Sine 'mięso' pod płytką paznokcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-12, 15:02   #1
mloda14_14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46

Sine 'mięso' pod płytką paznokcia


Witajcie

Często mam lodowate ręce i stopy, nawet jak na dworze jest gorąco. Miałam robione badania pod kątem złego krążenia, ale wszystko jest w porządku.
Od kilku miesięcy zauważyłam coś hmm niepokojącego. Gdy mam zimne łapy to czasem ten palec, pod płytką paznokcia jest cały siny, mam to na wszystkich palcach, obu dłoni. Wygląda to tak, jakbym jadła jagody i ten jagodowy sok wlazłby pod płytkę paznokcia. Czasem ten kolor to fiolet, czasem granatowy, czasem po prostu taki siny. Trwa to czasem kilka godzin a czasem kilkanaście minut, więc nie mogę od razu jechać do lekarza, bo może przecież to szybko zniknąć ;/
Czy spotkałyście się kiedyś z czymś takim? Co to może być? Do jakiego lekarza mam się zwrócić? Badania krwi, moczu i krążenia mam w porządku. Czy dermatolog nie widząc tego zasinienia będzie w stanie coś doradzić?
Proszę o pomoc
mloda14_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 11:12   #2
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: Sine 'mięso' pod płytką paznokcia

Cytat:
Napisane przez mloda14_14 Pokaż wiadomość
Witajcie

Często mam lodowate ręce i stopy, nawet jak na dworze jest gorąco. Miałam robione badania pod kątem złego krążenia, ale wszystko jest w porządku.
Od kilku miesięcy zauważyłam coś hmm niepokojącego. Gdy mam zimne łapy to czasem ten palec, pod płytką paznokcia jest cały siny, mam to na wszystkich palcach, obu dłoni. Wygląda to tak, jakbym jadła jagody i ten jagodowy sok wlazłby pod płytkę paznokcia. Czasem ten kolor to fiolet, czasem granatowy, czasem po prostu taki siny. Trwa to czasem kilka godzin a czasem kilkanaście minut, więc nie mogę od razu jechać do lekarza, bo może przecież to szybko zniknąć ;/
Czy spotkałyście się kiedyś z czymś takim? Co to może być? Do jakiego lekarza mam się zwrócić? Badania krwi, moczu i krążenia mam w porządku. Czy dermatolog nie widząc tego zasinienia będzie w stanie coś doradzić?
Proszę o pomoc
Wybierz sie do lekarza , kiedy paznokcie zaczna zmieniac kolor zrob im zdjiecie i pokaz je lekarzowi.
Przeczytaj te watki moze one Ci troszke pomoga
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=4569556
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=237851
Powodzenia
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 20:27   #3
mloda14_14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: Sine 'mięso' pod płytką paznokcia

Dzięki Do pierwszego wątku dotarłam, ale szukam dalej, bo problemów z krążeniem nie mam Może ktoś jeszcze na coś wpadnie.
Ten Zespół Raynauda to też raczej nie to, bo ja mam tylko to coś pod paznokciami sine, ale przy okazji pogadam z lekarzem.
Zdjęcia próbowałam robić, ale żadne nie wyszło na tyle dobrze, żeby cokolwiek sinego było tam widać, będę chyba próbować aż do skutku. Teraz mam sine, ale do lekarza już np nie pójdę, bo nikt nie przyjmuje, a na pogotowie jechać nie będę bo mnie wyśmieją.
Na razie spróbuję z tymi zdjęciami, może wreszcie się uda.
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź
mloda14_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.