OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-04, 23:24   #2041
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej
za kilka dni kończę tonik z kwasem migdałowym ok. 10% i chciałabym wypróbować tą metodę, ale może po tygodniu przerwy(na razie łuszczę się trochę). Mam skłonność do rumienia na słońcu, wietrze, czy gdy jest mi gorąco, także spróbowałabym jak koleżanka gdzieś wyżej z miską gorącej wody.
Czy można użyć oleju lnianego Oleofarm? Kupiłam dzis taki w Superpharmie. Były też w promocji sezamowy, arachidowy, rzepakowy tłoczony na zimno. Za olej rycynowy 100 g zapłaciłam 5,50 zł. Myślałam, że jest tańszy (starsze wpisy mnie zmyliły
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 10:32   #2042
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, czy oliwka Babydream nada się od biedy jako baza do OCM? Zwykle używam Hippa, ale w moim Rossmanie nie ma tej oliwki, a moja mieszanka do OCM się kończy i jestem pod ścianą
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 11:13   #2043
Moonchildx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Jak masz olejek z Alterry to spokojnie mozesz go czasem dać do OCM na miesjce tego z pestek winogron. Jeśli do zmywania masz szmatkę - mydełko nie będzie Ci tu potrzebne. Alepp mozżesz wykorzystać do mycia np. rano, gdy wieczorem robisz OCM.
Jeśli twarz będziesz miała bardzo mocno ściągniętą, jeśli będziesz czuła, ze potrzebujesz kremu - to po prostu go nałóż ;-). Nie wszystkie z nas używają po OCM kremów, niektóre smarują się olejem, masłem np. shea, albo zostawiają twarz "czystą".



To ja jeszcze dwa słowa od siebie... Przede wszystkim: 3 razy to naprawdę zbyt mało by cokolwiek powiedzieć ;-). Pytanie koleżanki powtarzam: w jakim odstępnie czasu robiłaś OCM?
Efekty zazwyczaj są po około tygodniu, dwóch systematycznego używania, po około miesiącu, dwóch skóra na twarzy powinna się unormować.
Ta metoda jest naturalna, a temu co naturalne musisz dać czas by zadziałało.
2 razy dziennie - to dużo, a czy nie wolono to ja nie powiem. Po prostu to wyglądałoby jak mocny peeling byś sobie dwa razy zrobiła, a nie mam sensu tak bardzo katować skórę. Głowa do góry i nie poddawaj się!
Trochę na temat oczyszczania masz jeszcze tutaj:
http://cudownediety.blogspot.com/201...i-czesc-1.html

http://cudownediety.blogspot.com/201...i-czesc-2.html
Dzięki. OCM, jak już pisałam, robiłam 2 razy po 2-3 tygodnie. Teraz mam trzecie podejście. Twoja linki już czytałam, dzięki
Od 2 dni łączę OCM z mydłem Alep, za radą Brunetki (Alina Rose) - ostatnie zmywanie olejów robię mydłem alep. Zobaczymy, jakie będą efekty. Na razie jest w miarę ok, syfki się leczą (samruję je olejekiem z drzewa herb.). Jakieś nowe wyłażą. Pewnie musi wszystko powyłazić

Mam problem, co nakładać na twarz, żeby mocno nawilżyć, ale nie zapchać skóry. Zamówiłam żel hialuronowy i hydrolat oczarowy, ale muszę poczekać na dostawę a póki co smaruję maścią z witaminą A, ale jest bardzo tłusta. Jaki krem jest naturalny? (Bambino? Mam też bielenda czarna oliwka)

Czy jest coś dokładnie na wągry na nosie? Od zawsze mam z nimi problem i czasem się łamię i je wyciskam, choć wiem, że nie powinnam

Edytowane przez Moonchildx
Czas edycji: 2012-04-05 o 11:15
Moonchildx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 20:34   #2044
moniula01
Wtajemniczenie
 
Avatar moniula01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: TrĂłjmiasto
Wiadomości: 2 064
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej,
jestem bardzo ciekawa tej metody oczyszczania twarzy i chcę wypróbować na swojej cerze.
Mam 24 lata a moja cera jest mieszana z tendencją do wyprysków. Do tego mam rozszerzone pory i zaskórniki.

