czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-28, 14:32   #1
patusia76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 17
Post

czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?


próbuje sie odchudzać, staram sie nie jesc na noc i słodyczy, chupsów i takich tam... ale moją słabą stroną są jabłka.. czy to źle?
jem ich ok 5 dziennie. czy jabłka to zły nawyk?
patusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 14:36   #2
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Jabłka są zdrowe i nie mają dużo kalorii... co prawda mówi się żeby na redukcji nie jeść zbyt dużo owoców, ale jeśli pozostałe posiłki masz zróżnicowane pod względem węgli/białka/tłuszczów, a poza tym masz ujemny bilans kaloryczny to schudniesz tak czy tak... tak więc wg mnie jedz na zdrowie
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 17:17   #3
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Z owocami też nie nalezy przesadzac - cukry proste. Poza tym po jabłkach często pojawiają się inne, dość nieprzyjemne (nawet dla otoczenia :p) problemy...
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 20:04   #4
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

A jaka jest w takim razie optymalna ilość jabłek dziennie?
Też lubie jeść
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 08:27   #5
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Ja też jestem uzależniona od jabłek Jem je dla zdrowia he he
Uwielbiam lobo i cortlandy
__________________
NOWA UPORZĄDKOWANA WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514519


NIEAKTUALNA WYMIANA:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514085

Proszę odpisuj u mnie
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 09:07   #6
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Cytat:
Napisane przez patusia76 Pokaż wiadomość
próbuje sie odchudzać, staram sie nie jesc na noc i słodyczy, chupsów i takich tam... ale moją słabą stroną są jabłka.. czy to źle?
jem ich ok 5 dziennie. czy jabłka to zły nawyk?
Pytanie, czy jesz tylko jabłka.
Jeżeli przyswajasz mniej kalorii będąc na diecie, jadłospis powinien być tak skomponowany i urozmaicony, żeby dostarczał Tobie wszystkich niezbędnych składników.
Wobec ograniczonej liczby kalorii i założenia, iż spożywasz jednak jakieś posiłki pomiędzy owocami, pięć jabłek dziennie można spokojnie zredukować i zastąpić czymś innym

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2010-03-01 o 09:10
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 11:00   #7
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Krótko mówiąc: podaj swój jadłospis, to zobaczymy czy te jablka są w nim ok czy też nie
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 18:26   #8
patusia76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 17
Exclamation Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

ja nie mam określonego jadłospisu...
po prostu moimi złymi nawykami był majonez, chipsy i czekolada w dużych ilościach. teraz staram się to kontrolować i jak tylko mam ochotę na słodkości sięgam po jabłka i wychodzi mi że jem nawet od 5 do 8 dziennie;/
patusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:12   #9
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Mówiąc o jadłospisie mialam na myśli spis tego co jesz, w czasie odchudzania to bywa pomocne...
No i jednak 8 jabłek to trochę dużo, może zastąp je warzywami? Np. pochrup marchewkę, ogórka albo pomidorka...
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 22:48   #10
alpensilver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 53
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Nie widząc twojej diety już teraz mogę powiedzieć, że jesz źle. Skoro masz problemy z trzymaniem diety i żeby się ''zapchać'' jesz jabłka to znaczy, że zapewne postanowiłaś drastycznie uciąć kalorie, jesz bardzo mało i pod czas dnia jak złapie cię głód zamiast dobrze ułożonego posiłku jesz jabłka.

Powiem ci, że jeśli nie zmienisz swojej diety, a w zasadzie myślenia to będziesz się odchudzać całe życie. Lepiej zrobić to raz, a dobrze. Ubytek wagi należy rozłożyć w czasie, dzięki temu będzie miała zarówno czas na zrzucenie balastu, ale przede wszystkim na nauczenie się zdrowych nawyków żywieniowych.

Poczytaj o diecie zbilansowanej, ułóż sobie przykładową i zacznij ją stosować. Dorzuć do tego sport i efekty przyjdą same. Jeśli lubisz jabłka to możesz je spokojnie je wkomponować w dietę, ale wszystko w nadmiarze szkodzi, więc ograniczyłbym ilość (za to większość warzyw można jeść bez ograniczeń).
alpensilver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 22:50   #11
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Cytat:
Napisane przez patusia76 Pokaż wiadomość
ja nie mam określonego jadłospisu...
po prostu moimi złymi nawykami był majonez, chipsy i czekolada w dużych ilościach. teraz staram się to kontrolować i jak tylko mam ochotę na słodkości sięgam po jabłka i wychodzi mi że jem nawet od 5 do 8 dziennie;/
Ja miałam tak samo po kompulsach-kiedy miałam ochotę się napchać sięgałam po jabłka...jadłam w miarę redukcyjnie,ale nie chudłam...tak czy inaczej czułam się lepiej
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 01:35   #12
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Cytat:
Napisane przez patusia76 Pokaż wiadomość
ja nie mam określonego jadłospisu...
po prostu moimi złymi nawykami był majonez, chipsy i czekolada w dużych ilościach. teraz staram się to kontrolować i jak tylko mam ochotę na słodkości sięgam po jabłka i wychodzi mi że jem nawet od 5 do 8 dziennie;/
Oj zle, zle... tylko w czym?
Policz ilość kcal. Nie bój się, jeśli wydaje Ci się za dużo. Ja swoją reducję zaczynałem od niemal 3000kcal i wydawało mi się, że opycham się. Ba, czasami nie miałem siły jeść i wpychałem na siłę. Jednak jadłem i chudłem choć nikt mi nie chciał wierzyć.
Nie ograniczasz przesadnie węgli? Drastyczny przeskok źle obija się na psychice i trudno opanować łaknienie słodkiego. Sprawdź ilość węgli w diecie i posiłki gdzie jadasz.

