Chora świnka morska - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-21, 11:03   #31
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

czyli jak od tego nie umarła to sadzisz ze bylo ok?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:08   #32
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
czyli jak od tego nie umarła to sadzisz ze bylo ok?
Dobra, wątek jest o tym że świnka ma coś na łapce i powinien zobaczyć to weterynarz. Nie widzę nic złego w tym, że chodziła po schodach i nie mam zamiaru offtopwać na ten temat.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:10   #33
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Dobra, wątek jest o tym że świnka ma coś na łapce i powinien zobaczyć to weterynarz. Nie widzę nic złego w tym, że chodziła po schodach i nie mam zamiaru offtopwać na ten temat.
najłatwiej zmienic temat

na przyszłosc swinka nie powinna chodzi po schodach bo jej budowa ciala nie pozwala na to i łatwo o uszkodzenie, poza tym samopas swinki tez sie nie puszcza.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:16   #34
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
najłatwiej zmienic temat

na przyszłosc swinka nie powinna chodzi po schodach bo jej budowa ciala nie pozwala na to i łatwo o uszkodzenie, poza tym samopas swinki tez sie nie puszcza.
Chodziła bo lubiła. Nie ganiałam jej tam i z powrotem po schodach, nie zmuszałąm do tego i pilnowałam. Czasem sobie wskakiwała po schodach do góry i skoro miała z tego frajdę to uważam że nie ma co jojczyć na ten temat.
Ps. Szczur po schodach chodzić nie lubi i tego nie robi
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:19   #35
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Czasem sobie wskakiwała po schodach do góry i skoro miała z tego frajdę to uważam że nie ma co jojczyć na ten temat.
owszem jest co "jojczyc" temat, bo wejdzie ktos kto sie nie zna na swinkach, poczyta co ty robilas i zacznie swoja puszczac po schodach, myslac ze jest to ok, cacy i w normie a nie jest.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:31   #36
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
owszem jest co "jojczyc" temat, bo wejdzie ktos kto sie nie zna na swinkach, poczyta co ty robilas i zacznie swoja puszczac po schodach, myslac ze jest to ok, cacy i w normie a nie jest.
Pewnie wiele osób mnie za to potępi ale moim zdaniem hodowanie zwierzaka wg. jakichś zasad typowo książkowych jest bez sensu. Oczywiście są podstawowe wytyczne dotyczące żywienia itp. ale reszta mądrości zawartych w ksiązkach przyprawia o histerię. Jeśli chodzi o świnkę to miałam ją dawno, jako dziecko i czytając te wszystkie ksiązki i stosując się do wytycznych cały czas mi się wydawało że świniak jest śmiertelnie chory i tylko się odwrócę, a on zdechnie.
Moze faktycznie nie powinno się puszczać świnek po schodach itp. i tak jak mówisz osoba nie znajaca się na świnkach może "zainspirować się" moimi słowami, no ale mam nadzieję ze nikt nie testuje swoich zwierzaków czy potrafią i czy są w stanie chodzić po schodach albo skakać z kanapy itp. albo nie daj boże zmusza je do takich sztuczek.
To, że mój świniak zasuwał po schodach, nie znaczy, że inne świnki mogą to robić.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:34   #37
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Pewnie wiele osób mnie za to potępi ale moim zdaniem hodowanie zwierzaka wg. jakichś zasad typowo książkowych jest bez sensu.
tu sie z Toba zgadzam, zwłaszcza ze w PL nie ma dobrych ksiązek o swince morskiej, w większości sa bzdury
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 11:39   #38
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
tu sie z Toba zgadzam, zwłaszcza ze w PL nie ma dobrych ksiązek o swince morskiej, w większości sa bzdury
Tak, i weterynarzy znających się na gryzoniach też brak w większości miast
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:40   #39
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