Kupiłam sobie olej z pestek winogron ze względu na dużą zawartość wit. E.
Niestety nie mam olejku rycynowego i czy mogę użyć samego oleju z pestek winogron na twarz?
__________________
moniula01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 18:00   #2045
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez moniula01 Pokaż wiadomość
hej,
jestem bardzo ciekawa tej metody oczyszczania twarzy i chcę wypróbować na swojej cerze.
Mam 24 lata a moja cera jest mieszana z tendencją do wyprysków. Do tego mam rozszerzone pory i zaskórniki.

Kupiłam sobie olej z pestek winogron ze względu na dużą zawartość wit. E.
Niestety nie mam olejku rycynowego i czy mogę użyć samego oleju z pestek winogron na twarz?
Jasne, możesz spróbować w ten sposób, ale ocm polega właśnie na połączeniu oleju bazowego z rycynowym, więc przy najbliższej okazji dodaj go do winogronowego
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 22:05   #2046
antoninamotyl
Rozeznanie
 
Avatar antoninamotyl
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć, można się przyłączyć??
Potrzebuje pomocy w wyborze oleju
Mam 16 lat zastanawiam się nad olejem z pestek winogron (biedronka) lub lnianym??
Mam skórę raczej normalną z tendencją do tłustej w strefie T oraz (niestety) zaskórniki na nosie i okolicy
Który olej powinnam wybrać według was?
antoninamotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 17:21   #2047
Lenka_1105
Przyczajenie
 
Avatar Lenka_1105
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 15
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć Dziewczyny mam spory problem, po cichu liczę na wasze opinie. Od 2 miesięcy stosuję co wieczór OCM. przez pierwszy miesiąc twarz jak marzenie: mniejsze pory, zero świecenia, buźka się oczyściła. Zaczyna się trzeci miesiąc a moja twarz wygląda gorzej niż przed pierwszym oczyszaniem nie wiem co się stało używam tej samej mieszanki (rycynowy, winogronowy,oliwka), tych samych komsetyków, a moje pory rozszerzone, milion zaskórników, istny syf jestem załamana. Poradźcie coś
Lenka_1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 07:41   #2048
Mickey1011
Raczkowanie
 
Avatar Mickey1011
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 370
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Moim zdaniem powinnaś zmienić mieszankę, bo skróra się do tej przyzwyczaiła i już na nią nie reaguje. Tak samo bywa z kosmetykami- powinnyśmy je raz na jakiś czas zmieniać
Spróbuj zatem innej mieszanki, nie musisz zmieniać jej całkowicie, ale troszkę urozmaicić.

Moje pytanie- jakich szmatek/ ściereczek najbardziej polecacie do cery tłustej? Nie chcę kupować specjalnych, typu z the body shop za 30 zł
Mickey1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 11:27   #2049
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, czy warto kiedyś spróbować ściereczek muślinowych do OCM zamiast ręczniczków z mikrofibry?
jeśli ktoś już pytał, to przepraszam, ale tak się zastanawiałam nad inwestycją w nie, a z drugiej strony nie bardzo chcę zmieniać metodę oczyszczania twarzy, więc się pogubiłam w zachciankach
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 12:32   #2050
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy warto kiedyś spróbować ściereczek muślinowych do OCM zamiast ręczniczków z mikrofibry?
jeśli ktoś już pytał, to przepraszam, ale tak się zastanawiałam nad inwestycją w nie, a z drugiej strony nie bardzo chcę zmieniać metodę oczyszczania twarzy, więc się pogubiłam w zachciankach
ja używam ściereczki muślinowej i sobie chwalę także możesz śmiało próbować.
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 17:16   #2051
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;33427913]ja używam ściereczki muślinowej i sobie chwalę także możesz śmiało próbować.[/QUOTE]
o, to świetnie! Słyszałam, że są dosyć "ostre" w swoim działaniu, stąd moje pytanie. Ale jeśli sobie chwalisz to i ja sobie zainwestuję. Dziękuję
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 18:41   #2052
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Co robie nie tak?
Stosuje OCM i jestem zadowolna z tej metody, moja skora też. Niestety mam wrażenie, ze częśc oleju zostaje na twarzy i przez to nie moge malować oczu. Użycie tuszu do rzęs = panda. Jak temu zaradzić?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 12:18   #2053
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny mogę użyć do OCM https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html ?
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:39   #2054
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;33427913]ja używam ściereczki muślinowej i sobie chwalę także możesz śmiało próbować.[/QUOTE]
A czy ściereczka muślinowa jest dostępna w jakimś stacjonarnym sklepie?
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:51   #2055
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
A czy ściereczka muślinowa jest dostępna w jakimś stacjonarnym sklepie?
właśnie chyba nie, zostaje zamówienie przez Internet..
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 21:58   #2056
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
A czy ściereczka muślinowa jest dostępna w jakimś stacjonarnym sklepie?
ja zamawiałam przez internet, ale z tego co się orientuję to w Body Shop powinnaś znaleźć
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 23:01   #2057
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;33458261]ja zamawiałam przez internet, ale z tego co się orientuję to w Body Shop powinnaś znaleźć [/QUOTE]
W Body Shopie właśnie widziałam, jedna za jakieś 11 zł, podczas gdy wolę zamówić te same za 4 zł xD Ale na prawdę bardzo się cieszę, że się do tej metody sprawdzają.
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 17:37   #2058
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Ta, możesz.

