Kosmetyki mineralne Buff'd - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-20, 14:43   #301
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Aniu, spadłaś mi z nieba. Planuję zakup kilku cieni mineralnych i zastanawiam się jaką firmę wybrać. Ponieważ Buff'd zaskakuje nas szybką wysyłką i znakomitym podejściem do klienta pomyślałam o ich cieniach. Ktoś wspomniał że są słabe, co o nich myślisz?
Aga nie warto kupować cieni Buff'd. Co prawda dopiero dzisiaj dostałam przesyłkę, ale oczywiście nie omieszkałam spróbować. Już po dwóch godzinach zamiast fajnego cieniowania ma jednolitą, wyblakłą szaroburą paćkę Wyglądam jak by mi ktoś podbił oko. Aha, nie używałam bazy, ale nie mam tłustych powiek. Nie mam wielkiego doświadczenia z cieniami mineralnymi, bo próbowałam tylko Meow, ale one nigdy nie sprawiły mi takiej niespodzianki, a też nie używam pod nie bazy. Umalowałam się zarówno pigmentami jak i cieniami, a dokładnie cieniem shale, cieniem do brwi brunette i pigmentami grape oraz blueberry. Może na bazie będzie inaczej, ale na razie to mała katastrofa Są też słabiutko napigmentowane, delikatne.

Natomiast po tych kilku godzinach z podkładu jestem zadowolona. Więcej oczywiście będzie po dokładnych testach.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 15:14   #302
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Nanomi dzieki za relacje, skusze sie jeszce ten jeden raz na podklad w formule light

Agabil ja testowalam (na oku) tylko dwa cienie z BUff'd ale kijowo wyszly, kolory delikatne, po roztarciu robia sie szaro-bure, oko wyglada brudno i smutno.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 16:37   #303
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Aga, cienie pureluxe i joppa sa rewelacyjne, z meow mam jeden ale tez niesamowicie trwaly i mocny. pureluxe sa hologramowe w special maja nazwe kalejdoskope - nigdzie indziej takich nie widzialam, moze sephora duochrome cos w tym stylu ma, mozna je nakladac na czarna baze i wtedy cuda- tecza. Frantic je pokazywala na forum i opisywala w ogolnym, moze tydzien temu.

Własnie przyszly moje probki, 10 dni.
Ale długo. Ale dobrze, że już są.

Dzisiaj nałożyłam na buzię formułę Light - jestem bardzo zadowolona. Przypomina mi formułę intensive EDM i soft coverage Joppa. Jest jakby wersją pośrednią. Pory nie są podkreślone, podkład jest trwały, pięknie stapia się ze skórą.
A tyle złych opinii się naczytałam, że podeszłam bardzo sceptycznie. Jutro będę testować kolejne formuły.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 16:50   #304
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Moje próbki tez dotarły Naczytałam sie tyle złych opinii że bałam sie próbować Okazuje się że diabeł nie taki straszny Nałożyłam wersję oryginal cream.Zero grudek,łatwo mi się nałożyło Faktycznie jest ciut bardziej widoczny niż edm ale krycie wg mnie dają identyczne.Nałożyłam primer z edm a na koniec puder wykańczający buff'd.Wczoraj testowałam puder wykańczający z edm i też mat był dłużej
Teraz po kilku godzinach mam lekki glow.Lampy brak Jutro testy innych kolorków
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 16:50   #305
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Dostałam moje próbeczki . Dokładnie po tygodniu, tak jak poprzednio. Zdjęcia mam już zrobione, jutro pewnie wrzucę do albumu.

Fair, tak jak podejrzewałam jest pięknie neutralny, ani róż, ani żółć się nie wybija. Pod względem jasności przypomina Bisque czy Sungrass, ale jest mniej żółty. Moja twarz będzie pewnie gdzieś pomiędzy Fair a Biscuit, chociaż może i sam Fair się sprawdzi. Jutro pomaziam buźkę. Niestety nadal jestem skazana na zwykły pędzel.

Puder Putty wygląda na bardzo ciemny, ale rzeczywiście jest transparentny. Mimo to będzie chyba odrobinę za ciemny dla mnie. Sprawdzę, jak będzie się prezentował na podkładzie.