niestety
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:50   #40
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
niestety
U weterynarza w ciągu ponad pięciu lat życia mojej świnki byłam dwa razy. Na początku bo coś nas zaniepokoiło w wyglądzie- wet powiedział, że nie ma pojęcia co to jest. Pooglądałyśmy więc inne świnki i się same domyśliłyśmy, ze to dziwne "coś" to były...sutki. A on nie wiedział co to jest. I drugi raz- jak świnka zachorowała, wydaje mi się, że to był po prostu rozstrój jakiś żołądka lub zatrucie(miała biegunkę) a on tak ją leczył, że po tygodniu umarła. Znajomi jechali ze swoim chorym szczurkiem aż do Wrocławia, ale nie zdążyli- umarł po drodze.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:53   #41
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
U weterynarza w ciągu ponad pięciu lat życia mojej świnki byłam dwa razy. Na początku bo coś nas zaniepokoiło w wyglądzie- wet powiedział, że nie ma pojęcia co to jest. Pooglądałyśmy więc inne świnki i się same domyśliłyśmy, ze to dziwne "coś" to były...sutki. A on nie wiedział co to jest. I drugi raz- jak świnka zachorowała, wydaje mi się, że to był po prostu rozstrój jakiś żołądka lub zatrucie(miała biegunkę) a on tak ją leczył, że po tygodniu umarła.
bez komentarza zostawie tego "weta"
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 13:04   #42
gosixa09
Raczkowanie
 
Avatar gosixa09
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 90
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Znam ten problem kilka lat temu miałam świnkę morską ale długowłosą, była strasznym obżartuchem jesli nie dostawała jedzenia strasznie piszczał, bardzo przesadzała z ilością zjadanego pokarmu jednym słowem była straszna. Miała podobne dolegliwości i brały sie one z tego że po prostu obgryzała swoje stópki, mogą to być również odparzenia myslę ze powinnas użyć maści z antybiotykiem nawet takiej dla ludzi to napawde pomaga, jesli nir przejdzie skonsultuj sie z wet. ale myśle ze zaleci różnież masć z antybiotykiem tylko może bardziej secjalistyczna.
dodam jeszcze ze świnki sa bardzo wymagające potrzebuja praktycznie codziennie bymiany trocin i świeżych owoców.
gosixa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 13:09   #43
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Twoja swinka prawdopodobnie byla obżartuchem z nudów, byla sama to co miala robic jak nie jesc?

nie polecam stosowania zadnych masci na wlasną reke, zwlaszcza ze sie nie ma doswiadczenia w tej sprawie, mozna tylko pogorszyc sprawe
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 14:32   #44
gosixa09
Raczkowanie
 
Avatar gosixa09
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 90
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

matylek1007 skąd ty możesz wiedzieć czy moja świnka była samotna?? To że ja jej nie lubiłam nie znaczy ze nie lubili jej inny domownicy lub że była samotna.
żenada, nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie szukają zaczepki. Moge sie założyć że weterynarz zaleci maść z antybiotykiem, może motylek1007 uważasz ze świnka powinna dostać zastrzyki albo kroplówkę?? na logikę można pojąć że leczenie taakiego małego organizmu zastrzykami jest wręcz niebezpieczne zwłaszcza ze to poprostu typowy objaw zewnętrzny. Biegunka czy inne tego typu choroby wcześniej opisane wiać ze mają związek z infekcja, wirusem chorobą wewnetrzną trzeba podjąć bardziej radykalne kroki, ale po co na zwykle otarcie stosować jak dla takiego małego organizmu silne leki?
gosixa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 14:41   #45
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez gosixa09 Pokaż wiadomość
matylek1007 skąd ty możesz wiedzieć czy moja świnka była samotna?? To że ja jej nie lubiłam nie znaczy ze nie lubili jej inny domownicy lub że była samotna.
zadne zwierze czy człowiek nie zastąpi drugiego swiniaka a prosiaki to zwierzeta silnie stadne.
Przeciez pies czy ty nie pogadacie po swinkowemu



