urządzenie do masażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-28, 10:25   #1
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219

Urządzenia do masażu


Moje ciało uwielbia masaż, zresztą nieraz masażysta wyratowałmnie z opresji gdy się trochę zaniedbałam (wstyd przyznać)i musiałam skorygować pewne części ciała (uda). Nie zawsze jednak mogę sobie pozwolić na sesje z masażystą - brak czasu (liczne wyjazdy), czasem kasy. W związku z tym mam do Pana pytanie: czy urządzenia do masażu jakie można kupić na polskim rynku są skuteczne i na ile taki masaż jest porównywalny z masażem wykonanym przez masażystę. Chodzi mi o urządzenia takich firm jak Zepter, BaByliss czy też Cellesse Philipsa, to ostatnie niedawno nabyłam w ramach walki z cellulitem. Dodam, że chodzi mi konkretnie o masaż ud, pośladków, łydek gdyż są to moje miejsca "newralgiczne". Będę wdzięczna za odpowiedź.
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-28, 21:54   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Dotyk ponad wszystko

Moje ciało uwielbia masaż... z tego początku wnioskuję, iz mówimy raczej o relaksacji oraz masazu wspomogajacym modelowanie sylwetki i moze jeszcze napięciach. Mam nadzieje iz nie chodzi o konkretne zmiany i schorzenia.
Po pierwsze nie ma urządzenia które zastąpi dłonie podczas masażu. Min. w przypadku diagnostyki, palpacji, maszynka Pani tego nie powie. Ale cóz mozemy czasem zastosowac coś zastępczego. Ale aby było bezpiecznie, na początek kilka uwag:
1. Warto aby z takim urządzeniem udać sie choćby raz do masażysty i poprosić aby pokazł jak taki masaż wykonać
Podręczne urządzenia są z reguły dla opracowania mięśni, aktywizacji i czasem relaksacji zalezy od impulsów. Zastosowanie to przede wszystkim drobne dolegliwosci, napiecia, itd. Jezeli chodzi o powazniejsze dolegliwosci to nalezy je stosować z dużą rozwagą, a w wielu przypadkach moga byc wręcz przeciwwskazane.
2. Proszę omijać bezpośrednio okolice gdzie kości sa płytko pod skórą, np okolice stawów łokciowych, kolana, staw biodrowy.
3. Omijamy okolice serca oraz powłok brzusznych jezeli mamy problemy z narządami tam znajdujacymi się.
4. Prosze prowadzić takie ręczne masażę zgodnie z krążeniem zylnym, np, nogi od stóp w kierunku bioder.
5. NIe przesadzajmy z częstotliwoscią wykonywania masaży z zastosowaniem urządzeń mechanicznych, czasem na pewien czas nalezy je odstawić.

Urządzenia takie stosowane w celach profilaktyczno-kosmetycznych jako wspomagajace zdają egzamin, jednak na pewno nie da się ich porównać z ludzkim dotykiem.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-29, 11:11   #3
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: Dotyk ponad wszystko

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Oczywiście chodziło mi o masaż relaksacyjny i odchudzający.
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-06, 12:13   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Urządzenia do zabiegów na ciało

Dziękuję za odpowiedź na pytanie dot. aparatu BOA.
Mam jeszcze taką prośbę czy mógłby Pan podpowiedzieć mi (myślę ,że inne kosmetyczki także chętnie skorzystają z tej podpowiedzi) w jakie urządzenia warto inwestować w gabinecie kosmetycznym - zakładamy ,że w gabinecie jest już w ofercie masaż wykonywany ręcznie, aparat do masażu uciskowego , jaki sprzęt byłby jeszcze pomocny. Tak aby gabinet mógł zaoferować różne formy zabiegów na ciało - w tym także zabiegi wspomagające walkę z cellulitem i pomocne w trakcie kuracji wyszczuplających?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-10, 22:01   #5
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Urządzenia do zabiegów na ciało

Zakładając że planowane są zabiegi na ciało, to faktycznie oprócz wkalkulowanego już masażu ręcznego, aparatu do masazu uciskowego, może warto jeszcze się zastanowić nad aparatem recznym do masazu wibracyjnego ale stosowanego jedynie u osób zdrowych z wyraźnym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Pani Beato, jakikolwiek następny sprzęt mechaniczny bedzie jedynie powieleniem tego co juz jest, a podawanie przykładowego sprzetu, nazw firm, byłoby jedynie pustą reklamą powielaną z reklam tych urządzeń. Poprostu byłaby to w moim przypadku czysta teoria. Warto się także zastanowić nad "małą hydroterapią" która nie sprawia większych kłopotów. Nie chodzi o wirówki, wanny z hydromasażem, itd, ale o urządzenia tzw, wkładowe z mozliwoscią zastosowania w istniejacych już wannach.