Gratis dostałam roż Bouquet i ID Canvas. Wg mnie, Canvas rozświetla bardzo delikatnie, jest drobniutko zmielony. Z obu zrobię prawdopodobnie cień do powiek dla siostry, bo róże Buff'd ładnie się trzymają. Cienie Buff'd ani żadne inne mineralne nie interesują mnie zupełnie. Jestem wierna sypkim NYXom, zresztą oczy mogę malować tylko delikatnie. Różu też mi nie trzeba, jak dostanę próbkę matowego Swimming Pool z EDM (i nie będzie mnie zapychać), to pewnie starczy mi na 2 lata. Podoba mi się Tricky, ale pewnie jest rozświetlający, więc odpada.

Pranie, może ktoś by się z Tobą zamienił na Light i mogłabyś wypróbować Buff'd w tej formule.

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Dzisiaj nałożyłam na buzię formułę Light - jestem bardzo zadowolona. Przypomina mi formułę intensive EDM i soft coverage Joppa. Jest jakby wersją pośrednią. Pory nie są podkreślone, podkład jest trwały, pięknie stapia się ze skórą.
Frantic, napisz, proszę, jak z rozświetlaniem w porównaniu do EDM Intensive. Widzisz błyszczące drobinki miki?

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Wczoraj testowałam puder wykańczający z edm i też mat był dłużej
Golabku, masz STF ryżowy czy kaolinowy?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-20 o 17:07
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 17:10   #306
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Frantic, napisz, proszę, jak z rozświetlaniem w porównaniu do EDM Intensive. Widzisz błyszczące drobinki miki?
Ani w jednym ani w drugim nie widzę na twarzy żadnych drobinek.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 17:12   #307
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Lorri mam obydwa ale ryżowego jeszcze nie wypróbowałam.
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-20, 17:19   #308
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

To świetna wiadomość dla mnie, Frantic . Nanomi widziała drobinki i trochę się zmartwiłam. Ale teraz jest dwa do jednego, co mnie cieszy bardzo:

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem formuła Light jest na tyle kryjąca, że bardziej jest zbliżona do Intensive EDM lub FF Lumiere niż do lżejszych formuł EDM. Ja zbyt wielu drobinek w niej nie zauważyłam, ale może dlatego, że dopiero dzisiaj rozpoczęłam testy w sztucznym świetle
[W sztucznym świetle drobinki powinny być dobrze widoczne]

Myślę o Light przede wszystkim ze względu na moją siostrę, bo ona nie ma wprawy w obsłudze pędzli, a do tego zawsze strasznie się spieszy przy robieniu makijażu, więc pewnie z formułą Original by sobie nie radziła. Chyba zamówię trzeci zestaw próbek, jak już dojdę, jaki odcień/jakie proporcje odcieni będą dla nas dobre. Wzięłabym formulę Light, Original i Light+Original pół na pół. I nareszcie mogłabym zamawiać Refile.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-20 o 17:21
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 17:29   #309
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Aga nie warto kupować cieni Buff'd. Co prawda dopiero dzisiaj dostałam przesyłkę, ale oczywiście nie omieszkałam spróbować. Już po dwóch godzinach zamiast fajnego cieniowania ma jednolitą, wyblakłą szaroburą paćkę Wyglądam jak by mi ktoś podbił oko. Aha, nie używałam bazy, ale nie mam tłustych powiek. Nie mam wielkiego doświadczenia z cieniami mineralnymi, bo próbowałam tylko Meow, ale one nigdy nie sprawiły mi takiej niespodzianki, a też nie używam pod nie bazy. Umalowałam się zarówno pigmentami jak i cieniami, a dokładnie cieniem shale, cieniem do brwi brunette i pigmentami grape oraz blueberry. Może na bazie będzie inaczej, ale na razie to mała katastrofa Są też słabiutko napigmentowane, delikatne.

