Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-08, 23:39   #31
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
sorry ale wykończenie 60 metrowego mieszkania i 100 000 zł to według kogoś jest norma? według mnie to mega dużo, ale spoko chyba ze ktoś kupował mieszkanie z pierwszej ręki w surowym stanie to jestem w stanie zrozumieć ze to tyle kosztowało ale odebrałam że chodzi o remont... proszę o rozwinięcie
No niestety takie są ceny.

Co do domu to mój ojciec zawodowo się tym zajmuje i napiszę tak jak kupicie działkę to pozostałe 300tys zł może starczyć,ale szału nie będzie.

Tylko,że ojciec nie buduje z 2 klasy. Wliczone okna sprowadzane od producenta, parkiety od producenta, glazura i terakota nie z marketów.

Ceny robocizny są miażdżące,a nie wszystko da się samemu zrobić.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 23:48   #32
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Sorry ale dla mnie to bzdura pisac ze remont 60 m mieszkania kosztuje 100 000 i ze "takie sa ceny". Nie, ceny nie sa takie, po prostu ktos nie oszczedzal i chcial miec okreslone rzeczy. Ale z palcem w oku mozna sie zmiescic w polowie tej kwoty... I to nie majac sciany wylozone gazetami i podloge z wykalaczek
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 23:58   #33
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Sorry ale dla mnie to bzdura pisac ze remont 60 m mieszkania kosztuje 100 000 i ze "takie sa ceny". Nie, ceny nie sa takie, po prostu ktos nie oszczedzal i chcial miec okreslone rzeczy. Ale z palcem w oku mozna sie zmiescic w polowie tej kwoty... I to nie majac sciany wylozone gazetami i podloge z wykalaczek
Oszczędzał? Może nie każdy chce mieć najtańszych płytek z resztek z marketu. W końcu mieszkanie czy dom to często jest wyczekiwany przez lata i obiekt naszych marzeń.
To ja się nie dziwię,że te marzenia nie realizuje się z byle czego najtańszego.
Już nie raz po mieszkaniach widziałam takie oszczędne wykończenia. Moja przyjaciółka kupiła wykończone tą metodą przez kogoś innego mieszkanie no i sorki,ale straszna tandeta im wyszła! A ile to się naoglądałam szaf wnękowych przez ziutków po taniości składanych, bo na Komandora nie będę wydawać
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 23:59   #34
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Spoko. "Wizaz czyli miejsce gdzie remont mieszkanka kosztuje 100000 a jak wydasz mniej to dziadujesz" ze tez sie jeszcze nie przyzwyczailam ...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 00:37   #35
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Spoko. "Wizaz czyli miejsce gdzie remont mieszkanka kosztuje 100000 a jak wydasz mniej to dziadujesz" ze tez sie jeszcze nie przyzwyczailam ...
Żeby było ładnie jak na obrazkach to musi być drogo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg salon.jpg (59,7 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kibelek.jpg (15,3 KB, 58 załadowań)
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 08:44   #36
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Nie da się tak powiedzieć czy 300 tys. wystarczy na wybudowanie domu, bo na to wpływa naprawdę mnóstwo czynników. Generalnie to jest kwota która powinna starczyć na nieduży dom, to można sobie nawet obejrzeć na stronach niektórych firm sprzedających gotowe projekty, gdzie jest podany szacunkowy koszt wybudowania systemem klasycznym i systemem gospodarczym. ALE w trakcie budowy dużo rzeczy wpływa na to, jak to się potoczy finansowo - od wyboru ekipy, przez technologię budowy, przez to co trzeba zrobić z terenem, po przypadki losowe lub wprowadzone zmiany.

Na pewno najlepszym i uniwersalnym sposobem na oszczędności jest system gospodarczy i samodzielna praca, ale nie każdy ma na to czas i umiejętności i ma odwagę się tego podjąć.

Ja teraz buduję dom i z mężem sami robimy instalacje wewnętrzne. W życiu nie pomyślałam, ze mi na to przyjdzie, ale teraz każda złotówka się liczy. Z wykończeniem mamy podobny plan, więc pewnie trochę to potrwa, ale liczymy na to, że uda się sporo oszczędzić i przy okazji uniknąć 'panów fachowców' z którymi mamy generalnie same średnie doświadczenia. Osobiście też wolę pobrudzić sobie teraz rączki i mieć na podłodze parkiet niż wziąć fachowca, który skasuje mnie 20 tys. za robociznę przy instalacji wod kan gaz co a potem kupić najtańsze panele.