Cytat:
Napisane przez Mickey1011 Pokaż wiadomość
Moje pytanie- jakich szmatek/ ściereczek najbardziej polecacie do cery tłustej? Nie chcę kupować specjalnych, typu z the body shop za 30 zł
Z mikrofibry, z Buedronki za około 3zł, taką niebieską.

Cytat:
Napisane przez Lenka_1105 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny mam spory problem, po cichu liczę na wasze opinie. Od 2 miesięcy stosuję co wieczór OCM. przez pierwszy miesiąc twarz jak marzenie: mniejsze pory, zero świecenia, buźka się oczyściła. Zaczyna się trzeci miesiąc a moja twarz wygląda gorzej niż przed pierwszym oczyszaniem nie wiem co się stało używam tej samej mieszanki (rycynowy, winogronowy,oliwka), tych samych komsetyków, a moje pory rozszerzone, milion zaskórników, istny syf jestem załamana. Poradźcie coś
Spróbuj zmienić olej bazowy, przejrzyj skład swoich kosmetyków do peilęgnacji i do makijażu...

Cytat:
Napisane przez antoninamotyl Pokaż wiadomość
Cześć, można się przyłączyć??
Potrzebuje pomocy w wyborze oleju
Mam 16 lat zastanawiam się nad olejem z pestek winogron (biedronka) lub lnianym??
Mam skórę raczej normalną z tendencją do tłustej w strefie T oraz (niestety) zaskórniki na nosie i okolicy
Który olej powinnam wybrać według was?
Weź winogronowy, jest nieco lżejszy i przyjemniejszy w zapachu, on jest jednym z najbardziej uniwersalnych olejów do różnych cer i polecany każdemu na początek ;-). Ja go stosuję już kilka lat i nie narzekam.

Cytat:
Napisane przez Moonchildx Pokaż wiadomość
Dzięki. OCM, jak już pisałam, robiłam 2 razy po 2-3 tygodnie. Teraz mam trzecie podejście. Twoja linki już czytałam, dzięki
Od 2 dni łączę OCM z mydłem Alep, za radą Brunetki (Alina Rose) - ostatnie zmywanie olejów robię mydłem alep. Zobaczymy, jakie będą efekty. Na razie jest w miarę ok, syfki się leczą (samruję je olejekiem z drzewa herb.). Jakieś nowe wyłażą. Pewnie musi wszystko powyłazić

Mam problem, co nakładać na twarz, żeby mocno nawilżyć, ale nie zapchać skóry. Zamówiłam żel hialuronowy i hydrolat oczarowy, ale muszę poczekać na dostawę a póki co smaruję maścią z witaminą A, ale jest bardzo tłusta. Jaki krem jest naturalny? (Bambino? Mam też bielenda czarna oliwka)

Czy jest coś dokładnie na wągry na nosie? Od zawsze mam z nimi problem i czasem się łamię i je wyciskam, choć wiem, że nie powinnam
Tak, czasami tez dobrze mydełkiem zmywać OCM. Bambino nie polecam. Masz dostęp do Rosmanna? Spróbuj może takiego brzoskwiniowego, on lekko tonujący jest. Oliwa z Bielendy też jest ciężka.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy oliwka Babydream nada się od biedy jako baza do OCM? Zwykle używam Hippa, ale w moim Rossmanie nie ma tej oliwki, a moja mieszanka do OCM się kończy i jestem pod ścianą
Tak nadaje się.