Natomiast po tych kilku godzinach z podkładu jestem zadowolona. Więcej oczywiście będzie po dokładnych testach.
No to ja chyba trochę namieszam jeżeli chodzi o cienie Dzisiaj również dotarła przesyłka do mnie z próbkami cieni. Ja nie nakładam na żadne specjalne bazy do powiek, a tylko podkład i kolory jak dla mnie idealnie trzymają się do wieczora, nie blakną, nie osypuja się, są dobrze napigmentowane. Nie wiem, to chyba jednak od powieki zależy
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 17:31   #310
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość

Agabil ja testowalam (na oku) tylko dwa cienie z BUff'd ale kijowo wyszly, kolory delikatne, po roztarciu robia sie szaro-bure, oko wyglada brudno i smutno.

Ja jutro bede nakladac cienie. Jutro sobie naloze lemon i copper penny Wiec zobacze jak caly dzien wytrzyma na oku. Naloze na sucho bo nie kupilam glicerynki jeszcze.

Ale wlasnie co do wypowiedzi vril.. mam jednak nadzieje ze oko u mnie nie bedzie wygladac na brudne i smutne, bo wlasnie do zakupu cieni mineralnych/pigmentow zainspirowaly mnie makijaze Agi..
Nie za czesto malowalam oczy, a jak juz cos to mam paletke Ruby Rose i cienie ok byly fajne, ale wlasnie zawsze wygladalam tak jakbym miala brudne oczy, szczegolnie przy brązach.

Marzy mi się makijaż oka taki jak mozna uzyskac cieniami z CS.. aaaaa
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 18:02   #311
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

A ja dzisiaj jestem po drugim dniu testowania Buff'da. I widzę , że będę w tym nielicznym gronie, któremu odpowiada formuła Original.Tak prosto to mi się jeszcze zadnego pudru nie nakładało, puder jest niewidoczny, twarz jest rowniutko pokryta - używalam długiego kabuki z EDM.Kolor jak dla mnie idealny to Magnolia , jest po prostu super!.Wczoraj nałożyłam na twarz wykremowaną masłem Shea ( bo też testowałam) , a więc mega tłustą , a dzisiaj na krem nawilżający z Vit C i też rewelacja.Jutro spróbuje na kwas HIA , a potem na suchą twarz.
I teraz nie wiem , czy zamówić Magnolię w formule Light - może też jest dobra i Original, czy tylko Original.
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-20, 18:04   #312
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Tak straszycie, że cienie z Buff'd są beznadziejne, ze co 5 min sprawdzam, jak mój Blueberry się trzyma na glicerynie z wodą. Nałożyłam go, efekt o wiele ładniejszy od nałożenia na sucho, potem tańczyłam pół godzinki (dla formy ) i póki co tkwią niewzruszone. Zobaczymy jak dalej będzie, jak gliceryna zadziała, to będzie to chyba najlepiej wydane 5 zł w moim życiu.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 18:26   #313
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj jestem po drugim dniu testowania Buff'da. I widzę , że będę w tym nielicznym gronie, któremu odpowiada formuła Original.Tak prosto to mi się jeszcze zadnego pudru nie nakładało, puder jest niewidoczny, twarz jest rowniutko pokryta - używalam długiego kabuki z EDM.Kolor jak dla mnie idealny to Magnolia , jest po prostu super!.Wczoraj nałożyłam na twarz wykremowaną masłem Shea ( bo też testowałam) , a więc mega tłustą , a dzisiaj na krem nawilżający z Vit C i też rewelacja.Jutro spróbuje na kwas HIA , a potem na suchą twarz.
I teraz nie wiem , czy zamówić Magnolię w formule Light - może też jest dobra i Original, czy tylko Original.
Skoro jest idealnie to po co szukać?

Gabs to ciesze sie ze glicerynka Ci podeszła
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 18:35   #314
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Skoro jest idealnie to po co szukać?

Gabs to ciesze sie ze glicerynka Ci podeszła
Błagam cię, nie kracz...

edit.

Tfu, znaczy się nie zapeszaj...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!

Edytowane przez gabs
Czas edycji: 2009-01-20 o 18:39
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 18:48   #315
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
Margaretko proszę podaj kolory które zamówiłaś, bo ja chyba ślepa już jestem mam problem z odczytaniem ze zdjeć ;(

Podaję od góry, od lewej:

Bisque Light, Poecelain Concealing, Biscuit Concealing
Fair Light, Magnolia Original, Fawn Light, Biscuit Original,
Lace Original, Biscuit Light, róż Petal, Setting Powder Natural.