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Słabe? Nie. Gres i glazurę brali od producenta, deski podłogowe robili z kupionego drewna. Wszystko kładli sami. Gips, kleje, białe farby zakupili razem, w hurtowej ilości, więc wyszło taniej.

+ Zapomniałam wspomnieć. Mieli łatwiej o tyle, że sprzęty potrzebne pożyczali od rodziców
To ja poproszę namiary na tego producenta płytek co to sprzedaje łaskawie detalistom budującym jedne malutki domek. Chyba od pracownika magazynu ten gres, wynoszony po godzinach. I te cudowne rabaty na chemię budowlaną, gdzie jakiś sprzedawca uznaje, że ilość na jeden dom to ilość hurtowa.
A podłóg nie robi się z drewna kupionego w tartaku, bo surowe jest niewysuszone i się nie nadaje, a wysuszone jest zwykle w cenie wyższej niż gotowe deski podłogowe.

Brakuje mi czasem ikonki pukającej się w czoło.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Sorry ale dla mnie to bzdura pisac ze remont 60 m mieszkania kosztuje 100 000 i ze "takie sa ceny". Nie, ceny nie sa takie, po prostu ktos nie oszczedzal i chcial miec okreslone rzeczy. Ale z palcem w oku mozna sie zmiescic w polowie tej kwoty... I to nie majac sciany wylozone gazetami i podloge z wykalaczek
Jasne, ze można się zmieścić w połowie, ale dużo ludzi wychodzi z założenia, że w wymarzonym mieszkaniu warto doinwestować w lepszy standard. I dużo ludzi idzie do firmy X, widzi coś co im się podoba i zamawia bez sprawdzania czy w firmie Y nie dostanie taniej, to w skali domu/mieszkania też często podnosi ostateczny rachunek.

Są remonty i remonty, ciężko jest porównywać kogoś kto nie musi oszczędzać z kimś kto robi najtaniej jak się da bo nie może sobie pozwolić na full wypas.
Ja robiłam remont mieszkania ze zdzieraniem wszystkiego co było wcześniej i wymianą instalacji, 30 m2 wyremontowałam za 20 tys. i było to z wielkim oszczędzaniem i z używanymi meblami, a moja koleżanka za tyle ma niedużą kuchnię (bez AGD). I czy to jest w jakiś sposób miarodajne? Jak dla mnie nie jest.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać

Edytowane przez iceflower
Czas edycji: 2014-05-09 o 08:48
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 08:52   #37
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Oszczędzał? Może nie każdy chce mieć najtańszych płytek z resztek z marketu. W końcu mieszkanie czy dom to często jest wyczekiwany przez lata i obiekt naszych marzeń.
To ja się nie dziwię,że te marzenia nie realizuje się z byle czego najtańszego.

Już nie raz po mieszkaniach widziałam takie oszczędne wykończenia. Moja przyjaciółka kupiła wykończone tą metodą przez kogoś innego mieszkanie no i sorki,ale straszna tandeta im wyszła! A ile to się naoglądałam szaf wnękowych przez ziutków po taniości składanych, bo na Komandora nie będę wydawać
i tym sie wlasnie sugerowalismy. Przeciez to jest na lata, dla nas samych, to my tam mieszkamy, przebywamy codziennie.
Po drugie oszczedzajac, placimy dwa razy wiecej. Bo co z tego jak kupie tansze materialy, skoro w ciagu roku cos odpadnie, odklei sie itp i trzeba kupic drugi raz. I sam wyglad mowi za siebie.

Podobnie mamy z meblami. Mimo, ze tu mieszkamy, to nie mamy wszystkich mebli. Krok po kroku, bo nie chcemy polek, szaf za marne pieniadze w stylu Ikea, ale cos porzadnego. Zbieramy wiec pieniazki i raz w miesiacu zamawiamy jakis mebel. Jedynie z Ikea mamy lozko, bo potrzebowalismy na "juz".
Jak patrzylismy na wykonanie mebli w takich wlasnie sklepach jak Ikea, BRW itp to naprawde sa kiepskie, bardziej do wynajetego mieszkania, albo jesli ktos wie, ze bedzie sobie je wymienia raz na rok, albo nie zwraca uwagi na szczegoly. No albo z braku kasy. Nie sa brzydkie, ale jakosciowo kiepskie. W koncu cena mowi za siebie.

