Dermatix czy Veraderm ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-12, 12:10   #31
Lionella
Przyczajenie
 
Avatar Lionella
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Chciałabym się dowiedzieć, czy Dermatix może pomóc na blizny gładkie, nie przerośnięte ale mające formę przebarwień. Czy ktoś może mi pomóc?
Lionella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 16:05   #32
paskuda050892
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

mam pytanie dotyczace jednego z tych kremow : powiedzcie mi kobiety ktory krem daje lepsze efekty "no - scar" czy "dermatix" bo ja kompletnie nie moge sie zdecydowac ???
P.S a czy w czasie stosowania tych kremow mozna chodzic na solarium albo po jakim czasie mozna isc i jakie sa skutki tego ?

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

lionella co do twojego pytania to mnie tez to ciekawi i dobrze ze je zadalas ...bo na ogol moje blizny duze nie sa to zwykle blade plamki ktore mam na ramionach i dekoldzie i nie wiem czy obydwa te kremy nie beda mialy zbyt mocnego dzialania na takie lekkie blizny... prosze o odpowiedz
paskuda050892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 11:39   #33
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

dzien dobry mam pytanie odnośnie tych 2 maści. Mam na twarzy blizny po tradziku dość siwerze . Czy te maści sa skutecznae by je usunąć? Dziekuję
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 01:15   #34
--vanilla--
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 50
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

również chętnie się dowiem czy DERMATIX podziała na blizny-przebarwienia po trądziku
--vanilla-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 12:26   #35
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

koleżanki włsnie ja mam problem straszne blizny na twarzy po tradziku co lepiej uzyć na twarz ? którą z tych maśc?
jak kształtująsię cenowo?
jakiej wilekości sa tubki w sumie musze tez plecy smarowac tam tez powstały mi plamy po trądziku i na dekoldzie też
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 08:33   #36
Sandra_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 53
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Ja równiez chciałam podbić temat, czy ten żel Dermatix działa także na blizny po trądziku?
Sandra_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 10:04   #37
Ziutusia
Raczkowanie
 
Avatar Ziutusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: pomarańczowy pokój
Wiadomości: 191
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

ja na blizny ktore mają ok. roku dostalam wlasnie od demratolog te masc. W poniedzialek kupuje i zapewne dzialam, mam nadzieje, ze da rade, bede zdawac relacje. Mam kilka przerosnietych i wkleslych, przebarwien wiec bedzie co opowiadac. Mam nadzieje ze to jakos bedzie
__________________
[vichy]280699[/vichy]
Ziutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 13:33   #38
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

.
__________________


Edytowane przez eifersucht
Czas edycji: 2012-09-12 o 17:30
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 16:48   #39
Belinka8
Raczkowanie
 
Avatar Belinka8
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 32
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Mam miesięczną bliznę po cesarskim cięciu. To było już 2 cięcie. Poprzednio zrobił mi się bliznowiec. Teraz widzę, że już powstaje nowy. Która z tych maści jest lepsza? Czy potrafią faktycznie spłycić bliznowca? Jak długo trzeba taką maść stosować, żeby go trwale usunąć? Czy warto dopłacić za Dermatix?

Edytowane przez Belinka8
Czas edycji: 2010-11-06 o 17:10
Belinka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 12:17   #40
kalamon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

hej ja używałam veraderm na paskudnego bliznowca, który zrobił mi się po usunięciu pieprzyka na plecach. Niestety po zastosowaniu maści czułam się gorzej- czułam rwący ból, bliznowiec się jeszcze bardziej się uwypuklił i zrobił czerwony, zdecydowanie nie polecam. teraz chirurg plastyczny zalecił mi stosowanie dermatixu lub contractubexu. dam znać jakie będą rezultaty. pozdrawiam
p.s. może ktoś z was się orientuje czy powstanie bliznowca to sprawa wyłącznie genów czy może kiepskiego zszycia?
kalamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 11:12   #41
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 755
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Te ohydne keloidy powstają same, nie z winy lekarzy .
Ja miałam raz robioną krioterapię na bliznowca (jest dość spory) . Zabieg powstarza sie co miesiac przez około hmmm 2lata
Ból niesamowisty myślałam że chyba moje życie sie kończy , taki ból ... Wiem że ta terapia na prawdę pomaga i leczy to paskudztwo,
ale rezygnuje z tej krioterapii bo niestety nie dam razy psychicznie i fizycznie.
Czytałam o maści CEPAN . Kosztuje 20zł i podobno jest dobra
Stosował ktoś ?????????
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-28, 11:47   #42
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

ja stosowałam CEPAN na twarz na blizenki po trądziku i dupa nic nie pomogło. Masć tylko zatkała pory co powodowało kolejne krosty. Blizny jak były tak sa nic sie nie zmniejszyly. Potem był contratubex i tak samo do kitu nie polecam.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

co do bl;izny po cc ja mam opaskudną zrobił mi się guz nie wiadomo od czego rana pękła i był wyciek. Już 5 miesięcy mam otwarta rane nie goi sie nie zrasta. Wydaje mi się ze bliznowiec to zle zrobiony zabieg a nie geny bzdura. Ja sprawe złozyłam do prawnika bo mam zjechany brzuch na lata.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 12:49   #43
kalamon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

