Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-28, 11:52   #1
Shailiha
Raczkowanie
 
Avatar Shailiha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 107

Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor


Dziewczyny, mam pytanie. Po nałóżeniu farby do włosów zrobił mi się kolor czarny, a miał być średni brąz, a jest to naprawdę, czarna czerń. Czy gdyby nałożyć jaśniejszą farbę na te ufarvowane na czarno włosy to wyszedłby dobry kolor? Czy czarna farba i tak zrobiła by z moich włosów czarniejszy niż na opakowaniu jaśniejszej farby?
Shailiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 13:44   #2
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor

Cytat:
Napisane przez Shailiha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Po nałóżeniu farby do włosów zrobił mi się kolor czarny, a miał być średni brąz, a jest to naprawdę, czarna czerń. Czy gdyby nałożyć jaśniejszą farbę na te ufarvowane na czarno włosy to wyszedłby dobry kolor? Czy czarna farba i tak zrobiła by z moich włosów czarniejszy niż na opakowaniu jaśniejszej farby?
Czasem wychodzi ciemniejszy kolor. Spróbuj myć szamponem przeciwłupieżowym,może troche wypłucze Ci kolor
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 14:06   #3
an0138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 383
Dot.: Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor

obawiam sie ze to nie jest pomylka z tubka, tlyko tak NIESTETY czesto wychodza brazy szampon przeciwlupiezowy da z czasem co najwiecej jeden ton jasniejsze wlosy (lub pol tonu) domyslam sie ze to i tak za ciemny wiec musi byc dekoloryzacja lub np kapiel rozjasniajaca
an0138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 17:21   #4
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor

ja po użyciu średniego brązu z Wellatonu otrzymałam czerń,ale po paru myciach gdy farba się lekko wypłukała kolor był taki jaki być powinien czyli średni brąz
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 18:41   #5
Shailiha
Raczkowanie
 
Avatar Shailiha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 107
Dot.: Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor

a co powiecie na rozjaśniacz? gdyby rozjaśnić włosy i nałożyć ponownie farbę tylko jaśniejsza? nie byłby to dobry pomysł?
Shailiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 18:51   #6
malyhasacz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor

Moje pytanie będzie nawiązywało do Twojego.( w zasadzie odpowiedź na moje pytani rozwiązało by chyba Twój problem) Ponieważ kiedyś znalazłam na forum opis jak zrobić domowe "pranie koloru"( pod nazwą pranie chodzi o coś a'la ściągania koloru). Zapamiętałam, że chodziło o dodanie utleniacza do szamponu, ale niestety nie zapamiętałam czy chodziło o sam utleniacz, czy o utleniacz i oxydant, jak długo się to trzymało na głowie etc. Może któraś z was zna ten sposób lub wie gdzie znajduje się ten opis. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

A co do Twojego pytania czy warto nałożyć utleniacz. Jeśli masz w planach podcinanie włosów oraz ich kurację odżywiającą, to czemu nie. Ale jeśli można by tego uniknąć, bądź też zastosować w jakiejś delikatniejszej formie, to raczej bym to polecała. Ja bym tutaj widziała raczej mycie głowy szamponem przeciwłupieżowym, płukanie rumiankiem, ewentualnie zakupieniem rozjaśniacza w sprey'u joanny, jednak na włosach farbowanych może to oznaczać, że kolor będzie wpadał w rudy/czerwony oraz jest to czasochłonne(efekty nie są natychmiastowe). Jednak z zaczerpniętych przeze mnie opinii regularne używanie sprey'u joanny mniej niszczy włosy niż jednorazowe utlenianie.
malyhasacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 20:54   #7
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor

Poczytaj o kąpieli rozjasniajacej. Musisz dodac wszystkie skladniki rozjasniacza, bo inaczej nic nie wyjdzie. Ja robilam to tak: rozjasniacz+maska do wlosow+szampon w proporcji rozjasniacz/maska 2:1 (np. dwa kieliszki rozjasniacza + 1 maski) i do tego troche szamponu. (ja to tak bardziej na czuja mieszalam, zeby konsystencja byla ok, nie za rzadka i maska powinna byc dosc gesta do tego, szampon tez nie wodnisty)Wymieszac w miseczce, nakladac nad brodzikiem na mokre wlosy (lepiej z ta papka nie latac po mieszkaniu hehe) i tak jakbys myla konce. Trzeba kontrolowac poziom rozjasnienia. Ja tak trzymalam zwykle do 20zminut. To jest dobre rozwiazanie, gdy sie chce troche rozjasnic wlosy, drastycznej zmiany nie da sie osiagnac tym sposobem.
A co do autorki watku- kolor sie zmyje za jakis czas wiec don't panic ;D myj codziennie wlosy, po dwoch tyg. beda ok. Farba nie rozjasni farby wiec po co je niszczyc. A na drugi raz farbuj ciemnym blondem, wychodzi fajny braz
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-20, 17:01   #8
Shailiha
Raczkowanie
 
Avatar Shailiha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 107
Dot.: Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor

Rozjaśniłam włosy powodując ich zrudzenie tylko pojawił się problem na samym czubku głowy mam prawie blond a potem coraz ciemniejszy i ciemniejszy. Co prawda nie jest już ciemny, ale na dole jest ciemnorudy. Mam do tego właśnie pytanie, chcę mieć jasny brąz na włosach i mam pytanie bo wiem, ze po farbowaniu włosy różnie reagują. Gdzie mam trzymać farbę na włosach dłużej a gdzie krócej żeby kolor był mniej więcej równomierny? Na jaśniejszych czy ciemniejszych? Myślałam żeby kupić farbę ciemny blond i może wyjdzie jasny brąz bo podobno na rozjaśnianych farba zawsze wychodzi ciemniej. Czy ktoś pomoże? Bardzo proszę bo wolę nie eksperymentować. A jeśli nie ten ciemny blond to może ktoś ma inny pomysł?
Shailiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 17:09   #9
Zilka
Rozeznanie
 
Avatar Zilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 565
Dot.: Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor

Jeśli chcesz wyrównac kolor to trzymaj farbe dłuzej na odrostach, tam gdzie są najjaśniejsze włosy. Np 20 minut tam a potem rozczesz i resztę mieszanki zużyj na całe włosy i trzymaj 10 minut. Nie wiem czy ciemny blond do końca pokryje rudości.
Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u fryzjera.
Zilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 17:18   #10
Antharas
Raczkowanie
 
Avatar Antharas
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lineage 2
Wiadomości: 32
Dot.: Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor

mnie zastanawia co Wy robicie, że włosy wychodzą czarne po brązach, ja nakładałam i średnie i ciemne brązy na różne kolory już i nigdy mi nie wyszedł za ciemny, ani na jasnych, mocno rozjaśnianych ani na ciemnych włosach a czarny jedynie wychodził po czerniach może za długo farbę trzymacie czy za wolno nakładacie...
__________________

I will remember before I forget.

L I N E A G E 2

... ^
゙(゚、 。 7
 l、゙ ~ヽ
 じしf_, )ノ




Edytowane przez Antharas
Czas edycji: 2010-12-20 o 17:21
Antharas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 17:36   #11
Shailiha
Raczkowanie
 
Avatar Shailiha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 107
Dot.: Pomyłka z farbą do włosów - za ciemny kolor

Czyli dłużej tam gdzie najbardziej się rozjaśniły? Ok dzięki wielkie. Znaczy mi chodzi o to, żeby był to po prostu dosyć brązowy kolor, rude refleksy czy coś takiego naprawdę mi nie przeszkadza. Jeśli nie ciemny blond to może co innego? Chodzi o to, że podobno na rozjaśnianych wszystko wychodzi ciemniejsze a chcę uzyskać ładny jasno brązowy kolor.
Shailiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.