Jak pisalam wyzej, wybieralismy kazda rzecz z gornej polki, od farb do baterii nawannowej czy klamki w drzwiach.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 08:56   #38
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Po drugie oszczedzajac, placimy dwa razy wiecej. Bo co z tego jak kupie tansze materialy, skoro w ciagu roku cos odpadnie, odklei sie itp i trzeba kupic drugi raz. I sam wyglad mowi za siebie.
No już bez przesady z tym odpadaniem w ciągu roku. Jest całe spektrum materiałów i produktów średniej jakości, które posłużą wiele lat ale nie pochodzą z najwyższej półki cenowej i nie mają powszechnie znanych logo.
To jest trochę bezsensowne generalizowanie i zakładanie że wszystko co nie jest "z najwyżej półki" jest od razu złe i zaraz się rozpadnie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:15   #39
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Nie ukrywamy lepszy materiał czy części wyposażenia sa droższe.
Ale tez nie trzeba zaraz całego mieszkania wykańczać na tip top
Moja sąsiadka mieszka na betonie na starej wykładzine bez drzwi wewnętrznych z używana kuchnia bez wykonczonej łazienki i schodów. Mieszkać można a z każdym miesiącem sobie cos odkłada i powoli wykańcza. Ale jest szczęśliwa bo jest u siebie i to jest chyba najważniejsze.
A jeśli ktoś od razu ma kasę to wykańcza na wyższy standard i co nam do tego ze za 100 tys czy więcej
Autorka sama wspomniała ze od razu całego mieszkania nie musi mieć wykończone
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:29   #40
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Wszędzie w internetach piszą, żeby liczyć 1 tys. zł na 1 m2 mieszkania, w wypadku wykańczania ze stanu deweloperskiego. Ale wiadomo, to wszystko zależy.

Na czym ja bym na pewno nie chciała oszczędzać przy wykończeniu, to podłogi. Nie chciałabym paneli, wolałabym dołożyć do parkietu albo deski czy jakiegoś barlinka.
Ale to chyba akurat nie jest piorunująca różnica, w ogólnym rozrachunku?


Evela, rodzice mojej przyjaciółki z podstawówki też mówili, że oni nie muszą mieć od razu i będą powoli wykańczać. To było, jak dziewczyna była w 3 klasie SP, teraz jesteśmy 3 lata po studiach (czyli 18 lat minęło) a ona nigdy nie miała w tym domu swojego własnego pokoju, bo nigdy nie wykończyli piętra. A ma jeszcze rodzeństwo. Na dole zamiast ścian są szafy, albo wiszą jakieś materiały, bo przecież "tam będzie otwarty salon". Ja bym nie chciała i nie umiała tak żyć. Więc jakby mnie nie było stać na jakieś minimalne wykończenie (powiedzmy te 50 tys. na 100 m2), żeby swobodnie i wygodnie mieszkać, to bym się nie porywała na budowę domu czy kupno mieszkania.

Edytowane przez jesienny_lisc
Czas edycji: 2014-05-09 o 09:36
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:41   #41
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

jesienny lisc, oglądajac bitwę o dom widzimy ze ludzie potrafią 50 tys na kuchnie wydac.
jak wychodzi - też widzimy
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 09:41   #42
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Mój znajomy kupił płytki z likwidacji sklepu za ułamek ich normalnej ceny. Są piękne, wszystko się trzyma nadal. Łazienka wygląda na wypasioną.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:48   #43
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
jesienny lisc, oglądajac bitwę o dom widzimy ze ludzie potrafią 50 tys na kuchnie wydac.
jak wychodzi - też widzimy
Zawsze jestem pod wrażeniem, jak bardzo tam nie widać tych pieniędzy. W łazienkach też. Szczególnie, że dużo robią sami.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:49   #44
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Zawsze jestem pod wrażeniem, jak bardzo tam nie widać tych pieniędzy. W łazienkach też. Szczególnie, że dużo robią sami.
no ale sumy są bajońskie
tak jak eko kominki nad kiblem
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:52   #45
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Może oni mają do dyspozycji tylko takie drogie sklepy?

A kominek dobry wszędzie - w łazience, na balkonie Ale to temat na wątek o Bitwie.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:55   #46
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Sklepy w takich programach to pewnie sponsorzy i muszą mieć darmowa reklamę.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 09:59   #47
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Sama jestem na etapie remontu mieszkania, coś tam wzięłam sobie lepszego, na czymś oszczędziłam, z czymś zaszalałam, ale nie uważam, że TRZEBA wydać 100 tys,żeby mieszkać przyzwoicie.