Zrobiłam już pierwsze testy i to pierwsze wrażenia. Wydaje mi się, że będzie mi trudno znaleźć kolor. Specjalnie wybrałam 10 kolorów: wzięłam najjaśniejsze (te z różową nutą lub te neutralne) i do tego dobrałam kilka o ten ciemniejszych. Na razie wypróbowałam 3 kolory.
2 kolory położyłam na policzki (na czystą suchą twarz): na lewy Cream Original i na prawy Magnolia Original. Na początku byłam przerażona, bo po pierwsze oba wyglądały bardzo nienaturalnie, miałam maskę - ale to pewnie wina pędzla. Kolory też wyglądały fatalnie. Cream był bardzo żółty i ciemny. Magnolia z kolei była za jasna, ale odcień był lepszy. Zostawiłam to na twarzy. Za jakiś czas patrzę, a te podkłady wyglądają lepiej: już nie ma tynku, tak jakby się wchłonęły. Gdyby nie kolor, to wyglądałoby to nieźle. Nawet kolory lekko się wpasowały w skórę. Choć Cream był nadal żółty i za ciemny, a Magnolia za jasna, ale już nie tak jak wcześniej.
Dzisiaj rano postanowiłam zmieszać inny kolor z filtrem: wzięłam +50 Eris (bardzo lekki i dobrze wchłaniający się filtr) i Biscuit Original. Biscuita wzięłam tylko troszeczkę i próbowałam wymieszać z kremem. Nie dało się, nie połączyły się w jedną masę, tylko tak jakby minerały rozproszyły się w kremie. Nałożyłam na twarz. Jak wsmarowywałam, to miałam wrażenie, że nakładam coś a la źle rozrobiony gips Wsmarowało się dobrze, po jakimś czasie zaczęło się wchłaniać, aż wreszcie maź się wchłonęła. Na twarzy miałam taką dziwną powłokę: za jasną i świecącą. Ten filtr bez minerałów wchłania się świetnie i bez takiego świecenia. Tak na ulicę nie dało się wyjść, więc wszystko zmatowiłam sypkim pudrem Guerlaina. Wtedy zrobiłam WOW! Miałam twarz jak po Photoshopie. Dosyć długo się tak trzymało.
Gdzieś po 5 godzinach twarz mi się bardzo błyszczała, wręcz okropnie świeciła, ale biegałam po mieście, więc nie wiem dokładnie, czy ten tłuszcz to z biegania, czy z minerałów.

Na razie będę wypróbowywać inne formuły i kolory z filtrem i czekać na pędzel.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 18:53   #316
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Taka mała uwaga: własnie z wysokimi filtrami minerałki się kłócą, z tego co tu jest pisane to najbardziej przyjazne filtry to avene.
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 19:00   #317
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Taka mała uwaga: własnie z wysokimi filtrami minerałki się kłócą, z tego co tu jest pisane to najbardziej przyjazne filtry to avene.
poza tym lirene 50+ chyba zostanie zdestabilizowana przez mikę?
iwostin daje radę też.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 19:04   #318
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

To ja tylko uzupełnię wypowiedź Pastereczki, że przyjazne są Avene, Klorane i ROC, ale do nakładania na filtry

Natomiast mieszanie nie jest wskazane.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 19:15   #319
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Ja kończę dzień z nałożonym na sucho podkładem bisque w formule oryginal. Pierwszy raz na sucho i jestem mega zadowolona. Buzia wygląda świeżo, nic się nie waży. Jest po prostu cudownie
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-20, 19:20   #320
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj jestem po drugim dniu testowania Buff'da. I widzę , że będę w tym nielicznym gronie, któremu odpowiada formuła Original.Tak prosto to mi się jeszcze zadnego pudru nie nakładało, puder jest niewidoczny, twarz jest rowniutko pokryta - używalam długiego kabuki z EDM.
U mnie również formuła Original wyglądała bardzo naturalnie. Taraz już wiem, że kabuki EDM będzie dobry do nakładania .

Jutro wypróbuję Fair na całej twarzy, mam podwójną próbkę, więc mogę zaszaleć . A jeśli będzie za ciemny, to pojutrze pierwszy mix. Na szczęście dysponuję wagą, więc mogę sobie odmierzyć minimalne ilości i sprawdzić kilka różnych stężeń odcieni.