W tym samym czasie moja siostra i brat, usuwaliśmy pieprzyki - pieprzyk na plecach to nasz rodzinny znak rozpoznawczy, mieszkamy w różnych miastach, wiec u innych lekarzy. Jesteśmy podobnej karnacji, podobnego wieku, a oni mieli małą rankę po zabiegu i normalna bliznę- ja mam gigantycznego koloida. wiec ciężko mimo wszystko wierzyć mi w geny w tym przypadku. a właśnie nigdzie na forach nie spotkałam się by ktoś w koloidzie upatrywał winy lekarza (??)
Zanim kupicie maść lepiej porównajcie skład, czasem nie ma potrzeby przepłacać. Ostatnio jak byłam na konsultacji lekarz zalecił mi dermatix, contratubex lub cepan. Polecał najbardziej contratubex.
Dermatix i veraderm maja ten sam skład- polisiloksany - wiec skoro verader mi nie pomagał nie rozumiem po co zapisywał dermatix.
Natomiast contratubex ma prawie ten sam sklad co cepan, nawet cepan ma dodatkowo wyciag z rumianka i jest tanszy!.
Kupilam cepan- używam od tygodnia, bliznowiec przestał mnie swędzieć to maly sukces, który poprawia komfort życia , wiec póki co polewcam.
kalamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 23:54   #44
ixik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Widzę że wątek stary ale jak już założyłam konto to się wypowiem
Stosowałam na bliznę po cc contractubex, tuż po tym jak zagoiła się rana, pomyślałam - profilaktycznie... pół roku dzień w dzięń smarowałam i z przerażeniem patrzyłam jak z niewielkiej ranki robi się gruby bliznowiec, nie wierzę że przez tę maść ale jeżeli chodzi o proflilaktykę to zupełnie nie zadziała, nie polecam.
Natomiast dermatix używam od 7 miesięcy, i efekt jedyny jaki zaobserwowałam to że bliznowiec przestał rosnąć i przestało swędzieć. Nic więcej. Wygląda nadal paskudnie.
Reasumując nie polecam.
ixik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:39   #45
fomycz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Witam serdecznie,

Mam do was pytanko, a może i kilka ))
Ale rozpocznę od mojej historii:
Na święta zrobiłem sobie piękny prezent, rozwaliłem łuk brwiowy, założono mi 6 szwów, zdjęto na początku stycznia, po tygodniu lub ok. 10 dni, zacząłem stosować cepan na bliznę która mi pozostała w postaci Y dosyć duża ok 7cm,
Czyli ogółem cepan już stosuję ok. 3 tygodniu jak narazie nie widać absolutnie żadnej poprawy, słyszałem też o maści dermatix, czy mam zaczekać na efekty cepanu, czy najlepiej przejść od razu na dermatix???
POZDRAWIAM
fomycz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 17:52   #46
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 755
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

najlepiej odczekać, bliznowce potrzebują czasu na zanikniecie. Przy nich praca jest żmudna
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 18:49   #47
Malenkadnb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 6
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Hej mam pytanko mam blizne po oparzeniu zelaskiem na prawej rece w kształcie łezki ma okolo 3 cm blizna ma 6 miesiecy slyszałam o masci dermatix ale nie jestem do konca przekonana nad jego kupnem czy ktos z was moze mi powiedziec ile trzeba smarowac ta blizne aby calkowicie zniknela ?
mam tez blizne na nodze okolo 10 cm blizna ciemniejsza od koloru skory ma okolo 2 lat czy jest mozliwosc usuniecia jej ta mascia ? czy wyleczone miejsce mozna opalic po usunieciu ?
Malenkadnb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 11:47   #48
niebieskiemotyle
Raczkowanie
 
Avatar niebieskiemotyle
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 46
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Malenkadnb, mi lekarz kazał smarować większe blizny blokerami, ponieważ te miejsca są wrażliwsze na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Ale najlepiej poradzić się w swojej sprawie specjalisty, który oceni Twój indywidualny przypadek. Nikt tu na forum nie napisze Ci, jak powinno wyglądać leczenie, ile będzie trwało i jakie przyniesie skutki.
Ja również mam starsze blizny po operacji, jedna była przerośnięta, twarda, wypukła, ciemno czerwona i jej leczenie trwało długo, prawie dwa lata, zanim udało się wygładzić i rozjaśnić. Ale u każdego wygląda to inaczej i u Ciebie może być znacznie korzystniej. Najważniejsza jest cierpliwość i systematyczność. Co do specyfików ogólnodostępnych, mi bardzo pomagają wszelkie maści z dużą zawartością wit. E, nawilżające, wcześniej smarowałam Contractubexem i No-Scarem. Ale to była tylko część kuracji, dlatego szczerze polecam rozmowę z dobrym dermatologiem lub chirurgiem plastykiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
niebieskiemotyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 12:28   #49
kasiaDERM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