Natomiast jeśli chodzi o meble i nagonkę na Ikeę i BRW- naprawdę kupujecie meble, a potem się nimi cieszycie te kilkanaście lat? Ja na przykład bym oszalała i wolę sobie kupić tańsze meble, ale za kilka lat jak mi się opatrzą je zmienić i nie miec wyrzutów sumienia, że ojesuuuuu, a takie drogie były.

A Komandor to zwykła sieciówka przecież
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:01   #48
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

no, meble na lata... to mi się kojarzy z moją babcią która dwa razy w życiu kupiła meble. jak wzięła ślub i po 25 latach jak przechodziła na emeryturę ;ppppp
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:04   #49
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Jak moja mama kupiła meble, to babcia codziennie przychodziła i nakrywała je jakimiś szmatami (ale takimi serio starymi, porwanymi i brzydkimi), żeby się nie zniszczyły i "nie wyblakły od słońca", a mama codziennie po pracy wkurzona odkrywała i tak w kółko
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 10:05   #50
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

no, to mówię, że mi się to z babcią kojarzy... ale ja mam inne podejście xD lubię zmiany i nie lubię podejscia pt "nie chodź w butach po podłodze bo się zniszczy" podłoga jest od chodzenia etc
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:15   #51
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Nie mowie,ze na lata ale na pewno dluzej niż 3 lata.Meble u nas,to są na wymiar,szafy wnękowe, cale biuro to tez wnękowe meble oraz biblioteczka. Nie będziemy kupywac tanich materialow/mebli bo to na chwile. Bezsensowne podejście. Jak nam się zmieni gust,to i wystrój zmienimy i mam nadzieje,że będziemy sobie mogli pozwolic tak samo finansowo jak obecnie. Po drugie,zapewne gdyby nas nie bylo stać,to bysmy pewnie wszystko mieli marketowe. Tak naprawdę wszystko się sprowadza do pieniędzy.
Skoro nas stac to dlaczego mamy kupywac wszystko co najtansze? Bezsensu. Bo kogos nie stac na to?

Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-05-09 o 10:24
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:19   #52
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Wszędzie w internetach piszą, żeby liczyć 1 tys. zł na 1 m2 mieszkania, w wypadku wykańczania ze stanu deweloperskiego. Ale wiadomo, to wszystko zależy.

Na czym ja bym na pewno nie chciała oszczędzać przy wykończeniu, to podłogi. Nie chciałabym paneli, wolałabym dołożyć do parkietu albo deski czy jakiegoś barlinka.
Ale to chyba akurat nie jest piorunująca różnica, w ogólnym rozrachunku?


Evela, rodzice mojej przyjaciółki z podstawówki też mówili, że oni nie muszą mieć od razu i będą powoli wykańczać. To było, jak dziewczyna była w 3 klasie SP, teraz jesteśmy 3 lata po studiach (czyli 18 lat minęło) a ona nigdy nie miała w tym domu swojego własnego pokoju, bo nigdy nie wykończyli piętra. A ma jeszcze rodzeństwo. Na dole zamiast ścian są szafy, albo wiszą jakieś materiały, bo przecież "tam będzie otwarty salon". Ja bym nie chciała i nie umiała tak żyć. Więc jakby mnie nie było stać na jakieś minimalne wykończenie (powiedzmy te 50 tys. na 100 m2), żeby swobodnie i wygodnie mieszkać, to bym się nie porywała na budowę domu czy kupno mieszkania.

No wiesz nie zawsze masz wybór.
nie każdy tak długo wykańcza. Ona po roku mieszkania kupuje podłogę i kładzie dachówkę. Nie jest tak złe
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:19   #53
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Sama jestem na etapie remontu mieszkania, coś tam wzięłam sobie lepszego, na czymś oszczędziłam, z czymś zaszalałam, ale nie uważam, że TRZEBA wydać 100 tys,żeby mieszkać przyzwoicie.

Natomiast jeśli chodzi o meble i nagonkę na Ikeę i BRW- naprawdę kupujecie meble, a potem się nimi cieszycie te kilkanaście lat? Ja na przykład bym oszalała i wolę sobie kupić tańsze meble, ale za kilka lat jak mi się opatrzą je zmienić i nie miec wyrzutów sumienia, że ojesuuuuu, a takie drogie były.