Cytat:
Napisane przez gosixa09 Pokaż wiadomość
żenada, nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie szukają zaczepki. Moge sie założyć że weterynarz zaleci maść z antybiotykiem, może motylek1007 uważasz ze świnka powinna dostać zastrzyki albo kroplówkę??
nie jestem wetem i sama nie probowalabym zadnych masci dla ludzi bo mozna tylko zaszkodzic
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 15:48   #46
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez gosixa09 Pokaż wiadomość
na logikę można pojąć że leczenie taakiego małego organizmu zastrzykami jest wręcz niebezpieczne zwłaszcza ze to poprostu typowy objaw zewnętrzny. Biegunka czy inne tego typu choroby wcześniej opisane wiać ze mają związek z infekcja, wirusem chorobą wewnetrzną trzeba podjąć bardziej radykalne kroki, ale po co na zwykle otarcie stosować jak dla takiego małego organizmu silne leki?
A czy motylek pisała gdzieś że śwince należy zaaplikować zastrzyk albo inne silne leki? Bo może mi coś umknęło.
Nie leczy się zwierząt lekami dla ludzi- to jest podstawowa zasada. Maść z antybiotykiem dla ludzi różni się od tej dla zwierząt, choćby dlatego, że zwierzęta mogą ją zlizywać. Wyobraź sobie że smarujesz śwince łapkę antybiotykiem dla ludzi na którym jest napisane "tylko do użytku zewnętrznego" a ona go zjada. Zdrowia jej to nie doda, gwarantuję. Jak komuś zależy na zwierzęciu to nie eksperymentuje na nim tylko idzie do weta.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 17:56   #47
gosixa09
Raczkowanie
 
Avatar gosixa09
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 90
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

ja nie sugeruje ze motylek, powiedziała ze śwince potrzebny jest zastrzyk itd. tylko grzecznie zapytałam jaki rodzaj leku sposób aplikacji, jest jej zdaniem najlepszy."


"Maść z antybiotykiem dla ludzi różni się od tej dla zwierząt"
oczywiście zależy jakie maści, ale ktoś kto zna podstawy farmakologii wie że leki zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt tworzone są na bazie tych samych związków.
Nie podlega dyskusji ze wizyta u weterynarza jest najlepszym rozwiązaniem. Kiedyś gdy mój kot miał opryszczkę wet. zalecił zowirax, opryszczka zniknęła szybciej niż się pojawiła. A zowirak to lek dla ludzi.
gosixa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 17:59   #48
gosixa09
Raczkowanie
 
Avatar gosixa09
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 90
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Dot.: Co to może być? - Świnka Morska
Cytat:
Napisane przez gosixa09
matylek1007 skąd ty możesz wiedzieć czy moja świnka była samotna?? To że ja jej nie lubiłam nie znaczy ze nie lubili jej inny domownicy lub że była samotna.

zadne zwierze czy człowiek nie zastąpi drugiego swiniaka a prosiaki to zwierzeta silnie stadne.
Przeciez pies czy ty nie pogadacie po swinkowemu




Nie rozumiem o co tu chodzi, może małe objaśnienie? Co ma piernik do wiatraka??
gosixa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:14   #49
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Chyba o to że nawet jeśli właściciel czy inny domownik, poświęci prosiakowi jak najwięcej czasu, miłości, dobrego jedzenia, albo że świnka będzie w kontakcie z innymi (gatunkowo) zwierzakami, to i tak nie zmieni to faktu, że będzie nieszczęśliwa bo instynktownie będzie brakować jej osobnika swojego gatunku - taka natura prosiaków, że nie powinny być trzymane pojedynczo, podobnie jak koszatniczki, myszoskoczki itd.

Cytat:
Napisane przez gosixa09
Moge sie założyć że weterynarz zaleci maść z antybiotykiem
Może tak, może nie, zobaczymy jak autorka tematu powróci
Sama też odradzam podejmowanie leczenia na własną rękę - szczególnie jeśli chodzi o zmian skórne, i tak naprawdę nie wiadomo co to jest, bo czasami można bardziej zaszkodzić, mimo szczerych chęci.
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 22:37   #50
Justynuss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z pokoju, z laptopa
Wiadomości: 614
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Założyłam ten wątek, bo myślałam, że ktoś się już z tym spotkał i mi doradzi co mam robić.
Nie wiedziałam, że spowoduje tutaj "kłotnie" na temat totalnie nie związany z moim pytaniem.