Uwaga! Jeżeli ktos planuje wykorzystywanie w gabinecie duzych ilosci, błot, okładów, borowin itd, warto postarać się o kanalizację z większą przepustowoscią, podobną do gipsowni w szpitalu. Często kosmetyczki pracujące nawet na preparatach kosmetycznych o gęstej konsystencji, narzekają na problemy z kanalizacja.

Warto mieć zróżnicowany asortyment i wiele do zaproponowania, ale uważam iż ostatnio coraz bardziej liczy sie czynnik ludzki - POTRZEBA DOTYKU.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 15:22   #6
pinqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4
urządzenia do masażu

Witam,

czy jest ktoś kto mógłby mi odpowiedzieć na poniższe pytania??
Będę bardzo wdzięczna



Pytanie do Piotra,

czytałam Twoje wypowiedzi na temat masażu, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy urządzenia do samodzielnego masażu w domu dają jakies efekty?
czy warto kupić sobie takie urządzenie?
które z urządzeń bys polecił:
urządzenie firmy babyliss - ruchome wypustki masujące
phillips cellese -zasysa skórę
sholl powoduje drganie ciała
Chodzi mi o urządzenie, które pomogłoby mi sie pozbyć cellulitu (bądż zredukować). Ostatnio właśnie trafiłam na ten masażer beurer który przyłożony do uda powoduje duże jego dragania.
Czy to cos daje? Wiem że nic nie zastapi masażu recznego ale czy taki masaż w domu przy pomocy tego typu urządzenia to w ogóle daje jakieś efekty?

Na moje oko to mam cellulit 1 stopnia i rozstępy, przy wzrości 164 waże srednio 56 kilo, chodze na aerobik, kremuję się, ale nic nie schodzi...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź z niecierpliwością.

Edytowane przez pinqa
Czas edycji: 2005-09-12 o 12:16 Powód: brak odpowiedzi
pinqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 14:24   #7
asia1997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 16
urządzenie do masażu

czy ktoś słyszał o urządzeniu Rolletic-do masażu i moglby sie wypowiedzieć. Mam zamiar sie wybrać, a nie wiem czy to ma sens
__________________
asia1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-07, 15:09   #8
massagewarsaw
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 17
http://massagethai.info Masaż Warszawa Massage Warsaw Thai Salon Studio London

wyglada jak maszyna do tortur - ale dla odmiany warto sprobowac.
massagewarsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 07:43   #9
asia1997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 16
Dot.: urządzenie do masażu

byłam i jestem zadowolona, dziwne uczucie jak to urządzenie masuje, ale da sie wytrzymać. Zaczyna sie od stóp aż po ramiona.
Na drugi dzień milam takie zakwasy jak po siłowni. To jest optymistyczne, może to działa .
pozdrawiam
__________________
asia1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 20:23   #10
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: urządzenie do masażu

Ale nikt nie robi tego tak jak człowiek. Sam dotyk dobrego masażysty to nie to samo co maszyna. Ciepło dłoni przy masażu itd.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 20:59   #11
ma4rta
Raczkowanie
 
Avatar ma4rta
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Września(Poznań)
Wiadomości: 118
GG do ma4rta Send a message via Skype™ to ma4rta
Dot.: urządzenie do masażu

ja zaczełam chodzi na te masaze jestem pod koniec drugiego tygodnia diety schudłam juz 4 kg nie jestem glodna) polecam dobre na cellulit itp. bede chodzic na te masaze do konca kwietnia aby ladnie wygladac na wiosne naprawde polecam
ma4rta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-04, 14:56   #12
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: urządzenie do masażu

Koleżanka mnie namawia, ale powiedzcie czy te masaże muszą iść w parze z odpowiednią dietą?
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 15:01   #13
natalia21
Zadomowienie
 
Avatar natalia21
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 1 095
Dot.: urządzenie do masażu

Hejka!!!
tak sie sklada ze takie maszyny ma moja kolezanka
sama chodzilam do niej bardzo dobrze te masaze wplywaja na jedrnosc skury jak i polaczone z odpowiednia dieta na odchudzanie...
to naprawde dziala....
mozna oczywiscie chodzic tylko na masaze i to daje efekt ujedrniirnia skory
POLECAM WSZYSTKIM
__________________
Życie po to jest, byś spełniał swoje sny



5.01.2011 [*] Mój aniołek
natalia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 11:05   #14
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: urządzenie do masażu