Jeśli powyższe punkty są sprawdzone - sprawdź co jadasz. Dodaj więcej warzyw, pij więcej. To pomoże.
I rób co jakiś czas ładowania.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 07:04   #13
anifil1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Rouen
Wiadomości: 329
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Mowi sie : one apple a day keeps doctor away wiec w sumie chyba nie jest zle ak jesz duzo jablek tylko jak mowia deiwczyny powinnas miec zroznicowane jedzenie i uwazac na cukier
anifil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 13:23   #14
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Odkopuję wątek...
Normalnie uzależniłam się od nich - nie ma po prostu dnia żebym nie zjadła jabłka. Moja dawka dzienna waha się w granicach 2-5 i czasem do tego jeszcze inne owoce np. brzoskwinie, śliwki, arbuz, cytryna, czasem pomarańcza, kiwi, melon, grejpfrut. Na śniadanie funduję sobie sałatkę owocową ( jogurt lub maślanka i do tego owoce (głównie jabłka właśnie) pokrojone, a czasem jest to kaszka ( mleko, kasza manna, siemię lniane i pokrojone jabłka) Ciągle tylko owoce i owoce. Warzywa też zjadam i to dużo. Chciałabym przerzucić się na coś innego ,,normalniejszego'', ale nie potrafię - ciągle mi w głowie jabłka i inne owoce...
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 15:30   #15
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Cytat:
Napisane przez Simia Pokaż wiadomość
Odkopuję wątek...
Normalnie uzależniłam się od nich - nie ma po prostu dnia żebym nie zjadła jabłka. Moja dawka dzienna waha się w granicach 2-5 i czasem do tego jeszcze inne owoce np. brzoskwinie, śliwki, arbuz, cytryna, czasem pomarańcza, kiwi, melon, grejpfrut. Na śniadanie funduję sobie sałatkę owocową ( jogurt lub maślanka i do tego owoce (głównie jabłka właśnie) pokrojone, a czasem jest to kaszka ( mleko, kasza manna, siemię lniane i pokrojone jabłka) Ciągle tylko owoce i owoce. Warzywa też zjadam i to dużo. Chciałabym przerzucić się na coś innego ,,normalniejszego'', ale nie potrafię - ciągle mi w głowie jabłka i inne owoce...
Fruktoza to cukier, jesteś po prostu od niego uzależniona. racjonalizujesz sobie, że owoce to lepszy wybor, tymczasem nie jest tak. Fruktoza jest grozniejsza niz glukoza (w nadmiarze). Metabliozwana w watrobie bardzo ja obciaza,..
Dodatkowo owoce mieszaja z sygnale sytosci dlatego mozemy ich zjesc tone i za chwile znow czujemy glod
Nie pisze co masz zrobic, a co nie, tylko tlumacze mechanizm
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 13:30   #16
KarolinkaK1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Cześć,

Też mam ogromną słabość do jabłek, które pewnie są przyczyną mojej małej nadwagi. Chciałabym je wyeliminować ze swojej diety, ale jest to trudniejsze, niż mi się wydawało. Można wręcz powiedzieć, że jest to moje małe uzależnienie

Stąd też, zwracam się do Was z pytanie: czy znacie jakieś owoce, które smakiem przypominają jabłka, ale mają mniejszą zawartość cukru? Ewentualnie może jakieś rady - jak wykluczyć produkt od którego w pewnym sensie jesteśmy uzależnieni?

Będę wdzięczna,

Pozdrawiam!
KarolinkaK1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 21:51   #17
PozytywneKaloriePl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6
Dot.: czy jedzenie dużej ilości jabłek jest złe?

Jabłka to dobre źródło błonnika pokarmowego jednak jego nadmiar może prowadzić do zaparć. W jabłkach jest też fruktoza; jeśli z nią przesadzisz to mogą pojawić się wzdęcia. Kwestia czy jesz naraz te jabłka czy rozkładasz sobie w ciągu dnia. Jeśli sobie rozkładasz i kaloryczność mieści się w ramach Twojej diety to jest w porządku. Jednak zalecałbym większą róznorodność lub jedzenie owoców przed, w trakcie lub po treningu gdzie będziesz mieć z tego największe benefity (energia w czasie treningu i zabezpieczenie mięśni po nim gdy zapasy glikogenu są wyczerpane).
__________________
www.pozytywnekalorie.pl - blog o odżywianiu

www.kaloryjka.pl
PozytywneKaloriePl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-04 22:51:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.