Podkład a mróz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-13, 18:30   #1
Momonia
Raczkowanie
 
Avatar Momonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36

Podkład a mróz


Chcialam zapytac co zrobic, jesli w mroźne dni wychodząc z domu, po jakims czasie podklad na twarzy zaczyna sie tak jakby ścinać(nie wiem jak to dokladnie nazwac), zaczynaja sie pojawiac takie plamki, jakby zaczynal sie ścierac z twarzy. Moze to zalezy od konsystencji podkladu, albo od rodzaju cery?? Czy ktos tak ma??
Momonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 15:02   #2
Momonia
Raczkowanie
 
Avatar Momonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Unhappy Dot.: Podkład a mróz

up up
Momonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 17:44   #3
magdalenka14
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 237
GG do magdalenka14
Dot.: Podkład a mróz

Ja w prawdzie tak nie mam...ale wydaje mi się, ze to zalezy od składu podkładu. Może jest w nim za dużo wody....może spróbuj używać podkładu w musie?? Wydaje mi sie, ze są mniej nawilżone....tak jak mówie, nie spotkalam sie z tym, ale z tego co napisałaś to wydaje mi sie, ze coś jest nie tak z podkładem. Możesz napisać jakie to podkład?? Pozdrawiam
__________________
W życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym
magdalenka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 17:56   #4
Momonia
Raczkowanie
 
Avatar Momonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: Podkład a mróz

Dzialo mi sie tak jak na przyklad uzywalam wlasnie podkladu w musie tego z avonu. Ogolnie jestem z niego zadowolona, ale w cieplejsze dni. teraz mam zamiar kupic podklad troche z wyzszej polki mianowicie Revlon colorstay natural. A moze dzieje sie to przez to ze nie nakladam na to dodatkowo zadnego pudru??
Momonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 18:20   #5
magdalenka14
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 237
GG do magdalenka14
Dot.: Podkład a mróz

No to jestem w kropce. Ja uzywam podkładu Dream Matt Muss (Maybelline),nie używam pudru i nie zaóważyłam, zeby tak mi sie działo. Podkład Revelon ma dobre opinie więc pewnie warto spróbować. Proponuje zaopatrzyc się w kilka próbek, i przetestowac je na mrozie. Tak chyba najlepiej sprawdzisz czy to wada podkładu czy czegoś innego.
__________________
W życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym
magdalenka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 12:40   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Podkład a mróz

Wg opisu wyglada,ze podklad sie wazy podczas zmiany temperatur jednak duzo zalezy od cery,zastosowanego kremu pod podklad oraz samego podkladu i jeszcze wazna kwestia pomiedzy Revlonem Colorstay Natural a Revlonem ColorStay jest roznica w zastosowaniu co do cery,poza tym cena czy pozycja firmy nie daje gwarancji,ze podklad bedzie akurat dla Nas trzeba testowac,probowac-czasami dlugo trwa zanim trafi sie na podklad idealny.

Cytat:
Napisane przez Momonia
Dzialo mi sie tak jak na przyklad uzywalam wlasnie podkladu w musie tego z avonu. Ogolnie jestem z niego zadowolona, ale w cieplejsze dni. teraz mam zamiar kupic podklad troche z wyzszej polki mianowicie Revlon colorstay natural. A moze dzieje sie to przez to ze nie nakladam na to dodatkowo zadnego pudru??
W profilu zaznaczylas,ze masz cere mieszana ale okresl dokladnie czy z tendencja bardziej w kierunku suchej(wtedy Revlon ColorStay Natural nie bylby zly) czy w kierunku tlustej(lepiej wybrac w takim przypadku klasycznego ColorStaya a jezeli nie masz za wiele do ukrycia to nowy ColorStay SoftFlex powinien Ci pasowac)
Ostatnio byl watek na temat ColorStaya SoftFlex,uzyj wyszukiwarki to znjadziesz kilka ciekawych watkow
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 16:18   #7
Momonia
Raczkowanie
 
Avatar Momonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: Podkład a mróz

Mam cere mieszana z tendencja w kierunku bardziej do suchej,bez wiekszych problemów, dlatego wlasnie zastanawiam sie nad colorstay natural. Wczesnie uzywalam tez Max factora LP, lecz nie w warunkach zimowych, ale ogolnie bylam z niego bardzo zadowolna... A co do testowania, to chyba bede musiala jeszcze poczekac, bo jak narazie mrozu ani widu ani słychu
Ale dziekuje za rady
Momonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-16, 13:09   #8
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Podkład a mróz

Miałam ColorStay Natural Revlona i byłam z niego bardzo zadowolona, po cześci też dlatego, że miał idealny dla mnie odcień Buff.
Piszesz, że masz cerę mieszaną w kierunku suchej - może te "placki schodzącego podkładu" to przesuszona, za mało nawilzona czy natłuszczona cera? Moja skóra dość szybko sie odwadnia i przesusza,więc jeśli nie nawilżę odpowiednio skóry podkład"ściera się, bo nie przylega dokładnie do skóry.

Jeżeli jednak przyczyna jest inna to spróbuj przypudrować podkład, to będzie taka dodatkowa ochrona przed ścieraniem.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 09:15   #9
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Podkład a mróz

Cytat:
Napisane przez Momonia Pokaż wiadomość
Chcialam zapytac co zrobic, jesli w mroźne dni wychodząc z domu, po jakims czasie podklad na twarzy zaczyna sie tak jakby ścinać(nie wiem jak to dokladnie nazwac), zaczynaja sie pojawiac takie plamki, jakby zaczynal sie ścierac z twarzy. Moze to zalezy od konsystencji podkladu, albo od rodzaju cery?? Czy ktos tak ma??

Ja mam tak ciągle, podkład jakby ważył się , spływał na policzkach ale ja mam cerę naczynkową i myślę ze to reakcja mojej skóry na zmianę temperatury ..
W każdym razie masakra, jedyny podkład który to wytrzymuje to Isa Dora Velvet mousse i poprzednio hydralight , ale to raczej lekkie podkłady.
Łączę się w bólu
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 21:58   #10
Momonia
Raczkowanie
 
Avatar Momonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: Podkład a mróz

Dzis znow to samo, chociaz mrozu nie bylo... Po paru godzinach od nalozenia podkladu (Max factor LP), zaczal mi nierownomiernie schodzic z twarzy, zostawiajac przy tym gdzieniegdzie plamki. Wygladalo to jak jakies przebarwienia, ktorych naturalnie w ogole nie mam... Nie wiem juz co robic. Chyba jedyne wyjscie to udanie sie do kosmetyczki.

Edytowane przez Momonia
Czas edycji: 2007-01-09 o 14:17
Momonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 14:41   #11
Momonia
Raczkowanie
 
Avatar Momonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: Podkład a mróz

Chyba w koncu znalazlam sposob na moja niesforna cere. Kupilam tak jak zamierzalam colorstay (ale przez przypadek ta stara wersje) i jestem jak narazie zachwycona. Podklad trzyma sie na twarzy od rana do poznego wieczora i nic sie z nim nie dzieje, tylko trudno go zmyc, (ale z tego akurat jestem zadowolona, bo w koncu mam co zmywac ) ... Mam nadzieje ze jak przyjda mrozy nic sie nie zmieni i nie zaczna sie znow te same problemy .
Dziekuje wszystkim za rady i obym juz nie musiala sie wypowiadac w tym watku, a przynajmniej nie w formie poszkodowanego .
Pozdrawiam gorąco
Momonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 15:07   #12
Kajtek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 273
Dot.: Podkład a mróz

Jak zwykle Color Stay okazał się niezawodny
Kajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.