Dolary ciągle drożeją, i amerykańskie, i kanadyjskie. Kiedy się w końcu zmieni ta tendencja .
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 20:13   #321
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
To świetna wiadomość dla mnie, Frantic . Nanomi widziała drobinki i trochę się zmartwiłam.
Tak, ale na ręku, na twarzy nie były jakoś znaczące, na ręku jednak był taki inny rodzaj drobinek niż w EDM, nie mam pojecia jak to określić. Aż się zdziwiłam, bo myślałam, że mam pędzel po czymś w rodzaju błyszczącego cienia. Chyba, że dostałam jakąś super custom, jedyną w swoim rodzaju próbkę


Taka ogólna uwaga: ciesze się, że minerały się rozrastają u nas na forum. Fajnie jest próbować nowych rzeczy.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 20:23   #322
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dolary ciągle drożeją, i amerykańskie, i kanadyjskie. Kiedy się w końcu zmieni ta tendencja .
Jak szlag trafi amerykańską gospodarkę a u nas zacznie się druga Irlandia. Nie łudźmy się, ekonomiści jednogłoście stwierdzają, że tanie dolary i euro sprzed kilku miesięcy to była taka "okazjonalna przecena". Teraz kursy się podobno urealniają....

Blueberry na glicerynie wciąż się trzyma
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 20:32   #323
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

tendencja się zmieni jak przestaną spekuloac walutami krajów wschodzacych czyli tez nasza- czyli za kilka msc dopiero, o ile na rynek walutowy nie rzucą rezerwy dolarowej Chiny bo wtedy to nawet ja nie wiem co się wydarzy ; )

Wpiszcie gdzieś w topik wypowiedź Hanneke o filtrach
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 20:33   #324
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Taka mała uwaga: własnie z wysokimi filtrami minerałki się kłócą, z tego co tu jest pisane to najbardziej przyjazne filtry to avene.
Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
poza tym lirene 50+ chyba zostanie zdestabilizowana przez mikę?
iwostin daje radę też.
Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
To ja tylko uzupełnię wypowiedź Pastereczki, że przyjazne są Avene, Klorane i ROC, ale do nakładania na filtry

Natomiast mieszanie nie jest wskazane.

O filtrach, destabilizacji itd wiem wszystko. Dzisiaj były próbne testy, czy da się w ogóle zmieszać filtr i minerały. Nowe Klorane dopiero do mnie leci

Niektórym filtry się wchłaniają, mnie nie. Nawet Klorane się nie wchłania, Avenka to straszne lepiszcze. Zastanawiam się, jak to nałożyć NA filtr? Pędzlem? Nie ma szans, bo będzie uklejony i jeszcze zetrze mi cały filtr. Pomyślałam, żeby nałożyć filtr, na to Start To Finish z EDM i dopiero na to minerały. Może tak się da nałożyć?
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 20:35   #325
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
O filtrach, destabilizacji itd wiem wszystko. Dzisiaj były próbne testy, czy da się w ogóle zmieszać filtr i minerały. Nowe Klorane dopiero do mnie leci

Niektórym filtry się wchłaniają, mnie nie. Nawet Klorane się nie wchłania, Avenka to straszne lepiszcze. Zastanawiam się, jak to nałożyć NA filtr? Pędzlem? Nie ma szans, bo będzie uklejony i jeszcze zetrze mi cały filtr. Pomyślałam, żeby nałożyć filtr, na to Start To Finish z EDM i dopiero na to minerały. Może tak się da nałożyć?
w watku edm ktos na filtry dzis tez nakladal, i tam tez sporo doświadczen bylo
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 20:46   #326
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, jak to nałożyć NA filtr? Pędzlem? Nie ma szans, bo będzie uklejony i jeszcze zetrze mi cały filtr. Pomyślałam, żeby nałożyć filtr, na to Start To Finish z EDM i dopiero na to minerały. Może tak się da nałożyć?
To jest faktycznie zgryz. Co prawda moje próbki z EDM i Buff'd dopiero do mnie docierają ale już się zastanawiam, jak to jeść z filtrami?
Margaretko, daj znać jak sobie (po)radzisz z tym problemem
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 20:58   #327
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
w watku edm ktos na filtry dzis tez nakladal, i tam tez sporo doświadczen bylo
Już przeszukałam, dzięki