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
hej
za kilka dni kończę tonik z kwasem migdałowym ok. 10% i chciałabym wypróbować tą metodę, ale może po tygodniu przerwy(na razie łuszczę się trochę). Mam skłonność do rumienia na słońcu, wietrze, czy gdy jest mi gorąco, także spróbowałabym jak koleżanka gdzieś wyżej z miską gorącej wody.
Czy można użyć oleju lnianego Oleofarm? Kupiłam dzis taki w Superpharmie. Były też w promocji sezamowy, arachidowy, rzepakowy tłoczony na zimno. Za olej rycynowy 100 g zapłaciłam 5,50 zł. Myślałam, że jest tańszy (starsze wpisy mnie zmyliły
Możesz użyć tego oleju. Lniany ma najkrótszy okres ważności ze wszystkich olejów, wiec pilnuj też tego. Rycynowy bodajże 30 gram kosztuje około 3zł, ale są wersje gdzie olej jest tłoczony na zimno i Ty pewnie taki właśnie kupiłaś. Pocieszę Cię, bo ja zapłaciłam 8zł!
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 21:49   #2059
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej Dziewczyny!
Od 2 dni stosuję nową mieszankę ( do tej pory uzywałam 30% oleju rycynowego + 70% oliwki BD niebieskiej) teraz mam BD różową (fur mama) i trochę mniej oleju rycynowego zmieniłam także szmatkę wcześniej używałam takiej niebieskiej z biedronki teraz mam też z mikrofibry ( z zestawu 4 ściereczek z biedronki, jakiś czas temu takie były za 6,99zł) no i mój problem polega na tym że nie mam pojęcia czy to zalezy od mieszanki czy coś nie tak z tymi ściereczkami ale cały czas czuję tłusta warstwę na twarzy. Nakładam olejek na twarz i lekko rozprowadzam nie masuję bo mam tendencję do podskórnych gul. Później kilka razy dobrze ciepła szmatka i nawet po 5 razach przykładania szmatki dalej mam lekko tłustą warstwę. Co mam z tym zrobić zostawić tak jak jest czy coś zmienić? Może mi zaszkodzić?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 17:06   #2060
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Choć kocham metody oparte na naturze u mnie lipa z OCM... Chodzi o temperature i moją naczynkową skórę na dodatek ostatnio podrażnioną.... moja twarz nie cierpi gorąca i już. Dziewczyny znacie może jakiś zamiennik dla tej metody również naturalny, jakieś alternatywy ? Teraz używam płynu babydream do mycia, niby delikatny detergent i dobrze u mnie działa, ale wolałabym coś naturalniejszego co dobrze ściągnie pory, ale nie podrażni...
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 14:27   #2061
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
Choć kocham metody oparte na naturze u mnie lipa z OCM... Chodzi o temperature i moją naczynkową skórę na dodatek ostatnio podrażnioną.... moja twarz nie cierpi gorąca i już. Dziewczyny znacie może jakiś zamiennik dla tej metody również naturalny, jakieś alternatywy ? Teraz używam płynu babydream do mycia, niby delikatny detergent i dobrze u mnie działa, ale wolałabym coś naturalniejszego co dobrze ściągnie pory, ale nie podrażni...
Olejki myjące z BU, mydełka z LF, mydło Alepp, kostka węglowa Tuli
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 15:33   #2062
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć kobietki!
Trafiłam na to forum znajdując artykuł o OCM na głównej stronie wizażu, być może jest on dla mnie zbawczy...
Zacznę od początku:
Od ok. 4 lat mam problemy z cerą. Nie jakieś wielkie, ale są. Używałam wielu kremów, maści przepisywanych przez dermatologa, ale efektem było raczej wysuszenie skóry, przez co jeszcze większe świecenie i po dłuższym czasie niedoskonałości wracały. Od dwóch lat mam problemy z trądzikiem na plecach, od niedawna tez zaatakował dekolt na czym bardzo ubolewam...
Niestety z odżywianiem u mnie kiepsko-uzależnienie od słodyczy
Staram się jednak pic 1,5 l wody dziennie (w tym od ok. miesiąca kubeczek pokrzywy), nie jem fast-foodów.
Największym problemem na twarzy są zapchane pory, zaskórniki.
Największy grzech-wyciskanie ich Czego za nic w świecie nie mogę się oduczyć.
Próbowałam już tysiące żeli, maseczek, parówki itd. itp.
Używam:
na dzień: krem matujący "Barwa-Siarkowa moc"(na dłuższą metę wysusza, jednak tylko on radzi sobie ze zmatowieniem mojej skóry), podkład równoważący Inglot, nieraz puder prasowany, mineralny Eveline. Dodam, że po powrocie do domu (ok. godz. 15) zazwyczaj zmywam makijaż.
Na noc: krem Nivea Soft i domowej roboty tonik-cytryna+woda.
Do mycia używam żelu głęboko oczyszczającego Under20! (ostatnio zauważyłam, ze mocno wysusza...) i "Perfecta no problem 3 w 1"-żel, pilling, maseczka.
Ostatnio chyba jednak nadal zaczęłam za mocno oczyszczać twarz i wróciło mocne błyszczenie