A Komandor to zwykła sieciówka przecież
wiesz kto tak mowi? Kogo nie stac na meble a jednak zaszalal i kupil sobie ten "rarytas" i chodzi kolo niego, chucha, dmucha, glaska itp.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-05-09 o 10:22
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:20   #54
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Nie mowie,ze na lata ale na pewno dluzej niż 3 lata. Meble u nas,to są na wymiar,szafy wnękowe, cale biuro to tez wnękowe meble oraz biblioteczka. Nie będziemy kupywac tanich materialow/mebli bo to na chwile. Bezsensowne podejście. Jak nam się zmieni gust,to i wystrój zmienimy i mam nadzieje,że będziemy sobie mogli pozwolic tak samo finansowo jak obecnie. Po drugie,zapewne gdyby nas nie bylo stać,to bysmy pewnie wszystko mieli marketowe. Tak naprawdę wszystko się sprowadza do pieniędzy.


Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk
no ale mówienie że jak się kupi taniej to odpadnie to roku jest wręcz... zabawne.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:24   #55
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Więc skoro tak na wszystko Cię stać, to nie wmawiaj innym, że poniżej 100 tysięcy złotych się zejść nie da Bo da się, tylko Ty nie chcesz, mając inne priorytety.

I wiesz, przeliczając na kasę wydaną na metr wydałyśmy mniej więcej tyle samo (ja mam mniejszy metraż). Ale ja jestem daleka od myślenia, że mniej to plebs wydaje
A właśnie to daje się odczuć z Twoich wypowiedzi. Naprawdę niefajnie się to czyta.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2014-05-09 o 10:29
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:27   #56
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
no ale mówienie że jak się kupi taniej to odpadnie to roku jest wręcz... zabawne.

to raczej zależy od fachowca aniżeli przykładowo płytki. Bo i super drogie płytki sie złamia czy odpadną jak sa złe przyklejone
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:28   #57
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

No kurde, chyba poza ceną, też inne rzeczy się liczą? Doświadczenie, fachowość, materiały. Fakt, jak szafę zbije jakiś zdzisiek i wygląda tak, jak w mieszkaniu, które wynajmuję, to jest słabo i nawet tej niskiej ceny szkoda. Ale znam chłopaków z rodzinnego miasta, którzy na etat robią w komandorach, salonach kuchennych czy BRW, a w weekendy mają "fuchy" i robią to samo, używają materiałów z tego samego źródła. I tak samo się starają.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:30   #58
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
no ale mówienie że jak się kupi taniej to odpadnie to roku jest wręcz... zabawne.
Wynajmowalam mieszkania, wiec widzialam jak wyglada "swiezo po remoncie". Podobnie siostra TZ, rok temu zrobili sobie remont.
Rok temu. Obecnie okleina schodzi z komody (ikea), i dziwnie sie farba osypuje ze scian. Podobnie z szafa, ktora wyskakuje z szyn ( ikea).
Nie mowie, ze u kazdego tak jest, ale pisze z doswiadczenie,z tego co widzialam.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Więc skoro tak na wszystko Cię stać, to nie wmawiaj innym, że poniżej 100 tysięcy złotych się zejść nie da Bo da się, tylko Ty nie chcesz, mając inne priorytety.
a gdzie tak napisalam? Oczywiscie, ze sie da, ale od razu sie schodzi z jakosci.
Zapytalam tylko jak to mozliwe, zeby dom ponad 100m wykonczyc za 50tys.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-05-09 o 10:35
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:30   #59
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Wynajmowalam mieszkania, wiec widzialam jak wyglada "swiezo po remoncie". Podobnie siostra TZ, rok temu zrobili sobie remont.
Rok temu. Obecnie okleina schodzi z komody (ikea), i dziwnie sie farba osypuje ze scian. Podobnie z szafa, ktora wyskakuje z szyn ( ikea).
Nie mowie, ze u kazdego tak jest, ale pisze z doswiadczenie,z tego co widzialam.
Aha, no to masz albo kiepskie doświadczenie, albo ktoś źle skręcił meble.

No ale spoko, kręćmy się wokół tego że schodząc poniżej 100 000 za śmiesznie małe mieszkanko żyjemy w norze
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:41   #60
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Budowa domu - porywanie się z motyką na słońce :)?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość

No ale spoko, kręćmy się wokół tego że schodząc poniżej 100 000 za śmiesznie małe mieszkanko żyjemy w norze

Nie, krecimy sie wokol tego, ze jak kogos stac to sobie kupuje lepsze rzeczy, proste, nie?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-05-09 o 10:46
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-29 09:50:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.