomości: 39
Dot.: :( usunięcie znamienia..

Witam,
ja tez mam znamie, taka dużą plamę na całe kolano. Jak bylam młodsza to tez bardzo chciałam je usunąć. Też zakładałam spodnie czy spodnice za kolanko zeby nie było widac... a teraz je lubie i podoba mi się, i nie usunę dopóki nie bede zmuszona (chodzi o rakowe sprawy) ale przyzwyczaiłam się do niego i to jest cos co mnie wyróznia od innych osób
mimo ze znajomi pytają się co mi sie stało, czy sie przewróciłam pozdrawiam
angelofdarkness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.