Ja chyba jednak się zdecyduje i jutro pójdę.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 09:09   #15
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: urządzenie do masażu

Byłam wczoraj i stała się dziwna rzecz pod koniec masowania poprostu straciłam na moment przytomość zaczęło mocno mi się kręcić w głowie, musiałam przestać masować. Nie wiem co to oznacza i czy mogę dalej chodzić na rolletic????
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 16:59   #16
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: urządzenie do masażu

Hmmm Ja mam na przyklad takie male urzadzenie do masazu, ale baaardzo stara generacja bo nie ma guziczka turn off/ turn on ale jest super Gumowe nakladki , cellulit ulegl 85% pomniejszeniu
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 23:09   #17
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: urządzenie do masażu

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Hmmm Ja mam na przyklad takie male urzadzenie do masazu, ale baaardzo stara generacja bo nie ma guziczka turn off/ turn on ale jest super Gumowe nakladki , cellulit ulegl 85% pomniejszeniu
a co to za cudowne urzadzenie, mozesz napsiac o nim cos wiecej?
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 12:30   #18
NEFRETETE SC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6
Dot.: urządzenie do masażu

Urzadzenie naprawde dziala,
utrata przytomnosci za pierwszym razem zdaza sie... jest to tak silne oczyszczanie z nagromadzonych toksyn, ze przy pierwszym masazu jest to niestety mozliwe, ale mozna sie dalej krecic, najbardziej uwazac w okolicy brzucha, zeby nie masowac za bardzo...
Osoby z Krakowa zapraszam na ul. Nad Sudołem 6 www.nefretete.biz
NEFRETETE SC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 22:24   #19
Goldberry_82
Raczkowanie
 
Avatar Goldberry_82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: urządzenie do masażu

Lipotonic - urządzenie dzięki któremu możemy zredukować tkankę tłuszczową, a co za tym idzie zmniejszyć obwód ciała. Urządzenie to wykonuje również zabiegi antycellulitowe.Wszystkic h z okolic Trójmiasta zapraszam na zabiegi do Salonu Kosmetycznego Abacosun w Gdyni przy ulicy Olgierda 45 telefony kontaktowe 058 664 64 51, 058 781 66 66. Oczywiście polecam również wszystkim wczasowiczom, którzy tego lata odwiedzą Trójmiasto, szczególnie, że pogoda średnia jeżeli chodzi o leżenie na plaży i masaż piaskiem z nadbałtyckich plaż
Goldberry_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 14:21   #20
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: urządzenie do masażu

a czy to urządzenie jest elektryczne?? Bo patrze na obrazek i nie mogę sobir wyobrazić jak to dziala? Siada się na tym i to się kręci..? Czy jak?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 13:10   #21
Angela28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Urządzenia do masażu

Choć urządzenie nie jest tak dobre jak ręce wprawnego masażysty, to bardzo często nie mam innej alternatywy. Polecam Beurera MG 80, kupiłąm go tutaj: http://www.seniorsklep.pl/aparat-do-...g-80-p-58.html
Angela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 12:45   #22
Ekspert
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wojkowice
Wiadomości: 43
Dot.: Urządzenia do masażu

Dobre efekty przynosi również masowanie zwykłym ręcznym masażerem posiadającym roklę z wypustkami, którą masujemy ciało. W połączeniu z serum antycellulitowym, odpowiednią dietą oraz odrobiną ruchu w ciągu dnia, efekt gwarantowany
Ekspert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 17:34   #23
gg8
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Urządzenie do masażu uciskowego

Mam do sprzedania urządzenie do masażu uciskowego Doctor Life 2002B z kompletem mankietów po bardzo okazyjnej cenie: /ciach/

Urządzenie sprzedaje dużo taniej niż kosztuje ono w sklepie, bo zostało
kupione na targach branżowych z ekspozycji. Stan idealny - trzy dni
stało na ekspozycji. Osoby zainteresowane proszę o kontakt przez Allegro.

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-08-13 o 07:36 Powód: spam = ban
gg8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 21:35   #24
romann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
urzadzenie do masazu

Chcialem kupic urzadzenie do masazu, jednak nie wiem jakie, bo
sie na tym nie znam. Czy moglby mi ktos polecic urzadzenie, które
by bylo najlepsze dla mnie.
Mam problem z kregoslupem na odcinku L4/L5 i L5/S1
oraz mniejsze dolegliwosci na odcinku C7/TH1 i TH6/TH7

znalazlem cos takiego ale nie wiem czy to w ogole sie nadaje
http://www.sprzet-medyczny.pl/urzadzenia-do-masazu.php

pozdrawiam
romann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.