Nie będe sama stosowała maści, bo boje się, że świnka może zlizać ją i nabawić się jakiegoś cholerstwa.
Udam się do wete
__________________
Justynuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 07:50   #51
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez Justynuss Pokaż wiadomość
Z
Nie będe sama stosowała maści, bo boje się, że świnka może zlizać ją i nabawić się jakiegoś cholerstwa.
Udam się do wete
bardzo dobrze czekamy na wiesci
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 15:41   #52
jenifer198
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Najbliższa okolica
Wiadomości: 2 501
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez gosixa09 Pokaż wiadomość
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska
Cytat:
Napisane przez gosixa09
matylek1007 skąd ty możesz wiedzieć czy moja świnka była samotna?? To że ja jej nie lubiłam nie znaczy ze nie lubili jej inny domownicy lub że była samotna.

zadne zwierze czy człowiek nie zastąpi drugiego swiniaka a prosiaki to zwierzeta silnie stadne.
Przeciez pies czy ty nie pogadacie po swinkowemu





Nie rozumiem o co tu chodzi, może małe objaśnienie? Co ma piernik do wiatraka??
Motylek się pomyliła, bo o psie pisała autorka wątku, wiec proszę o więcej tolerancji i łagodniejszy ton
jenifer198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 20:57   #53
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez Justynuss Pokaż wiadomość
Założyłam ten wątek, bo myślałam, że ktoś się już z tym spotkał i mi doradzi co mam robić.
Nie wiedziałam, że spowoduje tutaj "kłotnie" na temat totalnie nie związany z moim pytaniem.

Nie będe sama stosowała maści, bo boje się, że świnka może zlizać ją i nabawić się jakiegoś cholerstwa.
Udam się do wete
Jak swinkowe łapki ?
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 10:38   #54
Kiniko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 41
GG do Kiniko
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

pierwszy raz widzę takie łapki hmm... moja świnka miała taki wielki strup na przedniej łapce i ciągle jej się to ślimaczyło ale to nie to samo. aha i jeszcze jedno nie polecam kupować drugiej świnki ponieważ ja właśnie tak zrobiłam. starsza świnka była kaleką. wet powiedział że miała połamane tylne łapki od małego- taką ją kupiłam, miała jeszcze kilka problemów zdrowotnych. Gdy do domu wprowadziła się nowa świnka, po jakimś czasie zaczęła terroryzować tą starszą. Coś jej zrobiła, nawet wet nie wiedział co jej dolega i świnka zdechła. taka fajna była, zasypiała mi na kolanach a gdy przechodziłam obok niej to ciągle mruczała xD trzeba żyć dalej....
Kiniko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 10:42   #55
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez Kiniko Pokaż wiadomość
aha i jeszcze jedno nie polecam kupować drugiej świnki
co to za bzdura?

swinki to zwierzeta stadne i zeby prawiodłowo sie rozwijały i byly szczęsliwe musza miec towarzystwo innej swinki (a nie królika, psa czy człowieka) tej samej płci.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 11:02   #56
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Kiniko - Twoja starsza świnka na pewno nie zdechła z powodu młodszej świnki. To jest niemożliwe.
Sama piszesz że Twój prosiaczek "był kaleką". Najprawdopodobniej prosiaczek pochodził z chowu wsobnego (sklep, domowy "hodowaca" i stąd problemy zdrowotne - łamanie łapek + inne problemy zdrowotne, o których piszesz - prawdopodobnie choroby o podłożu genetycznym, które prędzej czy później i tak dosięgnęłyby prosiaka.

Nie ma takiej możliwości, żeby jedna świnka "coś zrobiła" drugiej, czego właściciel by nie zauważył.
Świnki szturchały się - normalka - szczególnie jeśli mała świnka dojrzewa i zaczyna się ustalanie kto ma rządzić w klatce. Po kilku dniach wszystko wraca do normy, szczególnie jeśli nie dochodzi do rozlewu krwi i sierść nie lata w powietrzu, a tylko na zwykłym gruchaniu czy kłapaniu się kończy.