Przeczytałam FAQ i części forum, także powoli zaczynam orientować się w temacie i mam nadzieję, że wkrótce wypróbuję tę metodę i będę zadowolona.

Trochę się spisałam, mam nadzieję, ze ktoś przeczyta całość
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 16:33   #2063
koniczynka15
Zadomowienie
 
Avatar koniczynka15
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 1 739
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja przeczytałam do końca

A co do metody to powoli się do niej przekonuję, ale skutecznie (jak na razie przynajmniej) odstrasza mnie wysyp po OCM olejować włosy tez się bałam (sądziłam, że będą się przetłuszczać szybciej), a warto było, więc może powinnam przestać myśleć tylko zacząć działać :P

Na olej bazowy chciałam z pestek winogron. Słyszałam, że podobno w Biedronce jest - czy ktoś go używał?
koniczynka15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 18:41   #2064
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez koniczynka15 Pokaż wiadomość
Ja przeczytałam do końca

A co do metody to powoli się do niej przekonuję, ale skutecznie (jak na razie przynajmniej) odstrasza mnie wysyp po OCM olejować włosy tez się bałam (sądziłam, że będą się przetłuszczać szybciej), a warto było, więc może powinnam przestać myśleć tylko zacząć działać :P

Na olej bazowy chciałam z pestek winogron. Słyszałam, że podobno w Biedronce jest - czy ktoś go używał?
Ja używam, tylko dodaję jeszcze migdałowego. Jest bardzo w porządku
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 18:43   #2065
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez koniczynka15 Pokaż wiadomość
Na olej bazowy chciałam z pestek winogron. Słyszałam, że podobno w Biedronce jest - czy ktoś go używał?
Ja używałam. Wiele dziewczyn go sobie chwali ale ja mam cere tłustą i strasznie mnie zapychał;/ był dla mnie zdecydowanie za ciężki. Jaką masz cerę?
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 19:28   #2066
dariadaruha
Przyczajenie
 
Avatar dariadaruha
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

...Dziewczyna a co z cera naczynkowa-wrazliwa.jakie oleje polecacie?I co zrobic jesli przy takiej cerze nawet cieply recznik powoduje czerwienienie sie skory?
dariadaruha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 19:45   #2067
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez dariadaruha Pokaż wiadomość
...Dziewczyna a co z cera naczynkowa-wrazliwa.jakie oleje polecacie?I co zrobic jesli przy takiej cerze nawet cieply recznik powoduje czerwienienie sie skory?
Skoro nawet ciepły ręcznik powoduje podrażnienie to moim zdaniem lepiej odpuścić sobie tą metodę...Ciepła (a nawet bardzo ciepła) woda powoduje że składniki olejów lepiej się wchłaniają ponieważ pory zostają nieco rozszerzone. Ponadto nie wyobrażam sobie zmyć oleju letnią wodą, uczucie tłustej buzi gwarantowane.
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 21:51   #2068
koniczynka15
Zadomowienie
 