witam, od ponad roku leczę swoją bliznę. Używałam veradermu, potem koledzy polecili mi dermatix jako profesjonalny żel do leczenia blizn.
Na konferencji dermatologicznej Goteborgu (szwecja) rozmawiałam z przedstawicielem producenta ABT Advanced Bio-technologies Dermatixu.
Okazało się że od jakiegoś czasu oni już nie produkują dermatixu.
Produkt opatentowany jest sprzedawany obecnie w Polsce pod oryginalną nazwą Kelo-cote. Ten żel tworzy opatrunek silikonowy na bliźnie. Sprawdziłam to na swojej bliźnie. Bardzo szybko wysycha, nie klei się.
Produkt cenowo odpowiada dermatixowi, nadal są trudności z dostępnością produktów Kelo-cote w aptekach.
Polecam i-aptekę oto link: http://www.i-apteka.pl/search.php?text=kelo-cote
Ciekawym rozwiązaniem jest Kelo-cote z filtrem przeciwsłonecznym SPF 30 dla osób z bliznami w miejscach narażonych na promienie słoneczne. Bliznę trzeba chronić przed słońcem.
kasiaDERM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 16:38   #50
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

ja powiem tak na blizny w masciach i kremach zelach nie ma srodka ktory by pomogl. walcze z bliznami po tradzikua i teraz po nieudolnie zrobionej cesarce blizna paskudna i nic nie pomoglo. A stosowalam MASCIE ZAKUPIONE W NIEMCZECH ZA NAPRAWDE DUZE PIENIADZE I WSZYTSKO NA NIC.
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 12:56   #51
aniamilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
GG do aniamilo
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

mi dermatix nic nie pomógł zaczęłam smarować zaraz po zagojeniu rany,zrobił się bliznowiec twardy i czerwony. Teraz miałam nastepną operację i ten bliznowiec został usunięty i muszę jakąś inną maść wypróbować po zagojeniu się rany
aniamilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 22:11   #52
Morelkowa
Raczkowanie
 
Avatar Morelkowa
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

tańszy i równie dobry jest Oceanic żel silikonowy, ale koncentrat, kosztuje 40 zł z kawałkiem
Morelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 09:13   #53
darka_1991
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 45
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

ja używalam Dermatix i polecam. Spłyciło mi ładnie bliznę, wyrównało skórę. A do tego lekko wyrównało koloryt. Z takich efektów jestem bardzo zadowolona
darka_1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 21:24   #54
malina2501
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 74
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Cytat:
Napisane przez darka_1991 Pokaż wiadomość
ja używalam Dermatix i polecam. Spłyciło mi ładnie bliznę, wyrównało skórę. A do tego lekko wyrównało koloryt. Z takich efektów jestem bardzo zadowolona
a wie ktoś może jaka jest różnica między dermatixem a bliznasilem oraz czy kelo- cote jest orginalnym dermatixem. Jeśli ktoś wie coś na temat różnicy pomiędzy tymi preparatami proszę o info
malina2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 09:12   #55
Jess0077
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Krem na blizny - https://allegro.pl Dwudziestoletnie blizny stają się płytsze, a skóra się wygładza. Dla mnie jest to niesamowite odkrycie i produkt, który mogę zdecydowanie polecić.

Edytowane przez Jess0077
Czas edycji: 2021-01-14 o 10:08
Jess0077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 21:05   #56
bordo91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Stosowałam veraderm po operacji biustu (niestety moja skora na sklonnosci do blizn) i jestem zadowolona z dzialania. Preparat jest stosunkowo wydajny, wiec nie odczulam za bardzo tego wydatku. A jesli chodzi o blizny to ladnie je rozjasnil i dobrze chronil skore
bordo91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 10:19   #57
Katrinka8
Raczkowanie
 
Avatar Katrinka8
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 56
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

dla mnie bardzo fajny jest żel sutricon. blizna spłycona i jasna, praktycznie nie widoczna! fajnym sposobem są też plastry, ale niestety nie zawsze da się nakleić plastra, np. na policzku jeśli nie chcemy wyglądać trochę dziwnie
__________________
What goes around comes around
Katrinka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 17:37   #58
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Dermatix czy Veraderm ?

Cytat:
Napisane przez Katrinka8 Pokaż wiadomość
dla mnie bardzo fajny jest żel sutricon. blizna spłycona i jasna, praktycznie nie widoczna! fajnym sposobem są też plastry, ale niestety nie zawsze da się nakleić plastra, np. na policzku jeśli nie chcemy wyglądać trochę dziwnie

Bo to jest żel zrobiony na bazie silikonu.


Ja czytałam opracowanie, że na pierwszy rzut powinno się właśnie stosować produkty silikonowe.
I że w większości przypadków są one skuteczne i nie ma potrzeby stosowania innych terapii po tej pierwszej.
Żel jest ok - na pewno trochę przyjemniejszy niż plaster.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-29 18:37:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.