Justynuss i co w końcu dolega Twojej śwince w łapki?
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:27   #57
Kiniko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 41
GG do Kiniko
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Ok, ok . Nie chce wywoływać tutaj żadnej kłótni ale Filip naprawdę zrobił coś Kulce chociaż to była większa. Może opowiem jak to było: rano ok 6 obudziły mnie jakieś przeraźliwe piski. Zerwałam się z łóżka i pobiegłam do klatki. Nie uwierzycie co zobaczyłam - Filip (ta młodsza świnka) tak jakby z rozpędu rzucał się na Kulkę, a ta biedulka próbowała ukryć się w kącie klatki i piszczała. Zabrałam Filipa i włożyłam do koszyczka. Kulka była dziwna, nie chciała się ruszyć z tego kąta i ciągle tam siedziała. Myślałam że to jej przejdzie, ale tak się nie stało. Następnego dnia poszłam do weterynarza. Dał jej jakieś leki i zastrzyk. Następnego dnia też poszłam ale po południu zauważyłam że świnka nie umiała złapać powietrza. Pomyślałam że muszę o tym powiedzieć weterynarzowi, ale nie zdążyłam bo świnka w nocy zdechła. Wydaje mi się że zapadły jej się płuca czy coś... Dodam jeszcze że czasami zdarzały się podobne wybuchy Filipa i wtedy albo lądował do koszyczka albo przedzielałam klatkę częścią z innej mniejszej klatki. Gdy to zrobiłam to on często chciał wykopać dziurę pod przegrodą co oczywiście było niemożliwe. Kulka była samcem (żeby się nikt nie czepiał że to mogła być samiczka).
Kiniko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 17:21   #58
Klicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Kiniko...przede wszystkim powinnaś wybrać się do swojego weterynarza i powiedzieć mu o zaistniałej sytuacji.Myślę również że powinnaś go zmienić, niewielu weterynarzy zna się na gryzoniach jednak oni twierdzą że się znają.Różnie to bywa.W przypadku mojej świnki morskiej weterynarz przydaje się tylko na kontrolę i ewentualne rady, lecz tak jak mówię nie zawsze są one dobre.Między świniaczkami mogła nastąpić rywalizacja o jakąś głupotę typu np.kto leży tu a kto leży tutaj jednak nie należy wykluczać opcji że Filip jest chory.Skoro sytuacja się powtarza to myśle że narazie należy nie kupować drugiego zwierzątka lub odgrodzić je i postawić klatki niedaleko siebie ponieważ wtedy świnki mają ze sobą kontakt, a nie mogą się zranić.Jeśli świnki u ciebie mają swobodę typu wychodzi z klatki kiedy chce to radzę Ci abyś to chwilowo zmieniła i obserwowała jak na siebie reagują przy wspólnej zabawie na wolności.W przeciwnym wypadku może dojść do poważniejszego starcia między zwierzątkami które mogą zakończyć się nawet tragicznie.Mimo swego urkliwego wyglądu świnki są wrażliwe i nie powinno się i straszyć.
Klicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 14:09   #59
Klicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

.... a ty motylek1007 przestań się w końcu wszystkich czepiać zeżarłaś wszystkie rozumy czy co....jak jesteś taka mądra to napisz książkę jaśnie pani a nie czepiasz sie zwykłych ludzi którzy dzielą sie swoimi radami i problemami.Albo gadasz co to za bzdura albo inne uczepienia masz to ma być dyskusja a nie podważanie zdania innych...żal :/
Klicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 14:34   #60
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Co to może być? - Świnka Morska

Cytat:
Napisane przez Klicia Pokaż wiadomość
.... a ty motylek1007 przestań się w końcu wszystkich czepiać zeżarłaś wszystkie rozumy czy co....jak jesteś taka mądra to napisz książkę jaśnie pani a nie czepiasz sie zwykłych ludzi którzy dzielą sie swoimi radami i problemami.Albo gadasz co to za bzdura albo inne uczepienia masz to ma być dyskusja a nie podważanie zdania innych...żal :/
żal to Twój post i poziom w nim zawarty
pozdrawiam
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-21 20:14:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.