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
To jest faktycznie zgryz. Co prawda moje próbki z EDM i Buff'd dopiero do mnie docierają ale już się zastanawiam, jak to jeść z filtrami?
Margaretko, daj znać jak sobie (po)radzisz z tym problemem

Już dziewczyny opisywały na forum, najwięcej znalazłam z tym wątku, wpisując w wyszukiwarce hasło filtr:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99827

Tak będzie najsensowniej: filtr, primer i minerały. W sumie, jak nakładam makijaż, to teraz też tak robię: filtr, skrobia/beztalkowiec i na to pudrowy kompakt.
Trochę mi szkoda, że nie będę używała tylko minerałów, ale na pewno nie zrezygnuję z filtrów. Może czasem w weekend, jak będę w domu
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 21:19   #328
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Już przeszukałam, dzięki
Już dziewczyny opisywały na forum, najwięcej znalazłam z tym wątku, wpisując w wyszukiwarce hasło filtr:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99827
Tak będzie najsensowniej: filtr, primer i minerały. W sumie, jak nakładam makijaż, to teraz też tak robię: filtr, skrobia/beztalkowiec i na to pudrowy kompakt.
Trochę mi szkoda, że nie będę używała tylko minerałów, ale na pewno nie zrezygnuję z filtrów. Może czasem w weekend, jak będę w domu
Znam te wypowiedzi Dla mnie każda następna opinia jest równie cenna - póki co teoretyzuję i zbieram dane, bo jeśli komuś ma wyjść z takiej mieszanki ciasto na twarzy bądź inny ciekawy twór to pewnie właśnie mi
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 22:27   #329
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj jestem po drugim dniu testowania Buff'da. I widzę , że będę w tym nielicznym gronie, któremu odpowiada formuła Original.Tak prosto to mi się jeszcze zadnego pudru nie nakładało, puder jest niewidoczny, twarz jest rowniutko pokryta - używalam długiego kabuki z EDM.Kolor jak dla mnie idealny to Magnolia , jest po prostu super!.Wczoraj nałożyłam na twarz wykremowaną masłem Shea ( bo też testowałam) , a więc mega tłustą , a dzisiaj na krem nawilżający z Vit C i też rewelacja.
Zgadzam się w odczuciach z Gosią , u mnie Original również lepiej się nakłada i wygląda na twarzy nakremowanej na sucho aplikacja zdecydowanie trudniejsza i wygląda gorzej.
Jednak z dobraniem koloru będzie problem Rano nałożyłam trochę koloru Antique Original , który wczoraj wieczorem w sztucznym świetle wyglądał ok i.... zobaczyłam Chinkę nie dało się tak wyjść do pracy

Najgorsze jest to że dopiero w weekend mogę ryzykować i nałożyć nawet na cały dzień nie do końca dobrany odcień i sobie łazić ukrywając się przed ludźmi i sprawdzać zachowanie podkładu po 5, 8, 12 godzianach.... no trudno muszę uzbroić się w cierpliwość.
Jutro rano zaryzykuję Cream Original i zobaczymy czy uda się w tym wyjść po pierwszym obejrzeniu efektów w naturalnym świetle. Jak od razu po nałożeniu będzie oki to uzbrojona w kompakt i chusteczki do demakijażu pójdę do pracy czekając z trwogą czy nie zmieni koloru

A po weekendzie pewnie zamówię mixy kolorów....niestety czuję, że żaden dostępny kolor nie będzię super i bez mixów nie da rady
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 23:14   #330
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
poza tym lirene 50+ chyba zostanie zdestabilizowana przez mikę?
iwostin daje radę też.
żólta 50tka lirene nie powinna się zdestabilizować - jest oparta na Tinosorbach a konkretnie jest w składzie Tinosorb M który stabilizuje Parsol - a to wlasnie on sie "dezaktywuje" m.in. przez talk i mike.

Jesli żle mówie to niech mnie ktoś poprawi.
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:38:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.