Avatar koniczynka15
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 1 739
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
Ja używałam. Wiele dziewczyn go sobie chwali ale ja mam cere tłustą i strasznie mnie zapychał;/ był dla mnie zdecydowanie za ciężki. Jaką masz cerę?
Sucha, ale ze swiecaca strefa T

Dzieki dziewczyny za odp jutro wybiore sie do sklepow po skladniki i zaczynam meetode OCM - raz kozie smierc
koniczynka15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 22:16   #2069
Cynamonkaa
Cytrynka
 
Avatar Cynamonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 840
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez koniczynka15 Pokaż wiadomość
jutro wybiore sie do sklepow po skladniki i zaczynam meetode OCM - raz kozie smierc
Powodzenia jak wybierzesz dobry olej bazowy i odpowiednią ilość olejku rycynowego to wszystko powinno być w porządku ja używam tej metody od 3 miesięcy i nie wróciłabym juz raczej to tradycyjnego zmywania makijażu
__________________


Cynamonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 22:26   #2070
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
Cześć kobietki!
Trafiłam na to forum znajdując artykuł o OCM na głównej stronie wizażu, być może jest on dla mnie zbawczy...
(...)

Przeczytałam FAQ i części forum, także powoli zaczynam orientować się w temacie i mam nadzieję, że wkrótce wypróbuję tę metodę i będę zadowolona.

Trochę się spisałam, mam nadzieję, ze ktoś przeczyta całość
Kilka uwag:
krem matujący na dzień powinnaś wg mnie odrzucić, bo rzeczywiście wysuszy, a później bedziesz miala do ogarnięcia skórę przesuszoną, ale świecącą się, więc mat będzie podkreślał suche skórki i tak w kółko
Jeśli jednak jesteś do niego przekonana, to mocne nawilżenie na noc jest obowiązkowe! i maseczki nawilżające
Żel Under20 na pewno zaszkodzi, a nie pomoże - lepiej kup chociażby żel z biedronki(ten do suchej skory) i zobacz, czy takie oczyszczanie Cię zadowala. U mnie sie np. sprawdził, a wysuszenie skóry się zmniejszyło.
No i nie przesadzaj z peelingami.
Twoja skóra jest tłusta, ale przez nadmierne jej wysuszanie, świeci się mocniej, żeby to, co jej zabrałaś, nadrobić. Dlatego musisz jej nieco odpuścić, żeby się unormowała. Niestety, ale nie obędzie się bez czasowego świecenia. Myślę jednak, ze warto(przesuszona skora = zmarszczki)
OCM jak najbardziej polecam, ale samo niewiele zmieni.
Pij też zieloną herbatę, żeby wypłukać te słodycze :p

Cytat:
Napisane przez koniczynka15 Pokaż wiadomość
Sucha, ale ze swiecaca strefa T

Dzieki dziewczyny za odp jutro wybiore sie do sklepow po skladniki i zaczynam meetode OCM - raz kozie smierc
Na pewno warto spróbować. To, ze innych zapycha, nie znaczy, że Ciebie musi(mnie np. oliwa z oliwek nie zapycha, a jest ciężka i mam zaskórniki)
Cytat:
Napisane przez dariadaruha Pokaż wiadomość
...Dziewczyna a co z cera naczynkowa-wrazliwa.jakie oleje polecacie?I co zrobic jesli przy takiej cerze nawet cieply recznik powoduje czerwienienie sie skory?
Ja mimo naczynek i przebarwień, które ostatnio się pojawiły, używam tej metody. Ręcznik mam letni, wł. jego temp. się nie przejmuję, a mimo to buzia jest ładnie oczyszczona. Może to juz nie to samo, co byłoby przy otwarciu porów, ale działa u mnie lepiej niż żel do twarzy, więc przy tym pozostanę.
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.